Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Mikrotik nedir

Mikrotik nedir ve ne için kullanılır?

MikroTik

Yönlendiriciler, anahtarlar, kablosuz ekipman vb. cihazlarla dahili ve harici iletişim için bilgisayar ağları. ihtiyaçları var. Büyük markalar ve şirketler bu donanımları üretiyor ve pazarlıyor. Bu şirketlerden ve ağ donanım ürünleri üreticilerinden biri, başlangıçta Linux tabanlı bir işletim sistemi üreten Mikrotik’tir ve bu yazıda çeşitli cihazlarını ve yazılımlarını inceleyeceğiz.

Mikrotik piyasaya ne zaman ve hangi ürünle girdi?

1996’dan beri Doğu Avrupa’da Letonya’da iki Amerikalı MIT öğrencisi tarafından oluşturuldu ve dünya çapında büyüdü.

Bu şirketin piyasaya çıkardığı ilk ürün, aslında Linux tabanlı olan kendi Mikrotik işletim sistemiydi. sıradan bilgisayarlara kuruldu.

Bu ürünü yapma amacı, kendi ürünleri ve işletim sistemi olan Cisco gibi büyük firmalarla rekabet edebilmektir. Sieć alanında aktif iseniz Cisco markasını mutlaka bir kez duymuşsunuzdur. Bu şirket, yüksek kaliteli ve pahalı ürünler (yönlendirici, anahtar czasownik)

Mikrotik’in ana hedefi bu firma ile daha düşük fiyatla rekabet edebilmektir. Tabii ki, bu ürünlerin düşük fiyatının kalitelerini düşürmemesine dikkat edin.

2002 yılında Mikrotik şirketi, işletim sisteminin daha yüksek stabilitesi için yeni donanım üretme aşamasına girmeye karar verdi. yönlendirici gibi bir ürün yarattı.

Mikrotik cihazının önemli özellikleri nelerdir?

Günümüzde bu cihazların ağda kullanımı büyük ölçüde artmıştır, bu şirketin büyümesinin nedeni şudur:

Bu cihazın bize göre en önemli özelliği sağlamlığıdır.
Önyüklemede yüksek hız
Herhangi bir servise giriş yapmaya gerek kalmadan otomatik çalışma
Yüksek kurulum hızı
İşletim sisteminin grafik yapısı nedeniyle yüksek yapılandırma hızı
Ayarları içe ve dışa aktarılabilir
Maliyet etkinliği benzer donanım örnekleriyle karşılaştırılır

MikroTik hangi durumlarda kullanılır?

yönlendirme
güvenlik duvarı
Hizmet kalitesi
Tak, dengeleme
DHCP Sunucusu
NAT (Ağ Adresi Çevirisi)
Pełnomocnik Sunucu
Kablosuz
VPN
MPLS
Yarıçap, Kullanıcı Yönetimi
Ve daha yüzlerce şey…

Mikrotik yönlendirici nedir ve ne işe yarar?

Yönlendiriciler, ağda yönlendirme ve veri aktarımı için kullanılan donanımlardır. Bu cihazların, jej birinin belirli bir kullanımı olan farklı türleri vardır.

Diğer yönlendiriciler gibi Mikrotik ürününün de ağda yönlendirme görevi vardır.

Yönlendirme: Bu şirketin yönlendiricisi, ağda son derece güçlü bir yönlendirici olabilir. Önyükleme hızı yüksek ve otomatik çalışan bu yönlendiricinin giriş veya ilk başlatma adımlarını atlamasına gerek yoktur.

Bu ürün ağda güvenlik duvarı olarak kullanılabilir.

Bant Genişliği Yönetimi: Bu cihazlar çeşitli bant genişliği kontrol algoritmaları içerir.

Diğer cihazlar için protokol oluşturmanın yanı sıra Mikrotik, Mikrotik cihazları için Nstreme ve Nv2 protokolleri geliştirmiştir.

Hotspot, serwer VPN, serwer DHCP może służyć jako serwer, który może być używany przez kullanılabilir.

Bu şirketin önemli kullanımlarından biri, onu yönlendirici olarak kullanmaktır.

Birçok ağda, ağı birkaç ağa ayırmanız gerekir ve birden fazla ofisiniz olduğunda, ofisleriniz arasında iletişim kurmak için bir yönlendiriciye ihtiyacınız olur.

Mikrotik, yönlendirme için ağda bulunan tüm protokolleri destekler. Ağın farklı ofisleri ve şubeleri arasındaki iletişim, uygulanması Mikrotik’in diğer yeteneklerinden biri olan önemli bir konudur.

Şubeleriniz arasında VPN obsługuje oluşturarak çok güvenli bir bağlantı kurabilir, a następnie udostępnia dosya paylaşımı, yazıcılar, programowanie przez kamerę gibi mevcut kaynakları erişim kısıtlamaları uy gulayarak kullanabilirsiniz.

Mikrotik yönlendiricilerde kullanım kolaylığı için Winbox uygulaması

WinBox dla systemu Windows w programie Mikrotik’ten benzersiz bir. Bu program aslında yönlendiricileri yapılandırmak veya ayarlamak ve çalışmalarını izlemek için kullanılan bir grafik kullanıcı arabirimidir.

Bu programı kullanarak yönlendirici donanımınızı kolayca yönetebilir ve izleyebilirsiniz.

Pobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz zerowe motywy WordPressPobierz zerowe motywy WordPresskurs Lyndy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie CoolpadaBezpłatne pobieranie motywów WordPresskurs Lyndy do pobrania za darmo