Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Microsoft po raz pierwszy rzuca okiem na konsolę Xbox nowej generacji i usługę strumieniowego przesyłania gier

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Microsoft po raz pierwszy rzuca okiem na konsolę Xbox nowej generacji i usługę strumieniowego przesyłania gier

Podczas trwających targów E3 2019 Microsoft zaprezentował konsolę Xbox nowej generacji o nazwie kodowej „Project Scarlett” oraz więcej szczegółów na temat usługi strumieniowego przesyłania gier o nazwie „Project xCloud”. Oczekuje się, że nowa konsola będzie dostępna gdzieś w okresie świątecznym 2020 roku i ma być czterokrotnie potężniejsza niż konsola Xbox One X. Jednak wcześniejsze plotki sugerowały, że firma wypuści dwie nowe konsole, które zastąpią dotychczasowe konsole Xbox One X i Xbox One S. Natomiast usługa strumieniowego przesyłania gier xCloud zostanie udostępniona w październiku tego roku.

Projekt Scarlett

Całkowicie nowa konsola będzie wyposażona w specjalnie zaprojektowany procesor oparty na procesorze AMD Zen 2 i architektura Radeon RDNA oraz szybka pamięć RAM GDDR6, które obiecują, że konsola będzie czterokrotnie mocniejsza niż Xbox One X. Będzie ona również wyposażona w dysk SSD (wykorzystywany jako wirtualna pamięć RAM), który według Microsoftu jest ich dyskiem SSD nowej generacji, aby zapewniają szybsze ładowanie gier z 40-krotnym wzrostem wydajności w porównaniu z obecną generacją.

Oprócz Project Scarlett Microsoft wypuszcza także Halo Infinite, które docelowo stanie się częścią nowej generacji gier konsolowych Microsoftu.

Projekt xCloud

W innych wiadomościach Microsoft drażnił się z uruchomieniem kilka dni temu nowej usługi strumieniowego przesyłania gier o nazwie „xCloud”. Teraz ujawniono, że usługa będzie dostępna dla klientów w październiku.

Aby dać ci tło, nie jest to pierwszy raz, kiedy Microsoft mówi o swojej nowej usłudze. W marcu tego roku udostępniono wersję demonstracyjną usługi z Forza Horizon 4 strumieniowe przesyłanie gier z centrów danych platformy Azure na urządzenie z systemem Android. Teraz umożliwia uczestnikom targów E3 pierwsze spojrzenie na usługę, której premiera zaplanowana jest na październik tego roku.

Microsoft twierdzi, że nowa usługa zasadniczo przekształci istniejącą konsolę Xbox One we własny, osobisty i bezpłatny serwer xCloud, którego można używać do strumieniowego przesyłania całej biblioteki Xbox One na szeroką gamę urządzeń. Testuje także usługę z bezprzewodowymi kontrolerami Xbox podłączonymi do konsol, urządzeń mobilnych i komputerów PC. Na razie nie ma jednak wzmianki o jego cenie ani dacie premiery.