Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Najlepsze alternatywy Zoom do wideokonferencji i współpracy

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najlepsze alternatywy Zoom do wideokonferencji i współpracy

Jeśli pracujesz dla organizacji zdalnej lub często uczestniczysz w spotkaniach zespołu w celu współpracy, z biegiem czasu na pewno zetknąłeś się z różnymi narzędziami do wideokonferencji i platformami współpracy. Usługi te wywodzą się z początków TeamViewera i dorównują stosunkowo nowym rozwiązaniom, takim jak Zoom. Chociaż w przeważającej części Zoom jest wystarczający dla większości użytkowników i oferuje szereg funkcji wraz z podstawowymi funkcjami, wiąże się to z pewnymi problemami.

Dla niewtajemniczonych, Powiększenie to jedna z najpopularniejszych usług zdalnych konferencji. Oferuje szereg funkcji, w tym wideokonferencje, spotkania online i czat, a także kilka narzędzi do współpracy. W rezultacie usługa odnotowała gwałtowny wzrost w ostatnich latach i nadal rośnie w tym samym kierunku.

Wiąże się to jednak z wieloma problemami. Na początek, jeśli używasz Zoomu dla dużych zespołów, może się to okazać dość drogie w porównaniu z niektórymi innymi rozwiązaniami do wideokonferencji dostępnymi na rynku. Ponadto na platformie często występują problemy z opóźnieniami audio-wideo, na które wielu skarżyło się w przeszłości.

Jeśli napotykasz podobne problemy podczas korzystania z Zoom lub szukasz innych platform do wideokonferencji do zdalnych konferencji i współpracy z zespołami, oto niektóre z najlepszych alternatyw Zoom, które powinieneś sprawdzić.

Szczyt 8 Alternatywy Zoom do zdalnych konferencji

1. Skype dla biznesu

Skype to niewątpliwie jedno z najpopularniejszych programów do wideokonferencji, cieszące się dużą bazą użytkowników. Została przejęta przez Microsoft w 2011 roku. Od tego czasu platforma ewoluowała i stała się kompletnym rozwiązaniem do pracy zdalnej z wieloma funkcjami. Możesz użyć Skype do wykonywania połączeń audio i wideo w jakości HD, wysyłania wiadomości (wraz z rozmowami prywatnymi) i innych Skype użytkowników i udostępniaj swój ekran — czy to w celu spotkania, czy pomagania komuś w rozwiązaniu problemu — drugiej osobie podczas rozmowy.

Jeśli chodzi o inne dodatkowe funkcje, Skype przychodzi z Skype Numer, czyli w zasadzie drugi (lokalny) numer telefonu przypisany do Twojego Skype konto, z którego możesz korzystać za granicą. Korzystając z tego numeru, możesz następnie odbierać połączenia na Skype aplikację na smartfonie, tablecie lub komputerze z dowolnego miejsca. Co więcej, możesz dzwonić także na telefony stacjonarne i komórkowe z dowolnego miejsca na świecie Skype Kredyt. Usługa umożliwia między innymi udostępnianie lokalizacji, wysyłanie plików o rozmiarze do 300 MB, przekazywanie połączeń, konfigurowanie poczty głosowej, przeglądanie informacji o dzwoniącym za pomocą CallerID oraz uzyskiwanie tłumaczenia w czasie rzeczywistym połączeń głosowych, połączeń wideo i wiadomości. Wszystko to sprawia Skype doskonała alternatywa dla Zoomu.

Plany: Bezpłatnie, Office 365 Business Essentials ($500/miesiąc), Biznes ($80,25/miesiąc) i Business Premium (12,50 USD/miesiąc)
Pogląd Skype

2. Zespoły Microsoftu

Microsoft musi zostać zamknięty Skype w czerwcu przyszłego roku (2021 r.) będziemy mieć teraz wewnętrzne rozwiązanie firmy Microsoft (Microsoft Teams), które zastąpią nowe funkcje i aktualizacje Skype jako nowe narzędzie współpracy. Obecnie Teams oferuje mnóstwo funkcji. Niektóre z nich obejmują konferencje: umożliwiające prowadzenie rozmów audio/wideo z dowolnym miejscem od 10 do 10 000 członków zespołu, wyraźne połączenia audio wraz z wiadomościami na czacie, spotkania online z dużą liczbą członków zespołu oraz seminaria internetowe: w celu prowadzenia prezentacji dla pomoc techniczna; pośród innych.

Oprócz zwykłych wideokonferencji subskrypcja Microsoft Teams oferuje także możliwości współpracy. Możesz na przykład planować i organizować spotkania, uzyskiwać dostęp do notatek z poprzednich spotkań oraz udostępniać treści i ekrany, aby lepiej współpracować z innymi osobami. Będąc ofertą firmy Microsoft, zapewniasz także integrację z różnymi usługami firmy Microsoft, takimi jak Word, PowerPoint i Excel. Dzięki temu możesz pracować nad różnymi projektami na tych platformach i współpracować z członkami zespołu w czasie rzeczywistym. Poza tym platforma umożliwia także utrzymywanie kontaktu z rówieśnikami za pomocą czatu w aplikacji Teams. W ostatnim czasie Teams stał się popularną alternatywą Zoom i nie bez powodu.

Plany: Bezpłatnie, Office 365 Business Essentials ($50,00 miesięcznie), Office Business Premium (12,50 USD miesięcznie) i Office 365 E3 (20 USD miesięcznie).
Zobacz Microsoft Teams

3. Cisco WebEx

Podobnie jak Zoom, WebEx firmy Cisco jest jednym z preferowanych rozwiązań w przypadku usług zdalnych konferencji w różnych branżach. Tak się składa, że ​​jest także konkurentem Zooma – przede wszystkim ze względu na rodzaj oferowanych usług, a także ze względu na zaufanie, jakim wiele osób darzy samą markę. Głównym powodem tego ostatniego jest to, że na przestrzeni lat Cisco regularnie udostępniało nowe funkcje platformy, a także aktualizowało i oferowało wsparcie dla istniejących. W rezultacie oferuje takie funkcje, jak wideokonferencje, udostępnianie ekranu (i dokumentów), obsługa wielu platform, telekonferencje i wiele innych.

Przechodząc do innych funkcji, WebEx umożliwia współpracę, oferując możliwość udostępniania ekranu innym osobom, aby pomóc im współpracować i pomagać sobie nawzajem w rozwiązywaniu problemów. Zawiera funkcję tablicy, której można używać do konceptualizacji pomysłów, wspólnej pracy nad różnymi rzeczami i poszerzania zasięgu poprzez demonstrowanie/dzielenie się pomysłami ze wszystkimi członkami zespołu jednocześnie. Co więcej, oprócz współpracy, usługa oferuje także możliwość prowadzenia seminariów internetowych, które mogą być przydatne w celach szkoleniowych i zdalnej pomocy technicznej. Nadal ma bardzo formalny charakter, co czyni go dobrą alternatywą Zoom dla tradycyjnych firm.

Plany: Bezpłatny, Premium (24 USD, 49 USD i 69 USD miesięcznie)
Zobacz WebEx

4. Adobe Connect

Connect od Adobe to kolejna ważna alternatywa do zdalnych konferencji dla Zoom. Firma sugeruje, że jest to „najbardziej elastyczny, bezpieczny, rozszerzalny i bogaty w funkcje produkt do konferencji internetowych na rynku”. I w większym stopniu jest to uzasadnione zakresem funkcji, jakie zapewnia. Twierdzi się, że całe doświadczenie można dostosować: aby pomóc Ci spersonalizować i zaprojektować takie elementy, jak układy, wirtualne pokoje itp., a także wciągające: aby zapewnić Ci większą kontrolę nad interakcjami.

Zasadniczo Adobe Connect oferuje trzy różne rozwiązania: nauka, seminaria internetowe i spotkania, które zaspokajają różnorodny zestaw wymagań i potrzeb. Na przykład dzięki Adobe Connect for Learning otrzymujesz wirtualną klasę, która oferuje rozwiązania szkoleniowe, do których można uzyskać dostęp z dowolnego miejsca, wraz z narzędziami do tworzenia i śledzenia treści. Z drugiej strony seminaria internetowe stanowią platformę dla wydarzeń i ogłoszeń cyfrowych, która pomaga w prowadzeniu dużych kampanii i wydarzeń oraz zarządzaniu nimi. Aplikacja Adobe Connect for Meetings umożliwia udostępnianie ekranów i współpracę z członkami zespołu z dowolnego miejsca na świecie.

Plany: Bezpłatne (90 dni), Spotkania (50 USD/miesiąc), Seminarium internetowe (130 USD/miesiąc), Nauka (370 USD/miesiąc)
Zobacz Adobe Connect

5. Spotkanie Zoho

Podobnie jak Adobe Connect, Zoho Meeting oferuje również szereg rozwiązań do prowadzenia spotkań online, organizowania seminariów internetowych oraz udostępniania plików audio i wideo oraz ekranu. Jedną z imponujących zalet usługi jest możliwość rozpoczynania spotkań lub dołączania do nich bezpośrednio z przeglądarki, bez konieczności pobierania aplikacji na urządzenie. Istnieje także możliwość wykonywania połączeń audio/wideo i udostępniania ekranów podczas współpracy z dowolnego miejsca na świecie. Dodatkowo otrzymujesz także kilka innych narzędzi do spotkań, takich jak między innymi nagrywanie spotkań, synchronizacja spotkań z kalendarzem oraz planowanie spotkań i zarządzanie członkami zespołu.

Jeśli chodzi o spotkania online, Zoho Meeting udostępnia numery telefoniczne, za pomocą których można wykonywać połączenia w przypadku słabego połączenia sieciowego. Posiada również opcję osadzania linków do spotkań w Twojej witrynie internetowej, aby zachęcić wiele osób do przyłączenia się, uzyskać odpowiedzi na zaproszenia oraz możliwość moderowania spotkań z większą kontrolą.

Plany: Bezpłatny (14-dniowy okres próbny), Spotkanie (10 USD/miesiąc), Seminarium internetowe (19 USD, 29 USD, 39 USD i 79 USD)
Obejrzyj Spotkanie Zoho

6. Iść na spotkanie

GoToMeeting to kolejne narzędzie do wideokonferencji/współpracy oferujące różne rozwiązania dla takich sytuacji, jak spotkania, konferencje, seminaria internetowe itp. Rozwiązania te umożliwiają organizowanie spotkań audio, wideo lub internetowych za pomocą kilku kliknięć, tworzenie spersonalizowanej przestrzeni spotkań w ciągu kilku minut, a także pomagają aby zwiększyć swój zasięg i lepiej nawiązać kontakt z odbiorcami za pomocą webinarów. Usługa oferuje możliwość wykonywania połączeń za pomocą VoIP lub opcji płatnych i zapewnia nieprzerwany i czysty dźwięk. Co więcej, w przypadku spotkań osobistych możesz prowadzić rozmowy wideo z maksymalnie 25 źródłami wideo HD na sesję.

Jeśli chodzi o współpracę, GoToMeeting udostępnia funkcję udostępniania ekranu (pulpitu/aplikacji), która, jak się wydaje, umożliwia udostępnianie pulpitu w celu bardziej interaktywnej współpracy. Aby wzbogacić doświadczenie, oferuje także wirtualną tablicę i narzędzia do rysowania, które pomogą Ci przeprowadzić burzę mózgów i skutecznie je wyrazić.

Plany: Bezpłatny (14-dniowy okres próbny), Profesjonalny (14 USD/miesiąc), Biznes (19 USD/miesiąc), Enterprise (na żądanie)
Zobacz GoToMeeting

7. eZTalks

eZTalks oferuje szereg rozwiązań, takich jak spotkania, seminaria internetowe i konferencje audio, które są nieco podobne do pakietu funkcji Zoho Meeting. Mówiąc o tych funkcjach, na przykład podczas spotkań, masz możliwość prowadzenia rozmów wideo/audio, czatu za pomocą komunikatora, udostępniania plików/ekranu lub korzystania z tablicy interaktywnej, aby lepiej nawiązać kontakt z członkami zespołu i maksymalnie wykorzystać współpracę online . Poza tym usługa obejmuje obsługę kalendarza (Microsoft Outlook), który umożliwia planowanie spotkań i zarządzanie nimi, a także oferuje możliwość zapraszania osób na spotkania poprzez wysłanie im bezpośredniego łącza do nich.

Aby podnieść jakość konferencji, eZTalks oferuje również sprzęt do rozwiązań do sal konferencyjnych, takich jak Meet Me, Meet S, Meet Pro i Meet X, z których wszystkie pomagają w lepszych konferencjach internetowych dla różnych potrzeb. Co więcej, istnieje możliwość nagrywania spotkań i tworzenia kopii zapasowych w chmurze, z darmowymi danymi w chmurze do 1 GB dla bezpłatnych użytkowników. Ponadto zyskujesz także pełną kontrolę nad swoimi spotkaniami, umożliwiając zamykanie sal konferencyjnych, autoryzację prezenterów, przeprowadzanie ankiet itp.

Plany: Bezpłatny, Standard (10 USD/miesiąc), Pro (30 USD/miesiąc), Biznes (50 USD/miesiąc)
Zobacz eZTalks

8. Dołącz do mnie

Join.Me oferuje proste i łatwe w użyciu rozwiązanie spełniające potrzeby wideokonferencji i współpracy. Usługa zapewnia możliwości prowadzenia konferencji audio/wideo, przy czym konferencje audio oferują opcję korzystania z lokalnych numerów konferencyjnych z obsługą ponad 50 krajów oraz numerów bezpłatnych. Jeśli chodzi o spotkania online, możesz łatwo je planować (z obsługą Kalendarza Google i Microsoft Outlook) oraz opcję używania i udostępniania spersonalizowanych linków do spotkań, co ułatwia zapoznanie się z nimi osobom często uczestniczącym w spotkaniach. Ponadto istnieje możliwość zarządzania spotkaniami, za pomocą której możesz na przykład wymieniać się prezenterami.

Odchodząc od konferencji i spotkań online, Join.Me zapewnia funkcje współpracy, podobne do większości innych alternatyw Zoom na tej liście. Niektóre z tych funkcji obejmują udostępnianie ekranu, aby pomóc współpracownikom lub członkom zespołu w rozwiązywaniu problemów lub współpracy, korzystanie z dołączonej tablicy do burzy mózgów na temat zadań, zarządzania współpracą oraz zwracania się do wielu osób/demonstrowania ich jednocześnie.

Plany: Bezpłatny (próbny), Lite (10 USD/miesiąc), Pro (20 USD/miesiąc), Biznes (30 USD/miesiąc)
Wyświetl Join.Me

Wymienione powyżej usługi powinny pomóc w prowadzeniu zdalnych wideokonferencji, spotkań, a nawet współpracy. Oprócz nich istnieje kilka innych usług konferencji zdalnych, takich jak TeamViewer, Spotkania w Google Hangouts, Konferencja Ubera, W wyniku czego, Niebieskie dżinsy, Transmisja społecznościowaI Spotkania RingCentralktóre również możesz sprawdzić.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację na całym świecie, zaczęliśmy widzieć organizacje proszące swoich pracowników, aby zamiast tego unikali dojazdów do pracy i pracowali z domu. Co więcej, kilka firm zaczęło nawet oferować lukratywne oferty i bezpłatny dostęp do usług wideokonferencji i współpracy, aby zachęcić ludzi do pracy zdalnej. Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, możesz skorzystać z usług znajdujących się na tej liście, aby na bieżąco śledzić postępy i współpracować online z członkami zespołu. Poza tym, jeśli używasz innych usług i uważasz je za dobrą alternatywę dla Zoom, daj nam znać w komentarzach poniżej.