Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Najlepsze 5 Narzędzia chroniące przed złośliwym oprogramowaniem dla systemu Mac OS w celu zwiększenia ochrony

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najlepsze 5 Narzędzia chroniące przed złośliwym oprogramowaniem dla systemu Mac OS w celu zwiększenia ochrony

Pod względem bezpieczeństwa system Mac OS jest uważany za bezpieczniejszy niż Windows kiedykolwiek będzie, i ma to związek ze sposobem, w jakim sama platforma została napisana i utrzymywana. Na przykład obie platformy oferują aktualizacje oprogramowania, które naprawiają luki i pęknięcia w powierzchni. Mimo to te dostarczane na platformę Mac OS są bardziej wszechstronne i częściej brane pod uwagę. Jak sam tytuł wskazuje, dzisiaj zaprezentujemy małą kolekcję najlepsze narzędzia chroniące przed złośliwym oprogramowaniem dla komputerów Mac.

Większość użytkowników systemu Mac OS X powinna o tym wiedzieć, począwszy od wersji 10.6.8, Apple zintegrował opracowane przez firmę narzędzie do ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, które zapewnia pierwszy poziom ochrony. Chociaż wiele raportów mówi, że zainstalowanie programu antywirusowego innej firmy lub specjalistycznego oprogramowania chroniącego przed złośliwym oprogramowaniem spowoduje problemy z aktualizacjami oprogramowania, zdecydowanie zalecamy dodanie kolejnej warstwy ochrony – na wszelki wypadek.

Narzędzia chroniące przed złośliwym oprogramowaniem dla systemu Mac OS

MalwareBytes

Zacznę od gorąco polecam Malwarebytes dla komputerów Mac. Mam całkiem zachęcające wspomnienia związane z tym narzędziem, czy to włączone Windows lub Mac OS X i muszę przyznać, że z łatwością uratował dzień w różnych sytuacjach. Gorąco polecam to narzędzie użytkownikom, którzy chcą prostego, łatwego w użyciu interfejsu, który umożliwia załatwianie spraw na miejscu. I to za darmo.

Jeśli chodzi o funkcje, Malwarebytes sprawdził się w walce z oprogramowaniem reklamowym (słyszałeś o Genieo, VSearch lub Vidx?), złośliwym oprogramowaniem i trojanami. Przejrzysty, inteligentny interfejs upraszcza proces skanowania, który, nawiasem mówiąc, zwykłym użytkownikom zajmuje około dziesięciu minut, a zużycie zasobów można postrzegać jako delikatny wpływ na sam sprzęt.

Przede wszystkim dlatego, że nie jest to bardzo skomplikowane narzędzie; aktualizuje się regularnie. Między innymi ze względu na łatwość identyfikacji i naprawy, uważam Malwarebytes za pierwszą broń pod ręką w walce z infekcjami.

ClamXav

ClamXav to kolejne wysoce zalecane narzędzie specjalizujące się w usuwaniu złośliwego oprogramowania dla systemu Mac OS X i innych rodzajów infekcji. To narzędzie jest najbardziej znane ze swoich możliwości antywirusowych i skanowania złośliwego oprogramowania, z możliwością wykrywania i leczenia zarówno komputerów Mac, jak i Windows infekcje. Jeśli chodzi o skanowanie, ClamXav pozwala użytkownikowi przeskanować cały system lub tylko wybrane pliki wskazane ręcznie.

Będąc oprogramowaniem płatnym, ClamXav jest wyposażony w narzędzie, które po aktywacji skanuje wszystkie nowe pliki pojawiające się na dysku twardym. Chociaż zwykle oznacza to większe wykorzystanie zasobów komputera, to oprogramowanie wykonuje świetną robotę, utrzymując swoją lekkość. Działając cicho w tle, narzędzie to może otrzymywać częste aktualizacje baz danych i często skanować system, zgodnie z wcześniej zdefiniowanym harmonogramem.

ClamXav pobierze od użytkowników jednorazową opłatę w wysokości 29,35 USD za licencję osobistą z możliwością bezpłatnego testowania oprogramowania przez maksymalnie 30 dni.

Avira

Szczerze mówiąc, byłem trochę niechętny, gdy do tego doszło Avira, firma, która kilka lat temu nie zrobiła na mnie wrażenia. Jednak po krótkich poszukiwaniach i zobaczeniu wyników na własne oczy zacząłem wierzyć raportom stwierdzającym, że Avira to najlepsze darmowe narzędzie chroniące przed złośliwym oprogramowaniem, jakie można zainstalować na komputerze Mac.

Według kilku raportów Avira jest jedynym narzędziem chroniącym przed złośliwym oprogramowaniem, które jest na tyle sprytne, aby wykryć 100 procent wszystkich złośliwych programów rzucanych na nią za pomocą narzędzi AV-TEST. Oprócz doskonałości w wykrywaniu, Avira oferuje także nowoczesny interfejs użytkownika, zgodny z najnowszymi projektami Mac OS X i niewielkie obciążenie zasobów systemowych (przynajmniej w trybie szybkiego skanowania).

Wśród funkcji Avira zapewnia ochronę przed zagrożeniami internetowymi, wirusami, trojanami, oprogramowaniem reklamowym, złośliwym oprogramowaniem i oprogramowaniem szpiegującym. Samo oprogramowanie można skonfigurować ręcznie do zaplanowanych skanów, co zapewnia pewną dyskrecję, a dlaczego nie, prostotę całej transakcji. Wystarczy raz to ustawić i tyle.

BitDefendera

Bitdefender to jedna z najbardziej kompletnych i zaawansowanych zabezpieczeń antywirusowych i chroniących przed złośliwym oprogramowaniem. W wersji płatnej oprogramowanie to zapewni użytkownikom systemu Mac OS X zwrot w wysokości około 40 dolarów rocznie lub mniej, jeśli zdecydują się zapłacić za dłuższy okres z góry. Osobiście korzystałem z tego rozwiązania chroniącego przed złośliwym oprogramowaniem w ciągu ostatnich kilku lat i mogę śmiało powiedzieć, że jest to jedno z najlepszych i najszybszych rozwiązań. Z profesjonalnych testów wykrywania dowiedziałem się, że Bitdefender uzyskał wynik tuż poniżej Aviry i Avasta w teście wykrywania złośliwego oprogramowania podczas dostępu, ale uzyskał pełne oceny w teście na żądanie.

Teraz, jeśli chodzi o funkcje, Bitdefender oferuje najniższy wpływ na wydajność ze wszystkich konkurentów. Jest to wyposażone w nieprzerwany tryb ochrony zwany autopilotem Bitdefender. Zasadniczo Bitdefender oferuje kilka trybów reakcji, w tym gry i normalne użytkowanie, ale zalecany jest Autopilot. W tym trybie Bitdefender będzie automatycznie podejmował decyzje w oparciu o bieżące obciążenie zasobów, zwalniając, gdy uruchomisz intensywną aplikację i korzystając ze skanów, gdy cię nie będzie.

Interfejs użytkownika jest dość odchudzony i prosty, co pozwala użytkownikowi przeglądać najważniejsze informacje bez zapychania ekranu. Pod maską firma gwarantuje elitarną ochronę i usuwanie oprogramowania typu adware, złośliwych programów porywających, niechcianych pasków narzędzi i tak dalej. Skanowanie plików w Bitdefender jest również niezwykle szybkie.

avast!

Jak wskazano w powyższych wierszach, avast! to kolejna naprawdę duża marka w domenie chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem, zwłaszcza jeśli chodzi o wersję bezpłatną. Avasta! uzyskał również pełne oceny w corocznych testach AV i gorąco polecamy go jako opcję. Wśród funkcji, które naprawdę wymagają uwagi, znajduje się nowy system aktualizacji strumieniowych, który gwarantuje, że Twój program antywirusowy będzie zawsze aktualny, wysyłając około 250 mikroaktualizacji każdego dnia, skracając w ten sposób czas reakcji na nowe zagrożenia z godzin do minut .

Kolejną interesującą funkcją jest to, że Avast stale skanuje pliki dzięki ochronie w czasie rzeczywistym, która obejmuje również załączniki do wiadomości e-mail i inne pliki internetowe jako takie. Umożliwia nawet użytkownikowi skanowanie na żądanie całego systemu, części lokalizacji lub podłączonych urządzeń.

Po wykryciu zainfekowany plik zostanie przeniesiony do strefy kwarantanny zwanej Skrzynią wirusów. Stąd pliki można ręcznie usuwać lub naprawiać, a użytkownicy mają nawet możliwość umieszczenia określonych plików na białej liście. Oprócz zwykłej listy infekcji komputerów Mac Avast jest w stanie wykryć Windows-tylko złośliwe oprogramowanie, które mogło przedostać się na Twój komputer lub podłączony dysk, zapobiegając w ten sposób dalszemu rozprzestrzenianiu się infekcji.

Na koniec należy wspomnieć o wtyczce WebRep firmy Avast służącej do ochrony sieci, która wykorzystuje wykrywanie heurystyczne w przypadku witryn phishingowych i innych infekcji jako takich.

Jakie jest więc Twoje ulubione oprogramowanie chroniące przed złośliwym oprogramowaniem dla komputerów Mac? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Table of Contents