Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Najczęstsze błędy w nazwach marek i jak ich unikać w 2023 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najczęstsze błędy w nazwach marek i jak ich unikać w 2023 r

Założenie firmy o zapadającej w pamięć nazwie zwiększa Twoje szanse na sukces na rynku. Przynajmniej unikniesz złej prasy towarzyszącej markom takim jak Sculpting Stix, Human Made i Celebutard.

Błędy brandingowe nie są niczym niezwykłym; w końcu popełniając błędy Jest ludzka natura. Ale niektóre błędy, takie jak nieopracowanie atrakcyjnego produktu lub nazwy marki, nie powinny być jednym z nich.

Wielu założycieli ma trudności z wypracowaniem silnych marek dla swoich firm, co często prowadzi do popełniania kosztownych błędów.

Ale zanim przejdziemy do tego, jak uzyskać bezbłędną nazwę, przyjrzyjmy się, dlaczego doskonałe nazwy marek są niezbędne.

Dlaczego doskonałe nazwy marki są krytyczne?

Startupy i firmy o ugruntowanej pozycji, o nieciekawych nazwach, zwykle mają trudności z przyciągnięciem uwagi klientów.

Ale nawet jeśli przeciętny klient jest już bombardowany niezliczonymi markami, jeśli masz potężną markę, Twoja firma bez problemu przyciągnie uwagę ludzi.

A to dlatego, że fantastyczna marka zawsze będzie się wyróżniać wśród morza nieciekawych nazw w każdej branży.

Kiedy myślisz o znanych markach, takich jak Google i Sony, oczywiste jest, że firmy te nauczyły się ze swojego doświadczenia, że ​​potrzebują zapadających w pamięć nazw.

A jeśli przyjrzysz się uważnie temu, co dzieje się na rynku, zauważysz, że wiele marek o słabych nazwach zmieniło nazwę na krótkie i zapadające w pamięć.

Podobnie jak w przypadku tych marek, szukając nazwy swojej firmy, skup się na nazwach, które odzwierciedlają wartość Twojej firmy, wielkie idee i obietnice, które składasz swoim odbiorcom. Pomoże Ci to zbudować silne pierwsze wrażenie na klientach.

W zależności od rodzaju prowadzonej działalności możesz wybrać markę, która reprezentuje takie cechy, jak kreatywność, prestiż, szybkość i wiedza. Te wartości, jeśli są jasno zakomunikowane, mogą służyć jako silny magnes przyciągający docelowych klientów.

Konsekwencje używania niewłaściwej nazwy

Marka Twojej firmy, a konkretnie jej nazwa, to soczewka, przez którą Twoja firma jest postrzegana przez klientów. Nadanie firmie nieodpowiedniej nazwy, takiej jak iBeat Blaxx, może być szkodliwe dla każdej firmy.

Jest kilka rzeczy, które mogą pójść nie tak z niewłaściwą nazwą marki, od braku zainteresowania konsumentów po procesy sądowe i sprzeciw opinii publicznej. Ale wszystkie te problemy mogą być wzmacniane przez media społecznościowe.

Od momentu wprowadzenia, media społecznościowe zmieniły reguły gry dla firm. Pomogło firmom rozwijać się, zwiększając rozpoznawalność marki i umożliwia klientom przekazywanie opinii na temat ich ulubionych firm.

Rekommenderad:  Marketing małych firm 101: Pierwsze kroki

Ale umożliwiła również klientom dostrzeganie wad marki i szybkie wyrażanie niezadowolenia. A to może mieć poważne konsekwencje w przypadku niewłaściwych nazw.

Niewłaściwa nazwa często prowadzi do:

  • bojkoty: Jak ten między UCLA a Walmartem.
  • Anulowanie marki: doskonałym przykładem była reakcja, jaką Gillette otrzymał za toksyczną reklamę męskości.
  • Skandale i zniszczony wizerunek firmy: Ciotka Jemima jest wyraźnym przykładem tego, co może się stać, jeśli wybierzesz obraźliwą nazwę firmy.
  • sprawy sądowe: Podobnie jak skarga wniesiona przez Islandię (kraj) przeciwko Islandii (spółce).
  • Wyjście inwestorów i głównych partnerów biznesowych: Reklamodawcy jako pierwsi bojkotują marki, które ich zdaniem mogą zaszkodzić lub osłabić ich markę.
  • Wymuszony rebranding: Widzieliśmy, jak to się stało z Subway, kiedy musiało zmienić nazwę z Pete’s Super Submarines na Subway ze względu na złożoność poprzedniej nazwy. I tak, firma nie chciała nazwy, która byłaby mylona z „okrętem podwodnym do pizzy”.

Biorąc to wszystko pod uwagę, znalezienie najlepszej nazwy dla nowych przedsiębiorców byłoby wyzwaniem. Rozmawialiśmy więc z kilkoma właścicielami firm i dowiedzieliśmy się, że zawsze stosują jedno z tych trzech podejść, aby wymyślić niesamowite nazwy marek dla swoich firm:

  • Burza mózgów
  • Korzystanie z zaufanego generatora nazw firm
  • Zatrudnienie agencji namingowej

Jednak niezależnie od tego, którą ścieżkę wybierzesz, jeśli chcesz, aby nazwa Twojej firmy wywarła trwały wpływ na klientów, musisz sprawdzić kilka cech.

Trzy typowe błędy w nazewnictwie, na które należy zwrócić uwagę

1. Nazwy o wątpliwych znaczeniach

Kupujący mają silne uczucia w odniesieniu do drażliwych problemów społecznych. Więc jeśli Twoja firma zdecyduje się opowiedzieć po którejś ze stron w takich kwestiach – nawet jeśli nie pojawia się to w nazwie Twojej marki – nadal możesz ponieść ogromne straty, ponieważ zrobiłeś sobie wroga z tych po drugiej stronie.

To jak przystąpienie do walki i wybranie strony; twoi odbiorcy po drugiej stronie szybko zdadzą sobie sprawę, że ich ulubiona marka nie jest zgodna z ich wartościami, ale ma przeciwwagę dla tego, co czują. Twoimi jedynymi prawdziwymi przeciwnikami zawsze powinni być twoi konkurenci i nikt inny.

Nazwy takie jak „Typo” i „Yikes”, dwa okropne słowa, które Colourpop przyjął dla swoich najciemniejszych odcieni kosmetyków, były interpretowane przez przeciętnego konsumenta jako produkt rasistowski. A ci klienci nie tylko krytykowali, ale także bojkotowali markę.

Pamiętaj też, że niezależnie od tego, co robisz, klienci nie potrafią odróżnić działań firmy od działań jej właściciela lub dyrektora generalnego. W rezultacie niezwykle ważne jest unikanie delikatnych tematów, takich jak polityka, lub zarządzanie nimi z niezwykłą wprawą; w przeciwnym razie Twoja firma może skończyć jak MyPillow, Harry’s Razor lub Gillette.

Rekommenderad:  Kompletny przewodnik po marketingu afiliacyjnym dla początkujących

Jeśli chcesz wywrzeć pozytywne wrażenie na klientach, upewnij się, że nazwa Twojej marki jest pozbawiona subtelnych obelg lub przesłań politycznych. Upewnij się również, że nie ma to związku z dominującymi problemami społecznymi.

2. Słabe nazwy marki

Krótkie i proste nazwy są idealne, ponieważ są łatwe do zrozumienia i znalezienia w Internecie. Klientów będą przyciągać nazwy firm, które są proste, proste i zapadające w pamięć.

Jeśli nazwa Twojej firmy jest zbyt złożona, ryzykujesz utratę klientów na rzecz konkurencji o prostych, oryginalnych i fascynujących nazwach.

Może Cię zaskoczyć, że ponad 80% klientów zapomina o markowym towarze w ciągu trzech dni. Dlatego najlepszym sposobem, aby Twoja marka była wyjątkowa, jest zwięzłość i prostota (zasada KISS).

Wiele firm pomija znaczenie wyboru atrakcyjnej nazwy firmy, ignorując to Apple, Twittera Target wykorzystał swoje silne marki, aby zaistnieć w umysłach klientów.

Instagramrebranding z „Burbn”, słabszej nazwy niż Instagram, był katalizatorem rozwoju firmy. To samo dotyczy Nike, Sony i kilku innych marek.

Klienci nie tak chętnie reagują na nazwy trudne, jak na nazwy proste i pomysłowe. W rezultacie podczas nadawania nazwy firmie Twoim celem jest stworzenie nazwy, którą klienci natychmiast zapamiętają.

3. Nieprzyjemne tłumaczenia zagraniczne

Ludzie zetkną się z Twoją firmą na całym świecie dzięki reklamom, zbiegowi okoliczności lub podczas zakupów online. Świat jest teraz jednym wielkim, zunifikowanym rynkiem i często klienci naprawdę nie dbają o to, skąd pochodzi produkt, ale nadal będą czuli się odrzuceni, gdy marka ma nieprzyjemną nazwę.

Ponieważ może to stanowić duże zagrożenie dla sukcesu Twojej firmy na rynku zagranicznym, szukając genialnej nazwy marki, musisz podjąć odpowiednie środki ostrożności, aby przeprowadzić szeroko zakrojone badania, aby upewnić się, że wybrana nazwa nie jest obraźliwa dla konsumentów w innych regionach.

Kilka firm ma nazwy, które oznaczają coś innego w innych językach, dlatego czasami ten sam produkt może mieć różne nazwy na innym rynku.

Jednak produkty takie jak Laputa Mazdy, co po hiszpańsku oznacza „dziwkę”, irański detergent „Barf” i popularny telefon komórkowy Nokii, Lumia, który w hiszpańskim slangu oznacza „prostytutkę”, są wyraźnymi oznakami, że tłumaczenia Do materiał. Ostatecznie Lumia Nokii, podobnie jak Laputa Mazdy, została szybko porzucona przez hiszpańskich nabywców.

Rekommenderad:  10 najlepszych platform transmisji strumieniowej na żywo: aplikacje takie jak Twitch.tv (2020)

Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą firmę, czy międzynarodową korporację, pamiętaj, że ważne jest, aby zastanowić się, jak ludzie w różnych regionach świata postrzegają Twoją markę i łączą się z nią. Świadomość tych kwestii może zapobiec niekorzystnemu rozgłosowi, zmniejszeniu bazy konsumentów i spadkowi sprzedaży.

Tak, nie możesz sprawdzić tłumaczenia nazwy swojej firmy we wszystkich językach na świecie. Postaraj się zrozumieć znaczenie w najpopularniejszych językach i na rynkach, na które chcesz wejść. Możesz również wziąć pod uwagę główne języki obcokrajowców obecnych w Twojej miejscowości, jeśli zamierzasz założyć lokalny biznes.

Wniosek – zawsze szanuj swoich klientów!

Najtrudniejszą rzeczą do zaakceptowania w budowaniu marki jest to, że małe wady i błędy mogą łatwo zniweczyć wysiłki związane z budowaniem marki i negatywnie zdefiniować całą organizację w oczach klientów.

Bardzo niewielu ludzi obchodziłoby, że wydałeś tysiące lub miliony dolarów na budowanie tej marki. Reszta postrzegałaby Twoją markę jako kolejny upadający biznes, którego należy unikać.

Należy zauważyć, że zła marka jest na ogół wynikiem tego, że właściciel firmy nie spełnia podstawowych wymagań swojej organizacji i klientów. Może się tak zdarzyć, jeśli nie mają wystarczających informacji o swojej bazie klientów, aby wiedzieć, jakie są te potrzeby.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, branding dotyczy klientów i ich postrzegania Twojej firmy. Tak więc podczas brandingu pamiętaj, że Twoim celem jest kształtowanie ich postrzegania Ciebie. Z tego powodu upewnij się, że Twoja firma ma silną tożsamość marki, którą klienci mogą docenić, aby nie skończyć z nazwami, które tak naprawdę nie oddają osobowości Twojej marki, obrażają klientów i są trudne do wprowadzenia na rynek.

Grant Polachek jest szefem brandingu w Squadhelp.com, agencji startupowej 3X Inc 5000 i przełomowej agencji nazewniczej. Squadhelp sprawdził więcej niż 1 milionów nazw i stworzył kolekcję najlepszych dostępnych obecnie nazw w sieci. Jesteśmy również wiodącą na świecie platformą crowdsourcingu, obsługującą klientów takich jak Nestle, Dell, Nuskin i AutoNation

Table of Contents