Microsoft uruchamia swój pierwszy region centrum danych w Izraelu

Reuters

Gigant technologiczny Microsoft ogłosił dziś, że planuje uruchomić pierwszą chmurę w regionie Izraela na przyszły rok, zwiększając w ten sposób liczbę regionów w Chmurze, do 56 regionów w 21 krajach.

Według władz firma, ten nowy region chmury pozwoli klientom spełnić wymagania dotyczące miejsca zamieszkania dla zaufanych danych, które pozwalają na przechowywanie danych w regionie Izraela, co jest znane jako zasady zaufanej chmury firmy Microsoft.

„Kiedy rozmawiam z klientami z regionu EMEA, jasne jest, że moc chmury ma zasadnicze znaczenie dla ich konkurencyjności” powiedział Michel van der Bel, prezes Microsoft Europe, Bliskiego Wschodu i Afryki.

Microsoft zacznie oferować swoje usługi Azure od 2021 r., A następnie Office 365. W ten sposób stanie się jedną z największych infrastruktur chmurowych na świecie, oferując swoje usługi ponad miliardowi klientów i 20 milionom. firm. Azure pomoże lokalnemu ekosystemowi Izraela wykorzystać najnowsze osiągnięcia w chmurze, napędzając jego transformację i innowacje cyfrowe.

„Oferowanie Microsoft Azure i Office 365 z regionu centrum danych w Izraelu stanowi kluczowy element naszej inwestycji i udziału w rozruchu kraju, ponieważ infrastruktura jest niezbędnym elementem intensywności technologicznej, jaką mają podmioty sektor publiczny i firmy muszą przyjąć„Powiedział dyrektor generalny firmy.

Nowe centra danych Microsoft starają się rozszerzyć swoje usługi w chmurze na inne kraje, a także zwiększyć rynek izraelski. W 1991 r. Firma Redmond założyła centrum badawczo-rozwojowe w Izraelu, będąc pierwszą poza Stanami Zjednoczonymi.

W grudniu 2019 roku Microsoft ogłosił, że Katar będzie również miał własne centrum danych, stawiając na „Proces akceleracji wysiłków podjętych przez rząd Kataru w celu wdrożenia programu transformacji cyfrowej w tym kraju i budowy gospodarki opartej na wiedzy, zgodnie z wizją narodową Kataru 2030”.

Microsoft ma obecnie region centrum danych na Bliskim Wschodzie, w Abu Zabi i Dubaju.Microsoft uruchamia swój pierwszy region centrum danych w Izraelu 1

MSC17_dataCenter
Kontakt Microsoft: Stephen Smith (Stepmit)
Agencja: Five Designr