Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Najłatwiejszy sposób na odinstalowanie wielu aplikacji na Androida, o którym nikt nie wie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najłatwiejszy sposób na odinstalowanie wielu aplikacji na Androida, o którym nikt nie wie

Google jest właścicielem wielu produktów i usług. Kiedy więc zdecyduje się na wypchnięcie niewielkiej aktualizacji do jednego z nich, większość użytkowników nawet nie zauważy zmiany. Z tego powodu mnóstwo nowych funkcji Google zwykle pozostaje niezauważonych, nie wpływając znacząco na wygodę użytkowników.

Jednym z takich dodatków, które niedawno wprowadził Google, jest nowy ekran zarządzania pamięcią w Sklepie Play, który zapewnia najłatwiejszy sposób na pozbycie się wielu aplikacji jednocześnie. Oto jak z niego korzystać.

Nowy pulpit nawigacyjny został ukryty pod jedną z zakładek dostępnych w sekcji Moje aplikacje i gry w Sklepie Play. Opcja dotycząca tej sekcji znajduje się w lewej szufladzie nawigacyjnej. Tam przesuń palcem w prawo, aby przejść do strony Zainstalowane, a u góry pojawi się pasek informujący o ilości wolnego miejsca w telefonie. Jak można się domyślić, większość użytkowników nigdy by tego nie odkryła.

Kliknięcie wskaźnika pamięci przeniesie Cię do listy wszystkich aplikacji zainstalowanych w telefonie, którą Google automatycznie sortuje na podstawie tego, jak często je uruchamiasz i ile bajtów zajmują. Tutaj możesz wybrać wszystkie aplikacje, które chcesz odinstalować, a gdy tylko naciśniesz przycisk Uwolnij znajdujący się na dole, znikną one w ciągu sekundy lub dwóch, niezależnie od rozmiaru. Nie ma żadnych wyskakujących okienek ani potwierdzeń, więc zachowaj ostrożność. Oprócz tego możesz zmieniać kolejność i przeglądać listę według kilku określonych czynników, takich jak alfabetyzacja, wykorzystanie danych i rozmiar.

Aby uzyskać dostęp do tej funkcji, musisz mieć najnowszą wersję Sklepu Play i Usług Play. Jednak najczęściej te wdrożenia odbywają się po stronie serwera. Dlatego jeśli nadal go nie otrzymałeś, spróbuj wyczyścić pamięć podręczną lub poczekaj kilka dni.

Podobna funkcjonalność była wcześniej ograniczona do aplikacji innej firmy o nazwie Usuń aplikację. Chociaż jego proces jest znacznie wolniejszy i nie oferuje inteligentnej metody sortowania Google. Chociaż na razie opcja Zwolnij miejsce jest głęboko dostępna w Sklepie Play, mamy nadzieję, że Google wprowadzi ją natywnie do ustawień w przyszłych aktualizacjach.

Przeczytaj także: Jak usunąć aplikacje na iPhonie / iPadzie

Table of Contents