Microsoft Outlook zawiera link do Bing Search w menu kontekstowym Androida

Link do Bing Search jest zintegrowany z menu kontekstowym Androida po zainstalowaniu aplikacji Outlook. Ten link pojawia się w kliencie poczty Microsoft, a także we wszystkich innych aplikacjach systemu operacyjnego. Klikając tę ​​opcję wyszukiwania, Android uruchamia program Outlook i wykonuje wyszukiwanie za pomocą Bing.

Rynek wyszukiwarek internetowych jest zdominowany (lub nawet zmonopolizowany przez trwające badania w Stanach Zjednoczonych) przez Google. I to pomimo faktu, że nie ma konkurencji. Wyszukiwanie Bing w Microsoft. Wyszukiwanie Yahoo. Qwant, który niedawno współpracował z Huawei dla EMUI. DuckDuckGo, która rozpoczęła kampanię plakatową we Francji w celu promowania swoich usług. Tylko Android, który prowadzi ponad 80% smartphones na świecie należy do Google. A Google, pomimo europejskich ograniczeń i obowiązku pokazania alternatywnych rozwiązań, aby uruchomić smartfony, wciąż jest wszędzie.

Czytaj także – iPhone: Google wciąż płaci miliardy dolarów Apple pozostać domyślną wyszukiwarką

Aby przezwyciężyć tę monopolistyczną sytuację, konkurencja próbuje ingerować tam, gdzie może. Od Android 6.0 pianka, programista może wzbogacić menu kontekstowe zintegrowane z systemem operacyjnym. Kiedy długo naciśniesz coś, pojawi się menu z szybką akcją. Pierwszy często wiąże się z publikowaniem: kopiowanie, wklejanie itp. Naciskając trzy małe kropki, uzyskujesz dostęp do dodatkowych działań, takich jak tłumaczenie lub wyszukiwanie w wyszukiwarce Google.

Integracja z menu kontekstowym Androida

Inne działania zostały niedawno wykryte przez użytkownika. To jest link do Wyszukiwanie Bing, Wyszukiwarka Microsoft. Ten link znajduje się w menu kontekstowym zintegrowanym z systemem operacyjnym Android. Jak widać na zrzucie ekranu poniżej, zaznaczając tekst, możesz wyświetlić menu kontekstowe, w którym znajdują się „Wyszukiwarka” (do wyszukiwarki Google), Tłumacz Google i… Wyszukiwanie Bing (a nawet Edge). W zależności od sytuacji).

menu kontekstowe widoku Microsoft Menu kontekstowe Outlook, Chrome i Gmail (od lewej do prawej)

Ten link nie pojawia się systematycznie. Zrobiliśmy test na smartfonie z Androidem. Po prostu instalując aplikację Outlook, opcja nie pojawia się na początku. Wymagany jest drugi krok: zainstaluj Edge. Nie trzeba go konfigurować jako domyślnej przeglądarki internetowej. Wybierając „Bing Search”, otwierasz okno wyników, które integruje się z Outlookiem (otwiera to Outlook, jeśli wyszukiwanie jest uruchamiane poza tą aplikacją). Pamiętaj, że gdy ta opcja pojawi się w Outlooku, będzie ona również dostępna we wszystkich innych aplikacjach, w tym w Gmailu i Chrome. Daje to lepszy wgląd w oferty Microsoft.

Źródło: Policja Androida