Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Najlepsze alternatywy dla Eksploratora plików ES w 2023 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najlepsze alternatywy dla Eksploratora plików ES w 2023 r

Przez lata użytkownicy mogli wybierać spośród szerokiego katalogu aplikacji do zarządzania plikami na Androida — niektóre bezpłatne, inne płatne. Spośród tych opcji jedną z najbardziej preferowanych aplikacji od jakiegoś czasu jest ES File Explorer, która jest bezpłatną aplikacją firmy z Chin. Chociaż ogólnie rzecz biorąc, aplikacja oferowała mnóstwo funkcji i opcji, ostatnio spotkała się z pewnymi zarzutami dotyczącymi prywatności związanymi z prywatnością danych użytkownika w aplikacji.

A teraz, gdy w Indiach narastają nastroje antychińskie, używanie ES File Explorer wraz z 58 innymi chińskimi aplikacjami zostało w tym kraju zabronione. Jak podaje MeitY (Ministerstwo Elektroniki i Informatyki), powodem jest to, że aplikacje „zaangażowały się w działania naruszające suwerenność i integralność Indii, obronę Indii, bezpieczeństwo państwa i porządek publiczny”. ” Zakaz nie pozostawia użytkownikom tych aplikacji innego wyjścia, jak tylko szukać alternatyw. Aby pomóc Ci znaleźć innego menedżera plików, oto nasza lista najlepszych alternatyw ES File Explorer.

Najlepsze alternatywy dla Eksploratora plików ES

1. Komendant plików

File Commander to jedna z najpopularniejszych aplikacji do zarządzania plikami i alternatywa dla ES File Explorer. Aplikacja ma przejrzysty interfejs i jest łatwa w obsłudze. Umożliwia zarządzanie plikami i dokumentami na urządzeniu, w sieci, a nawet w chmurze. Oprócz zarządzania plikami aplikacja oferuje także szereg dodatkowych funkcji, takich jak bezpieczny skarbiec, konwerter plików, analizator pamięci, kosz i inne. Chociaż File Commander jest dostępny bezpłatnie, oferuje wersję płatną z zakupem w aplikacji, która dodaje więcej funkcjonalności do aplikacji.

Cechy:
I. Konfigurowalny ekran główny z różnymi wstępnie ustawionymi kategoriami ułatwiającymi porządkowanie plików i dokumentów.
II. Obsługa usług w chmurze dla Dysku Google, DropBox, Box i OneDrive.
iii. Obsługa USB-OTG do zarządzania plikami zewnętrznymi.
IV. Opcja przeglądania plików systemowych.
v. Profil logowania dla różnych urządzeń.
VI. PC, FTP, FTP i zdalne udostępnianie plików.

Plan: Bezpłatny, płatny (zakup w aplikacji)
Pobierz File Commander

2. Solidny Eksplorator

Inną popularną aplikacją do zarządzania plikami dla Androida jest Solid Explorer. Aplikacja jest dostarczana z 14-dniową wersją próbną, którą musisz uaktualnić do płatnego planu, aby nadal korzystać z usługi. Jeśli chodzi o wygląd, zastosowano w nim podejście do projektowania materiałów, które było powszechne w interfejsach użytkownika i aplikacjach od czasów Androida Lollipop, a także zorganizowano panele szybkiego dostępu dla różnych nośników pamięci i folderów. Możesz dostosować różne elementy aplikacji, podobnie jak niektóre inne aplikacje do zarządzania plikami. Co więcej, jeśli masz zrootowane urządzenie, aplikacja umożliwia dostęp do różnych plików systemowych.

Cechy:
I. Zarządzanie plikami w chmurze i obsługa klientów FTP, SFTP, WebDav i SMB.
II. Indeksowane wyszukiwanie umożliwiające szybki dostęp do plików i folderów.
iii. Możliwość tworzenia archiwów chronionych hasłem.
IV. Wsparcie dla Chromecasta.

Plan: Bezpłatny (14-dniowy okres próbny), Płatny (zakup w aplikacji)
Pobierz Solid Explorera

3. Pliki Google (Files Go)

Jak można się domyślić po nazwie, następna na liście alternatywa dla ES File Explorer pochodzi od giganta wyszukiwarek Google. Aplikacja o nazwie Files By Google oferuje przejrzysty interfejs użytkownika i szereg różnych funkcji. Możesz go używać do czyszczenia pamięci, udostępniania plików w trybie offline i oczywiście tworzenia kopii zapasowych plików i dokumentów w wybranej usłudze w chmurze. Funkcja udostępniania offline opiera się na szyfrowaniu WPA2, aby zapewnić szyfrowaną i bezpieczną transmisję plików pomiędzy urządzeniami bezprzewodowo. Poza tym, jeśli chodzi o uporządkowanie pamięci, aplikacja dostarcza również inteligentnych sugestii dotyczących plików, które możesz usunąć, aby zwolnić trochę miejsca.

Cechy:
I. Przesyłaj pliki i dokumenty bezprzewodowo z szybkością do 480 Mb/s.
II. Inteligentna sugestia usunięcia pliku.
iii. Szyfrowane bezprzewodowe udostępnianie plików.
IV. Twórz kopie zapasowe plików na Dysku lub w dowolnej innej usłudze przechowywania w chmurze.

Plan: Bezpłatny
Pobierz pliki przez Google

4. Menedżer plików Astro

Astro File Manager to kolejna popularna aplikacja do zarządzania plikami na Androida. Jest całkowicie darmowy i oferuje mnóstwo funkcji, które zaspokoją potrzeby każdego. Aplikacja umożliwia wydajne przeglądanie, organizowanie, tworzenie kopii zapasowych i przenoszenie plików bez większych problemów. Zawiera szczegółowe informacje na temat miejsca na dysku, co pomaga uporządkować telefon i uporządkować pliki. Nie wspominając o tym, że otrzymujesz typowy zestaw funkcji, takich jak między innymi wyodrębnianie plików, organizacja plików i zarządzanie nimi (przenoszenie, udostępnianie, kopiowanie, zmiana nazwy itp.), czyszczenie pamięci masowej i obsługa chmury.

Cechy:
I. Szybki i łatwy dostęp do różnych plików i dokumentów bezpośrednio z ekranu głównego.
II. Środek do czyszczenia pamięci masowej, który pomaga w usuwaniu niepotrzebnych plików i innych niepotrzebnych plików i dokumentów w celu zwiększenia przestrzeni.
iii. Możliwość zarządzania magazynem w chmurze i synchronizowania plików w różnych usługach, takich jak Drive, Box, Dropbox i OneDrive.
IV. Kompresuj i dekompresuj pliki za pomocą wbudowanego archiwizatora.

Plan: Bezpłatny
Pobierz Menedżera plików Astro

5. Eksplorator plików FX

FX File Explorer to kolejna alternatywa Eksploratora plików ES z interfejsem Material Design, który jest przejrzysty i łatwy w użyciu. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie, ale oferuje kilka dodatkowych funkcji po zakupie w aplikacji. Podobnie jak większość aplikacji do zarządzania plikami, FX File Explorer zapewnia standardowy zestaw funkcji, który obejmuje przeglądarkę obrazów, odtwarzacz multimediów, obsługę różnych usług w chmurze, archiwizację plików i wiele innych. Ponadto zawiera także niektóre funkcje dla zaawansowanych użytkowników, takie jak przeglądarka binarna (szesnastkowa), executor skryptów powłoki, zdalny dostęp do plików przez FTP, SSH FTP, WebDAV, SMB (1 I 2) oraz możliwość tworzenia plików ZIP zaszyfrowanych AES-256/AES-128.

Cechy:
I. Możliwość użycia jednego hasła (z breloczkiem haseł) w celu uzyskania dostępu do lokalizacji sieciowych i chmurowych.
II. Wykonawca skryptów powłoki i przeglądarka plików binarnych (szesnastkowych).
iii. Obsługa przechowywania w chmurze i zdalnego przesyłania plików.
IV. Dostęp internetowy do przesyłania i zarządzania plikami i dokumentami z poziomu przeglądarki internetowej.
v. Obsługa archiwów zip, rar, gzip, bzip2 i 7zip.

Plan: Bezpłatny, płatny (zakup w aplikacji)
Pobierz Eksplorator plików FX

6. Totalny Dowódca

Ostatnim, ale z pewnością nie najmniej ważnym, jeśli chodzi o funkcjonalność, jest menedżer plików Total Commander. Zawiera szereg podstawowych funkcji menedżera plików, podobnych do tych, które oferuje większość aplikacji na tej liście, ale zawiera kilka dodatkowych dodatków, które czynią go jedną z lepszych alternatyw dla ES File Explorer. Aplikacja jest całkowicie bezpłatna i działa również z urządzeniami zrootowanymi, co może okazać się przydatne w celu uzyskania dostępu do plików systemowych, jeśli Twoje urządzenie jest zrootowane. Oprócz organizacji i zarządzania plikami, Total Commander umożliwia tworzenie konfigurowalnych przycisków do wykonywania różnych działań i uruchamiania poleceń, uzyskiwania zdalnego dostępu do plików za pośrednictwem klientów WebDAV, FTP i SFTP, a także sieci LAN i różnych usług przechowywania w chmurze.

Cechy:
I. Obsługa klienta FTP, SFTP, WebDAV oraz sieci LAN do przesyłania plików.
II. Konfigurowalny pasek przycisków umożliwiający wykonywanie różnych czynności.
iii. Optymalizacja dla osób niedowidzących.
IV. Wsparcie korzeni.

Plan: Bezpłatny
Pobierz Total Commandera

Oto jedne z najlepszych alternatyw Eksploratora plików ES dla Androida. Możesz używać tych aplikacji do zarządzania plikami i dokumentami oraz korzystać z większości (jeśli nie ze wszystkich w niektórych przypadkach) funkcji, które w innym przypadku można uzyskać w Eksploratorze plików ES.

Dalsza lektura: