Nagraj zegarek Apple Watch w 2017 r., Przesyłki wzrosły o 54%

Zegarek Apple nadal dominuje na rynku urządzeń do noszenia. To wynika z raportu Canalys, według którego 2017 rok był prawdziwym rekordowym rokiem dla smartwatcha firmy Cupertino. Urządzenie trzeciej generacji, dzięki któremu integracja z ekosystemem jabłkowym jest jego prawdziwą siłą.

Mówiąc bardziej szczegółowo, zgodnie z danymi liczbowymi przedstawionymi przez Canalys, firma Cupertino wysłałaby 18 milionów zegarków Apple w 2017 roku. Mówi się o wzroście o 54% w porównaniu do 2016 r., Głównie z powodu wyników uzyskanych przez smartfon w czwartym kwartale ubiegłego roku, w tym świąt Bożego Narodzenia.

Apple WatchKliknij, aby powiększyć

W czwartym kwartale 2017 r. Z Apple Watch wysłano by 8 milionów sztuk, lub wzrost o 32% w porównaniu do tego samego kwartału 2016 r. Wykres stworzony przez Canalys pokazuje również szczegółowo wyniki osiągnięte przez poszczególne generacje smartwatcha Apple, pokazując bardzo interesujące liczby.

Przeczytaj także: Recenzja Apple Watch 3, bardziej wydajna i inteligentna

Z 18 milionów sztuk wysłanych w 2017 roku 48% stanowiłoby Apple Watch Series 3, czyli nieco mniej niż 9 milionów sztuk. Tych, 13% byłoby reprezentowanych przez wariant LTE, która stała się najlepiej sprzedającym się urządzeniem do noszenia na świecie z łącznością 4G. Fakt, na który warto wyjaśnić.

Oglądaj Apple Bohater serii 3

Apple Watch Series 3 LTE jest w rzeczywistości obsługiwany przez ograniczoną liczbę operatorów. Jak będziesz pamiętać integruje eSIM, którego stosowanie nie jest jeszcze regulowane w wielu krajach. Wszystkie aspekty, które w absolutnym sensie ograniczyły jego potencjał sprzedażowy, chociaż nie przeszkodziło mu to w osiągnięciu z pewnością interesujących liczb.

Przeczytaj także: eSIM, rewolucja, która może pozostać niepełna

Poza tymi aspektami Canalys podkreślił w swoim raporcie zdolność firmy Cupertino do doskonałej integracji Apple Watch z ekosystemem. Chociaż na rynku dostępnych jest wiele bogatych w funkcje urządzeń do noszenia po niższych cenach, ten aspekt nadal stanowi prawdziwy klucz do sukcesu smartwatcha Apple.

Apple Watch

Krótko mówiąc, Apple udało się również zdobyć rynek urządzeń do noszenia. Eksplozja zjawiska Internetu przedmiotów, która z pewnością będzie spowodowana rozpowszechnieniem się 5G, może zapewnić zdecydowane przyspieszenie rynku urządzeń do noszenia, z firmą Cupertino, która wydaje się być już na pierwszym miejscu i odgrywać absolutną rolę protagonisty.


Tom poleca

Czy szukasz pasek do zegarka Apple Watch? Spojrzeć na ten model wyprodukowany przez VIKATech i dostępny do zakupu za pośrednictwem reklamy Amazon tylko 17 euro.