Możesz teraz używać Animoji i Memoji w AppleAplikacja Clips

Możesz teraz używać Animoji i Memoji w AppleAplikacja Clips 1

Mimo że AppleAnimoji i Memoji stały się bardzo popularne, w zasadzie zostały ograniczone AppleJest własny Wiadomości i FaceTime aplikacje, ograniczając miejsca, w których można z nich faktycznie korzystać. To się jednak zmienia z AppleNajnowsza aktualizacja zabawy Klipy aplikacja wideo, która przenosi animowane awatary i naklejki na zupełnie nowy poziom kreatywności.

Klipy to darmowa aplikacja do tworzenia wideo Apple wydany na iPhone'a i iPada nieco ponad dwa lata temu. Wtedy, Apple nazwano go „iMovie dla następnej generacji”, oferując szereg łatwych i kapryśnych funkcji, które pozwalają użytkownikom łatwo łączyć zdjęcia, filmy, naklejki, tekst i inne w krótkie klipy wideo (stąd nazwa) i udostępniać je w mediach społecznościowych . Podczas gdy iMovie jest nadal nastawiony na poważniejsze projekty i wymaga trochę pracy nawet w systemie iOS, Clips został zaprojektowany tak, aby szybko dać Ci radość przy minimalnym wysiłku, koncentrując się raczej na końcowym doświadczeniu niż na samym procesie.

Apple oferował dość częste aktualizacje klipów, głównie skupiając się na dodawaniu większej ilości treści, takich jak naklejki i tła, a także znaczną aktualizację po wydaniu iPhone'a X, która dodała nową funkcję „scen selfie” z bardzo fajnymi efektami, które mogą Cię umieścić dynamicznie w tle – od kawiarni w Paryżu po most Sokoła Millennium – dzięki przedniemu aparatowi TrueDepth.

Teraz Apple powraca z kolejną dużą aktualizacją, która pozwala użytkownikom na wprowadzenie dowolnego niestandardowego Memoji utworzonego w aplikacji Wiadomości bezpośrednio do Clips. Animoji i Memoji będą teraz automatycznie pojawiać się w klipach i można je dodawać, a nawet nakładać warstwami na inne funkcje w klipach, w tym filtry, tekst, naklejki i inne. Postacie Animoji i Memoji można nawet zamienić po nagraniu filmu i oczywiście używają kamery TrueDepth w modelach iPhone X-series i iPhone 11 do śledzenia ruchów twarzy użytkownika.

Naklejki można nakładać na Animoji i Memoji, a także śledzić wraz z twarzą użytkownika, więc obiekty takie jak okulary przeciwsłoneczne i bąbelki mowy pozostaną połączone z twarzą, zapewniając jeszcze więcej zabawy i interaktywności. Oczywiście wszystko to wymaga iPhone'a lub iPada Pro z przednim aparatem TrueDepth – oryginalnego iPhone'a X, iPhone'a XS / XS Max, iPhone'a XR, iPhone'a 11 lub iPhone'a 11 Pro / Pro Max lub jednego z iPadów Pro 2018 ; chociaż aplikacja Clips działa dobrze na innych modelach iPhone'ów i iPadów, a nawet na iPodzie touch siódmej generacji, nie będziesz mógł korzystać z funkcji Animoji / Memoji lub Selfie Scenes

Oprócz nowych animowanych awatarów, Apple dodał więcej nowych treści do Klipów, w tym nową kolekcję siedmiu naklejek Disneya z Myszką Miki i Myszką Minnie oraz nowy plakat „Let It Snow” o tematyce zimowej, który można wykorzystać jako tło. Nowa wersja dodaje także obsługę języków pisanych od prawej do lewej, takich jak arabski i hebrajski. Apple wcześniej oferował regularne aktualizacje treści z nowymi plakatami i naklejkami, po raz pierwszy wprowadzając licencjonowane treści Disney i Pixar w 2017 roku, w tym Myszkę Miki i Myszkę Minnie, Kaczkę Donalda i Daisy, a także postacie z Toy Story i Na lewą stronę.

Jeśli jeszcze nie wypróbowałeś klipów, zdecydowanie warto to sprawdzić, zwłaszcza jeśli używasz iPhone'a 11 lub iPhone'a 11 Pro, które zapewniają jeszcze szersze pole widzenia dla selfie w nowym 12-megapikselowym aparacie przednim. Klipy 2.1 jest do pobrania za darmo z App Store i jest kompatybilny z iPhone 6s i iPhone SE lub nowszym, iPad Air 2 lub nowszy i iPod touch 7. generacji, z systemem iOS 13 lub iPadOS 13 lub nowszym.