Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Najdziwniejsze telefony wszechczasów

Producenci telefonów komórkowych czasami wyświetlają w swoich produktach dziwne kreacje, a w tym artykule przedstawimy niektóre z najdziwniejszych.

Od dzisiejszej premiery pierwszych telefonów wprowadzono różne konstrukcje tych produktów, a niektóre z nich przyniosły dziwne, wybitne i innowacyjne pomysły i zmieniły sposób, w jaki wchodzimy w interakcję ze światem technologii lub jak zachowujemy się w życiu codziennym . W tym artykule dołącz do nas i przedstawimy Ci różne i dziwne telefony oferowane do tej pory przez inne firmy.

Najdziwniejsze telefony wprowadzone od 1997 do 2019 roku:

  • Motorola StarTac Rainbow
  • Motoroli V100
  • Motoroli V70
  • Nokii 7600
  • Nokii 7700
  • Matryca Samsunga
  • Nokia N-Gage
  • Siemensa Xelibri
  • Nokii 7280
  • Haiera P7
  • Samsunga P300
  • Dziewiczy mobilny homar
  • Nokii N93
  • Samsunga Juke’a
  • Motorola Flipout
  • Toshiby G450
  • Samsung Galaxy ‌Beam
  • LG G Flex
  • Samsunga Galaxy S4 Zoom
  • Paszport BlackBerry
  • Palma
  • Nokia PureView 9

Motorola StarTac Rainbow

Tęcza StarTac

W 1997 roku Motorola, zainspirowana kolorami tęczy, wprowadziła na rynek mały telefon z klapką o nazwie StarTac Rainbow, który miał dziecięcą plastikową konstrukcję. Telefon należał do serii telefonów Motorola StarTac, który ważył 112 gramów i korzystał z baterii o pojemności 500 mAh.

Motoroli V100

Motorola V100 lub Motorola V.box została wypuszczona na rynek w 1999 roku. Telefon był wyposażony w Klawiatura QWERTY, pisanie i wysyłanie wiadomości jest satysfakcjonujące dla użytkownika. ZAMKNIĘTA Motorola V100 miała 25 mm grubości, wyświetlacz o rozdzielczości 126 na 64 piksele i baterię o pojemności 600 mAh.

Motoroli V70

Motoroli V70

Motorola V70 została wprowadzona na rynek w 2002 roku z dziwną konstrukcją obrotową podobną do Wakitaki Mini. Klawiaturę tego telefonu umieszczono pod osłoną, która obracała się o 180 stopni wokół ekranu, dzięki czemu użytkownik nie miał dostępu do klawiatury w trybie zamkniętym. Telefon miał mały monochromatyczny wyświetlacz o wymiarach 96 na 64 piksele z GPRS, trybem wibracji i wybieraniem głosowym.

Nokii 7600

Nokia 7600 była pierwszą inwestycją firmy w telefony 3G w 2003 roku. Telefon miał nietypowy wygląd i wyglądał jak biżuteria lub łza. Nokia 7600 ma duży ekran (w porównaniu do całkowitego rozmiaru telefonu) z przyciskami klawiatury na krawędziach ekranu, a do pisania trzeba używać obu rąk.

Nokii 7700

Nokii 7700

W 2003 roku, w tym samym czasie co model 7600, Nokia zaprojektowała kolejny telefon o nazwie 7700. Nokia 7700 miała 3,5-calowy ekran dotykowy LCD o wymiarach 640 na 320 pikseli i była pierwszym smartfonem wyposażonym w ekran dotykowy 2 do 1 stosunek. Rok po stworzeniu telefonu czynniki takie jak spadek udziału w rynku i ryzyko finansowe uniemożliwiły Nokii wypuszczenie na rynek telefonu Nokia 7700 i skupienie się na produkcji telefonów o standardowym wyglądzie.

Matryca Samsunga

Matryca Samsunga

W 2003 roku wprowadzono telefon Samsung Matrix pod numerem modelu SPH-N270‌. Ten zielono-czarny telefon został zainspirowany telefonem wykorzystanym w drugim filmie z trylogii Matrix (Matrix Reaktywacja) i został wydany w limitowanej liczbie. Matrix nie nadawał się do codziennego użytku i miał być jedynie produktem dla trio fanów i kolekcjonerów Matrixa. Ten telefon nie miał zaawansowanej funkcji, nie mógł odtwarzać wideo, a nawet nie był wyposażony w przeglądarkę internetową.

Najważniejszą cechą SPH-N270 był mechanizm sprężynowy, który po zamknięciu zakrywał dużą część wyświetlacza, jednak po otwarciu telefonu ekran był widoczny. Dodatkowo Samsung Matrix został wyposażony w pomocniczy odbiornik GPS, alarm, kalendarz i prosty kalkulator. Mimo to nie mógł wysyłać wiadomości tekstowych ani odtwarzać muzyki, wideo ani przeglądać stron internetowych ze względu na ograniczoną obecnie podaż tego telefonu.

Nokia N-Gage

Nokia N-Gage

W 2003 roku Nokia wprowadziła telefon do gier N-Gage, który miał konkurować z konsolą Game Boy Advance (GBA) firmy Nintendo; Jednak nie cieszyło się ono dużą popularnością. Ze względu na dziwny wygląd nie nadawał się do codziennego użytku.

Siemensa Xelibri

W 2004 roku Siemens wprowadził serię telefonów Xelibri skierowaną do branży modowej. Telefony te miały być reklamowane jako modny dodatek i w rezultacie zostały sprzedane po wysokiej cenie. Pomimo swojego piękna telefony z serii Cellar nie miały najpotężniejszego sprzętu i technologii i zapewniały jedynie podstawowe funkcje.

Siemens Xelibri 6 z tej rodziny był telefonem z klapką, składającym się z dwóch lusterek kosmetycznych (zwykłym i powiększającym), a jego rynkiem docelowym były kobiety. Xelibri 6 został wyposażony w okrągłą klawiaturę, wyświetlacz FSTN o rozdzielczości 101 na 80 pikseli i wymienną baterię litowo-jonową. Siemens ostatecznie zaprzestał produkcji telefonów z rodziny Xelibri ze względu na niekorzystne opinie rynkowe.

Nokii 7280

Wprowadzony na rynek w 2004 roku telefon Nokia 7280 miał tylko kilka przycisków do nawigacji w górę i w dół oraz przełącznik do przerywania i wykonywania połączeń, a nawet nie miał klawiatury do pisania. Nokia 7280 miała symboliczną konstrukcję, a jej ekran mógł pełnić także funkcję lustra. Pomimo wszystkich wad, ten telefon Nokia zyskał w tym samym roku wiele uwagi i nagrodę za niekonwencjonalny design.

Haiera P7

Haier P7 był telefonem typu rysik wprowadzonym na rynek w 2004 roku przez firmę Haier o dziwnym wyglądzie. Telefon miał mały, smukły wyświetlacz o wymiarach 128 na 64 piksele, aparat VGA o rozdzielczości 0,3 megapiksela i możliwość nieprzerwanych rozmów przez 3 godziny na jednym ładowaniu akumulatora o pojemności 600 mAh, a jego działanie mogło wystarczyć na 6 dni.

Samsunga P300

Samsunga P300

P300 był jednym z charakterystycznych telefonów marki Samsung, który wprowadził na rynek pod koniec 2005 roku o grubości 8,9 mm. SGH-P300, jeden z najcieńszych telefonów swoich czasów, swoim dziwacznym wyglądem przypominał kalkulator. Telefon miał 1,8-calowy kolorowy wyświetlacz o rozdzielczości 176 x 22 piksele i został wyposażony w 1,3-megapikselowy aparat fotograficzny oraz akumulator o pojemności 800 mAh, który sprzedawany był z dodatkowym akumulatorem.

Dziewiczy mobilny homar

Dziewiczy mobilny homar

Virgin Mobile Lobster został wprowadzony na rynek w 2006 roku z możliwością oglądania telewizji. Telefon posiadał tuner cyfrowy DAB i umożliwiał oglądanie telewizji w podróży; jednakże otrzymał słaby sygnał i słabą jakość odtwarzania. Taka funkcja była znaczącą innowacją, dzięki której Lobster stał się wyjątkowym telefonem dzięki portowi MicroUSB, aparatowi o rozdzielczości 1,3 megapiksela i 128 MB pamięci.

Nokii N93

Nokii N93

Nokia wypuściła na rynek model N93 w 2006 roku, skupiając się na nagrywaniu wideo. Ekran miał 2,4-calowy ekran QVGA o rozdzielczości 262 tys. kolorów i 3,2-megapikselowy aparat z obiektywem Carl Zeiss i 3-krotnym zoomem optycznym; Nokia N93 mogła nagrywać z szybkością 30 klatek na sekundę w formacie MPEG4.

Samsunga Juke’a

W 2007 roku Samsung przedstawił miłośnikom muzyki model Juke. Telefon ten miał zwartą konstrukcję i służył do odtwarzania muzyki w trybie zamkniętym, a po otwarciu zwykłych możliwości dla telefonów udostępniał użytkownikowi. Do wad telefonu Juke należy zaliczyć brak szerokości korpusu oraz to, że część obrotowa nie jest blokowana podczas rozmowy.

Motorola Flipout

Motorola Flipout

W 2010 roku wprowadziła na rynek telefon z klapką Motorola Flipout. Motorola chciała zaoferować w tym telefonie wyjątkową innowację, łącząc ekrany dotykowe i fizyczne klawiatury. Flipout był dużym, kwadratowym telefonem z maleńkim wyświetlaczem QWERTY zamykanym u góry klawiatury. Projekt był uczciwy, a ekran można było złożyć, stąd nazwa Flipout. Telefon miał 3-megapikselowy aparat, posiadał system operacyjny Android w wersji 2.1, był wyposażony w GPS, Wi-Fi i Bluetooth 2.1.

Toshiby G450

Toshiby G450

G450 był dziwnym telefonem z 2011 roku, który wyglądał jak nadęty USB. G450 ważył zaledwie 57 gramów i nie posiadał aparatu ani części wyposażenia potrzebnego użytkownikowi; To sprawiło, że stało się niepopularne. Telefon składa się z trzech okrągłych części, z których dwie służą do wybierania numerów i pisania, a jedna stanowi ekran.

Samsung Galaxy ‌Beam

Promień Samsunga Galaxy

W 2012 roku, wraz z rozwojem technologii projektorów DLP i jej kompaktowością, Samsung zdecydował się wypuścić na rynek smartfon z rodziny Galaxy wyposażony w tę funkcję. Nazywano go Promieniem Galaktyki. Pomimo wielu praktycznych zastosowań nie znalazła wielu fanów; Wysoki pobór mocy, ograniczona żywotność baterii i słaba jakość obrazu to powody, dla których Samsung poniósł porażkę w tym projekcie.

LG G Flex

LG G flex

G Flex był telefonem innym niż pozostałe telefony 2013 (2013), wyposażonym w 6-calowy zakrzywiony ekran o rozdzielczości 720p; Ekran został zakrzywiony w poziomie i do wewnątrz, a jego różne przekroje miały grubość od 7,9 do 8,7 mm.

G Flex jest napędzany czterordzeniowym procesorem Snapdragon 800, 2 GB pamięci RAM, 13-megapikselowym aparatem i baterią 3500 mAh i jest wyposażony w system Android 4.2.2. Wprowadził zakrzywiony telefon LG ze specjalną warstwą ochronną, która automatycznie go naprawiła po minucie, jeśli na korpus telefonu spadło zadrapanie.

Samsunga Galaxy S4 Zoom

Samsunga Galaxy S4 Zoom

W 2013 roku Samsung zdecydował się połączyć obie specjalizacje wraz z wprowadzeniem Galaxy S4 Zoom, a mianowicie produkcją smartfonów i aparatów cyfrowych. S4 Zoom był zwykłym telefonem ze zwykłym aparatem, przez co nie sprzedawał się dobrze. Choć był to pierwszy telefon z zoomem optycznym (x10) na tylnym panelu, nie uchodził za mocny telefon.

Samsung ogłosił, że użytkownik będzie mógł robić filmy i zdjęcia nawet podczas rozmowy telefonicznej za pomocą Galaxy S4 Zoom.

Paszport BlackBerry

BlackBerry wprowadził Paszport w 2014 (2014), aby powrócić na rynek smartfonów. Telefon ten został zaprojektowany z myślą o użytkownikach, którzy chcieli korzystać z fizycznej klawiatury, a jednocześnie byli zainteresowani ekranem dotykowym. Telefon miał fizyczną klawiaturę dotykową i 4,5-calowy kwadratowy wyświetlacz.

Palma

Telefon palmowy

Telefon palmowy został wprowadzony na rynek w 2018 roku (1397) przez startup o tej samej nazwie. Wyglądem przypominał iPhone’a X, ale był znacznie mniejszy. Palm miał 3,3-calowy wyświetlacz LCD i był wyposażony w zmodyfikowany system Android 8.1 (Orio).

Ważący 50 x 97 x 7,4 mm Palm ważył zaledwie 62,5 grama i był sprzedawany za 349,99 dolarów. Inne specyfikacje obejmują baterię 800 mAh, 3 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci, chip Snapdragon 435, 12-megapikselowy aparat główny i 8-megapikselowy aparat do selfie.

Palm był sprzedawany tylko z jednym kluczem (klawiszem zasilania) do wykonywania różnych czynności; Na przykład, jeśli naciśniesz go na kilka sekund, otworzy się Asystent głosowy Google. Brakowało mu również czujnika odcisków palców i zamiast niego zastosowano system rozpoznawania twarzy.

Nokia PureView 9

PureView 9 został wprowadzony na rynek w 2019 roku przez firmę Nokia z matrycą składającą się z pięciu obiektywów. Trzy z pięciu obiektywów były czarno-białe, a dwa pozostałe w kolorze RGB, a obok nich znajdował się czujnik ToF 3D.

Nokia PureView 9 z tymi pięcioma obiektywami umożliwia wykrywanie głębi już po zrobieniu zdjęcia, a jej specyfikacja techniczna obejmuje procesor Qualcomm Snapdragon 845, 6 GB RAM-u i 128 GB pamięci wewnętrznej.

***

Dziwaczne projekty telefonów komórkowych na przestrzeni ostatnich 25 lat pokazują, że producenci wykorzystali swoją kreatywność w latach 2002, 2003 i 2004, aby wprowadzić na rynek praktyczne innowacje.

Chociaż wiele z tych innowacji nie zostało zbyt dobrze przyjętych w momencie ich pierwszego wydania, dały początek oryginalnemu pomysłowi wyprodukowania wielu najpopularniejszych obecnie telefonów w umysłach projektantów. Jaki inny telefon znasz, który pojawił się na rynku z dziwnym designem i stworzył nowy pomysł w tej branży?

Pobieranie premium motywów WordPressPobierz motywy WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoBezpłatne pobieranie motywów WordPressudemy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie XiaomiPobierz motywy WordPressdarmowy kurs Udemy do pobrania