Możesz zamówić AppleNowy Mac Pro – i XDR Display – od jutra

Możesz zamówić AppleNowy Mac Pro - i XDR Display - od jutra 1

Jeśli od czasu do czasu gryzłeś, aby zdobyć rękę AppleNowy olbrzymi Mac Pro, wygląda na to, że czekanie wkrótce się skończy. Mimo że Apple nie wprowadził żadnych zauważalnych zmian na swojej stronie, zaczął wysyłać ogłoszenia „Save the Date” w ciągu weekendu do tych, którzy zarejestrowali się, aby otrzymywać powiadomienia, gdy trafi do sprzedaży, informując ludzi, że będzie można je zamówić od 10 grudnia.

Po ponad roku dowodzenia, że ​​nowy modułowy Mac Pro jest w trakcie prac, Apple wreszcie zadebiutował nowy niesamowicie potężny komputer Mac podczas światowej konferencji programistów w czerwcu wraz z imponującym (i drogim) nowym Pro Display XDR. W tym czasie jednak Apple powiedział tylko, że nadejdzie „jeszcze w tym roku”, a ponieważ zegar zaczął biec w 2019 r., wielu zastanawiało się, kiedy to nastąpi. Mimo że Apple potwierdził w zeszłym miesiącu, że nadejdzie w grudniu, po prostu wrzucił tę wiadomość do ogłoszenia o swoim nowym 16-calowym MacBooku Pro, który nie miał żadnych dodatkowych szczegółów.

Jednak nawet teraz Apple nadal jest tajemniczy, a nowe powiadomienia e-mail informują tylko o dacie zamówienia, której również nie można nigdzie znaleźć AppleStrona internetowa. Nie ma informacji o tym, kiedy Mac Pro może faktycznie statek, chociaż warto wspomnieć, że w wiadomościach e-mail nie ma słowa „zamówienie w przedsprzedaży” – w tekście jest wyraźnie napisane „Dostępny na zamówienie 10 grudnia”, co oznacza, że ​​zamówienia złożone jutro powinny zostać wysłane, gdy tylko będą gotowe.

cennik

Nowy Mac Pro rozpocznie się od $5, 999 do konfiguracji podstawowej, która daje ośmiordzeniowy procesor Xeon, 256 GB SSD i 32 GB pamięci RAM. Chociaż dysk SSD może wydawać się stosunkowo marny, Mac Pro jest wyraźnie maszyną zaprojektowaną, aby umożliwić Ci dodanie własnej pamięci, i Apple niewątpliwie oczekuje, że wielu użytkowników połączy zewnętrzne macierze Thunderbolt, chociaż jest też dużo miejsca na dodanie większej ilości pamięci wewnętrznej.

Apple nie wydał jeszcze żadnych cen konfiguracyjnych na zamówienie – które prawdopodobnie pojawią się jutro, kiedy strona z rzeczywistymi zamówieniami zostanie uruchomiona – ale jest dużo miejsca na rozwój z Mac Pro i na wydawanie dużych pieniędzy, podczas gdy Ty „ na to. Będziesz w stanie zbudować najpotężniejszy komputer stacjonarny, jaki istnieje 28-rdzeniowy 2Procesor Intel Xeon W .5GHz i 1. 5 TB pamięci RAM. Możesz także przejść do podwójnego procesora graficznego AMD Radeon Pro Vega II Duo, który może obsługiwać nawet osiem Wyświetlacze 4K lub cztery z nich AppleWłasne 6K Pro Display XDR.

Szacunki sugerują, że możesz łatwo wydać do 50 000 $ na opcję konfiguracji na zamówienie, która nie obejmuje kosztów dodania wyświetlaczy lub innych bardziej dostosowanych urządzeń peryferyjnych, takich jak zewnętrzne macierze pamięci lub własne karty PCI Express.

AppleNowy Pro Display XDR jest jednak nieco mniej tajemniczy, ponieważ będzie dostępny tylko w jednej konfiguracji dla $4, 999, mimo że Apple mówi, że będziesz mógł dodać matową powłokę „nano-tekstur” za dodatkowe $1, 000. Ta cena nie obejmuje jednak stoiska, które jest sprzedawane osobno 999 USD. Pro Display XDR to wyświetlacz 6K, który oferuje rozdzielczość 6016 x 3384 i 1, 600 nitów szczytowej jasności, a także szeroka gama kolorów 10-bit P3 i a 1, 000 000:1 Współczynnik kontrastu.

Prawdopodobnie dowiemy się znacznie więcej jutro, gdy strona z rzeczywistym zamówieniem zostanie uruchomiona, ale jeśli uważasz, że to wszystko wydaje się drogie, nie pomylisz się. Cena wywoławcza za AppleMac Pro ma takie same możliwości, jak to, czego wymagałoby maksymalne wykorzystanie specyfikacji w swoim najnowszym, 16-calowym MacBooku Pro. Chociaż wszyscy z pewnością marzą o tym, by mieć tego rodzaju moc na wyciągnięcie ręki, jeśli jesteś kimś, kto tak naprawdę potrzebuje tego, są szanse, że możesz również uzasadnić koszty – Mac Pro i Pro Display XDR to systemy, które są przeznaczone do użytku przez ludzi, którzy będą ich używać do tworzenia funkcji wartej wiele milionów dolarów filmy, w którym to przypadku niezwykle wydajny system, taki jak Mac Pro, jest niezbędnym narzędziem produkcyjnym.