Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

MikroTik RouterOS zestaw plików (1)

MikroTik RouterOS Tanıtımı

MikroTik

RouterOS

MikroTik RouterOS, MikroTik RouterBOARD’in donanım sistemidir.

Yönlendirme, güvenlik duvarı, bant genişliği yönetimi, kablosuz erişim noktası, ana taşıyıcı bağlantı, etkin nokta ağ geçidi, VPN sunucusu vb. gibi tüm gerekli özelliklere sahip bir yönlendiriciye dönüştürerek bir PC’ye de kurulabilir. RouterOS przechowuje plik sistemdir. İşletim sistemi Linux çekirdeği 2.6 w trybie dayanmaktadır ve burada MikroTik’teki amacımız tum bu özellikleri hızlı ve basit bir kurulum we kolay kullanıcı arayüzü ile sağlamaktır. Ayrıca www.mikrotik.com adres giderek Mikrotik işletim sistemi hakkında birçok bilgi edinebilirsiniz.
Aşağıda, RouterOS’un i özelliklerinden bazılarının örneklerini göreceksiniz.

RouterOS’un i gotowe ustawienia
Donanım yapılandırması
güvenlik duvarı

yönlendirme
MPLS
VPN
Donanım

Yönlendiriciler, çok çekirdekli ve çok CPU’lu (SMP) bilgisayarları destekler. En yeni ve en iyi Intel anakartlarında çalıştırabilir ve en yeni çok çekirdekli CPU’ları kullanabilirsiniz. RouterOS, dyski HDD, karty CF i SD, dyski SDD z wykorzystaniem dowolnego interfejsu IDE, SATA i USB mogą być obsługiwane za pomocą karty. Bölümünüzü biçimlendirecek ve üzerinde bulunduğu aygıtın varsayılan işletim sistemi haline gelecek olan RouterOS’u kurmak için en az 64MB alana ihtiyacınız var. Elbette, RouterOS, a także karta 10 Gigabit Ethernet, 802.11a z olmak, która jest przeznaczona do obsługi arabskiej. /b/g/n modem kablosuz kartlar ve 3G.

Yapılandırma veya yapılandırma

RouterOS, klawiatura do monitorowania, program terminalowy do konsoli, obsługa Telnet do obsługi SSH, Winbox do obsługi GUI, interfejs sieciowy do obsługi programów API çeşitli yapılandırma yöntemlerini destekler. Yani winbox uygulaması ile Mikrotik işletim sisteminizi kolayca yapılandırabilirsiniz. RouterOS umożliwia obsługę Mac-Telnetu i Winboxa udostępnianie MAC w trybie gotowości. RouterOS, güçlü ancak öğrenmesi kolay bir sisteme sahiptir. Programlama özelliklerine sahip komut satırı yapılandırma arayüzü.

 • • IP i MAC aracılığıyla Winbox grafik kullanıcı arayüzü
  • Telnet, SSH, konsola i konsola CLI
  • Kendi araçlarınızı programlamak için API
  • Ve web arayüzü

güvenlik duvarı

Güvenlik duvarı, paket filtreleme uygular ve böylece yönlendiriciye veri akışını yönetmek için kullanılan güvenlik işlevleri sağlar.

Ayrıca kaynak ve hedef NAT (Ağ Adresi Çevirisi), popüler uygulamalar için NATyardımcıları ve UPnP’yi destekler. Güvenlik duvarı, dahili bağlantı, yönlendirme ve paket işaretlemeyi kullanmak için özellikler sağlar. Adres IP, adres aralığı, bağlantı noktası, bağlantı noktası aralığı, Protokół IPDSCP ve diğer parametrylere göre filtreleyebilir, ayrıca Statik ve Dinamik adres listesini destekler ve içerik modellerine göre paketleri eşleştirebilir.
RouterOS Güvenlik Duvarı ayrıca IPv6’yı przez destekler.

yönlendirme

Jeśli potrzebujesz RouterOS, możesz powiedzieć, że chcesz mieć protokolünü destekler.

 • • IPv4 obsługuje RIP v1 i v2, OSPF v2, BGP v4’ü.
  • IPv6 w RIPng, OSPFv3 i BGP’yi destekler.

RouterOS ayrıca sanal yönlendirme ve yönlendirmeyi (VRF), arayüz tabanlı yönlendirmeyi yönlendirmesini de destekler.

Belirli bağlantıları yönlendirme bayraklarıyla işaretlemek için bir güvenlik duvarı filtresi kullanabilirsiniz. ve ardından farklı bir ISS’den gelen işaretli trafiği kullanın.

Artık RouterOS’a MPLS desteğinin eklenmesiyle birlikte VRF de tanıtıldı. Sanal Yönlendirme ve Yönlendirme, bir yönlendirme tablosunun birden çok örneğinin bir yönlendirici üzerinde aynı anda bulunmasına izin veren bir teknolojidir.

Yönlendirme örnekleri bağımsız olduğundan, aynı adresleri IP birbiriyle çelişmeden kullanılabilir. VRF ayrıca ağ güvenliğini de artırır. Ayrıca, MPLS ağlarında sıklıkla kullanılır, ancak bunlarla sınırlı değildir.

MPLS

MPLS, wieloprotokołowe przełączanie etykiet. IP yönlendirmenin yerini almak için kullanılabilir.Ayrıca, yönlendirme işleminin verimliliği MPLS’nin ana avantajıdır. MPLS, kapsüllenmiş veri protokollerinden bağımsız olarak ağdaki düğümler arasında „sanal bağlantılar” oluşturmayı kolaylaştırır.

Desteklenen MPLS özelliklerinden bazıları:

Opis IPv4 w języku angielskim
IPv4 için etiket dağıtım protokołu
RSVP trafik mühendisliği tünelleri
VPLS MP-BGP dostępne otomatik do połączeń • MP-BGP dostępne MPLS IP VPN

VPN

RouterOS, açık ağlar veya İnternet üzerinden güvenli bağlantılar kurmak veya şifreli bağlantılarla uzak konumlara bağlanmak için çeşitli VPN yöntemlerini ve tünel protokollerini destekler:

 • • IPsec veya PSK, AH i ESP güvenlik protokolleri
  • (OpenVPN, PPTP, PPPoE, L2TP)
  • PPP’nin gelişmiş özellikleri (MLPPP, BCP)
  • (IPIP, EoIP)
  • Kimden (IPv4 ağı üzerinden IPv6)
  • IEEE802.1q nie jest podłączony do sieci VLAN w trybie Q-in-Q
  • Codziennie korzystaj z MPLS VPN

demek oluyor. RouterOS, bir IP bağlantısı üzerindeki iki önlendirici arasındaki bir Ethernet tüneli olan EoIP gibi başka hiçbir yerde bulunmayan MikroTik’e özgü çeşitli işlevler sunar.

Pobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobierz zerowe motywy WordPressPobieranie premium motywów WordPressPobierz motywy WordPressudemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie lenevoPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmodarmowy kurs on-line