Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Najlepsze alternatywy CamScanner dla Androida i iOS w 2023 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najlepsze alternatywy CamScanner dla Androida i iOS w 2023 r

CamScanner to jeden z preferowanych wyborów przez wielu, jeśli chodzi o skanowanie dokumentów w telefonach komórkowych. Niezależnie od tego, czy jest to Android, czy iOS, aplikacja ma dość dużą bazę użytkowników i jest dostępna na obu platformach w odpowiednich sklepach z aplikacjami.

Jednakże w związku z niedawnym rozporządzeniem rządu Indii wydanym wczoraj wieczorem (29 czerwca), w którym stwierdza się zakaz używania w Indiach łącznie 59 chińskich aplikacji, ponieważ aplikacje te mają „” – zgodnie z komunikatem Ministerstwa Elektroniki i Informatyki ( MeitY), użytkownicy CamScanner w Indiach nie mogą już korzystać z tej usługi i dlatego muszą poszukać dla niej alternatywy. Aby uprościć to równanie i ułatwić znalezienie innej aplikacji do skanowania dokumentów, oto niektóre z naszych wyborów najlepszych alternatyw CamScanner.

Najlepsze alternatywy dla CamScanner (Android i iOS)

1. Skanowanie Adobe

Imię jest tutaj w dużej mierze wskazówką. Adobe Scan pochodzi od Adobe, amerykańskiego konglomeratu oprogramowania stojącego za popularnymi aplikacjami, takimi jak Photoshop, Illustrator, Acrobat Reader i nie tylko. Jest dostępny bezpłatnie i zawiera standardowy zestaw funkcji. Co więcej, zapewnia także zakupy w aplikacji, które dodają kilka dodatkowych funkcji do miksu. Aplikacja posiada funkcję OCR (Optical Character Recognition), która ułatwia automatyczne rozpoznawanie tekstu. Można go więc używać do konwertowania niemal wszystkiego, począwszy od zdjęć, wizytówek, rachunków, notatek itp., do pliku Adobe PDF, który można następnie ponownie wykorzystać w razie potrzeby.

Cechy:
I. Korzystaj z zaawansowanej technologii obrazu, aby automatycznie wykrywać krawędzie i wyostrzać zeskanowaną treść w celu uzyskania lepszej przejrzystości.
II. Edytuj zeskanowane dokumenty — przycinaj, obracaj, dostosowuj kolor.
iii. Zapisuj zeskanowane dokumenty w Adobe Document Cloud, aby mieć do nich natychmiastowy dostęp i udostępniać je z dowolnego miejsca.
IV. Zapisuj wizytówki w kontaktach.

Plan: Bezpłatny, płatny (zakup w aplikacji)
Pobierz Adobe Scan: Android | iOS

2. Obiektyw Microsoft Office

Office Lens to popularny skaner dokumentów i alternatywa dla CamScanner, który pochodzi od innego giganta technologicznego, firmy Microsoft. Aplikacja jest dostępna na Androida i iOS całkowicie za darmo, a w skrócie pozwala na digitalizację różnego rodzaju dokumentów, takich jak wizytówki, zdjęcia, plakaty, paragony itp., do postaci, którą można łatwo udostępniać i dostępne wszędzie. Co więcej, możesz także konwertować obrazy do plików Word, Powerpoint lub PDF i automatycznie zapisywać je na swoim koncie OneDrive.

Cechy:
I. Przycinaj i ulepszaj przechwycone skany, aby były bardziej czytelne.
II. Użyj trybu tablicy, aby usunąć odblaski i cienie, a trybu dokumentu, aby ustawić prawidłowe kolory obrazu.
iii. Użyj trybu wizytówki, aby wyodrębnić informacje kontaktowe i zapisać je w książce adresowej lub OneDrive.

Plan: Bezpłatny
Pobierz Microsoft Office Lens: Android | iOS

3. Notatnik

Notebloc to rozwijająca się marka notesów papierowych z ogromną kolekcją różnego rodzaju notesów. Chociaż oprócz notatników papierowych firma oferuje również aplikację do skanowania dokumentów, która pomaga digitalizować różne dokumenty, od notatek po obrazy i szkice, a także udostępniać je i zachować dostęp z dowolnego miejsca. Co więcej, jeśli korzystasz z ich notatników, jeszcze lepsze wyniki uzyskasz w przypadku zeskanowanych dokumentów ze względu na tło arkusza, które poprawia przejrzystość. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie w AppStore i Play Store, ale zawiera reklamy na Androidzie. Nie bez powodu dostępna jest opcja zakupu w aplikacji na Androida, dzięki której użytkownicy mogą pozbyć się irytujących reklam w aplikacji.

Cechy:
I. Automatyczna korekta perspektywy, aby idealnie dopasować zdjęcia i usunąć aberracje obiektywu.
II. Klasyfikuj dokumenty według takich aspektów, jak data utworzenia lub wydania.
iii. Wybierz rozmiar pliku PDF dla notatek.
IV. Dodawaj i kopiuj strony w dokumencie.

Plan: Bezpłatny, płatny (zakup w aplikacji)
Pobierz Noteblock: Android | iOS

4. SkanPro

Jedną z najlepszych alternatyw dla CamScanner na liście jest ScanPro (dawniej Scanbot). Aplikacja jest dostępna zarówno na Androida, jak i iOS i umożliwia skanowanie kodów QR, a także różnych typów dokumentów. Możesz go używać do szybkiego tworzenia wysokiej jakości zeskanowanych plików PDF lub JPG i przesyłania ich do dowolnej preferowanej usługi przechowywania w chmurze, takiej jak iCloud, Drive, Box, Dropbox i tym podobnych. ScanPro jest dostępny bezpłatnie, ale oferuje również plan płatny poprzez zakup w aplikacji, który dodaje funkcje profesjonalne i otwiera nowe funkcjonalności. Niektóre z oferowanych przez niego profesjonalnych funkcji obejmują konwerter plików PDF, ochronę hasłem, integrację z chmurą, dostęp do FTP, sFTP i FTP i wiele innych.

Cechy:
I. Edytuj zeskanowane dokumenty, przycinając lub dodając filtry.
II. Dodaj wiele ujęć/stron do przechwytywania.
iii. Udostępnij przez e-mail lub inne aplikacje.

Plan: Bezpłatny, płatny (zakup w aplikacji)
Pobierz ScanPro: Android | iOS

5. Możliwość skanowania w Evernote

Evernote Scannable to aplikacja do skanowania dokumentów dostępna wyłącznie w systemie iOS. Pochodzi z popularnej aplikacji do robienia notatek i przypomnień Evernote i jest dostępna całkowicie bezpłatnie. Jest to dobra alternatywa dla CamScanner dla użytkowników iOS, z możliwością skanowania paragonów, wizytówek i innych dokumentów po prostu kierując aparat na obiekt. Co więcej, jeśli korzystasz również z Evernote i masz konto, możesz go użyć do zalogowania się do Scannable i zsynchronizowania wszystkich zeskanowanych dokumentów z Evernote, aby uzyskać jednolity dostęp do swoich notatek i skanów.

Cechy:
I. Automatyczne dostosowywanie obrazu (obracanie, przycinanie itp.) w celu uzyskania lepszej przejrzystości i czytelności.
II. Eksportuj zeskanowane dokumenty jako pliki PDF i JPG do różnych aplikacji.
iii. Udostępniaj zeskanowane dokumenty przez e-mail lub inne aplikacje.

Plan: Bezpłatny
Pobierz Evernote Scannable: iOS

6. Skaner Mini – skanuj pliki PDF i faksuj

Inna aplikacja przeznaczona wyłącznie dla systemu iOS do skanowania dokumentów na iPhonie pochodzi od Readdle — popularnej firmy tworzącej aplikacje mobilne, która oferuje aplikacje zwiększające produktywność, takie jak Spark, Dokumenty i Kalendarz 5, Ekspert PDF i tym podobne. Aplikacja o nazwie Scanner Mini jest dostępna bezpłatnie, a dodatkowe funkcje można dokupić w aplikacji. Można go używać do skanowania różnych typów dokumentów, a także automatycznie przycina i przetwarza dokument, pozbywając się zniekształceń i cieni, aby dokumenty były profesjonalne i łatwe do zrozumienia. Co więcej, zawiera również wbudowany OCR, który umożliwia skanowanie dokumentu i konwertowanie go na tekst, a następnie kopiowanie tego tekstu.

Cechy:
I. Zapisuj artykuły i strony na później.
II. Edytuj zeskanowane dokumenty według własnych upodobań.
iii. Przesyłaj zeskanowane dokumenty do iCloud i synchronizuj je z innymi urządzeniami.
IV. Podpisz i zeskanuj dokument.

Plan: Bezpłatny, płatny (zakup w aplikacji)
Pobierz Scanner Mini – skanuj pliki PDF i faksuj: iOS

7. dysk Google

Dysk Google, który jest jednym z najbardziej preferowanych rozwiązań do przechowywania w chmurze, oferuje również możliwość skanowania dokumentów w aplikacji. Jednak pomimo dostępności zarówno na Androida, jak i iOS, tylko aplikacja na Androida obsługuje funkcję skanowania. Jeśli więc korzystasz z urządzenia z systemem Android, możesz skorzystać z wbudowanego narzędzia do skanowania dokumentów i zapisywania ich na Dysku, aby mieć do nich dostęp z dowolnego miejsca na dowolnym urządzeniu. W przeciwieństwie do niektórych innych ofert na liście, a nawet CamScanner, funkcja skanowania na Dysku Google nie jest tak bogata w funkcje i ma raczej na celu szybkie przechwytywanie i upuszczanie.

Cechy:
I. Wprowadź zmiany w zeskanowanych dokumentach, takie jak orientacja papieru, jakość obrazu i rozmiar papieru.
II. Ulepsz obrazy, używając różnych filtrów.
iii. Dodaj wiele skanów.

Plan: Bezpłatny, płatny (zakup w aplikacji)
Pobierz Dysk Google: Android

To wszystko, jeśli chodzi o listę!

Oto niektóre z naszych rekomendacji dotyczących najlepszych aplikacji do skanowania dokumentów i alternatyw CamScanner, których możesz używać na urządzeniu z Androidem i iOS, zwłaszcza teraz, gdy CamScanner jest zakazany w Indiach. Nie wspominając, że w przeciwieństwie do CamScanner, aplikacje te nie zostały uznane za winne naruszenia prywatności użytkowników. Możesz więc z nich korzystać, nie martwiąc się o utratę prywatności i bezpieczeństwa. Co więcej, jeśli jesteś użytkownikiem systemu iOS, możesz także skorzystać z wbudowanego narzędzia do skanowania dokumentów w aplikacji Notatki. Narzędzie oferuje kilka różnych opcji edycji i sprawiania, że ​​przechwycone dokumenty wyglądają na bardziej zrozumiałe. Jeśli więc nie chcesz instalować aplikacji innej firmy na swoim urządzeniu, możesz także używać programu Notatki do skanowania dokumentów.

Dalsza lektura:

Table of Contents