Microsoft żegna się z Wunderlist na stałe

Jak głosiła plotka, Microsoft oficjalnie ogłoszony że jego słynna i legendarna aplikacja do zadań Wunderlist przestanie działać w 2020 r. Jest to jeden z najlepiej znanych i używanych menedżerów zadań przez obserwujących firmę, jednak na razie będziemy musieli pomyśleć o innych alternatywach.

Microsoft ogłosił, że przestanie obsługiwać Wunderlist, więc aplikacja dedykowana do zarządzania zadaniami przestanie działać 6 Maj 2020. Ponadto firma Redmond powiedziała, że ​​ta decyzja wynika z tego, że „trudno było utrzymać aplikację”.

Przestaliśmy wypuszczać nowe funkcje i świetne aktualizacje Wunderlist, więc z wiekiem aplikacja staje się trudniejsza do utrzymania. W miarę postępu technologii nie możemy zagwarantować, że Wunderlist będzie nadal działać tak, jak powinien lub jak chcielibyśmy.

Nowi użytkownicy nie są dozwoleni

Firma Redmond ostrzegła, że ​​nie będą już dopuszczać nowych członków do Wunderlist, ponieważ nie gwarantują, że aplikacja będzie nadal działać poprawnie. Firma sugeruje również opracowanie czynności do wykonania, narzędzia, które przydarzy się temu planistowi zadań.

Animowany GIF - Znajdź i udostępnij w GIPHY

Dzięki naszym najnowszym aktualizacjom jesteśmy przekonani, że To Do jest teraz najlepszą alternatywą dla Wunderlist i uważamy, że jest to właściwy czas, aby zrobić kolejny krok. Chcemy cały czas poświęcać na rozwijanie tego połączonego doświadczenia, które zmienia sposób, w jaki osiągasz cele i marzenia.

Microsoft zachęca swoich użytkowników do zakupu wersji To Do, nowego menedżera zadań, do którego mogą uzyskać dostęp przez Internet. Po tym, jak wiadomo, że firma chce zamknąć Wunderlist, jeden z jej założycieli, Christian Reber, powiedział, że zamierza kupić aplikację, aby uniemożliwić jej zamknięcie. Wydaje się jednak, że było to tylko słowami, odkąd firma oficjalnie ogłosiła.