Microsoft podobno chciał wprowadzić gry AAA ekskluzywne dla konsoli Xbox do App Store

E-maile zawierają szczegółowe informacje, że Microsoft był skłonny wprowadzić gry AAA ekskluzywne dla Xbox do App Store, zanim uruchomił xCloud w przeglądarce.

Microsoft podobno chciał wprowadzić gry AAA ekskluzywne dla konsoli Xbox do App Store 1

W zeszłym roku Microsoft zrobił wielką sprawę o tym, jak AppleNaleganie, że każda z jego gier musi być osobną aplikacją, było powodem pojawienia się usługi przesyłania strumieniowego Xbox Cloud Gaming na iOS. Od tego czasu to się nie zmieniło, ale wydaje się, że Microsoft był rzeczywiście gotowy do ustąpienia za kulisami.

W nowych e-mailach otrzymanych przez The Verge w ramach Epic vs. Apple procesu, okazało się, że między Microsoftem a Apple nad przenoszeniem gier na konsolę Xbox do App Store. Microsoft najwyraźniej posunął się tak daleko, że zaoferował udostępnienie każdej gry samodzielnie, gdyby mógł mieć centralną aplikację do obsługi całej technologii gier w chmurze – propozycja, która Apple ostatecznie odmówiono.

Wątek e-maili ujawnia, że ​​Lori Wright, szefowa działu rozwoju biznesu Xbox, zasugerowała, że Apple powinno pozwolić Microsoftowi na umieszczanie poszczególnych aplikacji do gier w App Store jako oddzielnych skrótów.

Przekonać Apple Aby poddać się sugestiom, Wright próbował osłodzić umowę, podobno oferując gry ekskluzywne dla Xbox dla użytkowników iPhone’a i iPada. Mówi się, że napisała w e-mailu: „byłaby to niesamowicie ekscytująca okazja dla użytkowników iOS, aby uzyskać dostęp do tych ekskluzywnych tytułów AAA oprócz gier Game Pass”.

Po drodze było kilka punktów spornych. Po pierwsze, Microsoft chciał „aplikacji technicznej do pojedynczego przesyłania strumieniowego”, która obsługiwałaby gry, ale Apple zepchnięto do włączenia technologii przesyłania strumieniowego w każdej grze, aby użytkownicy nie musieli pobierać osobnej aplikacji.

Microsoft argumentował, że podstawowa aplikacja do przesyłania strumieniowego byłaby „lepszym doświadczeniem dla użytkowników” ze względu na mniejsze pobieranie gier i rzadsze aktualizacje, ale Apple był nieugięty. Zakupy w aplikacji również były ważnym punktem spornym, ponieważ Microsoft nie chciał z nich korzystać Applesystemu zakupów w aplikacji zgodnie z warunkami App Store.

„Przyczyny odrzucenia nie były związane z możliwościami zakupów w aplikacji; obecnie dostarczamy Xbox Cloud Gaming za pośrednictwem jednej aplikacji Xbox Game Pass w Google Play Store na przykład bez włączonego IAP, a jeśli to możliwe, zrobilibyśmy to samo w App Store” — mówi Kareem Choudhry, wiceprezes Microsoft ds. Xbox Cloud Gaming.

Ostatecznie, Apple ogłosił nowe wytyczne App Store we wrześniu 2020 r., do których Microsoft natychmiast się sprzeciwił, ponieważ w ogóle uniemożliwił mu umieszczanie jakiejkolwiek usługi przesyłania strumieniowego gier w App Store. Zamiast tego Microsoft udostępnił obsługę Xbox Cloud Gaming za pośrednictwem przeglądarki, omijając App Store, ale czyniąc ten proces nieco bardziej niezręcznym dla użytkowników.