Mój telefon komórkowy ładuje się bardzo powoli, przyczyny i rozwiązania.

769

Bateria i pojemność pamięci zmieniły się na przestrzeni lat, a poziom użytkowania został podany terminalowi. Ale jeśli nagle twoje ładowanie komórkowe stanie się wolniejsze z dnia na dzień, sprawdź, czy to powoduje, i spróbuj jednego z tych rozwiązań, aby przywrócić go do normy.

Jeśli ładuje się wolniej, może to być awaria techniczna lub może być spowodowana inną przyczyną. Jednak, zanim pomyślisz o oddaniu go do serwisu Lub pozwól znajomemu naprawić możliwość niepowodzenia, możesz spróbować sprawdzić, czy masz problem i zachować wszystkie powyższe. Sprawdźmy wszystko, zaczynając od kabla:

Kabel poczty jest uszkodzony, uszkodzony lub niechciany

Kabel, którego używamy do ładowania telefonu komórkowego akcesoria, których używamy od pierwszego dnia Wyjmujemy telefon z pudełka. Sam w sobie jest to część, która na ogół cierpi składamy, toczymy kiedy wychodzimy lub wychodzimy na stałe połączony z tą samą witryną. Sprawdź, czy kabel nie jest odłączony na dole złącza lub wzdłuż jego powierzchni. Wypróbuj inny kabel, a jeśli telefon ładuje się jak poprzednio, znasz przyczynę. Kup nowy kabel USB, a problem powodujący 80% wszystkich problemów z ładowaniem na smartfonach został naprawiony.

Mój telefon komórkowy ładuje się bardzo powoli, przyczyny i rozwiązania. 1

To jest problem z adapterem

Jeśli to nie jest kabel, może z zasilacza. Adapter USB może mieć rozłączone połączenie, kabel wewnętrzny jest rozebrany lub spalony, albo coś poluzowało się z grudkami i / lub zużyciem. Przed zakupem znajdź lub poproś znajomego o inny adapter, aby sprawdzić i odpowiedzieć na pytania.

Wtyczka nie pasuje?

Co jeśli obwiniamy urządzenia komórkowe lub peryferyjne, gdy problem występuje w domu? Jeśli telefon komórkowy nie jest naładowany w źródle światła, a tak w innych, już to wiemy dotknij odinstaluj lub skontaktuj się z elektrykiem. I to samo, jeśli wypełnimy go, podłączając go do komputera i działając na jednym USB, a nie na drugim.

Sprawdź mobilny port USB

Kolejnym elementem, który najbardziej cierpi podczas ładowania telefonu komórkowego, jest Port USB, ponieważ nie tylko zabiera kurz (oczy, co może być problemem), ale stoimy w obliczu setek niewłaściwych prób, kiedy próbujemy podłączyć kable i pchać, aż się zorientujemy. Często problem jest fizyczny i obejmuje metalową płytkę w otworze portu. Jeśli chcemy to przetestować, możemy wyłączyć telefon, wyjąć baterię, jeśli można ją wyjąć, i spróbować wyprostować płytkę za pomocą klipsów, aby kabel powrócił.

Mój telefon komórkowy ładuje się bardzo powoli, przyczyny i rozwiązania. 2

Uruchom ponownie smartfon

Przy coraz bardziej złożonych grach, które wymagają większej mocy obliczeniowej, nawet po podłączeniu do oświetlenia, telefony komórkowe mogą zużywać więcej prądu niż ładują. Test będzie wyłącz telefon i połącz się z ładowaniem Lub jeśli nie chcemy go wyłączyć, po prostu usuń aplikację, ustaw terminal w trybie samolotowym i sprawdź, czy ładuje się normalnie.

Zła bateria

Czasami telefon komórkowy nie ładuje się, może go tylko przestrzegać bateria jest prawie wyczerpana. W takim przypadku, jeśli bateria jest wymienna, możemy nawet szukać fizycznych oznak, takich jak uderzenia baterii i / lub rozlanie płynu. Jeśli nie możesz wyjąć baterii z naszego telefonu komórkowego, problem jest bardziej skomplikowany, a obsługa techniczna lub sklep znajomych, jeśli nie jesteśmy skomplikowani.

The sistema operativo to jest zbyt nowe

Kiedy myślimy o problemach z ładowaniem, zwykle kojarzymy je z problemami fizycznymi. Ale samo w sobie może od sistema operativo, ponieważ chociaż nowy system Android jest ogólnie zoptymalizowany pod kątem oszczędzania baterii, najnowsza wersja starych telefonów komórkowych wymaga użycia wszystkich zasobów telefonu, a zatem zużywa więcej baterii. Jednocześnie, jeśli korzystamy z poprzedniej wersji Androida, musimy zaktualizować ją do nowej.

Mój telefon komórkowy ładuje się bardzo powoli, przyczyny i rozwiązania. 3

Ile energii dostajesz

Aby niezawodnie zweryfikować ilość energii odbieranej przez terminal podłączony do lampy, nie ma nic lepszego niż aplikacja Ampere, narzędzie, które analizuje proces i informuje, czy telefon się ładuje, czy nie, a jeśli tak, ile to ładuje, czy faktycznie wykorzystuje prąd, którego nie ładuje