Microsoft zamykanie Cortany na urządzenia z systemem iOS i Android od stycznia 2020 r

Microsoft ogłosił, że kończy wsparcie dla swojego cyfrowego asystenta Cortany na iOS i Androida poza USA. Począwszy od 31 stycznia 2020 r. Cortana nie będzie dostępna w krajach takich jak Wielka Brytania, Kanada, Niemcy, Chiny, Australia, Meksyk, Hiszpania i Indie.

Firma, która jest właścicielem Windows System operacyjny napisał na stronie pomocy technicznej, że usuwa Cortanę z telefonu komórkowego, ale będzie integrował asystenta cyfrowego z aplikacjami Microsoft 365. Ponadto przypomnienia, listy i elementy kalendarzy wykonane przez Cortanę zostaną przeniesione do aplikacji Microsoft do zrobienia.

Microsoft zamykanie Cortany na urządzenia z systemem iOS i Android od stycznia 2020 r 1

Usunięcie Cortany z dwóch mobilnych systemów operacyjnych może stanowić problem dla użytkowników słuchawek Surface w przyszłości. Biorąc pod uwagę, że akcesorium audio wykorzystuje aplikację do aktualizacji i funkcji. Jednocześnie Microsoft nie wspomniał o tym, jak słuchawki będą działać po dacie usunięcia.

Innym powodem zmiany zainteresowania Cortany jest konkurencja. Biorąc pod uwagę, jak Siri, Google Assistant, a Alexa się poprawiła, Satya Nadella, dyrektor generalny Microsoft, mówi, że Cortana po prostu nie jest już konkurencyjnym konkurentem.

Microsoft zamykanie Cortany na urządzenia z systemem iOS i Android od stycznia 2020 r 2

Cortana została wydana po raz pierwszy w 2015 roku Windows 10 komputerów PC, a asystent cyfrowy zostanie udostępniony na Androida i iOS kilka miesięcy później. Na razie Cortana stała się integralną częścią słuchawek Surface i Xbox One.

Z drugiej strony los Cortany w Stanach Zjednoczonych jest nadal niejasny, a biorąc pod uwagę ostatnią decyzję, prawdopodobnie Cortana zostanie zintegrowana z innymi aplikacjami Microsoft, a raczej samodzielną funkcją.

(Źródło: Microsoft przez The Verge, Techspot)