Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Najlepsze aplikacje do przeglądania obrazów dla komputerów Mac

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najlepsze aplikacje do przeglądania obrazów dla komputerów Mac

Chociaż domyślna aplikacja do przeglądania obrazów na komputerze Mac — Podgląd — w pewnym stopniu spełnia wymagania większości użytkowników, w niektórych przypadkach użytkownik potrzebuje bardziej zaawansowanych opcji, aby lepiej współdziałać z obrazem. I niestety w takich momentach Preview nie dostarcza. A więc dla tych, którzy szukają alternatywy dla Previewoto niektóre z naszych zaleceń dotyczących najlepsze aplikacje do przeglądania zdjęć dla komputerów Mac.

1. Phiewer

Phiewer to dość standardowa aplikacja do przeglądania obrazów dla komputerów Mac. Oprócz umożliwienia przeglądania obrazów, aplikacja umożliwia także przeglądanie plików audio i wideo. Aplikacja opiera się na folderach, więc niezależnie od tego, jaki plik zdecydujesz się w nim wyświetlić, wystarczy wybrać jego folder nadrzędny, a aplikacja wykona swoje zadanie, a wszystkie pliki będą dostępne do przeglądania w jednym oknie. Zaletą Phiewera jest to, że aplikacja oferuje płynne przejścia i płynność przełączania między różnymi rzutniami. Zawiera także kilka szybkich elementów sterujących oraz szereg skrótów, takich jak przeglądanie, odtwarzanie/wstrzymywanie, obracanie itp., aby umożliwić łatwy dostęp. Poza tym możesz wyświetlić szczegółowe informacje o pliku, takie jak jego dane EXIF, aby ogólnie lepiej go zrozumieć.

Aplikacja udostępnia między innymi opcje pokazu slajdów z możliwością zmiany różnych ustawień zgodnie z własnymi wymaganiami. Niektóre z ustawień, które możesz dostosować, obejmują szybkość każdej zmiany slajdu, efekty przejść, muzykę w tle itp. Co więcej, aplikacja obsługuje różne formaty obrazów, wideo i audio, dzięki czemu stanowi kompleksowe rozwiązanie do wszelkiego rodzaju przeglądania multimediów. To bardzo dobra alternatywa dla podglądu na komputerze Mac.

Free-mium (zakup w aplikacji)
Pobierz Phiewera

2. Xe3

Jeśli szukasz przeglądarki obrazów, która po prostu wyświetla obrazy bez oferowania szeregu innych opcji — w zasadzie alternatywy dla aplikacji Preview — Xee³ jest jedną z takich opcji. Aplikacja, dzięki wygodnej możliwości przeglądania obrazów, umożliwia łatwe przeglądanie zawartości różnych folderów i wykonywanie operacji, takich jak przenoszenie lub kopiowanie plików. Obsługuje różne formaty obrazów, a także ma animacje dla obsługiwanych formatów, dzięki czemu oglądanie obrazów jest jeszcze lepsze. Co więcej, istnieje obsługa paska TouchBar, więc jeśli posiadasz komputer Mac nowszej generacji wyposażony w pasek TouchBar, możesz w zasadzie używać przycisków dotykowych do wykonywania różnych operacji.

A skoro mowa o innych przydatnych funkcjach, Xee3 udostępnia metadane dla różnych plików obrazów, w przypadku których korzysta z Image:: ExifTool — jednej z największych bibliotek metadanych w Internecie — aby zapewnić bardziej szczegółowe informacje o obrazie.

Płatne ($30,99)
Pobierz Xee³

3. ObrazOne

ImageOne to kolejna alternatywa dla wersji Preview, oferująca przejrzyste i proste przeglądanie oraz zarządzanie multimediami. Aplikacja jest dość łatwa w użyciu i pozwala lepiej organizować obrazy, filmy i dźwięk w jednym miejscu. Oferuje szybki podgląd i pełnoekranowy pokaz slajdów, dzięki czemu można łatwo przeglądać duże biblioteki multimediów na komputerze Mac za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Co więcej, oprócz przeglądania różnych plików multimedialnych, możesz także wykonywać różne operacje na plikach, takie jak obracanie, odwracanie, odbicie lustrzane, kopiowanie/wklejanie, usuwanie, zmiana nazwy i inne. Nie wspominając o tym, że masz także możliwość przeglądania danych EXIF ​​​​obrazów, co może się przydać, gdy musisz zrozumieć różne właściwości obrazów, aby uzyskać lepszy pogląd na ich jakość.

Co więcej, dzięki ImageOne możesz edytować różne aspekty obrazu, aby dostosować go do własnych upodobań. Wśród nich niektóre ustawienia, które możesz zmienić, obejmują jasność, kontrast, ekspozycję, odcień, ostrość itp., a także konwersję formatów, rozmiaru i skalowania za pomocą wbudowanego narzędzia do konwersji wsadowej. Jedna z naszych ulubionych aplikacji do przeglądania zdjęć na komputerach Mac.

Free-mium (zakup w aplikacji)
Pobierz ImageOne

4. ApolloOne

W przypadku ApolloOne programista sugeruje wykorzystanie funkcji systemu operacyjnego, takich jak wielowątkowość, Grand Central Dispatch i grafika Core Image, aby zapewnić płynność i responsywność aplikacji. Zasadniczo oznacza to, że podczas przeglądania różnych obrazów, wyświetlania pokazu slajdów lub edytowania obrazów aplikacja nie zacina się, a zamiast tego zapewnia płynne działanie. Poza tym masz także kontrolę nad zmienianiem różnych ustawień według własnych upodobań i masz opcję przeglądania danych EXIF, aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje o obrazie. Aplikacja wyświetla także punkty AF aparatu i wykrywa twarze, aby umożliwić ich powiększenie i sprawdzenie ostrości. Co więcej, otrzymujesz menu kontekstowe dla często używanych funkcji wraz z opcją wysłania obrazu do zewnętrznego edytora, w przypadku, gdy chcesz wprowadzić jakieś zmiany. W ten sposób oszczędzasz kilka kroków.

Co więcej, ApolloOne ma do zaoferowania między innymi buforowanie plików umożliwiające szybkie i natychmiastowe przeglądanie zdjęć, obsługę różnych palet kolorów, takich jak sRGB, AdobeRGB i ProPhotoRGB, oraz możliwość przechwytywania plików JPEG z wideo.

Free-mium (zakup w aplikacji)
Pobierz ApolloOne

5. Lyn

Lyn to prosta i lekka przeglądarka multimediów dla komputerów Mac z przyjemnym interfejsem, który jest co najmniej przejrzysty i piękny. Oprócz przeglądania obrazów aplikacja umożliwia także edycję różnych aspektów obrazu, takich jak jasność, temperatura barwowa, kontrast, rozjaśnienia, cienie, odcienie kolorów i inne, aby dostosować go do własnych upodobań. Zawiera opcje udostępniania w interfejsie, które zapewniają szybki dostęp do udostępniania plików w różnych kanałach internetowych, takich jak Flickr, Dropbox i inne. Podobnie jak niektóre inne sugestie aplikacji do przeglądania zdjęć na tej liście, Lyn udostępnia również dane EXIF, które dostarczają obszernych informacji o obrazie.

Co więcej, aplikacja zawiera szereg gotowych ustawień i przetwarzanie wsadowe, które umożliwiają szybką i podstawową edycję w razie potrzeby. Zapewnia także pełnoekranowy pokaz slajdów z opcjami zmiany niektórych ustawień, takich jak szybkość przejścia, animacja i muzyka w tle.

Free-mium (zakup w aplikacji)
Pobierz Lyna

6. qWyświetl

W porównaniu do pozostałych aplikacji do przeglądania obrazów, które do tej pory polecaliśmy w tym artykule, qView jest zupełnie inny. Po pierwsze, jest to oprogramowanie typu open source, co oznacza, że ​​oprócz korzystania z aplikacji w jej obecnej postaci możesz także modyfikować i wprowadzać zmiany w oprogramowaniu zgodnie ze swoimi wymaganiami, pod warunkiem, że wiesz, jak to zrobić. Aplikacja charakteryzuje się minimalistycznym podejściem, a jej interfejs jest prosty, ale elegancki i oferuje szereg funkcji, bez nadmiernego bałaganu. Chociaż aplikacja sama w sobie twierdzi, że jest minimalistyczna, nie rezygnuje z funkcjonalności i oferuje podstawowe operacje, takie jak obracanie, lustrzane odbicie obrazu i inne.

Twórca qView sugeruje, aby mniej obciążał zasoby komputera, takie jak procesor i pamięć, co jest dobrą rzeczą, biorąc pod uwagę, jak ważne może to być, jeśli masz słabszą maszynę. Co więcej, otrzymujesz także mnóstwo konfigurowalnych opcji pozwalających zmienić różne preferencje aplikacji i sprawić, że będzie ona bardziej konfigurowalna. Z łatwością, najlepsza bezpłatna alternatywa dla podglądu na komputerze Mac.

Bezpłatny
Pobierz QView

7. XnViewMP

XnViewMP to kolejna aplikacja do przeglądania obrazów dla komputerów Mac, która pełni również funkcję rozwiązania do zarządzania obrazami i zmiany ich rozmiaru, oferując kompleksowe rozwiązanie dla różnych operacji na obrazach. Posiada łatwy w użyciu interfejs, dzięki czemu możesz przeglądać i organizować obrazy w znacznie uproszczony sposób. Co więcej, udostępnia także różne widoki (miniatury, pełny ekran, taśma filmowa), pokaz slajdów i porównywanie obrazów, a także inne opcje, które pomogą Ci uzyskać lepsze wrażenia podczas oglądania obrazów. Co więcej, podobnie jak inne aplikacje na liście, możesz przeglądać dane EXIF ​​​​dla różnych obrazów, a także wykonywać szereg operacji, takich jak zmiana rozmiaru, obracanie, przycinanie, a także regulacja jasności, kontrastu i temperatury barwowej.

Co więcej, XnViewMP twierdzi, że oferuje obsługę ponad 500 formatów obrazów i konwersję wsadową (pobieraną jako wtyczka), co czyni go jedną z najbardziej zaawansowanych aplikacji do przeglądania obrazów dla komputerów Mac.

Bezpłatny, płatny
Pobierz XnViewMP

To tyle w tej liście!
Oto niektóre z naszych rekomendacji dotyczących najlepszych aplikacji do przeglądania obrazów dla komputerów Mac. Jakie aplikacje uważasz za przydatne lub sam używasz? Daj nam znać w komentarzach poniżej.