Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Możliwa aktualizacja algorytmu Google już dziś 5/19/2023

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Możliwa aktualizacja algorytmu Google już dziś 5/19/2021

Obecnie obserwujemy wahania i zmiany w rankingu i ruchu wielu witryn internetowych. Sugeruje to, że spadła kolejna aktualizacja algorytmu Google.

Nasila się także dyskusja na forach branżowych, wskazując na znaczne wahania w kilku branżach.

Oto, co powiedzieli specjaliści SEO na temat Fora WebmasterWorld.com mówią o najnowszej aktualizacji:

topaz napisał pod adresem 818:44 w dniu 18 maja 2021 r.:

Nie. Poziom ruchu w USA nigdy nie był gorszy.

Moje witryny zawierają treści interesujące miliony pierwszego i drugiego pokolenia imigrantów przybywających do USA i Kanady z określonej części świata, a także tych, którzy nie wyemigrowali. Wygląda na to, że niezależnie od tego, jakie geotargetowanie stosują w SERP, Discover i News zdecydowały, że treść nie jest istotna dla użytkowników w USA. Zamiast tego wyświetlane są podobne (i wyraźnie kiepskie) treści z witryn w USA (lub witryn poświęconych innym tematom związanym z USA).

mosxu napisał pod adresem 818:50 18 maja 2021 r.:

Mam ogromne problemy, ruch kupujących znów się zmniejszył, a ja płacę tyle samo.

Osobliwość nie działa

ichthyous napisał pod adresem 1:15 rano, 19 maja 2021 r.:
Ruch w @redBar USA był dziś lepszy… jest 21:00, a ja mam -11% w porównaniu z czterema ostatnimi wtorkami (już dużo mniej od połowy marca). Dzisiaj w pełni obowiązywał wzór godziny 14:00… o godzinie 14:00 gwałtowny ruch spadł o 75% i pozostawał prawie zerowy przez cztery godziny, aż do 18:00. Widzę, że dzieje się to głównie w dni powszednie. @renatoviera również zaobserwowała wzór spadku o godzinie 14:00.

MtraX napisał pod adresem 5:48 rano, 19 maja 2021 r.:
Widzimy także duże spadki we wszystkich przypadkach i powolne ożywienie. Głównie witryny spoza USA. Klienci z USA utrzymali kurs.

TalkativeEditorial napisał pod adresem 6:23 rano, 19 maja 2021 r.:
To dla mnie nowość….szukałem dzisiaj rano (dość ogólne, coś, na temat czego osobiście szukam informacji w niszy DIY)…..najlepszy wynik….było…..forum? I nie było tam odpowiedzi na to pytanie… jest z 2014 roku.

Samsam1978 napisał pod adresem 8:07 rano, 19 maja 2021 r.:
Mam spadek o 31% w porównaniu z zeszłym rokiem. Wygląda na to, że witryny informacyjne przejmują moje słowa kluczowe, a inne mniejsze witryny zawierające spam, zmniejszając mój ruch o 10% co miesiąc. Niezbyt dobrze, biorąc pod uwagę, że od 15 lat jestem witryną niszową – to znacznie więcej informacji dla czytelnika i lepsze doświadczenie użytkownika.

ichthyous napisał pod adresem 219:35 19 maja 2021 r.:
To niedorzeczne… zaczynam dzień przy -70% ruchu w USA, a jest już 10:30. Google jest zdeterminowany zniszczyć wszystkie nasze firmy!

mzb44 napisał pod adresem 319 maja 2021 r. o godzinie 27:00:

Nie rozumiem, dlaczego Google miałby celowo promować witryny oparte wyłącznie na autorytecie, a właśnie z takim skutkiem mamy obecnie do czynienia.

Z tego powodu: [theguardian.com…]

Korona prawdopodobnie znacząco zwiększyła potrzebę wykonania powyższych czynności, stąd aktualizacje z maja 2020 r. i grudnia 2020 r.

Ponieważ nie są w stanie tak naprawdę określić, co jest dokładne, a co nie, „autorytet” – pozornie w formie uprawnień domeny głównej (NIE metryki Moz) – wydaje się być jedynym sposobem, aby przynajmniej zapobiec potencjalnie niedokładnym i szkicowym treściom zaszeregowanie.

Tak, to nieuchronnie oznacza wiele szkód ubocznych, ale Google może uważać to za lepsze niż potencjalne umieszczanie rankingów witryn zawierających strzelaniny w szkołach, spiski dotyczące szczepionek i dezinformację (co spowodowałoby masową negatywną prasę dla G).

To właśnie otrzymaliśmy i kiedy zrozumiesz powyższe, zdasz sobie sprawę, dlaczego to nigdy nie zostanie wycofane.

Ponownie pytamy: „Co się dzieje, Google?”

Dzięki kolejnej niepotwierdzonej aktualizacji w połowie tygodnia Google ma szansę otrzymać naszą koronę za „wyszukiwarkę z najbardziej losowymi aktualizacjami algorytmów” (choć tytuł ten posiada już od jakiegoś czasu).

Są to z pewnością niezwykłe aktualizacje, ale będziemy nadal informować Cię o wszystkich potencjalnych zmianach!

Table of Contents