Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Możesz przekierowywać użytkowników do aplikacji mobilnej, o ile prowadzi to do samej aplikacji

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Możesz przekierowywać użytkowników do aplikacji mobilnej, o ile prowadzi to do samej aplikacji

Jeden ze specjalistów SEO był zainteresowany przekierowaniami. Ich pytanie dotyczyło przekierowania aplikacji – w zasadzie – jakie jest ryzyko związane z przekierowywaniem użytkowników ze strony witryny do aplikacji?

Czy ma to negatywny wpływ z punktu widzenia SEO?

Jan twierdzi, że tak nie uważa. Jeśli zarejestrujesz adresy URL aplikacji, zrobisz to w systemie operacyjnym.

Jeśli więc przejdziesz do tego adresu URL, przejdzie on bezpośrednio przez aplikację.

Następnie specjalista ds. SEO dodał, że podczas analizy danych odkrył, że współczynnik odrzuceń ich mobilnej implementacji jest bardzo wysoki.

Miał także niski współczynnik konwersji. Jednak ich aplikacja ma wyższy współczynnik konwersji. Dlatego pomyśleli, że może uda im się przekierować niektórych użytkowników, gdy wejdą na niektóre strony produktów lub strony kategorii.

Po wylądowaniu na stronie przekierowują część użytkowników do aplikacji lub sklepu z aplikacjami. Może mogą w tym celu popracować nad konwersjami, aby poprawić współczynnik konwersji?

John powiedział, że ogólnie rzecz biorąc, możesz to zrobić. Aspekt, na który zwróciłby uwagę, to zrobienie tego w taki sposób, aby użytkownicy mogli przejść do aplikacji, jeśli chcą.

Uważa jednak, że można to zrobić — na przykład jakiś inteligentny baner, na którym, jeśli rozpoznasz, że użytkownik ma zainstalowaną aplikację, będzie mu bardzo łatwo przejść do korzystania z aplikacji.

Jednak nie jest on zaznajomiony z Androidem ani iPhonem, jeśli chodzi o sposób obsługi tego problemu.

Ale ogólnie rzecz biorąc, z punktu widzenia wyszukiwania, jeśli Google może zaindeksować poszczególne strony na urządzenia mobilne wraz ze stronami na komputery stacjonarne, wówczas ta metoda jest w zupełności wystarczająca.

Dopóki osoby z Twoich stron przechodzą bezpośrednio do aplikacji, z punktu widzenia Google jest to w porządku.

Dzieje się to mniej więcej w 20:31 momencie filmu.

Transkrypcja Hangouta Johna Muellera

Profesjonalista SEO 6 20:31
Hej, John, jak się masz? Mam więc trzy pytania. A pierwszy dotyczy przekierowania. Czy wiesz, jakie ryzyko wiąże się z przekierowywaniem użytkowników z narzędzia strony witryny, takiego jak aplikacja? Czy ma to negatywny wpływ na ruch z punktu widzenia SEO?

Jana 20:56
Nie sądzę. Masz na myśli, że jeśli zarejestrujesz adresy URL aplikacji, myślę, że zrobisz to w systemie operacyjnym. Tak więc, jeśli przejdziesz do tego adresu URL, który przechodzi bezpośrednio przez aplikację.

Profesjonalista SEO 6 21:12
Hmm, nie do końca, chodzi bardziej o to, ponieważ podczas analizy danych odkryliśmy, że współczynnik odrzuceń naszego telefonu komórkowego jest bardzo wysoki. Ma także niski współczynnik konwersji. Ale nasza aplikacja ma wyższy współczynnik konwersji. Myślimy więc, że być może uda nam się przekierować niektórych użytkowników, gdy weszli na strony produktów lub strony kategorii, przekierujemy niektórych użytkowników do aplikacji lub App Store. Może uda nam się przekonwertować tych użytkowników na Tak, może przyczynimy się do wyższej konwersji.

Jana 21:52
Ogólnie rzecz biorąc, myślę, że możesz to zrobić. Aspekt, na który ogólnie zwracałbym uwagę, polega na tym, że robisz to w sposób, który pozwala użytkownikom przejść do aplikacji, jeśli chcą. Dlatego nie znam obecnie wszystkich szczegółów dotyczących połączenia między aplikacjami a stronami internetowymi. Uważam jednak, że można to zrobić na wzór inteligentnego banera, na którym, jeśli rozpoznasz, że użytkownik ma zainstalowaną aplikację, będzie mu bardzo łatwo przejść do korzystania z aplikacji.

Nie znam jednak konkretnych szczegółów dotyczących Androida i iPhone’a oraz tego, jak jest to obecnie obsługiwane. Ogólnie rzecz biorąc, z punktu widzenia wyszukiwania, czy możemy zaindeksować poszczególne strony mobilne, strony na komputery stacjonarne, jak wszystko, co tam jest dostępne.

To jest zupełnie w porządku. Jeśli ludzie z Twoich stron przejdą do aplikacji, z naszego punktu widzenia również jest to w porządku.

Profesjonalista SEO 6 22:57
Więc mówisz o być może górnym banerze na stronie witryny. A może jeśli ich przekierujemy, na przykład zmusimy ich do przekierowania? Cóż, może byłoby to złe dla SEO lub witryny?

Jana 23:18
Myślę, że to byłoby chyba w porządku. Mam na myśli dwie rzeczy z tyłu głowy, na które być może warto zwrócić uwagę. Po pierwsze, ponieważ Googlebot korzysta również z klienta użytkownika dla Androida, musisz upewnić się, że nie przekierujesz Googlebota do App Store lub aplikacji, ponieważ nie zainstalujemy aplikacji. To jedna rzecz.

Inna sprawa dotyczy konkretnie wskaźników dotyczących podstawowych wskaźników internetowych. Jeśli zawsze będziesz przekierowywać użytkowników mobilnych bezpośrednio do aplikacji, nie będziesz mieć dużo danych dla Core Web Vitals. W zależności od witryny może Ci to nie przeszkadzać, a może nie ma w tym nic złego.

Ale jest to też coś, o czym warto pamiętać. Ale myślę, że o ile mi to w tej chwili przychodzi do głowy, nie ma nic negatywnego z punktu widzenia SEO.

Jeśli przekierujesz użytkowników do aplikacji. Myślę, że z punktu widzenia użyteczności, uczynienie go opcjonalnym jest o wiele ładniejsze. Ale ostatecznie to sprawa między Tobą a Twoimi użytkownikami.

Profesjonalista SEO 6 24:24
Tak, dobrze wiedzieć, może moglibyśmy zacząć od przeprowadzenia kilku testów, testów A/B, aby przetestować różne rzeczy.

Jana 24:34
Myślę, że nadal posiadamy pewną dokumentację na ten temat, ponieważ była to część wyszukiwania w odniesieniu do indeksowania aplikacji. Jestem prawie pewien, że mamy pewną dokumentację, po naszej stronie lub po stronie indeksowania aplikacji Firebase, dotyczącą tego konkretnego rodzaju konfiguracji.