Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Najlepsze aplikacje do wykonania i przypomnienia na Androida i iOS w 2023 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najlepsze aplikacje do wykonania i przypomnienia na Androida i iOS w 2023 r

Jeśli często masz zaległości w dokończeniu zadań, które zaplanowałeś kilka godzin temu, rozważ skorzystanie z listy rzeczy do zrobienia lub aplikacji przypominającej, aby mieć pewność, że nigdy więcej nie przegapisz żadnego zadania.

Lista rzeczy do zrobienia lub aplikacja przypominająca to w prostych słowach program do zarządzania zadaniami. Umożliwia tworzenie list zadań, które chcesz wykonać, i ustawianie powiadomień dla tych zadań, dzięki czemu otrzymasz powiadomienie o ich terminie i nie zapomnisz o nich.

ZDJĘCIE: Thomas Bormans (Unsplash)

Oto lista najlepszych aplikacji do wykonywania zadań i przypomnień, których możesz używać na urządzeniu z systemem Android lub iOS, aby być na bieżąco ze swoimi zadaniami.

1. Zadania Google

Google, gigant wyszukiwarek, oferuje różnorodne aplikacje zaspokajające różnorodne potrzeby dużej liczby użytkowników. Zadania to jedna z takich aplikacji do ustawiania przypomnień i tworzenia list rzeczy do zrobienia.

Jak sama nazwa wskazuje, Lista zadań Google umożliwia tworzenie zadań, zarządzanie nimi i edytowanie ich z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, dzięki czemu zawsze będziesz na bieżąco z tym, co musisz zrobić. Ponadto możesz dodawać szczegóły zadań, a nawet dzielić je na podzadania, aby zawęzić obszar zainteresowania.

Inne opcje organizacji zadań obejmują możliwość organizowania zadań według daty lub priorytetu, możliwości synchronizacji między platformami oraz integrację z Gmailem i Kalendarzem Google w celu usprawnienia tworzenia zadań i przypomnień. Wsparcie integracji oznacza również, że możesz prześledzić zadanie do jego źródłowej wiadomości e-mail, aby dowiedzieć się więcej na jego temat.
Bezpłatny
Pobierz Zadania Google: Android | iOS

2. Todoist

Todoist to bez wątpienia jedna z najlepszych aplikacji z listami zadań do wykonania na Androida i iOS. Możesz go używać do szybkiego tworzenia i organizowania zadań, zarządzania przypomnieniami i dotrzymywania terminów. Aby mieć pewność, że nie przegapisz ważnych zadań, możesz nawet nadać im priorytety zgodnie z ich poziomem priorytetu.

Poza tym, jeśli próbujesz wykształcić nowe nawyki, ale masz trudności z robieniem tego zgodnie z harmonogramem, Todoist oferuje powtarzające się przypomnienia, dzięki którym zostaniesz poproszony o dokończenie swoich zadań.

Podobnie jak Zadania Google, Todoist zapewnia także integrację aplikacji z niezbędnymi narzędziami Google, takimi jak Gmail i Kalendarz. Ponadto oferuje obsługę Slacka i kilku innych narzędzi, które pomogą Ci efektywniej tworzyć zadania i zarządzać nimi oraz dotrzymywać harmonogramu pracy. Jeśli więc używasz któregoś z tych narzędzi w pracy, możesz zintegrować je z Todoist, aby współpracować z członkami zespołu i delegować zadania.

A skoro mowa o innych funkcjach, Todoist wykorzystuje możliwości widżetu ekranu blokady na Androidzie i widżetu Dzisiaj na iOS, aby zapewnić szybki i łatwy dostęp do podstawowych funkcji, takich jak szybki tytuł, widżety, asystenci głosowi i inne.

Bezpłatny, płatny (zakup w aplikacji)
Pobierz Todoist: Android | iOS

3. TikTik

TickTick to jedna z najpopularniejszych aplikacji do tworzenia list rzeczy do zrobienia i kalendarza. W rzeczywistości okazało się to doskonałą alternatywą dla Wunderlist dla jednego z naszych kolegów. Jest wyposażony w zaawansowane funkcje zarządzania zadaniami i zadaniami, które pozwalają robić wszystko, od planowania planu zajęć, tworzenia notatek i udostępniania list po współpracę z zespołem lub rozwijanie nowych nawyków.

Oprócz zwykłych funkcji zarządzania zadaniami i zadaniami, TickTick oferuje także funkcje synchronizacji między platformami, dzięki którym lista zadań i przypomnień jest synchronizowana na różnych urządzeniach, zapewniając płynną obsługę. Umożliwia przesyłanie załączników do zadań, klasyfikowanie zadań za pomocą tagów, dodawanie opisów do zadań, wyszukiwanie zadań, zadania edycji zbiorczej i ustawianie poziomów priorytetów dla zadań.

Oprócz tych celów TickTick służy również jako narzędzie do współpracy, a dzięki integracji poczty e-mail i kalendarza umożliwia ponadto tworzenie zadań (i podzadań) bezpośrednio z tych aplikacji i zarządzanie nimi oraz przypisywanie ich członkom zespołu. Podobnie, jeśli chodzi o śledzenie osobistych nawyków, aplikacji można używać do ustawiania elastycznych, powtarzalnych zadań, które pomogą Ci zbudować nawyk lub go utrzymać. Poza tym możesz uaktualnić do konta premium, aby uzyskać dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji TickTick.

Bezpłatny, płatny (zakup w aplikacji)
Pobierz TickTick: Android | iOS

[techpp icrp-id=”180176″]

4. Microsoft do zrobienia

Microsoft To Do to bardziej aplikacja do planowania, która pozwala śledzić różne zadania do wykonania i udostępniać je innym. Jest dostępny zarówno na Androida, jak i iOS i zawiera funkcję synchronizacji między platformami, która pomaga tworzyć zadania lub przypomnienia i uzyskiwać do nich dostęp z dowolnego miejsca i na dowolnym urządzeniu. Co więcej, masz nawet opcję tworzenia szybkich notatek do różnych zadań, co przydaje się, gdy chcesz udostępnić (lub przypisać) komuś zadania.

Jeśli chodzi o zarządzanie zadaniami, aplikacja Microsoft To Do pozwala personalizować listy przy użyciu różnych niestandardowych motywów i tła, dzielić zadania na mniejsze, łatwe do wykonania etapy oraz ustawiać powtarzające się terminy i przypomnienia o zadaniach, które pomogą Ci zachować koncentrację i zwiększyć produktywność.

Jedną z najlepszych rzeczy w aplikacji To Do jest integracja z usługą Microsoft 365, dzięki czemu można z łatwością synchronizować zadania między programami Outlook i To Do, tworzyć zadania w aplikacjach platformy Microsoft 365 oraz bezpiecznie hostować listy i zadania. Jeśli jesteś osobą, której praca koncentruje się wokół pakietu narzędzi firmy Microsoft, aplikacja To Do może Cię zainteresować.

Bezpłatny, płatny (zakup w aplikacji)
Pobierz Microsoft Do zrobienia: Android | iOS

5. Dowolne.zrób

Any.do to świetna aplikacja do szybkiego i bezproblemowego organizowania życia osobistego i zawodowego. Można ją znaleźć zarówno na Androida, jak i na iOS i oczekiwać, że zapewni kompleksowe rozwiązanie z funkcjami umożliwiającymi tworzenie zadań do wykonania i ustawianie przypomnień z integracją kalendarza, a także możliwością synchronizacji między platformami, która zapewni dostęp do co masz na planie w dowolnym miejscu i czasie.

Kolejną wspaniałą funkcją Any.do jest wbudowany planer dzienny, który ma pomóc Ci być na bieżąco z codziennymi zadaniami i umożliwia między innymi tworzenie list kontrolnych, notatek i karteczek samoprzylepnych .

Co więcej, aby ułatwić dodawanie przypomnień i zadań (i podzadań), aplikacja obsługuje nawet wprowadzanie głosowe, które polega na przekazywaniu danych głosowo (w języku naturalnym) i automatycznym ustawianiu zadań i przypomnień w Twoim imieniu.

Podobnie jak inne aplikacje, Any.do zapewnia także integrację z różnymi aplikacjami innych firm i ułatwia współpracę przy zadaniach z członkami zespołu, przyjaciółmi lub kimkolwiek, z kim pracujesz nad projektem. Teraz możesz tworzyć przypomnienia lub zadania do wykonania bezpośrednio ze zintegrowanych aplikacji, rozmawiać i omawiać zadania ze współpracownikami, a także zarządzać wydarzeniami – wszystko w jednym miejscu.

Bezpłatny, płatny (zakup w aplikacji)
Pobierz Any.do: Android | iOS

6. Rzeczy 3

Rzeczy 3 opiera się na sukcesie Things — oryginalnej aplikacji do zarządzania zadaniami — i oferuje ulepszony wygląd i wygodę użytkowania, a także nowy zestaw funkcji. Ma jeden z najlepiej wyglądających interfejsów użytkownika w dowolnej aplikacji do zrobienia i możesz go używać do efektywnego planowania dnia, zarządzania postępami i śledzenia zadań, aby nadążać za swoim celem.

Oprócz podstawowych funkcji aplikacji do zarządzania listami zadań, Things 3 oferuje również opcję tworzenia zadań do wykonania z innych aplikacji i współpracy z Siri w celu skonfigurowania przypomnień, dzięki czemu cała obsługa będzie szybsza i wygodniejsza. Zawiera funkcję synchronizacji między platformami, która aktualizuje Twoje wpisy na wszystkich urządzeniach i synchronizuje je, aby zapewnić Ci dostęp do wszystkich Twoich zadań i przypomnień na wszystkich Twoich urządzeniach.

Poza tym, jeśli chcesz wykształcić w sobie jakiś nawyk, możesz użyć Rzeczy 3 aby tworzyć powtarzające się zadania, które przypominają o wykonywaniu czynności z różną częstotliwością, np. co kilka dni, tygodni, a nawet miesięcy.

Jeśli chodzi o inne funkcje, otrzymasz wsparcie integracji kalendarzy i przypomnień, podobnie jak w przypadku niektórych innych aplikacji do zarządzania zadaniami, które umożliwiają wspólne przeglądanie zadań i wydarzeń. Zawiera nawet widżet iOS Today i sugestie Siri, których możesz używać do efektywniejszego tworzenia zadań i przypomnień oraz zarządzania nimi.

Płatny
Pobierz Rzeczy 3: iOS

7. OmniFocus

OmniFocus to aplikacja do zarządzania zadaniami, która koncentruje się na wykonywaniu zadań. Jest to dostępne wyłącznie na iOS i jedno z popularnych narzędzi do zarządzania zadaniami opartych na GTD. Dzięki OmniFocus możesz tworzyć projekty i zadania, organizować je za pomocą tagów i ustalać priorytety tego, co i kiedy należy zrobić. A dzięki prostemu i przejrzystemu interfejsowi możesz wprowadzać zadania, będąc w drodze, i zarządzać nimi później, dodając tagi dla osób, miejsc, priorytetów i nie tylko.

Jedną z najlepszych rzeczy w OmniFocus jest widok prognozy, który pokazuje zarówno zadania, jak i wydarzenia w kalendarzu, dzięki czemu możesz podejrzeć, co masz do zrobienia w danym dniu. Co więcej, aplikacja ma również perspektywę przeglądu, która pomaga śledzić projekty, aby pozostać na właściwej drodze.

Podobnie jak większość aplikacji z przypomnieniem i listą zadań do wykonania, OmniFocus jest również wyposażony w funkcję bezpłatnej synchronizacji, która synchronizuje dane na wszystkich Apple urządzenia. Ze względów bezpieczeństwa aplikacja przechowuje wszystkie Twoje dane w formie zaszyfrowanej w chmurze, a cała synchronizacja danych odbywa się przy użyciu kompleksowego szyfrowania.

Będąc na iOS i iPadOS, OmniFocus wykorzystuje widżet Dzisiaj, aby dać Ci wgląd w najważniejsze elementy (w tym nadchodzące zadania i status zadań), dzięki czemu nie musisz otwierać aplikacji, aby je zobaczyć.

Bezpłatny, płatny (zakup w aplikacji)
Pobierz OmniFocus: iOS

Wybór odpowiedniej aplikacji do wykonywania zadań lub przypomnień, dzięki której będziesz na bieżąco ze swoimi zadaniami

Powyżej wymieniono jedne z najlepszych aplikacji do wykonywania zadań i przypomnień, z których możesz korzystać na smartfonie z systemem Android lub iOS. Chociaż wszystkie te aplikacje mogą pomóc w tworzeniu list zadań, ustawianiu przypomnień i wykonywaniu wielu innych czynności, zalecamy samodzielne wypróbowanie tych aplikacji i znalezienie z tej listy najlepszej aplikacji do przypomnień (lub aplikacji do zrobienia) odpowiadającej Twoim potrzebom. Twoich wymagań, dzięki czemu możesz dotrzymać kroku swoim zadaniom, a co za tym idzie, zwiększyć produktywność.

Często zadawane pytania dotyczące aplikacji „Do zrobienia” i „Przypomnienia”.

Zadania Google to najlepsza bezpłatna aplikacja do wykonywania zadań dla większości ludzi. Jest łatwy w użyciu i oferuje wszystkie niezbędne funkcje potrzebne do tworzenia zadań i zarządzania nimi. Ponadto istnieje także integracja z Kalendarzem Google i Gmailem, co dodatkowo upraszcza tworzenie zadań, zwłaszcza jeśli używasz tych aplikacji odpowiednio do zarządzania spotkaniami/wydarzeniami i zarządzania e-mailami.

Jeśli jednak potrzebujesz większej liczby funkcji, ale nie chcesz płacić za subskrypcję premium, możesz także wypróbować TickTick, który zapewnia szereg funkcji upraszczających zarządzanie zadaniami.

Rzeczy 3 zdobywa koronę dla najlepszej aplikacji „do zrobienia” na iPhone’a ze względu na obszerny zestaw funkcji i obsługę integracji szerokiej gamy aplikacji i usług. Jednak wszystkie te funkcje są płatne. Alternatywnie, jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na aplikację do zarządzania zadaniami, możesz wypróbować Google Tasks (w przypadku uproszczonej aplikacji do wykonywania zadań) lub TickTick (w przypadku bardziej zaawansowanych operacji związanych z zadaniami i przypomnieniami). Obydwa są dostępne bezpłatnie w AppStore na iOS i iPadOS.

Zadania Google to najprostsza aplikacja do wykonywania zadań i przypomnień na urządzenia z Androidem, dzięki przejrzystemu i przyjaznemu interfejsowi oraz integracji z Kalendarzem Google i Gmailem. Ponieważ jednak może to być ograniczające dla niektórych użytkowników, alternatywą, którą polecamy większości ludzi, jest TickTick, który zapewnia wiele zaawansowanych funkcji bez żadnych dodatkowych kosztów.

Table of Contents