Najlepsze aplikacje RPG na życie dla Androida: Gamify your life

NawykNawyk

Wyznaczanie celów jest łatwe, ale realizacja jest zupełnie inną sprawą. Czasami potrzebujemy dodatkowej motywacji, aby załatwić sprawę. A czy jest lepszy i łatwiejszy sposób niż przekształcenie rzeczy w grę? Life RPG lub aplikacje do grywalizacji właśnie to robią – zamieniają twoje przyziemne zadania w epickie misje i pozwalają przekształcić wirtualnego awatara w heroicznego poszukiwacza przygód, budując jednocześnie pozytywne nawyki życia.

Oto najlepsze aplikacje RPG na życie dla Androida, które pomogą Ci wyrównać swoje życie.

Najlepsze aplikacje RPG i grywalizacji na życie:

Lista będzie regularnie aktualizowana w miarę uruchamiania nowych i ekscytujących aplikacji RPG na życie w Google Play.

1. Nawyk

Darmowe

Habitica to urocza 16-bitowa gra RPG na życie, która pomaga utrzymać porządek w krótkim okresie i rozwijać pozytywne nawyki na dłuższą metę. Możesz wprowadzać nawyki, cele dzienne i tygodniowe, a także zadania do wykonania. Codzienne meldowanie się i dotrzymywanie celów zapewnia zdrowie i doświadczenie, a także fantazyjny nowy ekwipunek, który możesz wyposażyć w swojego awatara. Im więcej zadań wykonasz, tym lepiej wygląda twój bohater.

Jeśli to nie jest wystarczająco motywujące, możesz stworzyć własne niestandardowe nagrody – na przykład możesz odblokować granie w gry wideo przez godzinę po 3 godziny nauki. A co najważniejsze, nie musisz podróżować samotnie po ziemiach Habiticy. Aplikacja posiada tawernę, w której możesz rozmawiać z innymi graczami i motywować się nawzajem, lub możesz zapraszać przyjaciół i dołączać do gildii, aby wspólnie podejmować się epickich zadań. To świetna aplikacja do grywalizacji, która jest zarówno zabawna, jak i satysfakcjonująca.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY

Habitica life rpg

2. Zrób to teraz

Darmowe

Zrób to teraz może nie być tak przyciągające wzrok jak inne aplikacje z naszej listy, ale nie daj się zwieść pozorom. Jest to jedna z najbardziej bogatych w funkcje i konfigurowalnych aplikacji RPG na życie na Androida. Podstawowa przesłanka pozostaje taka sama – zwiększasz poziom bohatera wykonując zadania. Jednak Do It Now pomaga rozwinąć określone umiejętności – rysowanie, programowanie, a nawet magiczne sztuczki.

Wraz ze wzrostem poziomu umiejętności rosną również znane cechy RPG, takie jak charyzma, zręczność i siła woli. Możesz samemu przydzielać nagrody, tak jak w Habitica. Co więcej, możesz organizować zadania w grupy, takie jak cele krótko- i długoterminowe, dodawać podzadania, dostosowywać ważność zadań oraz ustawiać związane z nimi umiejętności i trudności. Wszystko to sprawia, że ​​Do It Now jest jedną z najlepszych i najbardziej dogłębnych aplikacji do grywalizacji dostępnych obecnie w Google Play.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY

Zrób to teraz aplikacja do grywalizacji

3. LifeRPG

Darmowe

Jeśli chcesz rozwijać swoje umiejętności w taki sam sposób, jak robisz to z postaciami RPG, to czy jest lepsza aplikacja niż LifeRPG. Ta aplikacja do grywalizacji koncentruje się na długoterminowych celach i osobistej poprawie. Nie ma fajnego awatara do ozdabiania skarbami i zbroją, ale jest to skuteczne i proste narzędzie.

Podobnie jak inne aplikacje z tego gatunku, tworzysz zadania i zdobywasz XP za ich wykonanie. To, co wyróżnia LifeRPG na tle innych, to możliwość podziału misji na misje podrzędne, a także mapa radarowa, która ułatwia ustalanie priorytetów i śledzenie postępów. Jest również wysoce konfigurowalny – możesz stworzyć swój własny system nagród, używać różnych ikon i emotikonów do misji, a nawet zapisywać szybkie notatki i pomysły na każdym etapie zadania. Być może nie będzie tak imponująca, jak inne na powierzchni, ale LifeRPG jest zdecydowanie jedną z najlepszych aplikacji do grywalizacji, z których możesz korzystać.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY

aplikacja liferpg

4. Poziom życia

Darmowe

Czujesz, że nie radzisz sobie tak dobrze, jak w niektórych obszarach swojego życia? Nadszedł czas na awans! Level Up Life to kolejna zabawna aplikacja RPG z uroczym wyglądem w stylu retro. Utrzymuje cię na drodze dzięki osiągnięciom. Gdy odblokujesz je, wykonując zadania, na ich miejscu pojawią się nowe i trudniejsze osiągnięcia. Istnieje wiele wspaniałych ustawień domyślnych, takich jak darowizny starych ubrań, ale możesz także stworzyć własne.

Każde osiągnięcie zawiera punkty umiejętności o cechach takich jak intelekt, środowisko i wiele innych. Możesz nawet wprowadzić szczegółowe informacje o tym, jak wykonałeś swoje zadania, lub dołączyć zdjęcia upamiętniające twoje wyczyny. Obecna jest także lista życzeń i osiągnięcia raz w życiu. Jednak w codziennym dziale czynności do wykonania brakuje nieco poziomu życia. Kolejnym poważnym minusem jest to, że wymaga połączenia z Internetem. Jeśli jednak możesz przeoczyć te wady, jest to nadal jedna z naszych najlepszych gier RPG na Androida.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY

poziom życia rpgs

5. Epicka wygrana

Darmowe

Jeśli zawsze uważałeś, że mycie naczyń to epicki wyczyn, Epic Win może być właśnie tym, czego potrzebujesz. Ta aplikacja jest usprawniona i prosta – jest bardziej podobna do grywalizowanej listy rzeczy do zrobienia niż pełnoprawnej gry RPG. Pozwala wybierać spośród pięciu epickich awatarów, aby zdobywać kolejne poziomy w trakcie wykonywania obowiązków. Twój bohater podróżuje i odkrywa łupy, a ty możesz „niszczyć” obowiązki dzięki uroczej animacji ukończenia.

Podobnie jak inne aplikacje na liście, dzięki Epic Win możesz otrzymywać przypomnienia i ustawiać powtarzanie zadań codziennie, co tydzień itp. Możesz także określić, jak naprawdę epickie są misje i czy są wyczynem inteligencji, siły i nie tylko. To z kolei zapewni ci statystyki charakterystyki. Jest to prosta aplikacja, która może nie być świetna do realizacji długoterminowych celów, ale zdecydowanie może pomóc w radzeniu sobie z codziennymi obowiązkami. Dzięki swojej prostocie Epic Win jest także jedną z najlepszych gier RPG dla dzieci.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY

6. Łowca goli

Darmowe

Szukasz gry RPG, która wygląda i przypomina prawdziwą grę? W takim razie Goal Hunter może być właśnie tym, czego potrzebujesz. Ta aplikacja jest urocza, kolorowa i prosta. Wykonując zadania, zdobywasz XP i poruszasz się po mapie pełnej potworów do pokonania i skarbów do odkrycia. Możesz dodawać proste zadania do wykonania, a także większe cele, które możesz następnie podzielić na mniejsze. Wszystkie podstawowe funkcje – ustawianie przypomnień, terminów i dodawanie notatek.

Ale Łowca celów ma również rzeczywiste elementy gry – musisz odpowiedzieć na pytania, aby pokonać potwory. Jest to jeden obszar, w którym Goal Hunter nie jest zbyt dopracowany – możesz natknąć się na błędy gramatyczne i ortograficzne, a także na źle sformułowane pytania. Jednak aplikacja jest wciąż w fazie rozwoju, więc prawdopodobnie te błędy zostaną naprawione w przyszłości. Jeśli Ci nie przeszkadzają, Goal Hunter jest nadal jedną z najlepszych życiowych aplikacji RPG, jakie możesz wybrać.

POBIERZ NA GOOGLE PLAY

Łowca goli

Oto nasze najlepsze typy najlepszych aplikacji do grywalizacji i RPG na Androida. Jakie są twoje ulubione aplikacje, które pomagają utrzymać produktywność? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

10 najlepszych aplikacji zwiększających wydajność na Androida