Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Na 5 najlepsze aplikacje do utrzymania Androida w czystości

Większość ludzi myśli o czyszczeniu smartfona tylko wtedy, gdy coś zaczyna iść nie tak. Urządzenia z Androidem są na tyle inteligentne, że nie wymagają regularnej konserwacji, ale warto robić to raz na jakiś czas – i nic nie przebije posiadania aplikacji automatyzujących ten proces.

Dlatego przedstawiamy Ci dzisiaj 6 najlepsze aplikacje do uporządkowania smartfona z Androidem i bez marnowania pamięci.

Sztuką jest znalezienie aplikacji czyszczących, które faktycznie spełniają swoje obietnice. W najlepszym razie zła aplikacja marnuje miejsce do przechowywania; w najgorszym przypadku może zainfekować użytkownika złośliwym oprogramowaniem i spamować go reklamami. Jednakże, nie wszystkie czyszczące aplikacje na Androida są bezużyteczne.

Note że te aplikacje są przydatne do usuwania starych plików i czyszczenia danych z pamięci podręcznej, ale bądź ostrożny, pozwalając im kontrolować aplikacje lub usługi działające na Twoim urządzeniu.

1. Pliki Google

TEN Menedżer plików Google Android ma proste narzędzia, dzięki którym jest pierwszy odkurzacz android że ktoś powinien spróbować. Otwórz aplikację i przejdź do zakładki „Wyczyść” znajdującej się w lewym dolnym rogu, aby uzyskać dostęp do opcji czyszczenia.

Tutaj zobaczysz kilka obszarów, które aplikacja identyfikuje jako marnowanie miejsca. Należą do nich niechciane pliki, duplikaty, zdjęcia zapasowe i nieużywane aplikacje. Wybierz opcję, aby zobaczyć, co zajmuje najwięcej miejsca, sprawdź, co chcesz usunąć, i potwierdź, aby aplikacja mogła zająć się resztą.

Chociaż możesz również użyć karty „Przeglądaj”, aby ręcznie przeglądać pamięć swojego Androida, pozostawienie tych sprawdzeń automatycznych jest bardziej wydajne.

Jak zobaczymy, wiele z poniższych aplikacji ma przydatne funkcje czyszczenia, ale zawierają również optymalizatory pamięci RAM i inne funkcje, które: prawdopodobnie cię nie interesuje. Pliki Google to jeden z najlepszych sposobów na wyczyszczenie Androida za pomocą prostej i bezpłatnej aplikacji.

Ściągnij

2. Zestaw narzędzi „wszystko w jednym”

Czyszczenie niepotrzebnych plików ze smartfona to tylko część konserwacji. Co powiesz na monitorowanie stanu baterii, temperatury procesora i irytujących reklam? To narzędzie jest tutaj, aby to wszystko zrobić.

Jest w stanie wyczyścić pliki tymczasowe na urządzeniu z Androidem, wyczyścić pamięć podręczną i usunąć puste foldery. Wystarczy jedno kliknięcie, aby zeskanować urządzenie, a następnie drugie, aby wymazać. Jest to proces podobny do innych obszarów zastosowań. Zawiera również sekcję, która zawiera aktualne statystyki dotyczące baterii.

Jeśli to nie wystarczy, jest też zabójca aplikacji, zaawansowane narzędzia do czyszczenia plików i skanowanie Wi-Fi – tak jak obiecuje nazwa.

Ściągnij

3. Optymalizator droidów

Droid Optimizer to jedno z najpopularniejszych narzędzi do czyszczenia Androida, z ponad milionem pobrań Google Play Store. Jest prosty w użyciu, szczególnie dla początkujących, i ma niezbyt atrakcyjny interfejs, ale jest dość łatwy do zrozumienia.

Oferuje „sistema klasyfikacji”, takich jak All-in-one Toolbox, zaprojektowany dla zachęcać do utrzymywania smartfona w czystości. Wystarczy jedno kliknięcie, aby rozpocząć czyszczenie Androida. Zobaczysz swoje statystyki u góry ekranu – wolne miejsce i wolna pamięć RAM. Po prawej stronie znajduje się Twój wynik, który pokazuje punkty otrzymane za sprzątanie.

Droid Optimizer umożliwia również ustawienie regularnego, automatycznego czyszczenia. To automatyczne czyszczenie wyczyści pamięć podręczną, zatrzyma aplikacje działające w tle i usunie niepotrzebne pliki. Jest również wyposażony w funkcję oszczędzania energii, automatycznie wyłącza funkcje, takie jak Wi-Fi, gdy nie ma aktywnych połączeń.

Ściągnij

4. SD Pokojówka

SD Maid zapewnia prostotę obsługi — otwarcie aplikacji umożliwia wykonanie kilku szybkich czynności, których można użyć do „oczyszczenia i oczyszczenia” urządzenia.

    Pierwsza, „Waste Cleaner”, wyszukuje i usuwa pliki lub foldery pozostałe po usunięciu aplikacji. „System Cleaner” to kolejne narzędzie do wyszukiwania i usuwania, tym razem szukające typowych plików i folderów, które według SD Maid mogą bezpiecznie usunąć. „Oczyszczanie aplikacji” wykonuje tę samą akcję dla twoich aplikacji. Aby skorzystać z tej funkcji, musisz dokonać aktualizacji do wersji SD Maid Pro. Istnieje również obszar Bazy danych, który pomaga zoptymalizować używane bazy danych aplikacji.

Ściągnij

5. CCleaner

CCleaner nie jest już podstawową aplikacją dla Windows, ponieważ spadła nieco od czasu, gdy Avast nabył tę usługę. I chociaż aplikacja na Androida też nie jest idealna, jest ponad wieloma innymi.

W rzeczywistości CCleaner na Androida to wielofunkcyjna aplikacja, która dokłada wszelkich starań, aby analizować i czyścić niepotrzebne pliki, które zajmują cenne miejsce. Główną funkcjonalnością jest czyszczenie pamięci podręcznej aplikacji, pustych folderów i niepotrzebnych historii.

Posiada również menedżera aplikacji, który oferuje prosty interfejs, który pozwala wybrać wiele aplikacji do odinstalowania. Posiada również część, która monitoruje i wyświetla zasoby Twojego smartfona (procesor, pamięć RAM, szczegóły urządzenia), dzięki czemu możesz zobaczyć, co się z nim dzieje.

Może to być trochę lekkie w funkcjach, ale wykonuje swoją pracę, jeśli potrzebujesz tylko szybkiego sposobu na odzyskanie miejsca na Androida.

Ściągnij

małe ostrzeżenie

Wiele aplikacji do czyszczenia systemu Android oferuje zwiększenie pamięci RAM i zabijanie zadań jako funkcję. Jednak przynoszą one efekt przeciwny do zamierzonego, ponieważ „zabójcy zadań” naprawdę szkodzi wydajności twojego urządzenia.

W systemie Android pełne wykorzystanie pamięci RAM niekoniecznie stanowi problem. W rzeczywistości, Android celowo utrzymuje wysokie zużycie pamięci RAM, aby zwiększyć wydajność.

TEN sistema operativo Android jest wystarczająco inteligentny, aby zarządzać otwartymi aplikacjami i utrzymywać optymalną wydajność. Zakłócanie tego procesu może spowodować, że Android będzie pracował ciężej niż to konieczne, co ostatecznie spowolni Twoje urządzenie – zwłaszcza jeśli zamykasz aplikacje w tle.

Przeczytaj też…

Table of Contents