Minister: Poprosiliśmy o dostęp do Apple oraz Google COVID-19 Technologia powiadamiania o narażeniu

Publikacja zaktualizowana 22 maja 2020 o 11:25

Zgodnie z naszym dzisiejszym raportem Apple i Google ogłosili, że sfinalizowany interfejs API dla ich technologii powiadamiania o narażeniu COVID-19 został udostępniony organom zdrowia publicznego na całym świecie. Przedstawiciele obu firm ujawnili, że 22 kraje poprosiły o API lub zapewniły dostęp do niego.

Początkowo nie było wiadomo, czy rząd Malezji złożył wniosek o dostęp, ponieważ nazwy tych 22 krajów nie zostały podane do wiadomości publicznej. Jednak minister nauki, technologii i innowacji Khairy Jamaluddin potwierdził odtąd za pośrednictwem Twitter do którego skierowano żądanie Apple i Google.

Polityka dotycząca technologii powiadamiania o narażeniu COVID-19, że Apple a Google ustanowił dla organów zdrowia publicznego jest dość surowe. Na przykład tylko jedna aplikacja na kraj może korzystać z interfejsu API, a aplikacja nie może żądać usług lokalizacyjnych.

Na razie wydaje nam się, że władze Malezji muszą jeszcze spełnić te dwa wymogi. Na początek wydali trzy różne aplikacje COVID-19, w tym MySejahtera, Gerak Malaysia i MyTrace.

Minister: Poprosiliśmy o dostęp do Apple oraz Google COVID-19 Technologia powiadamiania o narażeniu 1

Minister: Poprosiliśmy o dostęp do Apple oraz Google COVID-19 Technologia powiadamiania o narażeniu 2

Nawet jeśli uważasz MyTrace za głównego kandydata na dostęp do interfejsu API, ponieważ minister Khairy nadzoruje jego rozwój, MyTrace wciąż wymaga dostępu do usług lokalizacyjnych. Minister musi jeszcze odpowiedzieć na nasze zapytanie w sprawie Twitter w tych sprawach.

Jak wspomniano w tweecie powyżej, prawdopodobnie poznamy odpowiedź za kilka dni. Będziemy Cię informować, gdy otrzymamy kolejne aktualizacje.