Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Najlepsze 7 Cytaty najbardziej szanowanych liderów biznesu na świecie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najlepsze 7 Cytaty najbardziej szanowanych liderów biznesu na świecie

Liderzy biznesowi nie tylko zarządzają swoimi zespołami — inspirują ich do lepszych działań. Skorzystaj z porad najlepszych światowych liderów biznesu, korzystając z tych siedmiu wpływowych cytatów. Ich porady pomogą Twojej firmie odnieść sukces w przyszłości i poza nią.

1. „Zbudowanie reputacji zajmuje 20 lat, a jej zrujnowanie zajmuje pięć minut. Jeśli o tym pomyślisz, postąpisz inaczej” (Warren Buffet).

Zdobycie szacunku zajmuje naprawdę dużo czasu, a po drodze ludzie będą ciągle pytać, czy wiesz wystarczająco dużo, aby wykonywać swoją pracę. Jednocześnie cała twoja ciężka praca może zostać zredukowana w ciągu kilku sekund. Kiedy przypomnisz sobie, że tak naprawdę nie trzeba wiele, aby wrócić do punktu wyjścia, będziesz nadal ciężko pracować, aby pozostać na szczycie.

2. „Nigdy nie marzyłam o sukcesie, pracowałam na niego” (Estee Lauder).

Fajnie jest usiąść i wyobrazić sobie, co się stanie, gdy osiągniesz swoje wymarzone cele, ale nigdy tego nie osiągniesz, jeśli nie włożysz w to pracy. Dziś marka kosmetyków do makijażu Estee Lauder jest powszechnie znana, a jej ambasadorami są takie gwiazdy jak Kendell Jenner, Karlie Kloss i Eva Mendes. Aby osiągnąć światową sławę, Lauder poświęciła swój czas i wysiłki na opracowanie wysokiej jakości produktów do pielęgnacji skóry i linii kosmetyków, które pokochałyby klientki.

3. „Przywództwo to nie zastraszanie, a przywództwo to nie agresja. Przywództwo to oczekiwanie, że możesz używać swojego głosu w dobrym celu. Że możesz uczynić świat lepszym miejscem” (Sheryl Sandberg).

Założyciel Lean In mówi odważnie. Nie boi się informować współpracowników o tym, co się dzieje, ale rozumie też, jak ważna w biznesie jest psychologia pozytywna. Bądź stanowczy i jasny, bez bycia niegrzecznym. To lekcja, z której może skorzystać każdy zarządzający zespołem. Jako lider chcesz, aby twoi współpracownicy wyróżniali się w swojej pracy. Jako pracownik nie obrażaj się na konstruktywną krytykę. Potraktuj to jako pomocną wskazówkę, aby jak najlepiej wykonywać swoją pracę.

Rekommenderad:  Riday Nakhate, dyrektor zarządzający i założyciel Kan Innovations, rewolucjonizuje opiekę zdrowotną dzięki najnowocześniejszej technologii

4. „Jeśli naprawdę przyjrzysz się uważnie, większość sukcesów z dnia na dzień wymagała dużo czasu” (Steve Jobs).

Jobs kojarzy się z niektórymi z naszych ulubionych wynalazków: iPhonem, MacBookiem i oczywiście iPodem. Większość z nas doskonale zna jego bunt w firmie przed jego triumfalnym powrotem. Wysiłek, który wkładasz, jest niezbędny do osiągnięcia większych celów. Tylko wygląda na to, że sukces przychodzi szybko. W rzeczywistości Jobs spędził wiele długich nocy na doskonaleniu urządzeń, bez których nie możemy teraz żyć.

5. „Jeśli coś jest wystarczająco ważne, nawet jeśli szanse są przeciwko tobie, nadal powinieneś to robić.” — Elon Musk

Elon Musk stanął w obliczu wielu trudnych przeszkód – pozostawiając wielu zwątpieniem, czy w ogóle osiągnie swoje cele za naszego życia. Nie pozwala, by ta negatywna energia go powstrzymała i ty też nie powinieneś. Rozumiesz znaczenie swojego zadania, więc nie pozwól, aby pozornie niemożliwe czynniki powstrzymały Cię przed jego osiągnięciem. Pchnąć do przodu.

6. „Dokonaj perfekcji w każdym szczególe i ogranicz liczbę detali do perfekcji” (Jack Dorsey).

Twitter współzałożyciel Jack Dorsey ma mocne argumenty, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że tweety są ograniczone do określonej liczby znaków. Perfekcja tkwi w najdrobniejszych szczegółach. Minimalizowanie tego, czego potrzebujesz, pozwala skupić się na tym, co ważne i wyeliminować niepotrzebne aspekty. Upewnisz się, że każdy ostatni bit jest dokładnie taki, jak chcesz.

7. „Wiesz, że jesteś na drodze do sukcesu, jeśli chcesz wykonywać swoją pracę i nie otrzymywać za to zapłaty” – Oprah Winfrey

Oprah Winfrey ma historię sukcesu od pucybuta do milionera i ciężko pracowała, aby się tam dostać. Jej przejście od skromnych początków do triumfalnego sukcesu zostało osiągnięte dzięki wytrwałości i pasji. To jest mądra rada. Wykonywanie swojej pracy bez oczekiwania wynagrodzenia jest czynnikiem motywującym, aby wiedzieć, że jesteś na właściwej ścieżce.

Rekommenderad:  Jak wybrać odpowiedni certyfikat IT i nie żałować