Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Myśl inaczej w świecie makrofotografii

Czy próbowałeś kiedyś spojrzeć na świat z innej perspektywy i opowiedzieć historie warte nagrania? Fotografia makro ma ten cel na uwadze.

Fotografowie makro nauczyli się przez lata doświadczeń, że ten styl fotografii może łamać zasady obowiązujące inne techniki, takie jak fotografia portretowa i krajobrazowa, i otwierać nowe możliwości. Makrofotografia to inny świat, który trzeba odkryć, a przyjęcie innego podejścia do łączenia nauki i sztuki jest cennym nabytkiem.

Fotograf zajmujący się pejzażem doskonale wie, że nie jest łatwo zniwelować linię horyzontu (np.) o dwa stopnie niżej. Jednak w przypadku krajobrazów o mniejszej skali, w których nie widać poziomych linii, za akt twórczy uznają dowolne obracanie aparatu w taki sposób, aby kolory, paski i kształty krajobrazu można było połączyć w najlepszy możliwy sposób.

Aby zwiększyć atrakcyjność wizualną zdjęcia, można przedstawić kwitnącą gałąź lub kępkę trawy po przekątnej. Przedstawianie owadów w kącie krajobrazu lub odwrotnie to wiarygodna metoda dla każdego; Wyglądają na zdjęciu tak, jakby siła grawitacji nie odgrywała w ich życiu znaczącej roli.

Fotografia makro

Fotograf nigdy nie powinien zapominać, że musi radzić sobie z dziwnymi kątami i zachowywać się tak, jakby nigdy nie było to dla niego naturalne i nigdy nie stanie się nawykiem. Jednak ustawianie ostrości poprzez fizyczne poruszanie aparatem można opanować w praktyce.

Autofokus włącza się losowo podczas fotografowania obiektów makro — zwłaszcza gdy konieczne jest użycie maksymalnego zoomu. Nigdy nie należy ustawiać ostrości, jeśli obiektem zdjęcia ma być kosmyk włosów znajdujący się bardzo blisko aparatu.

Ręczne ustawianie ostrości może być również praktyczne, ale poruszanie aparatem w przód i w tył ułatwia przejście obiektu przez ogniskową. Na początku może się to wydawać zniechęcające lub przynajmniej obce. Ale dzięki tej metodzie skupienie się na szczęśliwych pszczołach będzie znacznie łatwiejsze!

CZYTAĆ:  Najlepsze strony na świecie; Najciekawsze strony internetowe, o których nie wiesz

Fotografia makro

Szyny ostrości reguluje się podobnie jak w mikroskopie: optyka nie musi się zmieniać, ale zmienia się odległość między soczewkami a obiektem. Technika ta jest rozwiązaniem ręcznym i praktycznym; Dzięki temu aparat stoi na statywie, ma szynę do ustawiania ostrości i może lepiej robić zdjęcia aparatem pod ręką.

Daje to większą swobodę twórczą. Poruszanie fotografa w tę i z powrotem, jednocześnie obracając obiekt w celu znalezienia najlepszej kompozycji zdjęcia, zapewnia fotografowi więcej kreatywnych możliwości niż wtedy, gdy fotograf trzyma aparat nieruchomo na statywie.

W tej metodzie fotograf może ustawić ostrość obiektywu na podstawie wielkości obiektów (w efekcie używa obiektywu jako pierścienia zmiany ogniskowej), w wyniku czego przesuwa płaszczyznę ogniskowej przez obiekt fizycznym ruchem. Rozważmy następujący przykład pszczoły miodnej.

Fotografia makro

W przypadku zastosowania powyższej metody fotograf zazwyczaj zaczyna rejestrować obrazy z dużą szybkością i w zwiększonej liczbie, aby uzyskać odpowiednią ostrość i z nadzieją, że później spośród wszystkich tych zdjęć wybierze najlepsze zdjęcie z taką samą ostrością, jaką chce . Przeskakuje we właściwym kierunku i kontynuuje strzelanie. Ta metoda jest bardzo odpowiednia do fotografowania owadów i innych poruszających się obiektów.

Jeśli fotograf wykona serię nieostrych zdjęć, aż w końcu znajdzie właściwą ostrość dla niestabilnego i nieregularnego obiektu, najprawdopodobniej uzyska to, czego chce. Dołączenie akumulatora do lampy błyskowej aparatu zapewnia stałe oświetlenie sceny. Możesz użyć Bolt CBP, doskonałej i niedrogiej opcji.

Rejestrowanie setek zdjęć z rzędu, aby osiągnąć upragnione zdjęcie, w którym wszystkie zmienne są ustawione prawidłowo, jest wspólną pracą fotografów i żaden fotograf nie uważa tego za zadanie bezcelowe; Praca ta jest według nich raczej próbą przezwyciężenia tłoku i zamieszania.

Fotografia makro

Dlaczego fotografowie nie mogą używać innych narzędzi, aby przezwyciężyć płytką głębię ostrości? Jeśli przysłona aparatu może kurczyć się w nieskończoność, dlaczego fotograf nie miałby móc fotografować już przy f/96, aby uzyskać większą głębię? Odpowiedź jest taka, że ​​światło nie jest dobrze rejestrowane w takich warunkach ze względu na załamanie, jakiego doświadcza. Jakie jest załamanie światła?

CZYTAĆ:  Haki WooCommerce: kompleksowy przewodnik

Kiedy światło przechodzi przez szczelinę (na przykład szczelinę aparatu), zmienia kierunek, podobnie jak zachowanie fal wodnych w eksperymentach z panewką falową. Im mniejsza szczelina, tym bardziej światło jest załamywane i ostatecznie pada na sąsiednie fotosite (małe czujniki wykrywające światło dla każdego piksela) na czujniku. To odbiegające od linii zabarwienie można łatwo dostrzec na końcu każdego promienia świetlnego.

Fotografia makro

Świetnym przykładem jest Obiektyw Canon MP-E 65mm f/2.8 1x-5x, ustawiony na 5-krotny zoom i przysłonę f/16. Diagram na stronie 8 instrukcji obsługi obiektywu pokazuje, jak zamienić „wyregulowaną” szczelinę na „efektywną”. Ponieważ powiększenie obiektywu wpływa również na te ustawienia.

Biorąc pod uwagę powyższe zmienne, można sobie wyobrazić sytuację, w której fotograf wykonuje zdjęcia z przysłoną f/96. Jednak załamanie światła powoduje, że obraz staje się chaotyczny i nieprzejrzysty.

W Internecie dostępne są kalkulatory refrakcji, które sprawdzają, czy fotograf ogranicza rozdzielczość swoich zdjęć. Należy jednak pamiętać również o tym: im bliżej fotografa zbliży się do obiektu, tym trudniej będzie zwiększyć głębię ostrości. Ponieważ wraz ze wzrostem powiększenia przysłona aparatu staje się znacznie mniejsza i traci skuteczność.

Fotografia makro

Jeśli nie da się pokonać fizyki światła, można ją przynajmniej obejść: należy zastosować technikę układania w stosy. Złożony obraz o większej głębi można utworzyć po obróbce końcowej, łącząc wąskie wycinki ostrości, które lekko się nakładają.

Czy pamiętasz setki zdjęć, które zrobiłeś wcześniej, aby znaleźć idealną ostrość? Jeśli dwa lub więcej z nich znajduje się bliżej siebie niż pozostałe, masz niepowtarzalną okazję połączyć je w celu uzyskania znacznie lepszej głębi.

Niektóre tematy, np. krople wody, wymagają od 2 do 15 zdjęć; Jeśli fotograf zajmuje się bardziej drobnymi problemami, takimi jak płatki śniegu, należy wykonać 40 kolejnych zdjęć, aby osiągnąć pożądany efekt. Pamiętaj, że nie musisz robić wszystkich zdjęć z ostrością, ale powinieneś mieć pod ręką narzędzie, które pozwoli Ci maksymalnie wykorzystać wysiłki na etapach postprocessingu.

Nie potrzebujesz do tego specjalnego oprogramowania: Photoshop jest najlepszym możliwym narzędziem, a firma ON1 Photo RAW dodała niedawno funkcję ustawiania ostrości do swoich etapów przetwarzania RAW. Dokonali tego po prostu wprowadzając prosty i łatwy interfejs użytkownika.

CZYTAĆ:  Jak wyświetlać najnowsze filmy za pomocą YouTube Showcase w WordPress

Fotografia makro

Ponownie nowa technologia zapewniła więcej możliwości pokonania pewnych ograniczeń. Ciekawym przykładem, jaki można podać w tym kontekście, jest wykorzystanie trybu „high Definition” z możliwością zmiany matrycy, co można spotkać w niektórych bezlusterkowcach.

Jeśli 20-megapikselowy obraz może zaspokoić Twoje potrzeby, ale Lumix S1R może rejestrować zdjęcia 187-megapikselowe, możliwe jest zdystansowanie się od fotografowanego obiektu.

To z natury dodaje głębi ostrości, którą można przyciąć i nadal uzyskać doskonały efekt. Do obrazu, który widzisz poniżej, potrzebnych było tylko pięć obrazów. W przypadku innej metody należało wykonać około 15 zdjęć:

Fotografia makro

Coraz więcej informacji technicznych i mylące szczegóły skomplikują dyskusję, dlatego lepiej zastanowić się nad artystyczną stroną makrofotografii. Opowiadanie historii; Przekonanie, że zdjęcia zawierające jakąś narrację nie mają wiele do powiedzenia, ma wielu zwolenników, a chodzi o to, że sposobom tworzenia fantastycznych historii w świecie makrofotografii nie ma końca.

Fotografia makro

Możesz wpatrywać się w zakątki ogrodów i poznawać ich historie; Na przykład poziom owadów wchodzących w interakcję z otoczeniem, czy przemijanie pór roku i sięganie od kwiatów do suszonych kwiatów, czy też to, że wystarczy spojrzeć z góry na ziemię pod stopami, aby odkryć świat z perspektywy kwiatu .

Zadaj sobie pytanie: „A co by było, gdyby tak nie było?” A zanim weźmiesz aparat do ręki i spojrzysz na świat przez jego obiektyw, spróbuj spojrzeć na świat z nowej perspektywy, aby znaleźć historię wartą uchwycenia przez obiektyw aparatu.

Pobierz premium motywy WordPress za darmoPobierz motywy WordPressPobierz motywy WordPressPobierz motywy WordPress za darmokurs Lyndy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie mobilnePobieranie premium motywów WordPresspłatny kurs udemy do pobrania za darmo