Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Możesz teraz oglądać Netflix w systemie Linux natywnie: oto jak

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Możesz teraz oglądać Netflix w systemie Linux natywnie: oto jak

Teraz można oglądać Netflix na dowolnym systemie Linux, o ile uruchomisz przeglądarkę Chrome począwszy od wersji 37. Pozwoli to uniknąć konieczności stosowania obejścia opartego na Wine w celu uruchomienia wtyczki Silverlight. Co ważniejsze, najnowsze wersje Chrome i tak blokują to obejście, więc do oglądania Netflix można było używać tylko przeglądarki Firefox. Na razie nie możesz używać Firefoksa do natywnego oglądania Netflix.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Jak to jest możliwe?

Ponieważ konsorcjum World Wide Web dodało część DRM (zarządzania prawami cyfrowymi) o nazwie Encrypted Media Extensions (EME) do specyfikacji HTML5, Netflix mógł kontynuować prace nad odtwarzaczem HTML5, który ma zastąpić odtwarzacz Silverlight tradycyjnie używał. Jednak nie tylko Netflix musiał opracować ten odtwarzacz, ale przeglądarki musiały również dodać obsługę DRM. Chrome jest teraz pierwszą przeglądarką, która to robi, z której mogą korzystać użytkownicy Linuksa.

Użytkownicy Firefoksa nie mogą obecnie oglądać Netflix natywnie, ponieważ nie obsługuje on jeszcze EME. Po dodaniu tej obsługi do przeglądarki Firefox powinna ona zacząć działać.

Jak sprawić, by Netflix działał

Aby Netflix działał natywnie w systemie Linux, musisz najpierw pobrać przeglądarkę Chrome, co najmniej w wersji 37. W zależności od tego, kiedy to czytasz, może to być już stabilna wersja Chrome, ale w chwili pisania tego tekstu wersja 37 jest obecnie wersją beta.

Gdy masz już uruchomioną przeglądarkę Chrome w wersji 37 lub nowszej na swoim komputerze, musisz również upewnić się, że korzystasz z absolutnie najnowszych wersji libnss. Zainstalowana wersja musi być co najmniej 3.16.3, którego Ubuntu 14.04 nie zapewnia, ale Ubuntu 14.10 tak. Jeśli używasz Ubuntu, możesz pobrać zaktualizowane pakiety 32-bitowe lub 64-bitowe [No Longer Available] z libnss3, libnss3-1d i libnss3-nssdb. Jeśli używasz innej dystrybucji, musisz upewnić się, że masz wszystkie trzy pakiety i że wszystkie są co najmniej w wersji 3.16.3.

Rekommenderad:  10 najlepszych generatorów wideo AI w 2023 r

Świetnie, jesteś już w połowie! Następnie musisz zainstalować rozszerzenie User Agent Switcher dla Chrome. Jest to potrzebne, ponieważ Netflix nie obsługuje Linuksa, więc odrzuca wszystkich użytkowników, którzy mają ciągi agenta użytkownika, które mówią, że używają Linuksa. Potrzebujemy tego rozszerzenia, aby udawać, że go używamy Windows, a stamtąd wszystko pójdzie gładko. Po zainstalowaniu musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy ikonę w prawym górnym rogu, wybrać Opcje, a następnie dodać nowy ciąg agenta użytkownika.

Następnie wprowadź następujące dane:

  • Nazwa: Netflix Linux
  • Ciąg: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, jak Gecko) Chrome/38.0.2114.2 Safari/537.36
  • Grupa: po prostu kliknij to pole, a zostanie ono automatycznie wypełnione słowem „Chrome”
  • Dołączyć?: Wybierz opcję Zamień
  • Flaga: jakakolwiek chcesz, żeby była. Cokolwiek tu wpiszesz, jest wyświetlane na ikonie, gdy jest aktywna.

Po lewej stronie opcji User Agent Switcher kliknij opcję Permanent Spoof Options. Następnie wpisz „netflix.com” w polu Domena (bez cudzysłowów) i wybierz ciąg agenta użytkownika Netflix Linux. W ten sposób nie będziesz musiał niczego dotykać, a rozszerzenie automatycznie dokona niezbędnych zmian podczas odwiedzania serwisu Netflix i cofnie zmiany, gdy odwiedzisz inną witrynę.

Na koniec zaloguj się na swoje konto Netflix, spójrz na swoje Ustawienia konta, a następnie Ustawienia odtwarzania. Upewnij się, że opcja Preferuj odtwarzacz HTML5 zamiast Silverlight jest włączona. Teraz powinieneś być w stanie wybrać, co chcesz obejrzeć i to zadziała.

Mamy Netflixa!

Wspaniale jest wreszcie móc nie używać Silverlight, zwłaszcza że potrzebowalibyśmy Wine, aby to działało, a Microsoft nawet tak naprawdę nie rozwija już Silverlight. Jest to mniej skomplikowane, szybsze, bezpieczniejsze i bardziej płynne. Jasne, konfiguracja za pomocą przeglądarki Chrome nadal wymaga trochę pracy, ale gdy już wykonasz tę wstępną pracę, możesz już korzystać z serwisu Netflix tak łatwo, jak to tylko możliwe na Windows lub komputer Mac.

Rekommenderad:  Jak używać Notion do nauki nowego języka

Czy cieszysz się, że możesz teraz korzystać z Netflix natywnie? Czy wolałbyś, aby Netflix oficjalnie wspierał Linuksa? Daj nam znać w komentarzach!