Mógłby AppleIOS 14 Be Całkowicie przeprojektowany w stylu Neumorphism?

Neumorphism 31

Mógłby AppleIOS 14 Be Całkowicie przeprojektowany w stylu Neumorphism? 1

Przez lata, AppleZaproponował nam półpłaską estetykę aplikacji i funkcji iOS, które przypominają kolorowy, ale prosty styl. Ich estetyka odegrała kluczową rolę w tym, jak Apple zwrócił się do przyszłych użytkowników, a także o utrzymanie zaufanej i entuzjastycznej populacji klientów w ciągu ostatniej dekady. W ten sposób, AppleProjekt zmieniał się i rozwijał w miarę upływu czasu w odpowiedzi na siłę jego oprogramowania, potrzeby rynku i dodatki konkurentów.

Biorąc to pod uwagę, nadszedł czas na zmianę i Apple prawdopodobnie będzie chciał zaktualizować swój język projektowania w nadchodzących miesiącach. Ale skąd pochodzimy i co dalej?

Fizyczność iOS 1-6

Kiedy iPhone trafił na rynek, zmienił grę. IPhone nie tylko miał ekran dotykowy, ale oferował wiele funkcji, pełny dostęp do Internetu, wideo i muzyki, a także kilka innych funkcji.

Ale wizualnym rdzeniem tego projektu było stworzenie wrażenia fizyczności. Aplikacje i linki utrzymywały zauważalną fizyczną obecność, która sprawia wrażenie wizualnego, że rzeczywiście był tam przycisk, a nie tylko płaski wygląd.

Z dodatkowymi aktualizacjami do iOS wprowadzono inne ulepszenia, niezależnie od tego, czy będzie to dodatek do App Store, dodatki specyficzne dla iPada, Siri i inne. Ale dopiero na iOS 7 że byliśmy świadkami ogromnej zmiany stylu wizualnego.

iOS 7-9 – Jony Ive-ing It All

Z iOS 7 nastąpiła drastyczna zmiana w designie. Zaproponowany przez Apple projektant Jony Ive, siódma wersja iOS była ogromną zmianą, w której porzucono wszelkie sensowne lub wizualne oznaczenia fizycznych przycisków, gdy wszystko zostało spłaszczone. Jak ujmuje to The Verge; „Zniknęły słynne błyszczące ikony, bogate tekstury i, w przeważającej części, skeuomorficzne aplikacje, zastąpione spłaszczoną grafiką, kolorowymi gradientami i przezroczystością”. Co było prawdopodobnie próbą gry na podobnym poziomie, co pobudzanie wzroku Windows 7, został oceniony przez niektórych krytyków jako łagodny i zagmatwany.

Podstawą płaskości projektu były „warstwy”, w których aplikacje i funkcje działałyby nad / pod sobą, niezależnie od tego, czy była to funkcja wielozadaniowości niektórych aplikacji, czy dodanie funkcji Centrum sterowania. Z iOS 8, Apple zrobił wszystko, by udoskonalić estetykę, tworząc między innymi przepuszczalną klawiaturę i Centrum powiadomień. iOS 9 dodano dodatkowe funkcje do ekranu, w tym podział ekranu na iPadzie i funkcje dotyku 3D na iPhonie 6s.

Systemy iOS 10 i 11 oferowały własną wizualną estetykę, budowanie i przebudowywanie funkcjonalności AppleWiadomości, jednocześnie poprawiając widok Dzisiaj iPhone'a, dzięki czemu łatwiej jest kontrolować i modyfikować za pomocą przycisku Edytuj. Ale Apple nie zatrzymał się (i nie skończy)

iOS 14 – Czas na aktualizację do nowego modelu?

Wiele Apple analitycy zauważają wyraźny kontrast wizualny między wersją wcześniejszą niż iOS 7 i po iOS 7. Co najważniejsze, jak przejść od odrębnych kształtów przycisków i ramek do prawie płaskiej architektury interakcji aplikacji i jak AppleZmiana została przesunięta z jednego na drugi bez żadnych środków przejścia. Jak więc będzie wyglądał iOS 14?

Co jeśli byłby lepszy sposób? Sposób na połączenie obu stylów? To właśnie robią niektórzy projektanci z Neumorphism. Neumorfizm to pojawiający się trend projektowy wśród twórców aplikacji, który znajduje się w przestrzeni między płaskim a wyglądem 3D na ekranie. Celowo oferuje widzowi płaską szybę do interakcji i dostępu, ale wykorzystuje cieniowanie i cienie, aby stworzyć postrzeganie fizyczności tam, gdzie jej nie ma.

Wynaleziony w 2019 r. Neumorphism oferuje użytkownikowi wizualny wyzwalacz pozwalający zrozumieć, co można naciskać. Więc jeśli jeden panel / ekran wydaje się bardziej podniesiony niż inny, wówczas użytkownik będzie w stanie wyraźnie powiedzieć, co można, a czego nie można wykonać.

Jeśli nie masz pewności, jak to wygląda estetycznie, nie szukaj dalej niż niektóre symulatory wzmacniaczy lub rosnąca oferta Dribbble takich estetyki. Szybki skan pokazuje, jak blisko te projekty często zbliżają się do rzeczywistych obiektów fizycznych, co daje nam bardziej naturalną okazję do przetłumaczenia i zrozumienia tych aplikacji w czasie rzeczywistym bez „ponownego uczenia się”.

Tak będzie Apple włączyć Neumorphism w nadchodzących latach? Jest za wcześnie, aby powiedzieć. Oczywiście, ten projekt dopiero teraz łapie i jest wprowadzany przez profesjonalnego pisarza. Ale może to stanowić alternatywę dla płaskiej estetyki, do której przylega AppleNowoczesny, ale starzejący się design.

Powiązane Artykuły

Back to top button