Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Migotanie ekranu Macbooka Pro: szybka naprawa

Szukałeś idealnego programu do oglądania i zanim się zorientowałeś, ukochany wyświetlacz Retina w Twoim Macbooku Pro zaczął migotać.

Białe linie pokrywały ekran i jedyne, o czym mogłeś myśleć, to cena, jaką będziesz musiał zapłacić za naprawę idealnego wyświetlacza.

Cóż, zanim uciekniesz w góry i zapłacisz ogromną cenę za naprawę wyświetlacza, możesz wziąć sprawy w swoje ręce i spróbować rozwiązać problem migotania.

Jeśli się zgubiłeś i nie wiesz od czego zacząć, jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule omówiono dziesięć sposobów rozwiązania problemu migotania na komputerze Macbook Pro.

Przeczytaj także: Jak sprawdzić specyfikację MacBooka?

Może to zabrzmieć banalnie, ale zwykłe ponowne uruchomienie systemu może rozwiązać problem migotania ekranu na Macbooku Pro. Może to być szybkie rozwiązanie, ponieważ system zarządza kilkoma procesami w danym momencie, czasami proces działa nieprawidłowo i powoduje problemy z pamięcią systemu.

Ponowne uruchomienie systemu usuwa pamięć o dostępie swobodnym w systemie i inne usterki oprogramowania, które mogą powodować migotanie ekranu. Aby ponownie uruchomić Macbooka Pro, wykonaj poniższe czynności:

Krok 1: Kliknij ikonę Apple w lewym górnym rogu ekranu i kliknij Uruchom ponownie.

Krok 2: Kliknij Uruchom ponownie w wyskakującym oknie.

Jeśli aplikacja zewnętrzna powoduje migotanie ekranu, ponowne jej otwarcie może spowodować ponowne migotanie. Dlatego należy upewnić się, że pole wyboru obok Otwórz ponownie okna podczas ponownego logowania nie jest sprawdzane.

Najczęściej problem, który napotykasz na swoim komputerze, wynika z przestarzałej wersji systemu operacyjnego na Macbooku Pro. Aby to naprawić, wystarczy zaktualizować system do najnowszej wersji oprogramowania oferowanej przez firmę Apple.

Przed aktualizacją systemu zaleca się wykonanie kopii zapasowej wszystkich danych. Dzięki temu Twoje dane będą chronione, jeśli podczas aktualizacji coś pójdzie nie tak.

Oto jak zaktualizować MacBooka

Przeczytaj także: Jak utworzyć folder na MacBooku?

Twój MacBook Pro ma mnóstwo czujników ukrytych wszędzie. Jeden z tych czujników znajduje się obok modułu aparatu w Twoim urządzeniu. Ten czujnik wykrywa oświetlenie otoczenia wokół Ciebie i odpowiednio dostosowuje jasność.

W niektórych przypadkach problem z tymi czujnikami może powodować migotanie ekranu. Co więcej, funkcje takie jak True Tone w Macbooku Pro mogą również powodować migotanie wyświetlacza.

Aby rozwiązać te problemy, możesz wprowadzić następujące zmiany w ustawieniach wyświetlania.

Krok 1: Użyj polecenie + spacja skrót, aby otworzyć Spotlight na Macbooku Pro.

Krok 2: Szukaj Preferencje systemu i uderzył powrót.

Krok 3: Kliknij Wyświetla.

Krok 4: Odznacz pole obok Automatycznie dostosuj jasność I Prawdziwy ton.

Krok 5: Kliknij pole obok Profil kolorów i wybierz Kolorowy wyświetlacz LCD.

Wprowadzenie wszystkich tych zmian spowoduje wyłączenie funkcji takich jak prawdziwy ton i adaptacyjna jasność, ale może zapobiec migotaniu ekranu.

Urządzenia Apple oferują filtry kolorów, które pomagają osobom z wadami wzroku. Chociaż filtry te służą do zmiany wyglądu kolorów na wyświetlaczu, użycie filtrów kolorów może zapobiec migotaniu ekranu.

Aby zastosować filtry kolorów na wyświetlaczu, wykonaj następujące kroki:

Krok 1: Użyj polecenie + spacja skrót, aby otworzyć Spotlight na Macbooku Pro.

Krok 2: Szukaj Preferencje systemu i uderzył powrót.

Krok 3: Kliknij Dostępność.

Krok 4: Kliknij Wyświetla.

Krok 5: Kliknij Filtry kolorów.

Krok 6: Kliknij pole wyboru obok Włącz filtry kolorów i wybierz Typ filtra Jak Filtr niebiesko-żółty (Tritanopia).

Użycie tego filtra nie zmieni kolorów na wyświetlaczu, a może rozwiązać problem migotania, z którym się borykasz.

Przeczytaj także: Jak usunąć zdjęcia na MacBooku?

Procesy działające w systemie tworzą pliki tymczasowe zwane plikami pamięci podręcznej. Te pliki pamięci podręcznej są tworzone przez przeglądarki internetowe, aplikacje muzyczne i wiele innych w celu tymczasowego przechowywania danych.

Ponieważ pliki mają charakter tymczasowy, nie są wymagane przez procesy działające w systemie przez cały czas. Oprócz tego, jeśli pliki zostaną usunięte, aplikacje potrzebujące plików tymczasowych utworzą je ponownie. Dlatego usunięcie tych plików nie zaszkodzi w żaden sposób Twojemu systemowi.

W większości przypadków dane te nie powodują żadnych problemów w systemie, ale czasami błędny zapis w plikach tymczasowych może spowodować migotanie ekranu. Aby usunąć pliki pamięci podręcznej w systemie, możesz wykonać następujące kroki.

Krok 1: Kliknij Iść i wybierz Komputer z menu rozwijanego.

Krok 2: Kliknij Machintosh HD.

Krok 3: Kliknij Biblioteka.

Krok 4: Kliknij dwukrotnie Skrytki.

Krok 5: Wybierz wszystkie pliki w folderze, naciśnij polecenie + opcja + usuń i kliknij Usuwać.

Krok 6: Kliknij Iśćnaciśnij klawisz opcji i kliknij Biblioteka.

Krok 7: Kliknij Skrytki.

Krok 8: Wybierz wszystkie pliki w folderze i użyj opcji polecenie + opcja + usuń i kliknij Usuwać.

Podnosisz pokrywę Macbooka Pro i po prostu działa. Czy zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób Twój system zapewnia płynne działanie wszystkiego? Cóż, Mac OS uruchamia zestaw różnych skryptów konserwacyjnych, aby usunąć dzienniki systemowe i pliki tymczasowe.

W większości przypadków skrypty te są uruchamiane codziennie/co tydzień/co miesiąc, ale czasami nie są uruchamiane z zalecaną częstotliwością. Z tego powodu system może zacząć działać nieprawidłowo i powodować migotanie ekranu.

Aby uruchomić skrypty konserwacyjne w systemie, wykonaj poniższe czynności:

Krok 1: Otwórz Spotlight w swoim systemie za pomocą polecenie + spacja skrót.

Krok 2: Szukaj Terminal w oknie Spotlight naciśnij Powrót.

Krok 3: Wprowadź polecenie sudo okresowe codziennie co tydzień co miesiąc.

Krok 4: Wprowadź hasło na swoim Macbooku Pro, aby uruchomić wszystkie skrypty konserwacyjne.

Przeczytaj także: Jak naprawić błąd „Informacje: nieprawidłowy#zclosurez”?

Jeśli Twój Macbook ma dwa procesory graficzne, Mac OS przełącza się między dwoma procesorami graficznymi, aby oszczędzać baterię. To powiedziawszy, to przełączanie może powodować migotanie ekranu.

Aby zapobiec przełączaniu procesora graficznego w urządzeniu, możesz wykonać czynności podane poniżej:

Krok 1: Otwórz Spotlight w swoim systemie za pomocą polecenie + spacja skrót.

Krok 2: Szukaj Bateria aby otworzyć preferencje baterii w systemie.

Krok 3: Odznacz pole wyboru obok Automatyczne przełączanie grafiki aby zapobiec przełączaniu procesora graficznego.

Chociaż zmiana tego ustawienia może zapobiec migotaniu ekranu, będzie to zależeć od tego, czy oddzielny procesor graficzny urządzenia będzie pobierał więcej mocy z systemu.

Mac OS jest wyposażony w tryb awaryjny, uproszczoną wersję systemu operacyjnego. System operacyjny wykorzystuje absolutne minimum do uruchomienia Macbooka Pro w tym trybie.

Tryb awaryjny uruchamia się poprzez sprawdzenie dysku startowego pod kątem błędów przed załadowaniem systemu operacyjnego. Od tego momentu system Mac OS będzie ładowany bez programów startowych, rozszerzeń innych firm i czcionek instalowanych przez użytkownika. Oprócz tego tryb awaryjny czyści również pamięć podręczną systemu.

Dlatego korzystanie z trybu awaryjnego może zapobiec migotaniu ekranu, a jeśli tak się stanie, można założyć, że w systemie występuje problem z oprogramowaniem.

Systemy o różnej architekturze sprzętowej wymagają różnych metod uruchomienia trybu awaryjnego. Poniżej podano szczegółowe informacje na temat sposobu przejścia do trybu awaryjnego w zależności od używanego systemu.

Systemy z krzemem Apple

Jeśli Twój system jest zasilany przez krzem Apple, wykonaj poniższe czynności, aby przejść do trybu awaryjnego.

Krok 1: Kliknij logo Apple w lewym górnym rogu ekranu i kliknij Zamknięcie.

Krok 2: Kliknij Zamknięcie w wyświetlonym oknie.

Krok 3: Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, aby włączyć urządzenie po 10 sekundach od jego wyłączenia. Twoje urządzenie wyświetli Kontynuuj przytrzymywanie opcji uruchamiania.

Krok 4: Trzymaj przycisk zasilania, a ekran się wyświetli Ładowanie opcji uruchamiania.

Krok 5: Kliknij dysk startowy, który pojawi się na Twoim urządzeniu.

Krok 6: Naciśnij klawisz Shift i kliknij Kontynuuj w trybie awaryjnym.

Po przejściu do trybu awaryjnego spróbuj używać systemu w zwykły sposób, a jeśli migotanie ustanie, prawdopodobnie przyczyną problemów z ekranem jest problem z oprogramowaniem.

Systemy działające na architekturze Intel

Wejście do trybu awaryjnego w systemach opartych na procesorach Intel jest znacznie łatwiejsze w porównaniu do urządzeń działających na krzemie Apple. Aby przejść do trybu awaryjnego na komputerze Macbook Pro z procesorem Intel, wykonaj poniższe czynności:

Krok 1: Kliknij logo Apple w lewym górnym rogu ekranu i kliknij Zamknięcie.

Krok 2: Kliknij Zamknięcie w wyświetlonym oknie.

Krok 3: Naciśnij i przytrzymaj klawisz Shift po naciśnięciu przycisku zasilania, aby uruchomić komputer w trybie awaryjnym.

Przeczytaj także: Dlaczego mój wentylator w Macbooku Air jest tak głośny? 5 szybkich rozwiązań

SMC lub kontroler zarządzania systemem obsługuje kilka funkcji zarządzania energią, zarządzania temperaturą i zarządzania czujnikami.

Ponieważ SMC jest integralną częścią systemu, problemy z oprogramowaniem sprzętowym mogą powodować migotanie ekranu.

Jeśli używasz urządzenia zasilanego krzemem Apple, nie możesz zresetować SMC w swoim urządzeniu, ponieważ jest ono częścią pakietu krzemu Apple.

Aby zresetować SMC na swoim urządzeniu, możesz wykonać kroki podane w tym artykule.

Jeśli wyciszysz urządzenie przed ponownym uruchomieniem, nie usłyszysz kultowego dźwięku uruchamiania Apple, ale w jaki sposób Twój system zapamiętuje konfiguracje nawet wtedy, gdy jest wyłączony?

Cóż, pamięć NVRAM/PRAM jest odpowiedzialna za przechowywanie konfiguracji systemu, nawet gdy urządzenie jest wyłączone. Oprócz informacji dźwiękowych pamięć NVRAM zapamiętuje ustawienia wyświetlania, konfiguracje stref czasowych i informacje o napędzie rozruchowym, aby pomóc w prawidłowym uruchomieniu komputera.

Jeśli więc wystąpi usterka w pamięci NVRAM/PRAM, może to spowodować migotanie wyświetlacza. Aby zresetować pamięć NVRAM/PRAM w swoim urządzeniu, możesz wykonać kroki podane poniżej.

Jeśli posiadasz urządzenie zasilane przez krzem Apple, nie możesz zresetować pamięci NVRAM w swoim urządzeniu

Krok 1: Kliknij logo Apple w lewym górnym rogu ekranu i kliknij Zamknięcie.

Krok 2: Kliknij Zamknięcie w wyświetlonym oknie.

Krok 3: Naciśnij przycisk zasilania, aby uruchomić urządzenie. Następnie naciśnij i przytrzymaj polecenie+opcja+P+R kombinację przez 20 sekund, aby zresetować pamięć NVRAM w urządzeniu.

Przytrzymanie tej kombinacji w celu zresetowania pamięci NVRAM/PRAM może spowodować ponowne uruchomienie urządzenia.

Jeśli wyświetlacz Twojego Macbooka Pro nadal migocze, najlepszym rozwiązaniem jest zabranie go do technika Apple, który prawdopodobnie naprawi Twoje urządzenie.

Przeczytaj także: Przechodzisz z Windowsa na Maca? 5 rzeczy, które musisz wiedzieć.