Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Najlepsze aplikacje obsługujące tryb obrazu w obrazie na Androida

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najlepsze aplikacje obsługujące tryb obrazu w obrazie na Androida

Google wprowadził w systemie Android O jedną z najbardziej pożądanych funkcji – tryb obrazu w obrazie (PIP). Jak można się domyślić, zasadniczo pozwala na dalsze korzystanie z treści po opuszczeniu aplikacji. Na przykład, jeśli oglądasz film i naciśniesz przycisk Home, aby zrobić coś innego, wideo będzie odtwarzane w małym oknie. Oczywiście programista musi dodać obsługę tej funkcji, a kilku z nich zrobiło to w ciągu ostatnich kilku tygodni. Dlatego w tym artykule omawiamy najlepsze aplikacje kompatybilne z widokiem PIP w systemie Android O.

VLC

Popularna aplikacja do odtwarzania wideo, VLC, niedawno zaktualizowała swoją aplikację o możliwość minimalizowania filmów w oknie, które można przeciągać. W tym celu powinieneś jednak zarejestrować się na ich kanale beta. Aby zostać beta testerem, odwiedź stronę Lista VLC w Sklepie Play, przewiń w dół i naciśnij przycisk „Rozmawiam”. Po zaktualizowaniu aplikacji filmy będą automatycznie zmniejszane po każdym naciśnięciu przycisku strony głównej. Jednokrotne dotknięcie ramki spowoduje także wyświetlenie elementów sterujących odtwarzaniem, jeśli nie chcesz ponownie otwierać aplikacji.

Obraz: Wciągające wskazówki

YouTube

Własna usługa Google do strumieniowego przesyłania wideo była oczywiście jedną z pierwszych aplikacji obsługujących tę funkcję. Niestety, jest to oficjalnie ograniczone do użytkowników z rozszerzeniem YouTube Subskrypcja czerwona. Mówię „oficjalnie”, ponieważ istnieje obejście, które można zastosować, dopóki Google nie wdroży go dla wszystkich. Przede wszystkim musisz włączyć tuner interfejsu systemowego, naciskając i przytrzymując małą ikonę koła zębatego w obszarze powiadomień. Następnie przejdź do ustawień i poszukaj „System UI Tuner”. Przejdź do „Pasek nawigacyjny”, włącz jeden z dodatkowych przycisków (lewy lub prawy, nie ma znaczenia) i wybierz w tym celu kod klucza 171. Następnie przypisz do niego dowolną ikonę. To wszystko, teraz za każdym razem, gdy a YouTube odtwarzany jest klip, możesz nacisnąć dodany przycisk, aby przejść do trybu obrazu w obrazie.

WhatsApp

WhatsApp to jedyna usługa przesyłania wiadomości, która zaktualizowała swoją aplikację na Androida, aby ułatwić korzystanie z funkcji obrazu w obrazie. Chociaż w tym przypadku nie działa to w przypadku filmów, pozwala zamiast tego minimalizować trwające rozmowy wideo, co jest dość imponujące. Aby uzyskać do niego dostęp, musisz należeć do grupy beta, do której możesz dołączyć z tego miejsca połączyć lub po prostu zainstaluj plik APK.

GoogleChrome

Zdjęcie: 9to5Google

Kolejną wiodącą usługą Google, która otrzymała aktualizację dla Androida O, jest jej przeglądarka – Chrome. Aplikacja umożliwia kompresję wideo odtwarzanego na pełnym ekranie do unoszącego się okna. Aby z niego skorzystać, wystarczy otworzyć dowolny film w trybie pełnoekranowym i nacisnąć przycisk Home. Możesz dotknąć okna, aby wyświetlić opcje odtwarzania, takie jak następny, pauza i przycisk umożliwiający powrót do przeglądarki Chrome.

Filmy i telewizja Google Play

Mimo że aplikacja rozrywkowa Google – Filmy i telewizja Play została zaktualizowana tak, aby obsługiwała funkcję PiP, nie można bezpośrednio minimalizować filmów, dotykając przycisku strony głównej. Zamiast tego będziesz musiał zastosować obejście, które opisałem w YouTube sekcja powyżej. Jestem pewien, że Google naprawi to w nadchodzącej aktualizacji. Jednak do tego czasu nie masz właściwie wyboru.

mapy Google

Aplikacja nawigacyjna Google została niedawno zaktualizowana i zapewnia zgodność z systemem Android O. Jeśli po aktualizacji naciśniesz klawisz Home podczas dojazdów do pracy, aplikacja będzie nadal wyświetlać instrukcje w małym okienku. Chociaż mamy nadzieję, że użytkownicy nie będą wykonywać wielu zadań jednocześnie podczas jazdy.

Oto niektóre z najważniejszych aplikacji obsługujących obecnie tryb obrazu w obrazie w systemie Android O. Będziemy nadal aktualizować ten artykuł, gdy coraz więcej programistów będzie aktualizować swoje aplikacje.