Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Najlepsza platforma e-commerce dla przedsiębiorstw dla dużych katalogów

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najlepsza platforma e-commerce dla przedsiębiorstw dla dużych katalogów

Niektóre firmy wyróżniają się zaledwie kilkoma produktami. Ale sklepy internetowe są dostępne we wszystkich rozmiarach.

Niektóre sklepy internetowe mają tysiące produktów. Inni mają setki tysięcy. Niektóre z tych firm rozwijały swoje katalogi powoli. Inni zaczynali w branży, która jest już znana z dużych katalogów.

Twoja firma może znajdować się w każdej z tych sytuacji. Być może wciąż się rozwijasz, ale z czasem planujesz dodawać kolejne produkty. A może masz już duży katalog.

Jeśli tak, być może większość swojego sukcesu odniosłeś offline. Być może posiadasz lokal stacjonarny lub ich sieć. Jesteś gotowy, aby przenieść swoją firmę do trybu online wraz z obszernym katalogiem.

A może masz już dużą witrynę eCommerce, ale masz problemy. Jakie jest rozwiązanie? Lepsze oprogramowanie, mocniejszy sprzęt, a może jedno i drugie?

Porozmawiajmy o dużych katalogach w eCommerce i najlepszych platformach do ich obsługi.

Co to jest duży katalog w eCommerce?

Z pozoru duży katalog to prosta koncepcja. To sklep internetowy z ogromną liczbą produktów. Jednak jest w tym coś więcej.

Nie tylko liczba produktów wpływa na sklep eCommerce. Jest to również liczba odmian produktu, które może mieć każdy produkt. Jeśli sklep ma 900 produktów, a wiele z nich ma kilka opcji, potencjalnie mówimy o tysiącach SKU.

A nawet wtedy jest jeszcze więcej.

Zorganizowanie ogromnego katalogu produktów może być trudne. Klienci muszą mieć możliwość znalezienia tego, czego szukają. Funkcja wyszukiwania pomoże, ale tylko wtedy, gdy klient już wie, czego chce. Twoja witryna musi być przyjazna dla klientów, którzy chcą przeglądać. Tutaj pojawiają się kategorie produktów.

Duża liczba produktów zwykle oznacza dużą liczbę kategorii. Jeśli to możliwe, chcesz, aby klient mógł dostać się na stronę produktu za pomocą maksymalnie trzech kliknięć. Najpierw kategoria, potem podkategoria, a na końcu produkt. Jednak to nie zawsze zadziała. Niektóre branże wymagają po prostu głębszego poziomu kategoryzacji. Wiele kategorii będzie musiało zostać umieszczonych na wielu poziomach podkategorii.

sklepy sprzedaż części samochodowych przez Internet są doskonałym przykładem. Jeśli uwzględnisz wszystko, samochód ma około 28 000 do 30 000 części. Teraz rozważ również następujące kwestie:

 • Sama liczba rodzajów części (śruby, łożyska, światła, elementy silnika itp.)
 • Części zamienne a części wykonane przez oryginalnego producenta
 • Marka i model pojazdu
 • Rok pojazdu
 • Niektóre sklepy z częściami samochodowymi sprzedają również akcesoria i inne modyfikacje

Łatwo zrozumieć, dlaczego sklepy z częściami samochodowymi często oferują setki tysięcy produktów. Katalog tej wielkości wymaga głębokiego drzewa kategorii, w przeciwnym razie klienci łatwo się pogubią.

Krótko mówiąc, największe katalogi eCommerce mają:

 • Tysiące produktów
 • Liczne warianty produktów
 • Złożona struktura kategorii

Każdy z nich może mieć wpływ na wydajność i użyteczność sklepu internetowego. Największe katalogi ze wszystkimi 3mają bardzo wysokie wymagania zarówno w zakresie oprogramowania, jak i sprzętu.

Korzyści z dużych katalogów

Główne zalety dużego katalogu eCommerce są proste. Większe katalogi to więcej produktów, co oznacza więcej potencjalnych klientów.

Im więcej masz produktów, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdziesz to, czego szuka klient. Oznacza to, że możesz obsługiwać większą liczbę odbiorców i zaspokajać więcej potrzeb w swojej branży.

To, co naprawdę wymaga uwagi, to liczba wad dużych katalogów.

Wady dużych katalogów

Omówiliśmy już pokrótce główne wady dużych katalogów: wydajność i użyteczność.

Wydajność odnosi się do tego, jak dobrze działa duży sklep internetowy. Ładuje się wolno czy szybko? Czy przekracza limit czasu i zmusza klientów do ponownego załadowania strony? Czy Twoja witryna eCommerce walczy pod własnym ciężarem?

Użyteczność odnosi się do doświadczenia klientów na Twojej stronie internetowej. Czy jest dobrze zorganizowana? Czy uda im się znaleźć to, czego potrzebują? Czy struktura kategorii jest wystarczająco szczegółowa i pomocna, aby im pomóc? Wydajność wpływa również na użyteczność. Jeszcze trudniej jest znaleźć to, czego szukasz w witrynie, która stale się opóźnia i działa słabo.

Inną główną wadą jest trudność w utrzymaniu. Ktoś z twojego personelu będzie musiał:

 • Dodaj wszystkie te produkty
 • Zbuduj strukturę kategorii
 • Zaktualizuj katalog (z tysiącami produktów, pozycje mogą wymagać częstego dodawania i usuwania)
Rekommenderad:  Victoria School District Pożyczki ponad 1000 Chromebooków i iPadów dla uczniów do nauki w domu

Tak jak duży katalog może wpływać na to, jak dobrze Twoja witryna działa dla klientów, wpłynie to również na zaplecze. Każdy produkt, wariant i kategoria to część danych, którymi oprogramowanie musi zarządzać.

Firma z dużym katalogiem będzie chciała przesyłać produkty zbiorczo, przesyłając jednocześnie wiele danych. W przypadku niektórych programów trwa to tak długo, że powoduje przekroczenie limitu czasu, po którym witryna przestaje odpowiadać.

Załadowanie dużej liczby produktów lub kategorii do pulpitu nawigacyjnego może zająć trochę czasu. Co gorsza, mogą ładować się tylko częściowo, odcinając dolną część listy. Czasy ładowania mogą również powodować przekroczenie limitu czasu.

Podsumowując, duże katalogi mogą mieć problemy organizacyjne i techniczne. Mogą łatwo stać się frustrujące zarówno dla klientów, jak i personelu.

Popularne korporacyjne rozwiązania eCommerce dla dużych katalogów

Magento i Shopify Plus to jedno i drugie Rozwiązania eCommerce powszechnie stosowane przez duże firmy. Są popularne wśród firm poszukujących oprogramowania klasy korporacyjnej.

Jednak „przedsiębiorstwo” odnosi się tylko do skali działalności, niekoniecznie do wielkości jej katalogu. Firmę można uznać za „przedsiębiorstwo” z bardzo małą liczbą produktów. Po prostu cieszą się dużym powodzeniem. Dlatego nie myl platformy korporacyjnej z platformą zoptymalizowaną pod kątem dużych katalogów.

Oczywiście wiele firm korporacyjnych ma duży katalog. To tylko korelacja; nie są tym samym. Należy o tym pamiętać przy wyborze oprogramowania. Platformy korporacyjne mogą nadal napotykać problemy, które mogą powodować duże katalogi.

Przyjrzyjmy się Magento i Shopify Plus i zobaczmy, jak dobrze sprawdzają się w przypadku dużych katalogów.

Magento

Magento to oprogramowanie typu open source dostępne na kilka sposobów. Odznaczyło się jako bezpłatne pobieranie, które właściciel firmy mógł zainstalować na własnym hostingu. Teraz Magento oferuje kilka różnych pakietów. Nadal możesz otrzymać oprogramowanie za darmo lub możesz zapłacić za pełniejszą usługę z hostingiem. Niezależnie od wyboru, Magento nadal jest open source i może być dostosowywany przez każdego programistę z odpowiednimi umiejętnościami.

Typowe problemy z Magento i dużymi katalogami

Firmy, które wybierają Magento, zazwyczaj chcą pełnej własności swojej platformy eCommerce. Ponieważ Magento jest oprogramowaniem typu open source, postrzegają je jako coś, co mogą dostosowywać i kontrolować w razie potrzeby. Magento jest popularne wśród firm, które chcą zachować jak najwięcej w firmie.

Jednak Magento słynie z problemów z większymi sklepami internetowymi. Witryny Magento zwalniają do indeksowania w okresach dużego ruchu. Jeszcze gorzej jest z dużymi katalogami.

Liczba produktów, wariantów i kategorii wpływa na wydajność Magento. Nawet przy minimalnym ruchu duży katalog na Magento jest niestabilny i wolny. Dzieje się tak, ponieważ projekt bazy danych Magento nie jest wydajny.

Możesz częściowo zrekompensować te problemy dzięki wydajnemu hostingowi i niestandardowemu programowaniu. Ale Magento po prostu nigdy nie będzie działać tak dobrze, jak niektóre inne rozwiązania.

To także ból dla personelu strony internetowej. Magento jest szorstki w zasobach serwera. Każdy produkt, wariant i kategoria dodane do Twojego sklepu będą go obciążać. Utrzymanie zapasów i dodawanie produktów może stać się prawie niemożliwe. W końcu ładowanie zaplecza trwa tak długo, że upłynie limit czasu, zanim będziesz mógł cokolwiek ukończyć.

Nawet firmy, które kochają Magento, są świadome tych problemów i po prostu muszą je obejść najlepiej, jak potrafią. Oznacza to najbardziej niezawodny dostępny sprzęt serwerowy oraz programistów i personel IT pod ręką, aby dostosować oprogramowanie.

To ogromny ubytek pieniędzy dla każdej firmy.

Shopify Plus

Shopify Plus bardzo różni się od Magento. Shopify to zamknięta platforma, co oznacza, że ​​nie jest open source. Deweloperzy nadal mogą tworzyć „aplikacje” do pracy z Shopify, ale nie mogą bezpośrednio edytować oprogramowania. Shopify korzysta z modelu SaaS (Software as a Service), więc obejmuje hosting i bezpieczeństwo. Użytkownicy Shopify nie muszą pobierać oprogramowania i instalować go na własnych serwerach. Zamiast tego po prostu logują się przez przeglądarkę internetową.

Tak więc pod wieloma względami Shopify jest przeciwieństwem Magento, mimo że można ich używać do tego samego.

Shopify Plus to rozwiązanie dla przedsiębiorstw oferowane przez Shopify. Podobnie jak wszystkie korporacyjne platformy eCommerce, jest stworzona dla bardziej lukratywnych firm. Ale niekoniecznie w przypadku większych katalogów.

Rekommenderad:  LinkedIn Refresh tworzy nowe profesjonalne społeczności dla biznesu

Typowe problemy z Shopify Plus i dużymi katalogami

Firmy, które wybierają Shopify Plus, chcą mieć łatwiejszy sposób założyć sklep internetowy. Nie czują potrzeby „posiadania” swojej platformy ani trzymania wszystkiego w domu. Zdali sobie sprawę, że mogą uzyskać takie same (lub lepsze) wyniki dzięki platformie SaaS. Zmniejsza się zapotrzebowanie na rozwój wewnętrzny. Personalizacja jest również łatwiejsza. Shopify Plus jest ogólnie znacznie bardziej przyjazny dla użytkownika niż Magento.

Niestety, Shopify Plus nie może obsłużyć większych katalogów bez takich samych problemów jak Magento. Nie może obsłużyć dużej liczby produktów, wariantów lub kategorii.

Wynika to częściowo z zakodowanych na stałe limitów w oprogramowaniu Shopify. Na przykład istnieje ograniczenie opcji i wariantów produktu. W Shopify „opcja produktu” to rodzaj wariantu, na przykład rozmiar lub kolor. Jesteś ograniczony do 3 na produkt. Produkty z więcej niż 3 opcje będą musiały zostać podzielone na wiele stron produktów. Przykładem może być odzież z różnymi kolorami, materiałami i wymiarami poza prostym „rozmiarem”, takim jak nogawka i talia.

Podział produktu na wiele produktów po prostu nie działa w przypadku większości firm. Może to być bardzo mylące dla klientów. Może to również powodować problemy ze śledzeniem zapasów. Zakupy Google i inne pliki danych o produktach są również niezgodne z tym formatem.

Jeśli chodzi o same warianty, limit wynosi 100 na produkt. Nie na opcję, na produkt. Obejmuje to więc wszystkie możliwe kombinacje opcji produktu. 100 może wystarczyć na niektóre produkty, ale nie wszystkie.

Oba te ograniczenia są nadal obecne w Shopify Plus i można je „obejść” tylko za pomocą aplikacji. Te aplikacje mogą podlegać dodatkowej opłacie miesięcznej. Są one również opracowywane i obsługiwane przez strony trzecie, a nie przez sam Shopify. Jest to dodatkowy wydatek za niewiarygodne narzędzie innej firmy. Ponadto produkty zarządzane w ten sposób przez aplikacje nie będą działać prawidłowo z innymi aplikacjami. Inne aplikacje nie rozpoznają, że te dodatkowe produkty są gałęziami głównego produktu.

Kategorie i podkategorie są również mylące w Shopify. Zamiast kategorii, Shopify ma „Kolekcje”. Można ich używać do kategoryzowania produktów, ale nie są one intuicyjne w przypadku dużej liczby kategorii.

Shopify oczekuje, że większość swoich kolekcji będziesz tworzyć automatycznie. Zrobisz to, generując Kolekcję na podstawie „tagów”, które przypisałeś do produktów. Szybko staje się to trudne w zależności od tagów, których musisz użyć. Tagi mają również inne cele w Shopify, które mogą kolidować z dodawaniem ich do Kolekcji.

Możesz tworzyć kolekcje ręcznie, ale jest to uciążliwe. Możesz dodawać do nich tylko produkty jeden po drugim, co jest niemożliwe do zarządzania w przypadku dużych katalogów. Własne filmy instruktażowe Shopify mówią, że kolekcje ręczne najlepiej sprawdzają się w przypadku niewielkiej liczby produktów.

Oczywiście kolekcje Shopify nie są przeznaczone dla sklepów z setkami tysięcy SKU. Tak jak ich system wariantów produktów jest stworzony dla mniejszych katalogów.

Shopify Plus ma również problemy techniczne z dużymi katalogami, choć nie tak bardzo jak Magento. Jest to dodatek do limitów zakodowanych na stałe w oprogramowaniu.

Jaka platforma eCommerce jest najlepsza dla dużych katalogów?

Shopify Plus i Magento są popularne, ale teraz jesteś świadomy ich problemów. Na szczęście, istnieje platforma eCommerce, która może obsługiwać duże katalogi.

Firma Shift4Shop jest rozwiązaniem, którego szukasz. Brak dowolnych limitów produktów. Nie ma potrzeby stosowania aplikacji ani obejść. Brak obaw o trudności techniczne. Ponadto możesz rozpocząć budowę dużego sklepu z katalogami bez płacenia tysięcy dolarów miesięcznie. Shift4Shop Enterprise jest bezpłatny dla właścicieli firm korzystających z Shift4 Payments, czego nie oferują ani Shopify Plus, ani Magento. W przypadku firm, które nie korzystają z Shift4 Payments, plan Shift4Shop Enterprise ma taką samą cenę jak Shopify Plus bez tych samych limitów.

Przyjrzyjmy się, w jaki sposób Shift4Shop Enterprise odnosi sukcesy tam, gdzie zawodzą Shopify Plus i Magento.

Wydajność i użyteczność

Shift4Shop został zbudowany z myślą o wysokiej wydajności zarówno na froncie, jak i na backendzie. Włożyliśmy dużo pracy w optymalizację naszego kodu. Obejmuje to programowanie platformy, a także szablony witryn eCommerce używane do projektowania sklepów. Wiemy, jak ważne jest, aby Twój sklep działał płynnie dla klientów.

Rekommenderad:  5 funkcje, których nie mogę się doczekać, aby wypróbować w przeglądarce Microsoft Edge z obsługą ChatGPT

Zredukowaliśmy również problemy dla Twoich pracowników. Shift4Shop może obsłużyć masowe jednoczesne przesyłanie tysięcy produktów bez limitu czasu.

Z technicznego punktu widzenia duże katalogi po prostu nie stanowią problemu. Możesz oczekiwać, że wydajność o wiele mil przewyższy Magento i inne oprogramowanie.

Opcje i warianty produktu

Shift4Shop nie ma żadnych arbitralnych ograniczeń dotyczących opcji lub wariantów produktów. To ogromna poprawa w stosunku do Shopify.

W Shift4Shop możesz mieć nieograniczoną liczbę opcji produktu i typów opcji. Typy opcji odpowiadają temu, co Shopify nazywa „opcjami”, np. rozmiarem lub kolorem. Opcje produktu w Shift4Shop odpowiadają temu, co Shopify nazywa „wariantami”, np. duże, średnie, niebieskie, czerwone itp.

Produkt w Shift4Shop może mieć dowolną liczbę opcji produktu i typów opcji. W razie potrzeby możesz dodać tysiące produktów z setkami wariantów każdego. To zależy od Ciebie, a nie od oprogramowania.

Kategorie i podkategorie

Shift4Shop pozwala mieć nieograniczoną liczbę kategorii. W razie potrzeby możesz podzielić je na podkategorie. Twoje drzewo kategorii może być tak głębokie, jak to konieczne, bez ograniczeń.

System kategorii w Shift4Shop jest znacznie prostszy niż w Collections Shopify. Nie musisz przypisywać „tagu” do produktów i budować z tego kategorii. Możesz po prostu przypisać kategorię od początku. Użycie tagów to dodatkowy krok do osiągnięcia tego samego, ale mniej wydajnie.

Możesz także dynamicznie tworzyć kategorie w Shift4Shop za pomocą SmartCategories. Użyj ich do automatycznego tworzenia kategorii na podstawie kryteriów. Przykłady to „Wyprzedaż”, „Bezpłatna wysyłka”, „Najlepsi sprzedawcy” i niestandardowe słowa kluczowe.

Przykłady sklepów Shift4Shop z dużymi katalogami

Można powiedzieć, że Shift4Shop radzi sobie z dużymi katalogami lepiej niż jakakolwiek inna platforma. Co innego to udowodnić. Spójrzmy na kilka sklepów Shift4Shop z dużymi katalogami, abyś mógł zobaczyć to w akcji.

Części do samochodów kempingowych i samochodowych

Części do samochodów kempingowych i samochodowych jest wiodącym dostawcą części i akcesoriów do samochodów kempingowych i motoryzacyjnych oraz sprzętu i odzieży do sportów motorowych. Ich strona internetowa ma duży katalog, ale działa szybko i bezbłędnie. Pomimo posiadania tysięcy produktów, wszystko jest uporządkowane ze szczegółową strukturą kategorii.

Okucia do drzwi bezpośrednich

Okucia do drzwi bezpośrednich oferuje ogromny wybór okuć i akcesoriów drzwiowych. Sprzedają również sprzęt do szafek i łazienek oraz części do drzwi klasy komercyjnej. Ich ogromną kolekcję można łatwo przeglądać według części, marki i nie tylko. Każda strona ich witryny ładuje się niemal natychmiast.

Paski klinowe4 Mniej

Paski klinowe4 Mniej jest jednym z największych internetowych dostawców pasków klinowych i oferuje ogromny wybór produktów. Ich strona jest łatwa w nawigacji nawet przy tak wielu produktach. Każda strona ładuje się również szybko, ułatwiając klientom zakupy. Przy tak dużym katalogu oba aspekty są kluczowe.

Podsumowanie

Duże katalogi są ważne dla handlu elektronicznego. Nie wszystkie dobrze prosperujące firmy mają duży katalog, ale wiele tak. Obsługa dużych katalogów ma kluczowe znaczenie dla wielu przedsiębiorstw eCommerce.

 • Duży katalog w eCommerce ma tysiące jednostek SKU i głęboką strukturę kategorii.
 • Duże katalogi mogą służyć większej liczbie klientów, ale są trudniejsze w utrzymaniu.
 • Oprogramowanie Enterprise eCommerce nie zawsze jest zoptymalizowane pod kątem dużych katalogów.
 • Magento ma trudności techniczne, gdy jest używany do dużych katalogów.
 • Shopify Plus ma podobne problemy i jest ograniczony funkcjami produktu i kategorii.
 • Shift4Shop nie ma żadnych problemów z Magento czy Shopify Plus.
 • Shift4Shop to najlepsza platforma eCommerce dla dużych katalogów.

Twoja firma nigdy nie powinna być ograniczona przez oprogramowanie eCommerce. Bez względu na to, jak duży jest Twój katalog, Shift4Shop może go obsłużyć.