Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Migrujesz z Marketo do HubSpot? Tu są 9 Elementy sukcesu, za którymi tęskni większość ludzi

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Migrujesz z Marketo do HubSpot? Tu są 9 Elementy sukcesu, za którymi tęskni większość ludzi

Chcesz przenieść się z Marketo do HubSpot? HubSpot poczynił znaczne postępy w przechodzeniu na wyższy poziom, aby zapewnić, że jego produkty dobrze współpracują z firmami na poziomie korporacyjnym.

Podczas gdy Marketo zawsze było wysoce konfigurowalne, a także bardziej skomplikowane w utrzymaniu optymalizacji, ostatnie zmiany w produkcie HubSpot sprawiły, że jest on równie konfigurowalny i dostosowany do wymagań większych organizacji.

Jednak te ostatnie zmiany sprawiły, że HubSpot (w tych bardziej skonfigurowanych instalacjach) jest bardziej skomplikowany w konfiguracji, utrzymaniu i użytkowaniu.

Coraz więcej większych firm rozważa HubSpot niż kiedykolwiek wcześniej, ale zanim klikniesz przycisk „Start” podczas migracji, zapoznaj się z kilkoma uwagami.

1. Strategia – dlaczego się zmieniasz?

Przejścia z jednej technologii szkieletowej na nową nie należy lekceważyć. Po przeprowadzeniu wielu z tych migracji wszystkie są do pewnego stopnia skomplikowane.

Zanim się przełączysz, powinieneś mieć jasność, dlaczego się zmieniasz. Jakie są konkretne przypadki użycia, które napędzają Twoją chęć przejścia z Marketo do HubSpot?

Oto kilka typowych powodów, dla których klienci mówią nam, że chcą się zmienić:

 • Koszt utrzymania aplikacji jest wysoki i sądzimy, że na HubSpot będzie niższy.
 • Marketo jest bardziej skomplikowany w użyciu; Chcielibyśmy wprowadzić to do naszego zespołu ds. operacji marketingowych i uważamy, że HubSpot będzie łatwiej aktualizować i optymalizować.
 • Zależy nam na w pełni zintegrowanym rozwiązaniu, które łączy marketing, sprzedaż, serwis i stronę internetową.
 • Używamy wielu innych aplikacji w Marketo i chcielibyśmy zmniejszyć liczbę aplikacji i korzystać tylko z HubSpot.
 • Używałem HubSpot w mojej poprzedniej roli i czuję się bardziej komfortowo w HubSpot niż w Marketo.

Rozważyłbym wszystkie z nich jako rozsądne powody do zmiany. Jeśli nie znajdziesz swojego powodu na liście, oceń swoje rozumowanie za pomocą tego zestawu kryteriów:

 • Czy to pilne i ważne? Projekty te mogą rozpraszać uwagę, trwać dłużej niż oczekiwano i wymagać budżetu na ich zaplanowanie, wykonanie i przetestowanie pod kątem zapewnienia jakości (QA).
 • Czy poprawi to wydajność programu? Jeśli tak, to o ile? Dlaczego wydajność wzrośnie po przeprowadzce? Rozsądnie jest myśleć, że nowe narzędzia mogą ułatwić zwiększanie wydajności, ale powinieneś pokazać szczegóły.
 • Czy migracja będzie Cię mniej kosztować? To chyba najczęstsze oczekiwanie. Utrzymanie Marketo nie jest tanie. Klienci zatrudniają nas do tej roli, a zatrudnieni inżynierowie marketingu zarabiają blisko 100 000 USD rocznie za pełnoetatowe role wewnętrzne. Kontrahenci Marketo mogą zarobić od 150 do 200 dolarów na godzinę.

  Eksperci przeszkoleni przez HubSpot są równie trudni do znalezienia, ale generalnie mniej kosztowni. Jednak ten trend się równoważy, a kontrahenci-eksperci HubSpot zbliżają się teraz do 100 USD za godzinę za niektóre wysoce techniczne prace. Wewnętrzni eksperci HubSpot mogliby zarobić 80 000 USD rocznie na pełnoetatowych stanowiskach wewnętrznych.

Przed rozpoczęciem projektu upewnij się, że uzasadnienie biznesowe zmiany jest solidne i uspołecznione w całej firmie. Potrzebujesz porozumienia co do czasu, budżetu i wszelkich potencjalnych zakłóceń w realizacji działań marketingowych.

2. Jakie są przypadki użycia?

Jednym ze sposobów, aby dowiedzieć się dokładnie, co chcesz osiągnąć za pomocą przełącznika, jest udokumentowanie przypadków użycia specyficznych dla Twojej firmy.

Rekommenderad:  SIM: Top Numbers są naprawdę szalone i kosztują fortunę

Co to jest przypadek użycia? Jest to sytuacja występująca w Twojej firmie, która definiuje proces i/lub wyniki dla Twojej firmy.

Jeśli chodzi o ten temat, jednym z przypadków użycia mogą być problemy z korzystaniem z funkcji raportowania lub pulpitu nawigacyjnego, przez co brakuje Ci dobrego wglądu w skuteczność działań marketingowych.

Innym przypadkiem użycia może być to, że gdy chcesz wprowadzić zmiany, wprowadzenie prostych zmian zajmuje zbyt dużo czasu lub kosztuje zbyt dużo pieniędzy.

Te historie lub przypadki użycia pomagają określić, co nowe oprogramowanie musi zrobić, aby wywrzeć wpływ na biznes, który uzasadnia koszty i zakłócenia związane z migracją.

Dobrą praktyką jest dokumentowanie Wszystko przypadków użycia, które powodują, że rozważasz zmianę. Pomogą Ci one ocenić nową platformę i współpracować z dowolnym partnerem, aby migracja była jak najbardziej płynna i łatwa.

3. Integracje z innymi narzędziami

Dzisiaj chcesz, aby Twoje platformy marketingowe, sprzedażowe i usługowe komunikowały się z innymi aplikacjami biznesowymi, z których korzystasz. Być może korzystasz z Marketo i Salesforce, a te dwa systemy wymagają integracji.

Być może korzystasz z HubSpot i Pipedrive lub możesz chcieć zintegrować systemy automatyzacji marketingu i systemy CRM z oprogramowaniem ERP zaplecza lub oprogramowaniem finansowym.

Niezależnie od tego, prawie każda firma ma pewne wymagania dotyczące integracji.

Zanim przełączysz się z Marketo na HubSpot, upewnij się, że rozumiesz swoje istniejące integracje i upewnij się, że są one w pełni udokumentowane. Następnie przyjrzyj się wszelkim przyszłym integracjom, które Twoim zdaniem będą potrzebne, i pracuj nad ich dokładnym udokumentowaniem.

Zawsze przed rozpoczęciem prac integracyjnych lub migracyjnych przeprowadzamy z klientami warsztaty integracyjne. Ten krok pomaga nam stworzyć instrukcję obsługi, dzięki czemu mamy szczegółowe specyfikacje dotyczące tego, jak dokładnie powinny działać integracje.

Instrukcja obsługi pomaga zespołowi technicznemu dokładnie wiedzieć, co należy zrobić, a kiedy skończymy, ta sama instrukcja obsługi pomaga nam zapewnić kontrolę jakości integracji i upewnić się, że wszystko działa dokładnie tak, jak zostało to określone. Ten krok zajmuje trochę więcej czasu i kosztuje trochę więcej pieniędzy, ale gwarantuje znacznie lepszy, płynniejszy i wydajniejszy projekt integracji oraz końcowy efekt.

4. Twoja strona internetowa

Kolejną kwestią jest strona internetowa. Jakiego systemu zarządzania treścią (CMS) używasz do hostowania witryny, uzyskiwania dostępu do jej stron, śledzenia jej wydajności i utrzymywania jej optymalizacji w czasie? Jeśli korzystasz z Marketo, będziesz potrzebować CMS dla witryny, więc jeśli przenosisz się do HubSpot, będziesz musiał rozważyć pozostawienie witryny na obecnym CMS lub przejście na HubSpot CMS.

Jest to prawdopodobnie bardziej zaleta niż rozważenie ruchu. Posiadanie witryny na tej samej platformie do automatyzacji marketingu pomaga w wielu obszarach:

 • Dane są konsolidowane na jednej platformie.
 • Możesz łatwo obsługiwać strony docelowe, strony internetowe i strony artykułów na blogu z tej samej platformy.
 • Zarządzanie wszystkimi treściami na stronie (treść pisemna lub wideo) może odbywać się z jednej platformy i wdrażać na stronie w razie potrzeby.

Jedną z głównych zalet HubSpot jest posiadanie strony internetowej w tym samym narzędziu, co inne zasoby kanału marketingowego.

5. Wymagania inwestycyjne

Koszt jest uzasadnionym czynnikiem przy przenoszeniu platform. Ogólnie rzecz biorąc, miesięczne lub roczne koszty subskrypcji dla tych dwóch produktów są podobne. W przypadku funkcji średniego zasięgu szukasz między $1,200 i $2400 miesięcznie. W przypadku bardziej zaawansowanych funkcji na poziomie korporacyjnym możesz spodziewać się nawet $3,000 miesięcznie.

Rekommenderad:  Wywiad konkurencyjny: przewodnik po sukcesie

Jeśli chcesz, aby Twoja witryna znajdowała się w CMS HubSpot, czeka Cię kolejne 400 USD do USD1200 miesięcznie za profesjonalny CMS. Ale to nie są tak naprawdę koszty, o które się martwię. Zarówno HubSpot, jak i Marketo mają stały koszt posiadania wykraczający poza opłaty licencyjne.

Marketo może być drogie, jak opisaliśmy powyżej. HubSpot może być tańszy. Należy jednak pamiętać, że w miarę jak HubSpot staje się coraz bardziej konfigurowalny, koszty utrzymania HubSpot mogą wzrosnąć.

Jeśli używasz HubSpot od razu po wyjęciu z pudełka i nie wprowadzasz żadnych większych modyfikacji, prawie każdy może wejść i wprowadzić zmiany, aktualizacje i optymalizacje swojego marketingu w HubSpot. W tym scenariuszu całkowity koszt posiadania będzie niższy niż w przypadku Marketo.

Jeśli zaczniesz dostosowywać zdolność HubSpot do zarządzania Twoimi danymi, dostosowywania przepływów pracy i pielęgnowania leadów, tworzenia niestandardowych integracji i korzystania z niestandardowych szablonów, możesz potrzebować kogoś ze specjalistycznymi umiejętnościami do wprowadzania zmian i aktualizacji w HubSpot.

6. Twoje dane są aktywem firmy

Jest to jedna z najbardziej niedocenianych części każdej migracji. Ogólnie rzecz biorąc, przenoszenie danych z jednego systemu do drugiego nie jest takie złe, ale trzeba uważnie przyjrzeć się własnym danym.

Jakiej jakości są dane? Czy jest podzielony na segmenty i jak trudne może być odtworzenie tych segmentacji w nowym systemie? Jakich właściwości używasz w Marketo? Czy są replikowane w HubSpot?

Firmy często korzystają z projektów migracji, aby dokładnie przyjrzeć się swoim danym i oczyścić je, dołączyć i ponownie sklasyfikować, zanim dane trafią do nowego systemu. Jest to doskonała najlepsza praktyka, którą powinno rozważyć więcej organizacji.

W większości przypadków przeniesienie danych z Marketo do HubSpot nie stanowi większego problemu. Przed rozpoczęciem migracji powinieneś rozważyć przeprowadzenie szczegółowego audytu swoich danych, wymagań dotyczących danych i wszelkich aktualizacji, które chcesz wprowadzić w swoich danych.

HubSpot nie zezwala na import danych analityki internetowej ani danych dotyczących wydajności poczty e-mail z innych systemów. Jeśli masz inteligentne listy, które zależą od danych analityki internetowej lub wydajności poczty e-mail, takich jak otwieranie lub klikanie wiadomości e-mail, musisz zaimportować kontakty z tych list jako listy statyczne do HubSpot.

Planowanie wymagań dotyczących danych z wyprzedzeniem sprawia, że ​​migracja jest łatwiejsza i wydajniejsza. Po migracji należy rozważyć przeprowadzenie kilku podstawowych kontroli jakości, aby upewnić się, że wszystkie dane zostały przeniesione, określone dane znalazły się we właściwych polach, wszystkie rekordy kontaktów są powiązane z rekordami firmy, a wszelkie inne dane firmy lub konta określone dane, takie jak szczegóły transakcji, są prawidłowo powiązane.

7. Przepływy pracy, e-maile, strony docelowe, formularze i inteligentne listy

Niestety w tym przypadku migracja wymaga od firm znacznej przebudowy. Zanim się rozczarujesz, z naszego doświadczenia wynika, że ​​firmy nie kontrolują i nie wycofują tych aktywów wystarczająco często.

Przeprowadzenie migracji to doskonała okazja do przejrzenia wszystkich zasobów marketingowych na Twojej platformie do automatyzacji marketingu.

Stare przepływy pracy można wycofać. Nieskutecznych szablonów stron docelowych nie trzeba przebudowywać. Szablony wiadomości e-mail ze starych kampanii można wyrzucić do kosza. Formularze, które były przeznaczone dla określonych punktów konwersji i inteligentnych list, które przeżyły swoją użyteczność, również mogą zostać wycofane.

Rekommenderad:  17 najlepszych narzędzi SEO, które powinieneś znać (płatne i bezpłatne)

Przejrzenie tego spisu może zaoszczędzić sporo pieniędzy na przebudowie w HubSpot. Koncentrując się na zasobach, których potrzebujesz i które nadal dobrze działają, Twoja nowa instancja HubSpot będzie czysta i wysoce wydajna.

8. wyczucie czasu

To bardzo popularne pytanie: jak długo potrwa migracja? Odpowiedź zależy od Ciebie i tego, co przenosimy i/lub przebudowujemy w HubSpot.

Niektórzy twierdzą, że z migracją poradzisz sobie w tydzień. Może to być prawdą, jeśli jest to mała baza danych zawierająca tylko kilka zasobów, które należy odtworzyć.

W większości przypadków, aby zrobić to dobrze, 30 dni to bardziej rozsądne oszacowanie. Oczywiście na Placu 2, mamy dedykowane zaangażowanie zespołu, które umieszcza ludzi w projekcie bez rozpraszania ich pracą innych klientów. W takich przypadkach przeprowadzaliśmy duże migracje w ciągu tygodnia lub dwóch.

Zanim przejdziesz do przodu z jakąkolwiek migracją, powinieneś mieć jasne wymagania i jasne zrozumienie tego, co przenosisz, jak planujesz to przenieść i jakie zasoby należy odbudować w nowym systemie.

9. Szkolenie

Teraz, gdy migracja dobiegła końca, musisz przeszkolić co najmniej kilka osób na HubSpot. Nie zapomnij o tym jako kroku w procesie. Im więcej masz ludzi do marketingu, tym większy wzrost.

Jeśli to tylko kilku z was, to nic wielkiego. Ale jeśli masz np. 12 kierowników kampanii marketingowych na trzech kontynentach, to szkolenie musi być dokładnie przemyślane.

Upewnij się, że zaplanowałeś swoje wymagania szkoleniowe. Może to być bardzo różne w zależności od tego, kto musi zostać przeszkolony. Jeśli masz młodsze osoby, osoby nietechniczne lub osoby bez doświadczenia w HubSpot, może być potrzebne więcej szkoleń.

Z drugiej strony, jeśli masz trzy osoby z dużym doświadczeniem w HubSpot, możesz wcale nie potrzebować dużego szkolenia. Być może potrzebujesz prostego przeglądu skonfigurowanych zasobów, stanu danych i wszelkich pulpitów nawigacyjnych.

Rozważ traktowanie szkolenia w taki sam sposób, w jaki patrzyłeś na wymagania dotyczące danych. Regularnie prowadzimy z wyprzedzeniem warsztaty szkoleniowe, aby zrozumieć wymagania i ustawić odpowiednią liczbę sesji o odpowiedniej złożoności technicznej.

Projekty migracji często na początku wydają się proste, ale w końcu okazują się znacznie bardziej złożone, niż początkowo oczekiwano. Co gorsza, dostawcy oprogramowania często mówią, że migracja jest prosta bez poświęcania czasu na zrozumienie swojej sytuacji lub wymagań.

Jeśli zamierzasz uzyskać pomoc (a radzę to zrobić), potraktuj to jako duży projekt, a być może będziesz mile zaskoczony, że poszło lepiej i szybciej niż oczekiwałeś. Wreszcie, nie można być zbyt dobrze przygotowanym ani poinformowanym o tym, co jest wymagane do przeprowadzenia płynnego i wydajnego projektu migracji.

Im więcej wiesz o tym, co masz i czego chcesz, tym lepiej będziemy przygotowani, aby pomóc Ci to osiągnąć.