Microsoft remontuje projekty ikon w Windows 10 i Office 365

Microsoft podobno pracuje nad udostępnieniem kilku, jeśli nie wszystkich Windows 10 ikon świeżego nowego wyglądu. Zgodnie z raportem The Verge, wiadomości o projekcie pojawiają się niecały tydzień po tym, jak firma oprogramowania ujawniła nowy projekt ikon dla aplikacji w pakiecie Office.

„Budowanie wspólnego systemu i projektowanie 10 ikon jednocześnie jest ogromnym przedsięwzięciem” – powiedział Jon Friedman, dyrektor ds. Projektowania biurowego w Microsoft. „Po ustanowieniu systemu zaczniemy skalować go w całym Microsoft”.

Friedman opublikował także kilka zdjęć koncepcyjnych na swoim blogu, wskazując, jak kilka z nich Windows 10 ikon może wyglądać na koniec dnia. Te obrazy koncepcyjne obejmują ikony zdjęć, wiadomości, poczty i wiele innych. Ponownie, nic nie jest osadzone w kamieniu i nie zdziwiłoby nas, gdyby Friedman zrobił wszystko, co w jego mocy, z obecnymi projektami.

Jeśli już, wiele z nich Windows 10 aplikacji od dawna wymagało zmiany projektu. Jak wspomniano, wiele ikon aplikacji, które widzimy w systemie operacyjnym, wyglądało tak samo od ponad dekady. Mówiąc wprost: niektóre z tych aplikacji wystają jak obolały kciuk i wyglądają tak, jakby nie miały miejsca w ramach obecnego nowoczesnego projektu Windows 10

(Źródło: Średni przez The Verge, Thurrott)