Możesz więc ponownie zainstalować Windows 10 z chmury bez utraty danych

Gdy nasz komputer działa wolno lub ma zbyt wiele problemów w działaniu sistemazainstaluj ponownie Windows 10 jest najlepszą opcją. Jednak wielu użytkowników chciałoby to zrobić bez utraty swoich danych, ponadto konieczne jest posiadanie wymiennego nośnika, takiego jak pendrive lub dysk zewnętrzny, który pozwala nam hostować pliki instalacyjne. Jednak, Windows 10 w nowej wersji ma sposób na zresetowanie sistema operativo z chmury, co pozwala nam obejść się bez nośników wymiennych.

W tym sensie pokażemy Ci kroki, które należy wykonać, aby skorzystać z tej funkcji i uzyskać instalację Windows 10 z chmury i bez utraty danych.

Resetowanie Windows z chmury

Możesz więc ponownie zainstalować Windows 10 z chmury bez utraty danych 1

Około tygodnia temu wdrożenie nowej wersji Windows 10, 2004, który zawiera niezwykle interesujące funkcje. Jednak jeden z najbardziej uderzających odnosi się do ponownej instalacji sistema operativo z chmury, więc nie będziemy potrzebować dysków ani nośników wymiennych, aby to osiągnąć. To świetna wiadomość, biorąc pod uwagę, że ta funkcja umożliwia wszystkim ponowną instalację sistema operativo w dowolnym momencie i bardzo łatwo.

Aby rozpocząć przywracanie sistema, konieczne będzie wcześniejsze wykonanie aktualizacji do wersji 2004.

Możesz więc ponownie zainstalować Windows 10 z chmury bez utraty danych 2

Pierwszym krokiem w tym procesie jest przejście do sekcji konfiguracji sistema i w tym celu wystarczy nacisnąć kombinację klawiszy Windows+ I.

Możesz więc ponownie zainstalować Windows 10 z chmury bez utraty danych 3

W środku znajdź sekcję „Aktualizacja i zabezpieczenia”, wejdź, a następnie kliknij sekcję „Odzyskiwanie”.

Możesz więc ponownie zainstalować Windows 10 z chmury bez utraty danych 4

W sekcji „Odzyskiwanie” pojawi się opcja „Zresetuj ten komputer” obok przycisku „Start”, kliknij, a wyświetli się okno z pytaniem, czy chcesz zachować pliki, czy je usunąć. Wybierz pierwszą opcję, aby zachować swoje dane i przejdź do następnego ekranu, na którym zostaną wyświetlone dwie opcje: „Pobierz do chmury” i „Lokalna ponowna instalacja”.

Możesz więc ponownie zainstalować Windows 10 z chmury bez utraty danych 5

Wybierz pierwszy, a proces pobierania i ponownej instalacji rozpocznie się natychmiast Windows 10, który na końcu zachowa wszystkie twoje pliki.

W ten sposób możesz ponownie zainstalować Windows 10 razy, gdy chcesz łatwo uzyskać nowe i czyste urządzenia.