Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Mity blogowe, które donikąd Cię nie zaprowadzą

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Mity blogowe, które donikąd Cię nie zaprowadzą

Na temat blogowania narosło wiele mitów. Te błędne przekonania mogą być bardziej niebezpieczne niż nie.

Jest wielu blogerów, którzy twierdzą, że ich blogi działają sprawnie. Mówią, że nie muszą się już o nic martwić. I pewnie mówią prawdę.

Ale nie ma czegoś takiego jak gładki blog. Po drodze zawsze pojawiają się wyzwania. Dobra wiadomość jest taka, że ​​wyzwania te nie są nie do pokonania. W rzeczywistości są częścią zabawy.

Nigdy nie powinieneś przekraczać 500 słów w poście

Mit, że krócej znaczy lepiej został obalony. W rzeczywistości niektóre badania sugerują, że dłuższe treści zyskują więcej udostępnień i komentarzy. Badanie przeprowadzone przez BuzzSumo wykazało, że przeciętny artykuł udostępniany jest w serwisie Facebook otrzymane 2,400 polubień, natomiast te, które wystartowały 5000 słów lub więcej 4,500 polubień. Inne badanie wykazało, że największym czynnikiem generującym ruch na blogach są udostępnianie, a następnie serwisy społecznościowe, takie jak Twitter, Facebook I Pinterest. Dlatego logiczne jest, że najlepszym sposobem na zwiększenie liczby odbiorców jest dostarczanie im wartości.

Oprócz zwiększania liczby odbiorców długie treści mogą pomóc poprawić rankingi w wyszukiwarkach. Jeśli publikujesz wiele krótkich tekstów, upewnij się, że każdy z nich jest wyjątkowy i dobrze napisany. Dzięki temu Twoja witryna nie stanie się „spamowa” i pozwoli Google zobaczyć, że wnosisz wartość dodaną w życie swoich czytelników.

Wszystkie posty na blogu muszą być długie

Każdy zagorzały czytelnik uwielbia dobry, długi wpis na blogu. Ale co z czasami, kiedy chcesz napisać coś szybko i łatwo? A może dopiero zaczynasz i nie wiesz, jak wydłużyć czas. Oto kilka wskazówek, jak sprawić, by krótkie posty działały.

Pierwszą rzeczą do zapamiętania jest to, że każdy element treści musi mieć jeden cel. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, teraz jest świetny czas, aby zacząć myśleć o tym, co chcesz osiągnąć za pomocą każdego artykułu. Na przykład, czy chcesz poinformować czytelników na określony temat? Chcesz ich zabawiać? Próbujesz im coś sprzedać? Kiedy już będziesz miał jasny pomysł, będziesz mógł dowiedzieć się, jak najlepiej osiągnąć swoje cele.

Następnie zastanów się, co wyróżnia dobry, długi post na blogu w porównaniu z krótszym. Dobry, długi post będzie zazwyczaj zawierał więcej informacji. Ponadto produkcja często wymaga więcej wysiłku. To niekoniecznie jest coś złego; zależy to po prostu od rodzaju tworzonej treści. Jeśli piszesz o konkretnym produkcie, być może będziesz musiał poświęcić więcej czasu na jego zbadanie i omówienie jego funkcji. Z drugiej strony, jeśli piszesz na szeroki temat, taki jak „Jak zarabiać pieniądze w Internecie”, prawdopodobnie nie będziesz potrzebować wielu badań. Zamiast tego skoncentrujesz się na opisaniu poszczególnych kroków i podaniu przykładów.

Na koniec należy pamiętać, że długość nie równa się jakości. Nie ma nic złego w krótkim poście – jeśli zostanie wykonany prawidłowo. Choć prawdą jest, że większość ludzi woli dłuższe artykuły, należy pamiętać, że każdy czyta inaczej. Niektórzy ludzie lubią czytać dużo tekstu, podczas gdy innym trudno jest przeczytać cokolwiek powyżej 500 słów. Dlatego zamiast skupiać się na określonej liczbie słów, kieruj się jakością. Jeśli napiszesz dobrze i podasz przydatne informacje, przyciągniesz czytelników niezależnie od tego, czy Twój post taki jest 2,500 słów lub 50.

Blogowanie wymaga doskonałych umiejętności pisania

Blogowanie to obecnie jeden z najpopularniejszych sposobów zarabiania pieniędzy w Internecie. W rzeczywistości jest ich więcej 2 milion blogów. I chociaż wiele osób na początku myśli, że aby odnieść sukces, muszą pisać jak Stephen King, ale nie jest to prawdą. Jest wielu blogerów, którzy codziennie zarabiają na bank, nie będąc zawodowymi pisarzami. Jak więc to robią? Oto kilka wskazówek, które pomogą również Tobie.

1. Pisz na tematy, które lubisz

Możesz pomyśleć, że musisz pisać o rzeczach, które Cię nie interesują. Ale to niekoniecznie prawda. Pisanie o rzeczach, które Cię interesują, nie oznacza, że ​​nigdy nie zarobisz na tym pieniędzy. Na przykład zawsze fascynowała mnie historia. Dlatego pisałam o tym na swoim blogu. Bardzo mnie to pasjonowało, bo lubiłem poznawać przeszłość. Ale nie próbowałem niczego nikomu sprzedać. Moim celem było po prostu nauczenie się czegoś nowego. Jeśli chcesz zarabiać na blogu, nie musisz pisać o rzeczach, które Cię nie interesują. Możesz pisać o gotowaniu, ogrodnictwie, podróżach, modzie, polityce, muzyce itp. Czymkolwiek się interesujesz, jest duże prawdopodobieństwo, że ktoś inny też.

2. Znajdź niszę

Jeśli chcesz zarabiać na blogu, znalezienie niszy jest kluczem. Marketing niszowy polega na tym, że blogerzy oddzielają się od innych. Gdy znajdziesz temat, który Cię interesuje, możesz łatwo zbudować wokół niego autorytet. Pomaga to przyciągnąć czytelników, którzy szukają informacji na dany temat. Po zgromadzeniu wystarczającego ruchu możesz zarabiać na swojej witrynie poprzez programy partnerskie, reklamy, a nawet bezpośrednią sprzedaż produktów.

3. Twórz oryginalne treści

Najlepszym sposobem na wyróżnienie się spośród setek tysięcy innych blogerów jest zapewnienie swoim odbiorcom wyjątkowej wartości. Ludzie nie będą czytać w kółko tego samego. Nie wrócą, chyba że dasz im coś wyjątkowego. Aby to zrobić, musisz tworzyć wysokiej jakości treści. Nie martw się o to, czy jest idealnie. Po prostu publikuj treści wysokiej jakości, a w końcu zaczniesz przyciągać uwagę.

Nie masz wystarczająco dużo do powiedzenia, aby zmieścić się w jednym poście na blogu

Posty na blogu są jak książki; nie chcesz czytać żadnej, nie wiedząc, co autor chce ci powiedzieć. Ale wielu pisarzy ma trudności, ponieważ nie wiedzą, jak zacząć. Myślą, że muszą wpaść na jakiś genialny pomysł, ale często nie jest to prawdą.

Prawda jest taka, że ​​większość z nas ma już wiele do powiedzenia na dowolny wybrany przez siebie temat. Po prostu nie zostaliśmy o to zapytani. Dlaczego więc nie zapytać kogoś innego? Poproszenie innych o pomoc w znalezieniu pomysłów na kolejny wpis na blogu to świetny sposób na wygenerowanie mnóstwa inspiracji. Tak naprawdę zadawanie pytań to sprawdzona metoda generowania ton pomysłów.

Oto nasza wskazówka: kiedy poczujesz, że utknąłeś, wyślij pytanie do kilku przyjaciół i członków rodziny. Nie martw się o to, czy są ekspertami – po prostu upewnij się, że chcą udzielić Ci szczerej opinii. Następnie wykorzystaj ich odpowiedzi, aby rozpocząć rozmowę.

Przyjrzyjmy się teraz innemu częstemu problemowi: blokadzie pisarskiej. Dzieje się tak, gdy po prostu nie możesz zapisać niczego na papierze. Jeśli wypróbowałeś wszystko, co możliwe, w tym burzę mózgów, zbieranie informacji, edytowanie, przepisywanie, a nawet odkładanie na później, możesz nadal mieć problemy.

Oto coś, czego możesz spróbować: Zapisz trzy rzeczy, które najbardziej lubisz w swojej pracy. Teraz zapisz trzy rzeczy, których najbardziej nienawidzisz w swojej pracy. Co zauważasz? Jak wypada porównanie poszczególnych zestawów? Czy widzisz wzorce między tymi dwiema listami?

Jeśli naprawdę jesteś zakłopotany, rozważ rozmowę z przyjacielem lub współpracownikiem. Jest duże prawdopodobieństwo, że doświadczyli podobnych problemów. I są szanse, że będą mieli dla ciebie jakąś radę.

Musisz skupić się tylko na jednej niszy

O blogowaniu w pewnym sensie piszemy już od ponad 10 lat. I coś Ci powiemy: nie ma na to „właściwego sposobu”.

Istnieje wiele różnych sposobów podejścia do założenia bloga. Niektórzy chcą pisać o wszystkim. Inni wolą trzymać się jednego tematu. Jeszcze inni chcą poruszyć wiele tematów.

Istnieje jednak jedno powszechne błędne przekonanie, które często słyszymy: musisz skupić się wyłącznie na jednej niszy. Jeśli myślisz w ten sposób, pomyśl jeszcze raz.

Jeśli zdecydujesz się pójść ścieżką skupienia się tylko na jednej niszy, upewnij się, że robisz to, bo naprawdę tego chcesz. W przeciwnym razie możesz spędzić zbyt dużo czasu na pracy nad czymś, co Cię nie interesuje.

A jeśli już to robisz, równie dobrze możesz dodać kolejną niszę.

Widzisz, przekonasz się, że będziesz się lepiej bawić i szybciej osiągać swoje cele, jeśli zdywersyfikujesz swoje wysiłki na blogach, na których ma to sens.

Unikaj silnie konkurencyjnych nisz

Blogowanie to jedna z tych rzeczy, w których ludzie zakładają, że skoro ktoś coś robi, to nie może to zadziałać. A ponieważ żyjemy w świecie, w którym każdy chce zarabiać pieniądze w Internecie, myślą, że jeśli inna osoba zarabia w określonej niszy, oznacza to, że nikt inny nie zarabia w tej niszy.

Ale co się stanie, jeśli spojrzysz na liczby? Jeśli widzisz, że istnieje wiele witryn generujących duży ruch, konkurujących o te same słowa kluczowe, nie musi to oznaczać, że nie generuje wystarczającego ruchu. Tak naprawdę, jeśli szukasz dochodowej niszy blogowej, jest duże prawdopodobieństwo, że istnieją już blogerzy o ugruntowanej pozycji, którzy zarabiają w tej przestrzeni.

Jeśli chcesz wiedzieć, ilu konkurentów znajdziesz w konkretnej niszy, użyj narzędzia Semrush Keyword Magic, aby sprawdzić liczbę miesięcznych wyszukiwań każdego słowa kluczowego. Dzięki temu będziesz mieć lepszy pogląd na to, czy nisza jest zbyt nasycona.

Aby założyć bloga, musisz wydać dużo pieniędzy

Blogowanie było kiedyś postrzegane jako towar luksusowy, zarezerwowany dla tych, których było na to stać. Ale teraz każdy może założyć bloga za darmo. Nie ma żadnych miesięcznych opłat, żadnych kosztów sprzętu, żadnych licencji na oprogramowanie i nie jest wymagana żadna wiedza techniczna. Wystarczy komputer, dostęp do Internetu i odrobina kreatywności.

Główną rzeczą powstrzymującą ludzi przed założeniem bloga jest strach: „Obawiam się, że moje teksty nie będą wystarczająco dobre”, „Obawiam się, że popełnię błędy”, „Boję się, że stracę zainteresowanie .” Te obawy są całkowicie bezpodstawne. Jeśli już, to jest odwrotnie. Blog to kreatywne miejsce, w którym możesz pisać o tym, co Cię pasjonuje, bez martwienia się o zapłatę. A ponieważ nie ma żadnych zasad ani ograniczeń, możesz swobodnie eksperymentować i wypróbowywać różne style i gatunki.

Jeśli zdecydujesz się kupić takie rzeczy, jak motywy i wtyczki, zawsze możesz je później zmienić. Nawet jeśli zdecydujesz się użyć motywu i wtyczki, które nie są dla Ciebie idealne, możesz łatwo przełączyć się na inny motyw lub wtyczkę, gdy znajdziesz taki, który będzie dla Ciebie lepszy.

Nie musisz kupować wszystkiego, co zobaczysz na innych blogach. W rzeczywistości wielu blogerów używa samego WordPressa do hostowania swoich witryn. Po prostu dodają kilka dodatkowych funkcji, takich jak niestandardowe domeny i certyfikaty SSL. Niektórzy blogerzy nawet sami zarządzają całą witryną, używając jedynie przeglądarki internetowej.

Po co więc płacić setki dolarów za nazwę domeny, hosting, szablon i masę wtyczek, skoro możesz po prostu samodzielnie zainstalować WordPressa za darmo?

Musisz być ekstrawertykiem

Byłeś na platformach mediów społecznościowych i widziałeś co najmniej kilku blogerów, którym udało się zamienić się w odnoszącą sukcesy markę, prawda? Ich kanały są doskonale przemyślane i zawsze przechwalają się, jakie są świetne. Wygląda na to, że właśnie wygrali w lotto.

Ale co, jeśli NIE czujesz się z tym komfortowo? Czy nadal możesz prowadzić odnoszącego sukcesy bloga, jeśli jesteś całkowitym introwertykiem? Prawda jest taka, że ​​tak, możesz! Całkiem możliwe jest bycie introwertycznym blogerem. Tak, dobrze to przeczytałeś. Introwertyczny bloger. Można to zrobić na wiele sposobów.

Nie musisz koniecznie stać się motylem społecznościowym, aby rozpocząć odnoszący sukcesy blog. Tak naprawdę niektórzy mówią, że nie powinieneś próbować być kimkolwiek innym niż sobą. Żyjemy jednak w świecie, w którym każdy chce być kimś innym. Każdy chce być kimś innym, ale nikt nie poświęca czasu, aby naprawdę dowiedzieć się, kim chce być.

Pewnie dlatego każdego dnia powstaje tak wiele blogów. Ludzie chcą być kimś innym. Ktoś lepszy. Ktoś większy. Bardziej znany. Bogatszy. Więcej… masz obraz. Ale nie potrzebujesz tego wszystkiego, aby zostać blogerem. Możesz nim być – jako introwertyk, ekstrawertyk lub ktoś pomiędzy.

Blogowanie nie ma wpływu na faktyczny biznes

W dzisiejszej epoce cyfrowej jesteśmy zalewani informacjami. I chociaż niektóre z nich mogą być przydatne, większość z nich nie jest. Według Hubspot tylko 10% osób faktycznie czyta blogi. Dlaczego więc nadal je piszemy? Ponieważ działają.

Według Punkt centralnyfirmy muszą publikować jak najwięcej zoptymalizowanych treści, aby zmaksymalizować ruch organiczny. W przypadku dużych blogów może to oznaczać 4-5 razy w tygodniu, co obejmuje nowe i zaktualizowane posty. Firmy, które blogują więcej, uzyskują znacznie większy ruch niż te, które tego nie robią.

Ma to sens, ponieważ gdy ktoś wpisuje słowo kluczowe w pasku wyszukiwania, chce znaleźć coś konkretnego. Oni nie tylko czegoś szukają. Jednak nadal istnieje wiele osób, które wpisują słowa kluczowe, nie wiedząc dokładnie, czego szukają. Na przykład, jeśli wpiszesz „jak zarabiać pieniądze w Internecie”, prawdopodobnie nie trafisz na swój ulubiony blog. Jeśli jednak wpiszesz „wskazówki dotyczące blogowania”, możesz równie dobrze trafić na jeden ze swoich ulubionych blogów.

Jak dużą różnicę robi blogowanie? Załóżmy, że zaczynasz co tydzień pisać post na blogu. Publikujesz trzy posty miesięcznie, a każdy z nich jest udostępniany 50 razy. Teraz masz stały strumień wykwalifikowanych potencjalnych klientów. W ciągu sześciu miesięcy to 180 potencjalnych klientów. To może nie wydawać się dużo, ale jeśli porównasz to z liczbą leadów wygenerowanych przez konkurencję, która nie bloguje, będzie to znaczące.

Jeśli zwiększysz swoją aktywność na blogu o 5-10 razy w miesiącu możesz nawet podwoić liczbę leadów. Dlaczego? Ponieważ gdy ktoś szuka produktu lub usługi, zazwyczaj szuka recenzji i rekomendacji. Kiedy trafiają na Twoją witrynę, wiedzą, że otrzymują treści wysokiej jakości. Dzięki temu czują się komfortowo, klikając na Twoją witrynę.

Blogowanie to tylko hobby

Blogowanie na przestrzeni czasu przeszło wiele zmian. Początkowo ludzie używali blogów do pisania o swoim życiu osobistym. Jednak obecnie ludzie piszą blogi z różnych powodów. Używają blogów do wyrażania siebie, sprzedaży produktów, budowania marek, a nawet zarabiania pieniędzy. W rzeczywistości, według Forbesa, jest ich około 2 miliardów aktywnych blogerów na całym świecie.

Na przestrzeni lat liczba blogerów ogromnie wzrosła. Biorąc pod uwagę jego fenomenalny rozwój i szeroki zasięg, wydaje się, że ma wyprzedzić inne kanały mediów społecznościowych, takie jak Facebook I Twitter. Dziś blogowanie stało się potężnym narzędziem marketingowym.

Według HubSpotokoło 40% konsumentów ufa rekomendacjom znajomych i rodziny. Z drugiej strony prawie 90% klientów ufa opiniom i ocenom zamieszczanym na stronach internetowych. To sprawia, że ​​blogowanie jest bardzo skutecznym sposobem promowania Twojego produktu.

Poza tym większość firm zaczynała jako małe start-upy. Dlatego szukają sposobów na zwiększenie bazy klientów i zwiększenie przychodów. Jedną z takich strategii jest promowanie swoich produktów za pośrednictwem blogów. W końcu blog to świetne miejsce na znalezienie potencjalnych nabywców.

Jak jednak zamienić hobby w dochodowe przedsięwzięcie? Zakładając bloga, musisz pamiętać o wielu rzeczach. Oto kilka wskazówek na początek:

1. Wybierz swoją niszę ostrożnie

Jeśli chcesz zarabiać na swoim blogu, musisz ostrożnie wybierać niszę. Na przykład, jeśli zdecydujesz się pisać o modzie, możesz stracić pieniądze, ponieważ rynek jest już nasycony. Zanim wybierzesz swoją niszę, zastanów się, co Cię interesuje i na czym znasz się najlepiej. Możesz spróbować zbadać popularne nisze i zobaczyć, o jakich tematach mówią ludzie.

2. Zbuduj publiczność

Kiedy po raz pierwszy założysz bloga, nie będziesz mieć obserwujących. Aby zwiększyć ruch w witrynie, musisz zbudować grupę odbiorców. Najłatwiej to zrobić, tworząc listę mailingową. Możesz także poprosić obecnych czytelników o zapisanie się do Twojego biuletynu e-mailowego. Jeśli masz dużą liczbę obserwujących, możesz im również zaoferować specjalne oferty i rabaty.

3. Twórz treści

Kiedy już zbudujesz grupę odbiorców, powinieneś zacząć tworzyć treści. Zacznij od krótkich artykułów. Dzięki nim szybko zyskasz przyczepność. Kiedy już się uspokoisz, możesz przejść do dłuższych kawałków.

4. Promuj swoją witrynę

Po opublikowaniu treści musisz ją wypromować. Możesz to zrobić, udostępniając go w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook I Twitter. Możesz także publikować linki do swojej witryny na forach związanych z Twoją niszą. Wreszcie możesz reklamować swoje posty w Google Adwords.

5. Zarabiaj na swoim blogu

Możesz zarabiać na swoim blogu korzystając z programów partnerskich. Programy partnerskie pozwalają na linkowanie do konkretnych produktów i usług AmazoneBay i inne strony internetowe.

Ilekroć ktoś coś kupi po odwiedzeniu Twojej strony, otrzymasz prowizję.

6. Zoptymalizuj swoją witrynę internetową

Aby zoptymalizować swoją witrynę internetową, potrzebujesz SEO (optymalizacji pod kątem wyszukiwarek). SEO pomaga wyszukiwarkom lepiej zrozumieć Twoje strony. Poprawia to Twój ranking i zwiększa Twoje szanse na znalezienie przez potencjalnych klientów.

7. Korzystaj z mediów społecznościowych

Marketing w mediach społecznościowych to kolejny sposób na promocję Twojej witryny. Możesz użyć Facebook, TwitterLinkedIn, PinterestI YouTube aby dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

8. Dodać wartość

Twoim celem jest nie tylko zarabianie pieniędzy, ale także tworzenie wartości dodanej dla czytelników. Podając przydatne informacje lub dzieląc się ciekawymi historiami, będziesz w stanie przyciągnąć nowych gości.

9. Bądź konsekwentny

Spójność jest kluczem do budowania udanego bloga. Codziennie musisz publikować przynajmniej jeden artykuł. Jeśli przegapisz jakiś dzień, Twoi czytelnicy mogą stracić zainteresowanie.

10. Nie poddawaj się

Założenie bloga wymaga czasu i wysiłku. Jednak gdy już zdobędziesz dobrych obserwujących, możesz łatwo zarabiać pieniądze na swoim blogu. Pamiętaj tylko, że najważniejsza jest konsekwencja.

Blogowanie umarło

Nie bardzo. Jest jednak kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o blogowaniu.

Wraz z pojawieniem się treści wideo – zwłaszcza transmisji na żywo – wiele osób może pomyśleć, że blogowanie umarło. Uważają, że blogi nie są już istotne. W końcu wszyscy korzystają teraz z kanałów mediów społecznościowych takich jak Facebook, TwitterLinkedIn i Instagram aby połączyć się z klientami. I większość firm korzysta YouTube filmy, aby się promować. Po co więc zawracać sobie głowę pisaniem?

Problem z tym sposobem myślenia polega na tym, że media społecznościowe są uważane za przedłużenie wysiłków związanych z blogowaniem, a nie zamiennik.

Dlatego blogowanie wciąż ma ogromną wartość. W rzeczywistości może to być nawet najlepszy sposób na promowanie się w Internecie. Dlatego:

Blogowanie nie jest czymś, czym mogą zajmować się tylko korporacje. Każdy może założyć bloga już dziś. Aby to zrobić, nie musisz pracować w dużej korporacji. Możesz go założyć na WordPress.com lub na własnym serwerze. Istnieje mnóstwo darmowych motywów.

Badanie Hubspot ujawnił że firmy blogujące generują o 67 procent więcej potencjalnych klientów niż te, które nie blogują. Dzieje się tak dlatego, że blogi dostarczają wielu informacji. Kiedy ktoś szuka produktu lub usługi, chce przeczytać recenzje, zobaczyć, co mówią o nim inni i dowiedzieć się, jak wybrać odpowiedni produkt. Jeśli firma nie udostępni takich informacji, ryzykuje utratę potencjalnych klientów.

Więc tak, blogowanie wciąż żyje i ma się świetnie, i nie umrze w najbliższym czasie.

Nie wpadnij w pułapkę mitów blogowych

Ponieważ jeśli to zrobisz, możesz popełnić błędy, które mogą spowodować nieodwracalne szkody dla obecności Twojej witryny w Internecie.

Od niewystarczającego blogowania po pisanie postów, które nie mają sensu – wpadnięcie w pułapkę tych mitów nie jest czymś, co chcesz robić od początku.

Jednak zdając sobie sprawę z tych mitów, możesz zapobiec kosztownym błędom z Twojej strony, zanim staną się problemem.

Świat blogowania jest zabawny i ekscytujący, a przestrzegając kilku najlepszych praktyk, Ty również możesz w mgnieniu oka znaleźć się na drodze do blogowego sukcesu.

Kiedy planujesz założyć swój nowy blog?

Table of Contents