Mój najlepszy przegląd Asus VG248QE – Najlepszy budżetowy monitor 144 Hz dla gier?

Jeśli szukasz doskonałej jakości budżetu Monitor do gier 144 Hz to nie szukaj dalej niż ASUS VG248QE. Mimo że ma kilka rogów (porty USB i inne drobiazgi), jest niezwykle kompletnym monitorem o częstotliwości poniżej 300 144 Hz; nawet do dziś. Monitor został pierwotnie wydany w 2013 roku, ale stał się ostoją profesjonalnych graczy i weekendowych wojowników. Używam go od około miesiąca i uwielbiam to. Idealny monitor dla tych, którzy jeszcze nie skoczyli do 144 Hz. Jest stosunkowo tani i zapewnia wystarczającą liczbę funkcji; nie zabraknie niczego, co miał poprzedni monitor. A przynajmniej nie przegapisz tego zbyt mocno. Monitor ma wiele portów wyświetlacza, gniazdo słuchawkowe i pewne solidne kąty widzenia.

Ponieważ jest to panel TN, kolory i kąty widzenia nie będą tak dobre jak IPS, ale z pewnością są wystarczające dla większości użytkowników. Nie będziesz w stanie w pełni wykorzystać piękna Andromedy Galaxy w Mass Effect Andromeda lub udostępnij film znajomym. Patrząc z boku na ten monitor, zauważysz spadek jakości kolorów; ale jeśli używasz monitora do gier, jest to idealna opcja poniżej 300 USD. Możesz zauważyć nacisk na mniej niż 300 $. Jeśli masz większy budżet, istnieją oczywiście lepsze opcje dla ciebie. Jednak dla każdego, kto chce uzyskać całkiem tani monitor 144 Hz. To twoja najlepsza opcja.

Moja najlepsza recenzja ASUS VG248QE: Czy to najlepszy budżetowy monitor 144 Hz dla gier?

Asus VG248QE

Co jest w pudełku?

Pierwsze otwarcie pudełka monitora wciąż przyspiesza bicie mojego serca. Nie wiem co to jest, ale mam go z dowolnym komponentem komputera, zwłaszcza monitorami. Ten nie był inny. Błyszczący czarny monitor nie jest najlepiej wyglądającym monitorem, jaki kiedykolwiek widziałem, ale nie jest też brzydki. Otwierając pudełko od razu zauważyłem, że nie było tylu kabli, ile powinno. Dostajesz tylko kabel DVI z tym monitorem. Jeśli chcesz użyć dowolnego z innych wejść wideo, takich jak HDMI, to jesteś sam. Monitor ma złącza HDMI, DisplayPort i DVI-D, ale zapewnia tylko kable dla tych ostatnich 3. Chociaż nie jest to przełomem, nie dzieje się tak, jeśli kupisz droższy monitor.

Przechodząc do czuć monitora.

Jest zaskakująco solidny jak na monitor o wartości poniżej 300 USD. Większość monitorów jest dostarczana w pudełku w stylu walizki, ale ten jest dostarczany w tradycyjnym pudełku, które jest bardzo duże; dając dużo miejsca na folię bąbelkową i pakując orzeszki ziemne. Nie miałem problemów z monitorem, gdy wyjąłem go z pudełka. Brak pikseli DOA lub innych problemów. To było zaskakujące, biorąc pod uwagę inny styl pudełka, spodziewałem się problemów, ale ich nie miałem. Na szczęście.

Instalowanie monitor polega na przykręceniu podstawy do reszty monitora za pomocą dostarczonej nakrętki motylkowej. W pudełku znajduje się również instrukcja obsługi, niektóre sterowniki, an 1/8”Wtyczka audio i kabel zasilający IEC. Standardowe rzeczy. Nie dostajesz kabla do każdego wejścia.

Gdy monitor znalazł się na biurku, zacząłem myśleć o tym, jak zamierzam zarządzać kablami i jakiego wyjścia użyć. Skończyło się na użyciu DisplayPort z kabla, który miałem wokół siebie. Z tyłu stojaka znajduje się mały organizer z czerwonym kablem, który dodaje nieco stylu przemysłowemu monitorowi. Nie to, że przemysł jest zły.

Monitor jest wyposażony w głośniki, które nie będą zapewniać świetnego basu, ale świetnie nadają się do oglądania komedii romantycznych. O wiele lepiej jest ze słuchawkami lub samodzielnym systemem dźwiękowym.

Ponieważ nie korzystałem z głośników monitorów, mogłem uniknąć korzystania z kabla audio, więc organizator kabli musiał sobie z tym poradzić 2 kable. Moc i DisplayPort. Chociaż nie było to nic wielkiego, mieć je 2 kable zwisające z tyłu, fajnie, że monitor mógł ukryć je przed moim widokiem. Sprawia, że ​​wszelkie zdjęcia dla / r / Battlestations są bardziej eleganckie. Po skonfigurowaniu i zainstalowaniu monitora spojrzałem na to, jak się czuł. Nie to, jak się sprawowało, ale jak czułem.

To było miłe uczucie.

Asus stworzył monitor, który ma każdy stopień regulacji, jakiego każdy będzie potrzebował. Porusza się w górę iw dół, w prawo i w lewo, do przodu i do tyłu, a nawet przechodzi w tryb portretowy. Monitor przewraca więcej kierunków niż gimnastyczka.

Możesz podłączyć i odtwarzać ten monitor, ale może zajść potrzeba czasu, aby ustawić go poprawnie na biurku.

Zalecane lektury: The Ultimate Guide to Choice Best Gaming Monitor

Asus VG248QE Funkcje i specyfikacje

Dużą zaletą tego monitora jest to, że ma częstotliwość odświeżania 144 Hz. Dla niewtajemniczonych wyższa częstotliwość odświeżania oznacza, że ​​obraz monitorów aktualizuje się 144 razy na sekundę w przeciwieństwie do standardowej częstotliwości 60 Hz lub 60 razy na sekundę. Daje to szybki czas reakcji, różnicę między wirtualnym życiem a śmiercią.

Dane techniczne monitora do gier Asus VG248QE 144Hz

Asus VG248QE

1 DisplayPort 1 Kabel DVI 1 HDMI 1 ms Czas reakcji GTG Częstotliwość odświeżania 144 Hz 16:9 współczynnik kształtu 24-calowy / 27-calowy Rozdzielczość 1920 × 1080 2 Głośniki 2W 24 TN ekran TN Panel

Asus VG248QE Recenzja i szczegółowe informacje

Przeglądając te funkcje, nie ma nic specjalnego. Jest to monitor 1080p, który ma najbardziej podstawowe funkcje. To nie jest najbardziej błyskotliwy monitor i nie ma wszystkich dzwonków i gwizdków, ale za solidną cenę nadal można uzyskać monitor 144 Hz. To najważniejsza część tego monitora. Aby dowiedzieć się więcej o innych wysokiej klasy monitorach do gier, zapoznaj się z naszym najlepszym przewodnikiem wyboru najlepszego monitora do gier.

Wejścia wideo

Wejścia wideo są tym, czego potrzebujesz, aby wyświetlić 144 Hz. Nie każde wejście może obsłużyć ilość danych potrzebnych do aktualizacji ekranu co 144 sekundy. Aby skorzystać z częstotliwości 144 Hz, należy użyć dostarczonego kabla DVI-D lub kabla DisplayPort. Należy jednak samodzielnie kupić ten kabel DisplayPort, ponieważ nie jest on dostarczany z monitorem. Nie jest wielkim problemem, jakiej metody wejścia używasz, DisplayPort i DVI-D działają dobrze dla 144 Hz, ale HDMI nie będzie w stanie przesyłać danych wystarczająco szybko. Dane wejściowe są w porządku i nic o nich nie jest wyjątkowe.

Rozkład

Rozdzielczość 1080 jest dość standardowa, szczególnie dla 144 Hz. Istnieje kilka monitorów o rozdzielczości 1440 i częstotliwości 144 Hz. Wszystkie te monitory są znacznie droższe. Ta rozdzielczość jest wystarczająca dla wymagań większości ludzi. Nie ma sposobu, aby znaleźć monitor 144 Hz o rozdzielczości 1440p w dowolnym miejscu w pobliżu tej ceny. Te monitory są znacznie droższe. Osobiście nie ma jeszcze powodu, aby przejść na monitor 1440p. To po prostu nie jest warte pieniędzy; wygląda świetnie, ale musiałbym zaktualizować wszystkie moje komponenty, aby uzyskać nieco większą przejrzystość. Ale nie za dużo.

Dla każdego, kto nie wie; rozdzielczość to liczba unikalnych pikseli, które można zmieścić na ekranie. Zazwyczaj jest napisane za pomocą 2 liczby, w tym przypadku byłoby to 1920 × 1080. Po prostu piszemy 1080, ponieważ jest to krótsza, łatwiejsza wersja. 1440 jest również znany jako 2560 × 1440.

Prędkość

ASUS VG248QE został zbudowany z myślą o szybkości, o czym świadczy częstotliwość odświeżania 144 Hz ORAZ 1 ms Czas reakcji Graya na Graya. Czas reakcji GTG określa, jak szybko poszczególne piksele mogą zmienić swoje wartości kolorów i wrócić. Im niższa liczba, tym szybsza zmiana. Wyższa wartość GTG oznacza, że ​​będziesz mieć mniej ducha z monitora i płynniejsze obrazy, gdy będą musieli zmieniać kolory (cały czas). Jeśli grasz w FPS lub inne gry o szybkim tempie, chcesz mieć krótki czas reakcji GTG. W przeciwnym razie możesz doświadczyć zjawy.

Zjawy pojawiają się, gdy obraz porusza się tak szybko, że monitor nie może wystarczająco szybko zmienić pikseli, więc wygląda na to, że na ekranie nadal jest wersja obrazu. Lub ducha. Może to być denerwujące, ale nie powinno wpływać na rozgrywkę. Jednak z pewnością nie jest to coś, co chcesz, aby monitor robił. Jest to poważny problem z jakością życia.

Na szczęście ten monitor jest tak szybki, że nie powinien stanowić problemu.

Głośniki

ASUS VG248QE ma 2 wbudowane głośniki, ale jeśli naprawdę chcesz usłyszeć swój dźwięk, powinieneś dostać osobny system głośników. Nie chcesz, aby te głośniki były Twoim jedynym systemem dźwiękowym. Są świetne, jeśli budujesz komputer i nie miałeś jeszcze czasu na zakup systemu. Ale brzmią dość cicho.

Nie są wcale takie złe, jak na głośniki monitorowe. Ale nawet inwestycja o wartości 20 USD w lokalnym Radio Shack zapewni lepsze brzmienie głośników, wykładniczo lepszy dźwięk.

Werdykt

Ten monitor jest jednym z najlepszych monitorów do gier, jaki można uzyskać, za swoją cenę. W rzeczywistości jest lepszy niż niektóre monitory, które kosztują 200 USD więcej. Choć brakuje mu takich funkcji, jak porty USB i stacje ładowania. I nie ma fantazyjnie wyglądającej ramki. Ale to ucieleśnienie idei, że liczy się to, co jest pod maską. Że coś nie musi wyglądać fantazyjnie, aby być dobrym.

Podczas przeglądania monitora miałem rzadką okazję. To był piękny słoneczny dzień i musiałem pracować z domu. Postanowiłem więc wykorzystać to, co najlepsze z obu światów. Zabrałem całą konfigurację do gry na balkon. W pełni spodziewałem się, że to nie zadziała z powodu olśnienia. Jednak tak się stało. Asus podarował temu monitorowi świetne wartości jasności i kontrastu, dzięki czemu jest idealny dla graczy, którzy grają w różnych środowiskach, np. Imprezy LAN lub twój balkon.

Asus również uznał za stosowne, aby dać monitorowi 3 roczna gwarancja, aby w razie uszkodzenia części uzyskać nowy monitor. Ale ludzie zgłaszali problemy z obsługą klienta Asusa. Ponieważ nie dostałem żadnych martwych pikseli ani innych wadliwych części monitora, nie mogę osobiście poświadczyć tych raportów.

Panele TN słyną z okropnych kątów widzenia. Na niektórych monitorach dochodzi do okropnych zniekształceń kolorów, gdy patrzy się na monitor w dowolnym miejscu, z wyjątkiem czołowych. ASUS VG248QE ma doskonałe kąty widzenia z boku, ale kąty pionowe są okropne. Tego należy się spodziewać po panelu TN. Poziome kąty widzenia są idealne dla każdego, kto chce stworzyć zestaw z wieloma monitorami. Ale pionowe kąty widzenia sprawiają, że korzystanie z niego jako monitora nad tobą jest okropne.

Okropne kąty widzenia są dopuszczalne, biorąc pod uwagę fakt, że monitor jest przeznaczony dla graczy, których czas reakcji jest krótszy niż w przypadku obecnych monitorów.

Jakie są moje ostateczne opinie na temat Asus VG248QE?

Szczerze mówiąc, jest to jeden z najlepszych monitorów na rynku. To nie jest high end, poza 144 Hz, ale rdzeń monitora jest tak dobry, że kompensuje wszelkie wady, które może mieć monitor. ASUS nie oszczędzał na żadnej części monitora, co daje nam sprawną maszynę. Zapewnia bezkompromisową wydajność, która z pewnością ucieszy nawet najbardziej wybrednych graczy. Ten monitor pojawił się w 2013 roku i po raz pierwszy zaskoczył ludzi. Fora, takie jak Toms Hardware, były poruszone, gdy pojawiły się recenzje tego monitora. Gdy tylko ludzie zdali sobie sprawę z tego, co osiągnął ten monitor, stał się gorącym przedmiotem. I nadal tak jest. Z dobrego powodu. Ten monitor, 4 lata później wciąż jest jednym z najlepszych monitorów, jakie można kupić. Jest kilka takich okazji. Niewiele monitorów oferuje tak bezkompromisową wydajność za tak niską cenę.

Moje jedyne słabości do tych funkcji to głośniki. Byłoby lepiej, gdyby Asus się ich pozbył i obniżył koszty lub dodał niektóre porty USB. To znacznie ułatwiłoby zarządzanie kablami.

Obecnie jest to jeden z najbardziej prostych monitorów na rynku, a korzystanie z niego jest kompletną i całkowitą przyjemnością. Na świecie jest kilka rzeczy, które sprawiają, że jestem tak szczęśliwy jak monitor, który jest tak dobrze zaprojektowany.

Ten monitor ma jeden minus.

Nie ma w nim żadnej technologii synchronizacji. Tam są 3 rodzaje technologii synchronizacji, V-Sync, Freesync i G-Sync. Ten monitor nie ma żadnego. Jednak w tym przedziale cenowym oczekuje się, że monitor ich nie będzie. Brak technologii synchronizacji oznacza, że ​​czasami dochodzi do rozerwania ekranu. Ale przez wszystkie godziny, w których zalogowałem się na tym monitorze, nie wystąpiło ani jedno rozdarcie ekranu.

Częstotliwość odświeżania 60 Hz vs 144 Hz na monitorach do gier

Najnowszą modą w grach są monitory 144 Hz. Należy jednak pamiętać o kilku kwestiach przed uaktualnieniem do monitora 144 Hz. Przede wszystkim byłby to fakt, że musisz uruchamiać gry na tym FPS. Jeśli uruchomisz wszystkie gry przy 60 klatkach na sekundę, nie ma sensu uaktualniać do monitora o wyższej częstotliwości, ponieważ nie będziesz mógł skorzystać z wyższej częstotliwości odświeżania.

144 Hz to częstotliwość odświeżania ekranu na sekundę. Historycznie było zablokowane na 60 FPS, ale ostatnio producentom udało się uzyskać te liczby do 144 Hz. A teraz w 2019 r. Istnieją firmy, które podobno osiągnęły jeszcze większą liczbę. Różnicę można zauważyć tylko wtedy, gdy karta graficzna wysyła do monitora więcej niż 60 klatek na sekundę. W przeciwnym razie karta graficzna nadal będzie wąska.

Asus VG248QE vs. inne podobne monitory (porównania)

Kiedy myślisz o zakupie monitora, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest dowiedzieć się, co chcesz. Następnie znajdź wszystkie monitory, które odpowiadają Twoim potrzebom i porównaj je. Tutaj chciałbym zrobić dla ciebie porównania. Przyjrzymy się monitorom podobnym do tego pod względem ceny i funkcji. Niech wygra najlepszy monitor.

#1. Asus VG278HV

Asus VG278HV

27 ”144 Hz 1080p 1x HDMI 1x dual-link DVI 1x Kompatybilny z mocowaniem D-sub VESA 1 ms Czas reakcji GTG Wbudowane głośniki 3 W 1x Wyjście audio

To wariant starszego brata Asus VG248QE. Jest to monitor 27 ”144 Hz, który daje większy ekran z taką samą prędkością jak mniejszy wariant. Ale ten większy ekran ma większą cenę. Oczywiście. Statysta 3 cale kosztują około 100 dolarów dodatkowych. Niektórzy powiedzieliby, że warto, a inni nie. Zależy to od twojego budżetu i tego, co wydajesz się komfortowo wydawać, ale jeśli chcesz większego ekranu z tą samą prędkością, to Asus VG278HV jest tym, który możesz uzyskać.

#2. Acer GN246HL Bbid

Acer GN246HL

24 ”144 Hz 1080p 1x HDMI 1x DVI 1x VGA Kompatybilny z uchwytem VESA 1 ms Czas reakcji GTG 1x Wyjście audio

To kolejny niskobudżetowy monitor 144 Hz. Różnica między tym monitorem a naszym Asus VG248QE wynosi około 50 USD i dużo jakości. Model Asus ma lepszą jasność, lepszy kontrast, lepszą jakość i równie szybką specyfikację.

Jeśli patrzysz na specyfikacje online 2 monitory wydają się identyczne. Jednak Asus włożył więcej wysiłku, aby upewnić się, że produkt bazowy jest dobry. Małe rzeczy, takie jak kontrast, wyciek podświetlenia, jasność i gama kolorów są znacznie lepsze w Asusie. Acer ma również straszne kąty widzenia. Zarówno w pionie, jak iw poziomie. To sprawi, że będzie to trudny monitor do użycia w konfiguracji z wieloma monitorami.

#3. BenQ ZOWIE XL2411

BenQ ZOWIE XL2411P

24 ”144 Hz 1080p 1x HDMI 1x Kompatybilny z podwójnym złączem DVI VESA 1 ms Czas reakcji GTG 1x wyjście audio 1x wejście audio

Ten monitor jest jedynym na tej liście, który powiedziałbym, że jest naprawdę porównywalny do Asus VG248QE. Ma podobną cenę i od solidnej firmy. Jakość wykonania jest prawie tak dobra i taka sama jak specyfikacja, ale ma kilka dodatkowych funkcji.

Cena jest nieco wyższa, ale tylko o około 30 USD. Za te dodatkowe pieniądze dostajesz porty USB. W pozostałych przypadkach 2 monitory mają jednakową prędkość i rozdzielczość. Rozmiary są takie same i oba są wytwarzane przez wielkie firmy. Decydowanie między 2 to trudny wybór. Wszystko sprowadza się do marek i osobiście wybrałbym BenQ. Ale to tylko dlatego, że obsługują eSports bardziej niż Asus.

#4. Acer XF240H bmjdpr

Acer XF240H bmjdpr

24 ”144 Hz 1080p 1x HDMI 1x Dual-Link DVI 1x Kompatybilny z uchwytem DisplayPort VESA 1 ms Czas reakcji GTG AMD Freesync

Ten monitor jest nieco tańszy niż Asus VG248QE i oferuje te same prędkości, ale, podobnie jak inny monitor Acer, nie oferuje tak dobrej jakości wykonania. Acer czasami zdaje się zapominać o tym, że monitor musi być dobry w rzeczach, których nie można sprzedawać, zanim będzie można dodać funkcje dostępne w sprzedaży.

Asusowi udało się zbudować monitor o świetnej gamie kolorów, doskonałym kontraście, prawie bez wycieku podświetlenia, oszałamiającej jasności i solidnych kątach widzenia. W panelu TN. Umieszczenie tych faktów w kampanii marketingowej nie jest seksowne, ale to one oddzielają dobre monitory od świetnych monitorów.

Acer nie wydaje się zainteresowany tymi faktami. Wydaje się, że nie dbają o małe rzeczy. Szkielet monitora. Chcą wyrazistych modnych słów, takich jak 144 Hz lub AMD Freesync. A podczas gdy AMD Freesync to niesamowita funkcja. Musisz być w bazie, aby być dobrym. A ten nie jest tak dobry jak Asus.

Ale jeśli Freesync lub G-sync na 144 Hz jest dla Ciebie koniecznością, to jest to monitor do zdobycia. Podstawy nie są takie złe, po prostu nie tak dobre jak Asus, a to szybki monitor. Jego cena jest tańsza niż w przypadku Asusa, co mówi coś, biorąc pod uwagę, że ten monitor jest wyposażony w procesor AMD Freesync.

Wniosek – ASUS VG248QE otrzymuje pieczęć zatwierdzenia dla graczy

Asus VG248QE to świetny monitor w swojej cenie, który oferuje niesamowite prędkości i jedne z najlepszych specyfikacji każdego monitora wypuszczonego w tym roku. W rzeczywistości każdy monitor wydany do tej pory. Nie tylko to, ale korzystanie z monitora to czysta przyjemność. Granie w CS: GO z częstotliwością 144 Hz na sekundę ułatwia grę z jakiegoś powodu. Jako strzelec wejściowy, zanim umarłem, otrzymywałem może 50 punktów obrażeń. Teraz będę mógł zrobić strzał w głowę, a następnie zabić. Mój czas reakcji był krótszy, a przynajmniej czuł się szybciej.

Rozdzielczość jest odpowiednia. Jasne, że nie jest to 1440p ani 4K, ale jest to wystarczająco solidna rozdzielczość dla ekranu 24 ”. Jeśli masz ochotę na więcej nieruchomości na ekranie, możesz kupić kilka z nich i zamontować je obok siebie. Monitor jest zgodny z VESA, co oznacza, że ​​można go zamontować na dowolnym uchwycie VESA.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to NAJLEPSZY monitor do gier poniżej 300 USD. Funkcje i specyfikacje, które oferuje w tym przedziale cenowym, są tak dobre, aby mogły być prawdziwe. Co więcej, jest to jeden z najpopularniejszych monitorów w społeczności graczy. Z ponad 1700 5-star recenzje na Amazon, większość kupujących i użytkowników ma dobre zdanie na temat monitora. ASUS VG248QE z pewnością zasługuje na zatwierdzenie znakiem Gaming Buff. W rzeczywistości postanowiliśmy to przyznać 5- ocena samych siebie. Jeśli zdecydowałeś się kupić ten niesamowity monitor dla siebie, możesz uzyskać najlepszą ofertę na niego, korzystając z linku podanego poniżej!