Aplikacja do przesyłania wiadomości skupiająca się na prywatności, Signal, poszukuje obecnie nowego dyrektora generalnego, ponieważ jej założyciel Moxie Marlinspike ustępuje ze stanowiska po prawie dziesięciu latach.
Współzałożyciel Whatsapp, Brian Acton, członek zarządu Fundacji Signal, będzie tymczasowym dyrektorem generalnym, podczas gdy firma będzie szukać stałego następcy.
Moxie Marlinespike nadal będzie członkiem zarządu Signal, ale w ciągu najbliższego miesiąca ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego i będzie kontynuował poszukiwania stałego następcy „na następną dekadę Signal”.
w ogłoszenieMarlinespike wyjaśnia, że Signal przeszedł długą drogę od stanu sprzed czterech lat, kiedy pisał cały kod, odbierał połączenia, rozwijał produkt i zarządzał wszystkim. Obecnie Signal zatrudnia 30 pracowników, w tym inżynierów, projektantów, personel pomocniczy i kadrę kierowniczą.

„Sygnał zyskał popularność na całym świecie jeszcze szybciej, niż sobie wyobrażałem. Ludzie coraz częściej odnajdują wartość i spokój ducha w Signal (technologia stworzona dla nich, a nie dla ich danych) i coraz chętniej je utrzymują” – ogłosiła w poniedziałek Moxie Marlinspike. „Każdego dnia uderza mnie bezgraniczny potencjał Signal i chcę zatrudnić kogoś ze świeżą energią i zaangażowaniem, aby jak najlepiej go wykorzystać”.
Sygnał znacznie wzrósł od czasu całej klęski związanej z szyfrowaniem prywatności danych, która na początku 2021 r. pociągnęła za sobą nazwę Whatsapp. Marlinspike na przykład głośno wypowiadał się na temat luk w zabezpieczeniach prywatności i bezpieczeństwa nie tylko w innych sieciach społecznościowych i aplikacjach do przesyłania wiadomości, ale także w oprogramowaniu szpiegowskim.
Signal pracował także nad dodaniem nowych funkcji, takich jak szyfrowane połączenia grupowe i płatności, a także udoskonaleniem interfejsu użytkownika, aby mógł konkurować z Whatsapp i Telegram – kolejną aplikacją, która zyskała popularność w ciągu ostatnich dwóch lat. Chociaż bez wątpienia Whatsapp jest używany przez znacznie większą liczbę osób, Signal jest niewątpliwie bezpieczniejszą opcją, nie tylko ze względu na szyfrowanie, ale także praktyki dotyczące prywatności danych.
W wiadomościach: Indie obciążają Xiaomi długiem z tytułu podatku importowego w wysokości 88 milionów dolarów