Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Najlepsze anime oparte na zombie, od Tokyo Ghoul po High School Of The Dead

Dołącz do nas, aby uporać się z anime skoncentrowanym na zombie w sztampowych apokalipsach, napędzając ekspansję anime zombie, łącząc popularne gatunki i unikalne pomysły ze świata anime.

Zombie nie są tak widoczne w anime jak wampiry oraz złe i magiczne stworzenia. Wraz ze wzrostem popularności zombie na Zachodzie oczywiste jest, że zobaczymy ich wpływ w anime, gdzie czasami zombie powracają z martwych w połączeniu z cechami istot nieziemskich i fantastycznych, aby znaleźć bardziej rozwiniętą tożsamość.

Według przesądów voodoo w haitańskim folklorze zombie to martwe ciało przywrócone do życia za pomocą niejasnych i zwykle magicznych środków w celu zdobycia władzy i zemsty. Po raz pierwszy w powieści Frankenstein (1818) Mary Shelley humanoidalne stworzenie zostało stworzone metodą science fiction.

Najsłynniejszy wizerunek potwora Frankensteina w kulturze popularnej pochodzi z filmu Frankenstein (1931), w którym dr Frankenstein przeprowadza eksperymenty mające na celu ożywienie zwłok.

W science fiction zombie zostały stworzone z powodów takich jak epidemie chorób wirusowych i incydenty naukowe, takie jak promieniowanie laboratoryjne.

W związku z tym zombie pojawiają się wśród ludzi, wywołując chaos i poczucie zemsty, a często są bardzo zainteresowane smakiem ludzkiego mięsa. Sposobem na zniszczenie tych zombie jest zmiażdżenie im mózgów lub podcięcie im karków.

Obecna wersja zombie w kulturze popularnej wywodzi się z filmu George’a Romero Noc żywych trupów z 1968 roku, w którym promieniowanie upadłego satelity powoduje, że umarli powstają z grobu i zjadają ludzkie mięso. Chociaż w filmie Noc żywych trupów nie użyto słowa zombie, fani użyli go później.

Zombie w świecie gier i kina z takimi dziełami jak Resident Evil, Last of Us czy Walking Dead mogły osiągnąć najwyższy poziom strachu. Ale jaki jest status zombie w anime, jakie są rodzaje zombie w świecie anime i jakie są ich cechy charakterystyczne? W tym artykule przedstawiamy najlepsze anime oparte na zombie.

Najlepsze złe anime

anime, czy to zombie?

15. Anime? Czy to zombie

Czy to anime o zombie?

 • Japońskie imię: Anime?Korea jest Zombie Desu ka
 • Gatunek muzyczny: akcja, komedia, zjawiska nadprzyrodzone
 • Rok transmisji: 2012-2011 Liczba odcinków: 22 + 3 odcinki specjalne Dean Studio
 • Status: Skończone
 • Średnie wyniki anime Are This A Zombie na IMDB: 6,9

Fabuła anime opowiada o Ayumu Ayakawie, licealiście, którego seryjny morderca zabija po wejściu do podejrzanego domu. Ale Ayumu wskrzesiła się jako zombie dzięki wiedźmie. Teraz, próbując znaleźć swojego zabójcę, musi uporać się z codziennymi wydarzeniami w swoim nowym życiu.

Mimo że główny bohater anime nazywany jest zombie, widz może mieć pytanie, takie jak nazwa anime. Ayakawa to świadomy i szczęśliwy zombie z martwych, który zostaje uwięziony w głupim haremie ze swoimi nowymi fizycznymi ograniczeniami i zdolnościami. Ten format, w połączeniu z komedią i stylem serialu, zamienia się w zabawne, komediowe anime o zombie.

Plakat anime Shikabane Hime Aka

14. Zwłoka księżniczki anime

Anime Martwa Księżniczka

 • Japońskie imię: Anime Shikabane Hime: Aka/ Kuro
 • Gatunek muzyczny: akcja, horror, zjawiska nadprzyrodzone, shounen
 • Rok transmisji: 2008-2009 Liczba odcinków: 25 Studio Gainax i poczuj
 • Status: Skończone
 • Średnia ocena anime Corpse Princess na IMDB: 6,8

Zombie anime Corpse Princess zwane Shikabane są ożywiane i mogą pójść do nieba tylko poprzez zabicie bardziej niebezpiecznego Shikabane. Makina Hoshimaru to Shikabane, który musi zabić 108 innych Shikabane. Teraz, mając motywację do pomszczenia śmierci rodziny, Makina doświadcza nowych więzi i relacji.

Walka z Shikabanehem przy pomocy gorącej i zimnej broni pokazuje ekscytujące akcje. Z drugiej strony istota powstawania Shikabanehów, która wynika z intensywnego żalu danej osoby w chwili śmierci, stanowi wyjątkowe wyzwanie w historii anime. Wreszcie punkt kulminacyjny anime ma miejsce w momentach gwałtownej akcji i wprowadzeniu jego głównego antagonisty.

Wyjątkowe postacie idoli z anime Zombieland Saga

13. Anime Saga Zombieland

Anime sagi krainy zombie

 • Gatunek muzyczny: komedia, zjawiska nadprzyrodzone, idol
 • Rok transmisji: 2018-2021 Liczba odcinków: 24 Mapa studio
 • Status: Skończone
 • Średni wynik anime Zombieland Saga na IMDB: wynosi 7,1

Sakura Minamoto to licealistka, która chce zostać idolką. Zanim jednak będzie mógł złożyć swoją prośbę, ginie w wypadku samochodowym. Dziesięć lat później Sakura i sześć innych dziewcząt z różnych okresów historycznych Japonii zostają wskrzeszone jako zombie przez mężczyznę o imieniu Kotaro Tatsumi. Celem tej niekonwencjonalnej grupy idoli jest stworzenie cudu w tej nowej szansie życiowej.

Połączenie natury zombie z dziewczęcą grupą idolek muzycznych to unikalny pomysł zastosowany w tym oryginalnym anime. Chociaż ta nowa tożsamość pozostaje ukryta przed oczami innych, bohaterowie Zombieland Saga wymyślają wciągającą narrację, aby na nowo odkryć swoje przeszłe życia dzięki fascynującym piosenkom.

Atak specjalnych zombie z anime GYO: Tokyo Fish Attack

12. Anime GYO: Atak ryb w Tokio

Anime o ataku ryb na Tokio

 • Gatunek muzyczny : Przerażenie, Sinen
 • Rok transmisji: 2012 Czas trwania: 70 minut Ufotable Studio
 • Średnia ocena anime GYO na IMDB: wynosi 5,5

W anime GYO Tokio zostaje opanowane przez śmierdzącą rybę zarażoną dziwną chorobą. Co dziwniejsze, te zmutowane ryby przypominające zombie potrafią szybko chodzić po ziemi za pomocą metalowych nóg i zarażać ludzi, atakując ich. Kaori i jej przyjaciele, złapani podczas tej inwazji na wakacjach, muszą znaleźć sposób na przetrwanie.

Straszliwe zagrożenie ze strony rybich zombie z głębin wody przy jednoczesnym korzystaniu z dziwnego mechanizmu kontrolnego do poruszania się po lądzie sprawia, że ​​kryzys pokazany w tym 70-minutowym anime wydaje się zbyt niezwykły i nieprzyjemny. To OVA jest adaptacją mangi Junji Ito (słynnej mangaki horroru), o której nie można zapomnieć ze względu na dziwny i przerażający pomysł na katastrofę ekologiczną.

Miłość zombie w anime Sankarea: Love Undying

11. Anime Sankarea: Miłość nieśmiertelna

Anime Sankara: Trwała miłość

 • Gatunek muzyczny: Romans, Komedia, Horror, Ichi, Transcendentalny, Shounen
 • Rok transmisji: 2012 Liczba odcinków: 12 Dziekan Studio
 • Status: Skończone
 • Średnie oceny anime Sankarea: Love Undying na IMDB: 6,7

Chihiro Furuya to nastolatek, który uwielbia fantastyczny świat żywych trupów i spędza czas oglądając filmy i gry związane z zombie. Próbując ożywić swojego kota, Chihiro spotyka bogatą dziewczynę o imieniu Rhea Sanka, która nie jest zbyt zadowolona ze swojego życia. W międzyczasie Sanka przez pomyłkę zjada miksturę, którą Chihiro przygotował, aby ożywić swojego kota. Kiedy jednak Sanka powrócił do życia po śmiertelnym wypadku, okazało się, że napar zadziałał i Sanka zamienił się w zombie.

Romantyczny związek z dziewczyną zombie, która wydaje się przede wszystkim zdrowa, jest dla Furuyi spełnieniem marzeń. Romantyczna relacja z zombie i próba przystosowania się do dziwnych nawyków i nieprzewidzianych konsekwencji powstałych w tej sytuacji stanowi centralną część wydarzeń tego romantycznego i komediowego anime o zombie.

Wskrzeszanie umarłych w anime Imperium trupów

10. Anime filmowe Imperium trupów

Anime film Imperium trupów

 • Japońskie imię : Anime Shisha no Teikoku
 • Gatunek muzyczny: science fiction, historyczne, psychologiczne
 • Rok transmisji: 2015 Czas trwania: 120 minut Witt Studio
 • Średnie oceny anime The Empire of Corpses na IMDB: 6

W XIX wieku ludzkość odkryła naukę ożywiania zwłok. Jednak ta naukowa technologia może jedynie przywrócić zdolność przemieszczania się do zwłok i nie może naprawić najważniejszej utraty jakiejkolwiek śmierci, czyli duszy. Dlatego te zombie są wykorzystywane wyłącznie jako pracownicy przy wykonywaniu różnych czynności. Doktor Victor Frankenstein jest jedyną osobą, która potrafiła ożywić zwłoki z duszą. John Watson, student medycyny w Londynie, ma nadzieję wykorzystać notatki Frankensteina do odkrycia tajemnicy przywracania duszy.

Atmosfera XIX-wiecznego anime, które dzięki obecności Studio Witt jako producenta nadało imponującą jakość projektom i strukturze wizualnej anime, wraz ze znanymi elementami klasycznych historii, które starają się zaszczepić przesłanie w narracji, są dobrymi wymówkami, aby obejrzeć ten film anime z motywem zombie Frankensteina. Oni idą.

Postać Grave'a w anime Gungrave

9. Anime Gungrave

Anime Gangrio

 • Gatunek muzyczny: akcja, dramat, science fiction, kryminał
 • Rok transmisji: 2003 do 2004 Liczba odcinków: 26 Dom wariatów Studio
 • Status: Skończone
 • Średnia ocena anime Gungrave na IMDB: 7,9

Harry i Brandon to najlepsi przyjaciele, którzy dostają się do organizacji mafijnej. Trzynaście lat później Brandon, zabity z powodu zdrady Harry’ego, zostaje wskrzeszony przez genialnego naukowca. Brandon, obecnie nazywany Grave (Beyond The Grave), rozpoczyna swą pogoń za zemstą.

Anime Gangrio jest oparte na grze wideo typu strzelanka trzecioosobowa z 2002 roku o tym samym tytule. Wiele upartych zombie zostaje zabitych podczas akcji z bronią anime Gungrave. Ostatecznie tragedia okrutnego świata opowieści wyróżnia się spośród wymiarów science fiction i elementów nadprzyrodzonych.

Chiński plakat anime Mo Dao Zu Shi

8. Anime Mo Dao Zu Shi

Anime Wielkiego Mistrza Nauk Szatańskich

 • angielskie imie: Wielki Mistrz Demonicznej Kultywacji
 • Gatunek muzyczny: akcja, przygodowy, historyczny, nadprzyrodzony, tajemniczy
 • Rok transmisji: 2021-2021-2016-2018 Liczba odcinków: 35 Studio B. OBRAZ CMAY
 • Status: Skończone
 • Średnia ocena anime Mo Dao Zu Shi na IMDB: 8,4

W starożytnych Chinach siła różnych plemion zależała od ich umiejętności posługiwania się magicznymi mocami. Wei Wuxian to utalentowany młody człowiek, którego przyciągają zakazane nauki okultystyczne znane jako Nauki Demonów. Ale wraz z jego śmiercią wszystko, co dotyczy natury jego charakteru, pozostaje w ciemności. Po latach wykształcony młody człowiek ożywia go, ofiarowując swoje ciało z tajemniczych powodów, aby prawdy mogły zostać ponownie przywrócone.

Główny wątek tego chińskiego anime dotyczy mitologii w naukach o zjawiskach nadprzyrodzonych. Ponadto idea wskrzeszenia zmarłych za pomocą magicznych nauk stała się głównym wsparciem w tworzeniu konfliktu między dobrem a złem w historii oraz stworzeniu sposobu na ujawnienie starych tajemnic i ich podstawowych celów.

Anime Niedziela bez Boga

7. Anime Niedziela bez Boga

Anime Niedziela bez Boga

 • Japońskie imię : Anime Kamisama no Inai Nichiyoubi
 • Gatunek muzyczny: Fantazja, przygoda, tajemnica
 • Rok transmisji: 2013 Liczba odcinków: 12 Dom wariatów Studio
 • Status: Skończone
 • Średni wynik anime „Niedziela bez Boga” na IMDB: 6,6

W fikcyjnym świecie tego anime ludzie na 15 lat utracili możliwość naturalnych narodzin i śmierci. Ponieważ ci, którzy umierają, nadal żyją bez pogorszenia się. Według legendy Bóg porzucił swoje stworzenie, a jego ostatnią łaską było wyznaczenie osób zwanych strażnikami grobów, które mają za zadanie pocieszać żywych zmarłych.

Jedną z tych strażniczek jest 12-letnia dziewczynka o imieniu Ai, której obecność tajemniczego mężczyzny powoduje znaczną zmianę jej perspektywy i próbę poznania prawdy o opuszczonym stanie świata. Życie ludzi przypominające zombie w świecie pełnym rozpaczy stopniowo rozwija się w całej historii i jest powiązane z fascynującymi koncepcjami.

Anime z Martwego Liceum

6. Anime Liceum Umarłych

Anime z Martwego Liceum

 • Japońskie imię : Anime Gakuen Mokushiroku: Liceum Umarłych
 • Gatunek muzyczny: Akcja, Horror, Paranormal, Brutalność, Ichi, Shounen
 • Rok transmisji: 2010 Liczba odcinków: 12 Dom wariatów Studio
 • Status: Skończone
 • Średnia ocena anime Highschool Of The Dead na IMDB: 7.2

Grupa licealistów spotyka się, aby uratować się przed epidemią zombie, aby oprócz odnalezienia innych bliskich udało im się odkryć przyczynę tej tajemniczej choroby.

Anime High School of the Dead to jedno z najbardziej zachodnich anime zorientowanych na zombie, najbardziej znane ze swojego śmiałego stylu Ichi i wielu serwisów fanowskich podczas akcji zabijania zombie. Jeśli taki styl Ci odpowiada, to niestety historia pozostała niedokończona ze względu na śmierć autora mangi (Daiseki Sato) w 2017 roku. Z siedmiu tomów mangi zaadaptowano jedynie 12 odcinków anime wraz z OVA epizod.

Zabijaj zombie w anime School-Live

5. Anime! School-Live

Szkolne anime na żywo!

 • Japońskie imię: Anime! Gakkougurashi
 • Gatunek muzyczny: horror, tajemnica, okruch życia, szkoła, Seinen
 • Rok transmisji: 2015 Liczba odcinków: 12 Lerche Studio
 • Status: Ukończono, kontynuując historię w mandze
 • Średnia ocena anime School-Live na IMDB: 7.1

Członkowie licealnego klubu życia codziennie korzystają z zajęć i życia na terenie kampusu szkolnego. Jednak zaskakująco okazuje się, że sytuacja wokół nich jest zupełnie nieoczekiwana, a zombie to nieproszeni i znani goście, którzy wszystko zmienili.

Połączenie szkolnego życia uroczych licealistek anime z przerażającą rzeczywistością obecności zombie przekazuje widzom wyjątkowe wrażenia podczas oglądania anime, którego charakterystyka i szokująca narracja przynoszą widzowi więcej nieoczekiwanych chwil.

Plakat z postaciami z anime Hellsing Ultimate

4. Anime Hellsing Ultimate

Anime Hellsing Ultimate

 • Gatunek muzyczny: akcja, horror, zjawiska nadprzyrodzone, gore, kino
 • Rok transmisji: 2006 do 2012 Liczba odcinków: 10 Studio satelitarneMadhouse, Grafinika
 • Status: Skończone
 • Średnia ocena anime Hellsing Ultimate na IMDB: 8.3

Podstawowym celem organizacji serii Hellsing jest walka z wampirami, zombie i innymi nadprzyrodzonymi stworzeniami, które zagrażają ludzkiej egzystencji. Alucard, główny bohater opowieści, choć jest starym i potężnym wampirem, pracuje dla organizacji Helsing w Anglii.

Wiktoriańskie kościoły i budynki są scenami zaciętych bitew pomiędzy wampirami, które zwerbowały zombie, aby rozszerzyć swoje terytorium. Alucard jest wampirem, który walczy z tym pragnieniem wampirów. Efektem tej brutalnej akcji w odcinkach OVA serii Hellsing o nazwie Ultimate stała się spektakularna mroczna fantazja w tym stylu, obok której nie da się szybko przejść obojętnie.

Film anime Black Butler: Księga Atlantyku

3. Anime filmowe Black Butler: Księga Atlantyku

Film anime Czarny sługa: Księga Atlantydy

 • Japońskie imię: Anime Kuroshitsuji Film: Księga Atlantyku
 • Gatunek muzyczny: akcja, tajemnica, zjawiska nadprzyrodzone, komedia, shounen
 • Rok transmisji: 2017 Czas trwania: 100 minut Studio Zdjęcia A-1
 • Średnie oceny anime Black Butler: Book of the Atlantic na IMDB: 7,6

Młody lord i jego zły sługa wyruszają na luksusowy statek wycieczkowy, aby zbadać twierdzenia o powrocie zmarłych do życia i po drodze napotykają różne zdarzenia. Chaos, który muszą przetrwać i odkryć prawdę o tej historii.

Filmowe anime Black Servant: The Book of Atlantis, które jest jednym z podfilmów serii anime Black Butler, jest anime zorientowanym na zombie, które dzięki charakterystycznym szczegółom tej serii, takim jak gotycka atmosfera i interakcja atrakcyjnych postaci, opowiada o wymagającej przygodzie akcji wśród żywych trupów i może stać się doskonałym wstępem do oglądania świata anime Black Servant.

Plakat anime Tokyo Ghoul

2. Anime Tokio Ghul

Anime Tokio Ghul

 • Gatunek muzyczny: Akcja, Fantasy, Brutalność, Dramat, Psychologiczny, Seinen
 • Rok transmisji: 2014 do 2018 Liczba odcinków: 48 Piero Studio
 • Status: Skończone

Anime Tokio Ghoul średnie wyniki na IMDB: 7,8

Delikatny wygląd Tokio stał się przerażającą atmosferą z obecnością humanoidalnych i nadludzkich stworzeń zwanych ghulami, które żywią się ludzkim mięsem. Kankakee to chłopiec, który nieumyślnie staje się pół-człowiekiem, pół-olbrzymem i musi stawić czoła strasznym i krwawym konsekwencjom swojej obecności podczas tego zmartwychwstania. Różne walki przypominające zombie.

Na pierwszy rzut oka Tokyo Ghoul nie jest tym, czego oczekujemy od dzieła zorientowanego na zombie. Tak naprawdę w Tokyo Ghoul mamy do czynienia z bardziej nowoczesnym i przerażającym obrazem będącym połączeniem wampirów, zombie i złych stworzeń, co szczególnie w pierwszym sezonie anime staje się stylowym i wyblakłym wydarzeniem artystycznym .

Ghoule łączą w sobie dzikość zombie z wrodzonym urokiem wampira i siłami nieziemskimi. Giganci jedzą ludzkie mięso niczym zombie i prowadzą sekretne życie wampirów. W przeciwieństwie do większości zombie, ghule prowadzą inteligentne i świadome życie i w przeciwieństwie do wampirów nie pozostawiają swojej ofierze żadnej opcji na przetrwanie. Jednak tak jak zombie Frankensteina są przedmiotem debaty wśród fanów, tak i gigantów można pociągnąć do odpowiedzialności.

Anime Kabaneri z Żelaznej Twierdzy

1. Anime Kabaneri z Żelaznej Twierdzy

Anime Kabanari z Żelaznego Zamku

 • Japońskie imię : Anime Kutetsujou no Kabaneri
 • Gatunek muzyczny: akcja, dramat, horror, fantasy, zjawiska nadprzyrodzone, shounen
 • Rok transmisji: 2016 do 2019 Liczba odcinków: 12 odcinków + trzy filmy Witt studio
 • Status: Skończone
 • Średnia ocena anime Kabaneri Of The Iron Fortress na IMDB: 7.2

Podczas rewolucji przemysłowej mieszkańcy wyspy Hinomoto ukrywali się w stacjach przypominających zamki, aby uniknąć ataku zombie zwanych Kabane. Mieszkańcy tej wyspy mogą przemieszczać się między tymi stacjami jedynie dużymi i opancerzonymi lokomotywami parowymi. Ikuma to młody inżynier, który dostaje szansę przetestowania broni, którą stworzył podczas ataku Cabanes na stację, na której mieszka, aby wraz ze swoim najlepszym przyjacielem Takumi i tajemniczą dziewczyną o imieniu Mome bitwa z Kabanami osiągnie ostateczny poziom ekscytujący etap.

W długiej przerwie wynoszącej około cztery lata pomiędzy pierwszym i drugim sezonem anime Attack on Titan, oryginalne anime Kotetsujo no Kabaneri, napisane przez Ichiro Okouchi i wyreżyserowane przez Tetsuro Araki, przedstawiło widzom atmosferę podobną do Attack on Titan ( a także filmy takie jak Snowpiercer). Z niecierpliwością czekali na kontynuację ataku.

O ile zombie były inspiracją dla tytanów świata Ataku Tytanów, to Kabaneri zachowując algorytm i tworząc przestrzeń dla swojego senpai, dokładnie poradził sobie z zasadą walki z zombie. Właśnie dlatego oglądanie przyciągających wzrok i ekscytujących bitew akcji z zombie z klasycznego anime czyni Kabaneri z Żelaznego Zamku jednym z najlepszych anime zorientowanych na zombie.

Postać zombie w anime Sou Eater

Zombie w innym anime

Ale ślady zombie można znaleźć w innych anime. W anime Soul Eater, które opowiada o walce ze złem i stworzeniami nieziemskimi, pojawiają się także zombie, a nawet jednym z bohaterów opowieści jest zombie stworzony przez Frankensteina. W anime Biohazard: Degeneracja, będącym adaptacją serii gier Resident Evil, oraz w filmie Seoul Station z Korei Południowej ukazane jest połączenie wschodniego klimatu z motywem zachodnich dzieł o ataku zombie. Anime Zombie-Loan i anime Tokyo Majin to inne anime zorientowane na zombie.

Często zadawane pytania

1- Jakie są najlepsze anime oparte na zombie?

Wśród najlepszych anime zorientowanych na zombie możemy wymienić anime Tokyo Ghoul, Kabaneri from the Iron Castle i Hellsing Ultimate. Możesz przeczytać pełną listę 15 anime o zombie.

2- Jakie są najnowsze anime o zombie?

Anime Grand Master of Satanic Teachings i anime Saga Land of Zombies są uważane za nowe anime zorientowane na zombie. Możesz przeczytać pełną listę 15 anime o zombie.

Pobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz motywy WordPress za darmoPobierz zerowe motywy WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumpobierz płatny kurs Udemy za darmopobierz oprogramowanie XiaomiPobierz motywy WordPresspłatny kurs udemy do pobrania za darmo