Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Mierzenie wyników Twoich celów SMART w mediach społecznościowych: Twoje pierwsze 100-dniowe wyzwanie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Mierzenie wyników Twoich celów SMART w mediach społecznościowych: Twoje pierwsze 100-dniowe wyzwanie

Do ostatniego artykułu tego 3-część serii — Twoje pierwsze 100 dni — użyjemy bezpłatnych narzędzi analitycznych do pomiaru wyników Twoich celów SMART w mediach społecznościowych.

Reasumując, ​Część pierwsza przyjrzała się celowi SMART dla Jenifer, która musi promować swoją najnowszą książkę. Poleciłem, żeby poszła z jej mocnymi stronami, którymi jest ona Pinterest deski.

Część druga stworzyła plan działania dla celu SMART, identyfikując zadania, które Jenifer musiała wykonać, i dzieląc je na miesięczne, tygodniowe i codzienne zadania do wykonania.

Przyjrzyjmy się teraz, jak mierzyć wyniki kampanii w mediach społecznościowych za pomocą ogólnodostępnych narzędzi.

Jak mierzyć zwrot z inwestycji w media społecznościowe?

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​bardzo niewielu profesjonalistów faktycznie mierzy wyniki swoich kampanii w mediach społecznościowych. Zamiast tego zazwyczaj śledzą sprzedaż produktów lub spadki w czasie i zakładają, że wszystkie ich działania marketingowe — reklamy, targi, poczta bezpośrednia — przyczyniły się do wyniku.

Bez rzeczywistego śledzenia, skąd pochodzi ta sprzedaż, nigdy nie będziesz w stanie powtórzyć sukcesu ani naprawić porażki. Śledzenie zwrotu z inwestycji nie musi być skomplikowane, a pokażę Ci, jak to zrobić w prosty sposób.

1. Określ, co należy zmierzyć

Aby zmierzyć sukces, musisz dokładnie określić, jakie wyniki chcesz zmierzyć, a wszystko to wraca do celów SMART i planu działania. W naszym studium przypadku Jenifer chce stworzyć Pinterest kampania, która sprzedaje 1000 książek i zacząć na tydzień przed premierą jej książki.

W tym przypadku Jenifer będzie mierzyć sprzedaż książek, jak poinformował jej wydawca. Jednak Jenifer ma kilka innych kluczowych czynników, które może zmierzyć, a które będą wynikać z jej kampanii:

Chociaż nie są one natychmiastowym rezultatem celu SMART określonego przez Jenifer, nadal są to duże osiągnięcia, które często mogą zapewnić nawet większy zwrot z inwestycji niż pierwotny cel Jenifer. Wykłady i warsztaty są wydarzeniami przynoszącymi większe zyski niż sprzedaż książek i często poprzedzają świetne recenzje książek. Ruch na jej stronie może skutkować sprzedażą innych produktów i Pinterest repiny oferują również lepszą widoczność i rozpoznawalność marki.

Rekommenderad:  45 lat temu pierwsze połączenie z telefonu komórkowego!

Więc to wszystko jest warte zmierzenia. Gdzie zacząć?

2. Oceń każdy element do zmierzenia

Zanim będziesz mógł określić sukces swojej kampanii w mediach społecznościowych, musisz udokumentować swoje wyniki przed nią. Tak więc dla każdego z elementów wskazanych powyżej Jenifer musi je zmierzyć przed kampanią.

3. Jak zmierzyć każdy element

Pomiar wyników mediów społecznościowych nigdy nie był łatwiejszy dzięki wielu darmowym i tanim narzędziom online. Jenifer musi przejąć inicjatywę w mierzeniu własnych wyników, a nie polegać na swoim wydawcy. W ten sposób będzie miała wcześniejszy i wyraźniejszy obraz tego, jak odniosła sukces Pinterest kampania była niż jej wydawca. I będzie bardziej prawdopodobne, że dostanie kolejny kontrakt na książkę!

Oto narzędzia, które polecam do pomiaru kampanii Jenifer:

Sprzedaż książek

Amazon Centrum Autora śledzić jej sprzedaż online Amazon; zadzwonić do jej wydawcy po kampanii, aby uzyskać wyniki sprzedaży. Chociaż wydawcy oferują szczegółowe raporty dotyczące sprzedaży, często robią to powoli. Nie czekaj na te.

Pinterest Repiny

Pinterest statystyki planszowe są pokazane dla każdej płytki i pinu: