Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Najlepsze 9 Aplikacje dla dzieci niepełnosprawnych, które pomogą im w prawidłowym rozwoju

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najlepsze 9 Aplikacje dla dzieci niepełnosprawnych, które pomogą im w prawidłowym rozwoju

Technologia jest ogromnym pomocnikiem dla nas wszystkich, ale jest jeszcze ważniejsza dla osób niepełnosprawnych. Dzieci z różnego rodzaju problemami w nauce, w tym z opóźnieniami w mowie i dźwięku, a także dzieci mające problemy z komunikacją, potrzebują czegoś więcej niż tylko typowej aplikacji, aby mieć dostęp do nauki.

Wielu programistów udostępniło tym dzieciom, a także ich rodzicom i nauczycielom niesamowite narzędzia, spośród których można było wybierać. Dzięki takim aplikacjom nabywają umiejętności społeczne i komunikacyjne, poznają otaczający je świat, sprawnie wyrażają siebie i uczą się, jak dostosować się do różnych sytuacji.

Ponieważ potrzeby wszystkich dzieci zależą od rodzaju niepełnosprawności, na jaką cierpią, postanowiliśmy podzielić naszą dzisiejszą listę na trzy części. Najpierw skupimy się na dzieciach z upośledzeniem mowy i dźwięku, następnie porozmawiamy o aplikacjach dla dzieci autystycznych, a na koniec omówimy opcje w przypadku bardziej ogólnej palety trudności w uczeniu się.

Dzieci z opóźnieniem mowy/dźwięku

ArtikPix

Pochodzący z Expressive Solutions, Aplikacja ArtikPix można pobrać bezpłatnie ze sklepu iTunes i pasuje do większości urządzeń iOS korzystających z tej wersji 5.0 lub nowszy. Wykorzystuje fiszki i angażujące ćwiczenia, aby pomóc Twojemu dziecku ćwiczyć dźwięki w słowie lub zdaniu.

Wykorzystuje nowoczesny design i przyjazny dla użytkownika interfejs, a jednocześnie oferuje talię, która uczy, jak poprawnie wymawiać dźwięki „th”, „y”, „w” i „h”. Koncentruje się szczególnie na różnych mieszankach i grupach dźwięków i może być używany w zespołach 4 studenci.

Ta aplikacja może być używana przez opiekunów, gdy chcą monitorować postępy u dziecka. Pozwala im zbierać dane i nagrywać głos dziecka, aby porównać go z tym, jak powinno brzmieć słowo. Oprócz tego wszystko można zapisać w zorganizowanym planie, zawierającym imię i nazwisko każdego ucznia oraz informacje.

Aplikacja Łaska

Chociaż niektórzy postrzegają ją jako aplikację dla osób autystycznych, to Aplikacja łaski jest w zasadzie systemem wymiany zdjęć. Działa na urządzeniach z systemami iOS i Android i jest przeznaczona dla dzieci mających problemy z mową. Jest idealny dla dzieci z zespołem Downa, pacjentów po udarze, uczniów niewerbalnych i autystycznych.

W ten sposób narzędzie pozwala dzieciom komunikować swoje potrzeby i problemy za pomocą obrazów, a nie słów. Zachęca je do samodzielnego komunikowania się i tworzenia zdań bez konieczności używania słów. Dbają o to, aby wszyscy zostali zrozumiani i uczą się nowych słów za pomocą fiszek. W tej chwili dostępnych jest 90 zdjęć, ale uczniowie mogą dodawać własne, aby jeszcze bardziej ułatwić komunikację.

Jednocześnie użytkownicy mogą zmieniać nazwy obrazów, jeśli znają inną nazwę. Słowa są również dostępne w różnych językach, w tym niemieckim, angielskim, hiszpańskim, francuskim, portugalskim, duńskim i arabskim. Dowiedz się więcej o niesamowitych funkcjach aplikacji Grace w sklepie iTunes lub na stronie Google Play.

Rozmowa z Milo

Wprowadzony przez Doonan Speech Therapy, program Speech with Milo pomaga dzieciom nabywać umiejętności językowe. Działa jako narzędzie logopedyczne i jest idealne dla terapeutów i rodziców pracujących z dziećmi z wadą mowy. Milo to zabawna animowana mysz, która zapewnia rozrywkę i pozwala skupić się na aplikacji.

Istnieją różne wersje samego narzędzia – jedna skupia się na artykulacji, druga na czasownikach, jest jeszcze aplikacja do przymiotników, inna do rzeczowników, a także aplikacje do sekwencjonowania, przyimków i wielu innych. Wszystkie są dostępne na telefony z Androidem i iOS i wymagają wersji 2.3.3 w przypadku pierwszego natomiast 3.0 wystarczy w przypadku tego ostatniego.

Ceny aplikacji wahają się od $20,99 za wersję z czasownikami i 24,99 USD za artykulacyjną grę planszową. Istnieje jednak również bezpłatne narzędzie o nazwie Feelings with Milo, które uczy dzieci o emocjach. Kolejnym tańszym rozwiązaniem jest zestaw narzędzi do terapii logopedycznej dla rodziców, nauczycieli i terapeutów – ten zawiera 9 niesamowite narzędzia, z których mogliby skorzystać.

Dzieci z autyzmem/problemami z komunikacją

iComm

Nieco różniący się od innych narzędzi komunikacyjnych, które zauważyliśmy wcześniej, iComm został zaprojektowany specjalnie dla dzieci cierpiących na autyzm lub porażenie mózgowe. Jak sama nazwa wskazuje, ta aplikacja jest odpowiednia tylko dla urządzeń z systemem iOS, jeśli jest wymagana wersja 4.3 lub później.

Jest dostępna tylko w języku angielskim i umożliwia komunikację zarówno obrazową, jak i głosową z dziećmi. Możesz dodawać własne zdjęcia, aby uzyskać lepsze wyniki, a w pełnej wersji masz do wyboru 20 różnych kategorii. Opcja bezpłatna jest dostępna tylko z 9 kategoriach, ale możesz łatwo przejść na wersję zaawansowaną za niską cenę.

Oprócz możliwości dodawania zdjęć, możesz także dodawać nagrania własnego głosu. W ten sposób dzieci autystyczne są zachęcane do wykorzystywania swoich umiejętności mówienia. Ułatwia komunikację z opiekunami i daje pewność, że Twoje dziecko nadal będzie chciało mówić, nawet jeśli nie zawsze będzie ono doskonale rozumiane.

Widzieć. Dotykać. Uczyć się.

Pochodząca z Brain Parade aplikacja See.Touch.Learn ułatwia naukę dzieciom autystycznym, zastępując zwykłe fizyczne karty flash prostą w obsłudze aplikacją. Została uznana za jedną z najlepszych 5 aplikacje dla dzieci mających problemy z komunikacją i są dostępne bezpłatnie w sklepie z aplikacjami iTunes.

Jest dostępny w języku angielskim i zawiera 2,200 ćwiczeń opracowanych wspólnie ze specjalistami, a także 4, 400 różnych obrazów do wykorzystania. Może pomóc nauczycielom w tworzeniu nieograniczonej liczby scenariuszy i lekcji, które mogą później edytować.

Wymaganie iOS v7.0aplikacja działa także na iPadach i daje użytkownikom pełny dostęp do społeczności stworzonej przez Parada mózgów. Tutaj możesz łatwo pobrać nowe lekcje i podzielić się swoimi z innymi użytkownikami. Poza tym śledzenie danych i ewolucji każdego ucznia w klasie jest bardzo proste.

Konstruktor umiejętności społecznych

The Konstruktor umiejętności społecznych to książka, do której dołączono specjalne oprogramowanie pomagające dzieciom autystycznym rozwijać umiejętności społeczne. Jednak niedawno stworzyli także aplikację, która na razie jest dostępna tylko w sklepie iTunes Store. Obiecuje się również, że wkrótce będzie dostępna w Google Play.

Zaprojektowany dla obu iPhone’y i iPadyto narzędzie wymaga systemu iOS v5.1.1 aby prawidłowo funkcjonować, a kosztuje $20,99. Oferuje interaktywne filmy i 12 modułów, z których 2 są dla przedszkolaków, 6 dla uczniów szkół podstawowych, 2 dla gimnazjum lub liceum i inne 2 są odpowiednie dla wszystkich dzieci.

Dzieci będą się uczyć przede wszystkim umiejętności życiowych, a jednocześnie zrozumieją, jak działa przyjaźń i nauczą się rozumieć emocje. Oprócz tego zachęca się do krytycznego myślenia, a jako przykłady wykorzystuje się codzienne sytuacje społeczne. Oprócz tego, że jest świetny dla dzieci autystycznych, jest również odpowiedni dla dzieci z zespołem Downa, ADD, zespołem Aspergera i urazowym uszkodzeniem mózgu.

Dzieci z trudnościami w uczeniu się

Zanny

Będąc pierwszą książką napisaną dla dzieci z trudnościami w uczeniu się, Zanny – Born to Run zawiera także aplikację. Zanny to mały chłopiec, który w zasadzie urodził się po to, by cały czas biegać. Ponieważ po prostu nie może przestać się ruszać, ten dzieciak będzie towarzyszył Twojemu dziecku w wielu przygodach.

Zawiera ręcznie rysowane obrazy i świetną muzykę w tle, a każda książka porusza nowy objaw osób, u których zdiagnozowano taką niepełnosprawność. Jego imponująca konstrukcja pozwala huśtać pokazy Zanny i przesuwać inne obiekty poprzez proste nachylenie wyświetlacza urządzenia.

Podstawowa wersja aplikacji kosztuje 2,5 dolara2.99 i został stworzony dla systemu iOS, wymagającego wersji 5.0 lub nowszy z tym samym systemem operacyjnym. To samo narzędzie zawiera także dużą liczbę gier dla „wyjątkowych dzieci”, jak je nazywają. Należą do nich gry, które uczą je o uczuciach, które przyzwyczajają dziecko do wyrazu twarzy.

Narzędzia MyTalk

Narzędzia MyTalk to aplikacja stworzona przez rodzica dziecka ze specjalnymi potrzebami. Wiedząc dokładnie, czego szukać, deweloper przygotował dość drogie, ale świetne narzędzie dla rodziców i opiekunów. Jest dostępny za 99,99 USD w iTunes Store, a także w Google Play i pasuje do większości urządzeń korzystających z tych systemów operacyjnych.

Narzędzie to, dostępne w języku niderlandzkim, duńskim, angielskim, francuskim, hebrajskim, hiszpańskim, włoskim, polskim i chińskim, umożliwia komunikację za pomocą wideo, zdjęć, dźwięku i tekstu. Uczy dzieci manier, sposobów wyrażania swoich potrzeb, a także zachowań szkolnych.

Poza tym Twojemu dziecku będzie teraz znacznie łatwiej wyrażać siebie i sprawić, że wszyscy będą mogli go zrozumieć. Chociaż początkowo został opracowany dla dziecko chore na zespół Nageratej samej aplikacji można używać w przypadku każdego typu trudności w uczeniu się.

iWriteWords

Ta aplikacja zachęca Twoje dziecko do pisania o sobie i swoich uczuciach. Zamiast po prostu używać obrazów lub prostych wyrażeń do komunikacji, w ten sposób dzieci mogą również nabyć umiejętności pisania. Takie umiejętności są niezbędne dla rozwijającego się dziecka, które musi dobrze radzić sobie w szkole.

Został wyróżniony przez Apple w kategorii „nauka specjalna” to narzędzie kosztuje tylko $2.99 i wymaga minimalnego systemu iOS v4.3. Dostępny w wersji włoskiej i francuskiej, iWriteWords pozwala Twojemu dziecku bawić się i uczyć w tym samym czasie. Wszystko, co musisz zrobić, to pomóc Panu Krabowi zebrać jak najwięcej punktów, przeciągając go tak, aby narysował list, o który cię poproszono.

Pisanie odręczne nie musi już być trudne. Nawet dla tych dzieci, które mają trudności w uczeniu się. Dzięki strukturze tej gry może ona również pomóc Twojemu maluchowi w oswojeniu się z ortografią. Dowiedz się więcej o tym narzędziu z oficjalna strona produktu w iTunes.