Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego smart TV

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego smart TV

Po długim dniu pracy dobrze jest zrelaksować się z partnerem, lampką wina i najnowszym odcinkiem White Lotus. A może wolisz zebrać się wokół telewizora, aby zagrać ze swoimi dziećmi w Super Smash Bros.®. Tak czy inaczej, oba są lepsze dzięki idealnemu inteligentnemu telewizorowi.

Ale skąd wiesz, który z nich jest odpowiedni dla Ciebie? Jeśli robiłeś zakupy, możesz mieć kilka pytań: Czym dokładnie jest OLED? Jaka jest różnica między 4K a 8K? Czy naprawdę potrzebuję 65-calowego ekranu?

I tu wkracza AKKO. Nasi eksperci mogą nie tylko naprawić i chronić Twoją technologię, ale także pomóc zdecydować, które urządzenia są dla Ciebie odpowiednie. Oto ich przewodnik po tym, czego szukać w inteligentnym telewizorze.

Co to jest inteligentny telewizor?

Jest to telewizor podłączony do Internetu, który umożliwia dostęp do usług transmisji strumieniowej, takich jak Disney+®, opcji wypożyczania filmów na żądanie, takich jak Google Play™, internetowych stacji muzycznych, takich jak Spotify®, oraz przeglądarek internetowych, takich jak Firefox®.

Możesz także zsynchronizować smart TV ze smartfonem lub laptopem, na przykład, jeśli chcesz udostępniać zdjęcia podczas imprezy lub pracować z domu na większym ekranie.

Co należy wziąć pod uwagę przed zakupem inteligentnego telewizora

Inteligentny telewizor może być dobrą inwestycją — zwłaszcza jeśli masz inne inteligentne urządzenia domowe, do których można go podłączyć. Oto niektóre z czynników, które należy wziąć pod uwagę:

  • Koszt
  • Rozmiar
  • Rodzaje ekranów
  • Rezolucja
  • Częstotliwość odświeżania
  • Porty połączeń
  • Aplikacje
  • Wbudowanych wirtualnych asystentów

Koszt

Dla większości z nas cena ma znaczenie, a dobrą wiadomością jest to, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli potrzebujesz tańszego inteligentnego telewizora, który nie ogranicza rozmiaru i funkcji, możesz go znaleźć w Hisense® już za 199 USD. Zawiera wbudowane Roku® dla wszystkich Twoich potrzeb w zakresie przesyłania strumieniowego. Po droższej stronie jest inteligentny telewizor Samsung® Neo QLED 8K za około $5,999, jeśli chcesz mieć największy ekran z najlepszymi efektami wizualnymi.

Rozmiar

Wybór odpowiedniego rozmiaru telewizora może wydawać się trudny, ale tak naprawdę sprowadza się do dwóch głównych czynników: jaki masz budżet i jaka jest konfiguracja pokoju? Zapoznaj się z naszym przewodnikiem po tym, jakiego rozmiaru telewizora potrzebujesz, aby uzyskać więcej przydatnych informacji, takich jak wzór na odległość oglądania telewizora.

Rekommenderad:  Samsung i kultowa marka modowa Thom Browne współpracują przy ...

Rodzaje ekranów

Jeśli chodzi o typy ekranów, istnieje wiele mylących terminów i akronimów, które mogą wydawać się przytłaczające. Ale kiedy zrozumiesz podstawy, wybór wymarzonego inteligentnego telewizora jest prostszy niż myślisz. Oto zestawienie różnych typów ekranów:

LCD

LCD lub wyświetlacz ciekłokrystaliczny wykorzystuje podświetlenie za panelem LCD do tworzenia obrazów. Panele te są również używane w innych inteligentnych telewizorach. Producenci odeszli od wymieniania swoich telewizorów jako LCD na rzecz trendu OLED i QLED. W rzeczywistości telewizory QLED są rodzajem telewizorów LCD.

PROWADZONY

LED oznacza diodę elektroluminescencyjną. Telewizory LED wykorzystują te diody do oświetlania panelu LCD. Te rodzaje inteligentnych telewizorów są zwykle tańsze — i są idealne dla osób szukających dobrej jakości.

QLED

QLED to skrót od kwantowej diody elektroluminescencyjnej Dot. Te ekrany wykorzystywały światła LED na panelu LCD do tworzenia obrazów. Różnica polega na dodatkowej warstwie, która leży między światłami a panelem, filtrując światło w celu uzyskania bardziej nasyconych kolorów i lepszych wrażeń wizualnych niż telewizory LED.

Tylko dwóch producentów, TCL i Samsung, produkuje telewizory QLED i obaj oferują większe rozmiary ekranu, które nie są zbyt drogie.

OLED

OLED oznacza organiczną diodę elektroluminescencyjną, a telewizory wykorzystują tę technologię zamiast diod LED do oświetlenia ekranu LCD, zapewniając ostrzejszy i jaśniejszy obraz przy szerszych kątach widzenia.

W rezultacie telewizory OLED smart TV należą do najdroższych na rynku. Świetnie nadają się do oglądania filmów, ale nie są świetnymi monitorami komputerowymi — ani czymkolwiek, co miałoby zbyt długi statyczny obraz na ekranie. Powód: są podatne na wypalenie, w wyniku którego statyczny obraz jest trwale odciskany na ekranie, jeśli jest pozostawiony na zbyt długo, potencjalnie niszcząc urządzenie.

Rozdzielczość ekranu

Rozdzielczość to liczba pikseli, które ekran może wyświetlić w poziomie iw pionie. Im wyższa rozdzielczość, tym lepszy obraz. Ale która opcja jest dla Ciebie odpowiednia? Oto szybki podział.

Rekommenderad:  11 najlepszych witryn Marketplace dla rosnącej sprzedaży e-commerce

Rozdzielczość HD

Rozdzielczość High Definition (HD), albo standardowa HD (720 pikseli), albo Full HD (1080 pikseli), jest najczęściej stosowana w większości inteligentnych telewizorów. Są szanse, że jest to rozdzielczość twojego obecnego telewizora. Jeśli jesteś zadowolony z obecnego obrazu, zawsze możesz pozostać przy rozdzielczości HD — a ponadto zapewni ci to więcej miejsca w budżecie na większy ekran lub bardziej wyszukany typ ekranu.

Rozdzielczość 4K kontra 8K

Podczas gdy studia wypuszczają wiele filmów i programów telewizyjnych w rozdzielczości Full HD, przyszłość zmierza w kierunku 4K (2160 pikseli) — oferuje znacznie lepszy obraz. 8K (4320 pikseli) to nowość na rynku, ale studia jeszcze nie korzystają z tej technologii, więc możesz sobie teraz pozwolić na brak 8K. Możesz zabezpieczyć swój smart TV na przyszłość, kupując telewizor z 8K lub możesz zaoszczędzić pieniądze, przechodząc zamiast tego na 4K.

Częstotliwości odświeżania

Częstotliwość odświeżania informuje, ile razy na sekundę telewizor może utworzyć nowy obraz. Standardem jest 60 Hz, co oznacza, że ​​ekran odświeża się z szybkością 60 klatek na sekundę. Im więcej klatek na sekundę — i im wyższa częstotliwość Hz — tym płynniejszy będzie ruch na ekranie. Jeśli grasz w grę wideo przy 60 Hz, na pewno zauważysz, że obraz jest opóźniony.

Większość telewizorów HD jest ograniczona do 60 Hz, więc jeśli chcesz uzyskać wyższą częstotliwość odświeżania, musisz spojrzeć na QLED lub OLED. Możesz znaleźć telewizory z 120 Hz i 240 Hz, ale najlepszą opcją, jeśli szukasz telewizora, który poradzi sobie z większością tego, co jest na niego rzucane, jest 120 Hz. Gracz w Twojej rodzinie — i Twój portfel — będzie Ci wdzięczny.

HDMI i inne porty połączeń

Upewnij się, że nowy telewizor jest wyposażony w kilka portów. W ten sposób podłączysz konsolę do gier i domowy system rozrywki do telewizora.

Dobry inteligentny telewizor będzie miał dwa porty HDMI, co najmniej jeden port USB oraz porty wejściowe i wyjściowe audio. Ale najlepsze inteligentne telewizory będą miały te porty umieszczone w idealnym miejscu: port HDMI i USB z boku dla łatwego dostępu, a reszta — dwa dodatkowe porty HDMI i USB oraz wejście i wyjście audio — z tyłu, aby pomóc ukryć spodnie sztruksowe.

Rekommenderad:  WindTre – wszystkie oferty nowego operatora telefonicznego jednej marki

Powiązane: Jak wybrać odpowiedni uchwyt do telewizora Smart TV

Aplikacje

Częścią uroku inteligentnych telewizorów jest to, że umożliwiają łatwy dostęp do popularnych aplikacji, takich jak YouTube™, Netflix® i Hulu®, a będziesz chciał, aby było to łatwe. Zanotuj swoje aktualne aplikacje do przesyłania strumieniowego i upewnij się, że są one zgodne z Twoim inteligentnym telewizorem. Jeśli możesz, sprawdź model, aby sprawdzić, czy nawigacja po centrum aplikacji telewizora jest łatwa.

Wbudowanych wirtualnych asystentów

Jeśli łączysz telewizor z wybranym wirtualnym asystentem, np Amazon Alexa™ lub Google Assistant™, jest ważne, masz opcje. Niektóre telewizory Samsung mają wbudowaną Alexę. Dzięki temu można używać poleceń głosowych bezpośrednio z pilota.

Jeśli wolisz wykorzystać swój budżet na inne funkcje, ale później chcesz korzystać z funkcji wirtualnego asystenta, zawsze możesz kupić osobne urządzenie do przesyłania strumieniowego od firm takich jak Amazon™, Roku, Apple® i Google®, aby połączyć się z telewizorem Smart TV.

Nowa technologia? Chronić to.

Bez względu na to, który inteligentny telewizor wybierzesz dla siebie, upewnij się, że masz odpowiednią ochronę.

Dzięki planowi ochrony AKKO Home+ Twój telewizor i wszystkie kwalifikujące się urządzenia domowe są chronione przed awariami, defektami i normalnym zużyciem. Otrzymasz szybką naprawę — plus 24 godziny na dobę7 wsparcie techniczne zaufanych ekspertów — niezależnie od marki oraz czasu i miejsca zakupu urządzenia. Aby dowiedzieć się więcej o ochronie telewizora, odwiedź stronę getakko.com.

Table of Contents