Możesz więc aktywować opcję Chrome, która blokuje ciężkie reklamy

Reklamy i reklamy internetowe stały się prawdziwym szkodnikiem dla wygody użytkowników podczas surfowania w Internecie. Chociaż jest to model generowania zysków przez usługi i strony internetowe, inni wykorzystali go, aby uczynić go wyjątkowo inwazyjnym i irytującym. Nawet teraz są reklamy zdolne do wyczerpania zasobów przeglądarki i komputera, co spowalnia sistema i sprawia, że ​​nawigacja jest naprawdę nie do zniesienia. Z tego powodu od Google nadal pracują nad mechanizmem zwalczania tego problemu i wprowadzili opcję w sekcji flagi, która pozwoli Ci się go pozbyć.

Jeśli często cierpisz z powodu tych problemów z reklamami internetowymi, ta alternatywa dla Chrome pojawi się jako pierścionek na Twoim palcu, a tutaj pokażemy, jak ją aktywować.

Blokuj reklamy, które zużywają wiele zasobów

Nie ma wątpliwości co do ogromnego dyskomfortu generowanego przez reklamy internetowe, wchodzisz na stronę internetową i nagle wyświetla się dziesiątki okien, niektóre nawet spowalniają twój komputer. Chociaż istnieją rozwiązania takie jak AdBlock, wiele osób często nie ufa tego typu rozszerzeniom, biorąc pod uwagę, że mogą one zbierać swoje nawyki użytkowania. Dlatego jeśli chcesz pozbyć się tych irytujących reklam bez instalowania czegokolwiek, powinieneś użyć sekcji flagi, w której znajduje się opcja umożliwiająca zablokowanie tej reklamy.

Możesz więc aktywować opcję Chrome, która blokuje ciężkie reklamy 1

Na początek wszystko będzie polegało na wpisaniu następującego w pasku adresu :: Chrome: // flags.

Możesz więc aktywować opcję Chrome, która blokuje ciężkie reklamy 2

Spowoduje to przejście bezpośrednio do sekcji opcji eksperymentalnych w Chrome, u góry znajdziesz pasek wyszukiwania, którego użyjemy, aby znaleźć potrzebną opcję. Szukana funkcja nazywa się „Intensywna interwencja reklam”, więc wpisz ją w pasku wyszukiwania, naciśnij klawisz Enter, a natychmiast pojawi się na ekranie.

Możesz więc aktywować opcję Chrome, która blokuje ciężkie reklamy 3

Teraz wystarczy kliknąć menu rozwijane po prawej stronie i zmienić jego status na „Włączone”. Następnie przeglądarka poprosi o ponowne uruchomienie, aby zmiany zaczęły obowiązywać i to wszystko. Podczas następnych sesji przeglądania Chrome wykryje te ciężkie reklamy i automatycznie je zablokuje.