Nadchodzi nowy tryb środowiska Google dla tych Androida

Telefony stały się częścią nas samych. Zasadniczo używamy ich w prawie każdym obszarze naszego codziennego życia.

Dlatego coraz ważniejsza staje się możliwość posiadania zawsze dostępnych funkcji. W odpowiedzi na tę potrzebę kilka firm podjęło już zadanie stworzenia trwalszych baterii, które zapewniają więcej czasu na dalsze użytkowanie.

Jednak w pewnym momencie wszystkie kończą pobieranie. Wtedy nawet jeśli ich potrzebujemy, nie mamy dostępu do naszego sprzętu. Aby zapobiec dalszemu utrudnieniu, Google stworzyło rozwiązanie o nazwie Tryb środowiska.

Tak działa tryb środowiska

Nadchodzi nowy tryb środowiska Google dla tych Androida 1

Podsumowując, jest to nowa funkcjonalność urządzenia, które będzie aktywowane przy każdym podłączeniu do ładowania. Dzięki niemu uzyskasz dostęp do menu na ekranie głównym, którego zadaniem jest unikanie rozładowywania baterii podczas ładowania.

W ten sposób użytkownicy będą mieli dostęp do specjalnej funkcji Google Assistant co ułatwi im wyszukiwanie informacji i wykonywanie zadań podczas ładowania telefonu.

Dzięki niemu mogą wykonywać zadania, począwszy od znajomości swojego kolejnego zobowiązania w kalendarzu, po ustalanie nowych preferencji w zespole, ustalanie terminów, alarmów lub przypomnień.

Aby opublikować te wiadomości, zespół Google wykorzystał sieci społecznościowe Twitter i YouTube. W pierwszym podzielił się komentarzem, że poinformuje o kolejnym pojawieniu się trybu środowiska na telefonach z Androidem.

Jednak ten tryb nie będzie dostępny dla wszystkich jednocześnie. Na razie marki Sony Xperia, Nokia, Transsion i Xiaomi z wersją Androida 8.1 lub wyżej, będą mieli szczęście. Również niektóre wybrane modele Lenovo również zaczną się cieszyć. Będziemy jednak musieli trochę poczekać, aż funkcja dotrze do wszystkich urządzeń.

Google Assistant będzie bardziej proaktywny

Wraz z pojawieniem się tego trybu otoczenia pojawia się także nowy styl obsługi Google Assistant. Początkowo oczekuje się, że wykona zadania wymagane przez użytkownika.

Ale teraz dąży się również do tego, aby stać się proaktywnym i intuicyjnym. W ten sposób możesz ułatwić zadania użytkownikom, oferując im dostęp do obszarów lub aplikacji, których prawdopodobnie będą potrzebować.

Innymi słowy, sztuczna inteligencja zacznie tworzyć relacje między określonymi wzorcami zachowań, aplikacjami i działaniami. W ten sposób możesz zaoferować użytkownikom zalecenia dotyczące pełnego działania, na które będą musieli odpowiedzieć tylko tak lub nie.

Dzięki temu można mieć nadzieję, że procesy interakcji z zespołem staną się coraz szybsze, proste i wydajne. W ten sposób tryb środowiskowy stanie się nie tylko doskonałym wsparciem dla użytkowników, ale również Google Assistant Awansuje o jeden poziom w wyścigu, aby stać się ulubionym inteligentnym narzędziem publiczności.