Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Nadszedł iSIM: Vodafone i Qualcomm demonstrują technologię smartfonów

Wszyscy słyszeliśmy o karcie SIM, której używamy w naszym smartphones aby połączyć się z siecią operatora. Wraz z rozwojem technologii zaczęliśmy słyszeć o eSim, cyfrowej „karcie” SIM, która umożliwia aktywację planu komórkowego u operatora bez konieczności korzystania z fizycznej karty nano-SIM.

Teraz pojawił się iSIM, który umożliwia zintegrowanie całej technologii karty SIM z głównym procesorem smartfona.

Nadszedł iSIM: Vodafone i Qualcomm demonstrują technologię smartfonów

iSIM: Technologia pozwalająca na posiadanie karty SIM w procesorze

Vodafone, Qualcomm Technologies i Thales ogłosiły pierwszą na świecie demonstrację technologii iSIM, która umożliwia integrację funkcjonalności karty SIM z głównym procesorem urządzenia.

Nadszedł iSIM: Vodafone i Qualcomm demonstrują technologię smartfonów

Według Vodafone…

iSIM w połączeniu z platformą zdalnego zarządzania to duży krok, który pozwoli łączyć urządzenia bez fizycznej karty SIM lub dedykowanego chipa, dzięki czemu łączność z wieloma obiektami – obietnica połączonego świata IoT – stanie się rzeczywistością. Ten znaczący rozwój pozwoli klientom Vodafone cieszyć się łatwością korzystania z wielu kont na jednym urządzeniu i pomoże wyeliminować potrzebę posiadania oddzielnych kart SIM i dodatkowego plastiku, który to zużywa.

Vodafone jest dopiero na początku tej podróży z iSIM, ale ściśle współpracuje z Qualcomm i Thales, aby opracować więcej funkcji dla tej technologii.