Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

MikroTik RouterOS zestaw plików (2)

Bu yazımda MikroTik RouterOS’un bir diğer temel gerçeğinden bahsedeceğim.

Aşağıda, RouterOS’un i özelliklerinden bazılarının örneklerini göreceksiniz.

MikroTik

RouterOS’un i gotowe ustawienia
Kablosuz
Sıcak nokta

hizmet kalitesi
Serwer proxy sieci Web
Alet
izinler
Kablosuz

RouterOS’ta en temel olanı kablosuz erişim noktası olan çeşitli kablosuz teknolojiler desteklenir. Ayrıca, ister evinizdeki küçük bir erişim noktası ağı, isster şehir genelindeki bir ağ olsun, RouterOS jej durumda çalışır. ]artı RouterOS tarafından deteklenen bazı özellikler

IEEE802.11a/b/g/n kablosuz istemci ve erişim noktası
Nstreme ve Nstreme2 tescilli protokolleri
RTS/CTS
Kablosuz Dağıtım Sistemi (WDS)
Sanal AP
WEP, WPA, WPA2 można usunąć
erişim kontroluj Listesi
Gezici kablosuz istemci
WMM
Protokół HWMP+ Kablosuz MESH
Protokolü MME kablosuz yönlendirme

RouterOS ayrıca, MikroTik yönlendiricileri jej iki uçta kullanırken daha fazla menzil ve bağlantı hızına izin veren tescilli NStreme kablosuz protokolüne sahiptir.

Sıcak nokta

MikroTik HotSpot Gateway, kablosuz veya kablolu ağ bağlantıları kullanan müşteriler için genel ağa erişim sağlar. Böylece kullanıcı web tarayıcısını açtığında bir oturum açma sayfası görüntülenir. Bir kullanıcı adı ve şifre sağladıktan sonra, kullanıcının İnternet’e erişmesine izin verilecektir.

Bu, oteller, okullar, havaalanları, İnternet kafeler veya hükümetin kullanıcının bilgisayarı üzerinde hiçbir denetiminin olmadığı diğer halka açık yerler için idealdir. Yazılım kurulumu veya ağ yapılandırması gerekmez, Hotspot herhangi bir bağlantı isteğini bir oturum açma formuna yönlendirir. Kapsamlı kullanıcı yönetimi, her biri belirli yükleme süreleri, yükleme ve indirme hız limitleri, transfer miktarı limitleri ve daha fazlasını sağlayabilen farklı kullanıcı profilleri oluşturarak mümkündür. Hotspot, standardowy RADIUS sunucularına karşı kimlik doğrulamayı da destekler. Ve MikroTik’in kendi kullanıcı yöneticisi, ağlarınızdaki tüm kullanıcıların merkezi yönetimini sağlar.

Tak ve Çalıştır ağ erişimi
Kimlik doğrulama ve hesap oluşturma için RADIUS desteği

hizmet kalitesi

Bant genişliği kontrolü, veri hızlarını tahsis eden bir dizi mekanizmadır. Hizmet Kalitesi (QoS), yönlendiricinin ağ trafiğini önceliklendirip şekillendirebileceği anlamına gelir. MikroTik RouterOS kontrola ruchu mekanizmasının bazı özellikleri aşağıda belirtilmiştir:

• Belirli IP adresleri, alt ağlar, protokoller, bağlantı noktaları için veri hızlarını sınırlayın,
ve diğer parametreler
• Trafiği sinırla
• Kullanılabilir trafiği kullanıcılar arasında eşit olarak veya kanał yüküne bağlı olarak paylaşın

Serwer proxy sieci Web

RouterOS, web może być skonfigurowany jako almak, aby uzyskać dostęp do serwera MikroTik proxy sunucusuna sahiptir. MikroTik RouterOS, aşağıdaki proxy sunucu özelliklerini uygular:

Zwykły serwer proxy HTTPsi
Kaynak, hedef, Adres URL ve istek yöntemine göre listeye erişim (HTTP güvenlik duvarı)
Hangi kaynaklara doğrudan ve hangilerine başka bir proxy sunucusu aracılığıyla erişilmesi gerektiğini belirlemek için doğrudan erişim listesi
Sistem oturum açma olanağı
Harici sürücülerde önbellek

RouterOS, istemci PC’de herhangi bir yapılandırma gerektirmeyen bir depolama sunucusu olarak da hareket edebilir. RouterOS, w którym protokół HTTP jest dostępny, możesz ustawić proxy w dowolnym miejscu. Bu işlem kullanıcı için tamamen şeffaf olacak ve tek fark tarama hızındaki artış olacaktır.

Alet

Ağınızı yönetmenizeyardımcı olmak için RouterOS, günlük görevlerinizi zoptymalizuj etmek için bir dizi küçük ağ aracı da sağlar. Baza Bunlardan:

Ping, geçiş yolu
Bant genişliği testi, ping seli
pakiet koklayıcı
Telnet, protokół SSH
Wysyłaj e-maile i SMS-y
Otomatik komut dosyası yürütme araçları
CALEA verilerinin yansıması
NTP istemcisi ve sunucusu
Sunucusu TFTP
Dinamik DNS güncellemesi
VRRP yedekliliği için destek
Grafik i statystyka sağlamak için SNMP
RADIUS istemcisi ve sunucusu (kullanıcı yöneticisi)
Lisanie

RouterOS’un ücretsiz deneme sürümünü bilgisayarınıza kurduktan sonra kesinlikle kullanmaya devam etmek isteyeceksiniz. Bunu Yapmak için bir lisans satın almanız gerekir.Tüm RouterOS kurulumları, wyślij arayüz kullanmanıza izin verir, e-post, aby wysłać wiadomość do teğe sahiptir.Aslında, bir routerOS lisansı herhangi bir işletim sistemi yükseltmesini kurmanıza izin verir.yap.

Pobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz motywy WordPressPobierz zerowe motywy WordPresskurs Lyndy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie lawyBezpłatne pobieranie motywów WordPresspłatny kurs udemy do pobrania za darmo