Najlepsze bezpłatne DAW 2019: ponad 11 DAW dla początkujących (z linkami do pobrania)

Znalezienie najlepszy darmowy DAW do tworzenia muzyki lub czegokolwiek związanego z dźwiękiem może być dziś trudną propozycją. Wraz z pojawieniem się technologii setki programów DAW (zarówno płatnych, jak i bezpłatnych) rozproszyły się w Internecie. Cholera, są nawet darmowe premiery do mobilnej i internetowej produkcji muzyki! ZA DAW lub cyfrowa stacja robocza audio jest teraz niezbędną częścią każdego nowoczesnego inżyniera dźwięku i arsenału producenta muzyki.

W epoce, w której hitowe piosenki są nagrywane w sypialni studia i prowizorycznych piwnicach, wybór przyzwoitego DAW staje się równie ważny, jeśli dopiero zaczynasz produkować dźwięk. Poniżej wymieniliśmy niektóre z nich najlepsze darmowe DAW na rynku dla początkujących, którzy oferują integrację wtyczek VST, automatów perkusyjnych i tak dalej!

Kompatybilny z Windows, Mac i Linux OS, te pliki DAW można bezpłatnie pobrać dla wszystkich. Bez zbędnych ceregieli, zacznijmy.

11 najlepszych darmowych programów DAW w 2019 roku

1) LMMS (Linux MultiMedia Studio)

najlepszy wolny św

Załadowany po brzegi z mnóstwem funkcji, LMMS to kompaktowy DAW na linii FL Studio i Reaper. Oferuje wsparcie dla wtyczki VST innych firm, SoundFont2, LADSPA, VSTi i jest kompatybilny z Windows, Platformy Mac i Linux.

Na początek LMMS oferuje wtyczki efektów, które emulują nostalgię retro gra wideo odgłosy. Ponadto zawiera sprytny edytor piosenek, edytor rytmów oraz edytor Piano Roll do edycji MIDI, a także do tworzenia melodii od zera.

Ponadto możesz dodaj setki efektów przez mikser FX. Podsumowując, jeśli twoją mocną stroną jest tworzenie chiptuny lub muzyki bitowej ze zdefiniowaną przez użytkownika automatyzacją ścieżek, to LMMS jest najlepszym darmowym DAW dla Ciebie.

2) GarageBand

najlepszy wolny św

Popularny jako młodszy brat Logic Pro, DAW, GarageBand ma również identyczne Interfejs użytkownika, perkusiści i edycja MIDI opcje Wydany w 2004 roku, GarageBand jest teraz potęgą samą w sobie dzięki rygorystycznym aktualizacjom na przestrzeni lat. Najlepsze jest to, że teraz możesz kwantyzować z GarageBand, a także dostosuj pogłębiony EQ ustawienia.

Nie wspominając, GarageBand jest również kompatybilny z wieloma darmowymi wtyczkami AU. Dodatkowo możesz skorzystać z GarageBand aplikacja do robienia beatów na iOS i twórz nową muzykę w dowolnym miejscu i czasie.

Co więcej, GarageBand może się pochwalić edytor rolek fortepianu i ogromny arsenał eklektyczny pętle to będzie kuszące dla początkujących. Interfejs użytkownika to interaktywny, responsywny i pozwala szybsza krzywa uczenia się. Podsumowując, jest to zdecydowanie najlepszy darmowy DAW dla początkujących, którzy mają komputer Mac.

3) Mu.Lab

najlepszy wolny św

DAW, wolny od znaków towarowych MuTools, Mu.Lab jest stosunkowo nieznany, ale mimo to prawdziwy koń roboczy. Dzięki prostemu interfejsowi możesz łatwo nagrywać, edytować, miksować i masterować ścieżki audio. Co więcej, obsługuje Nagrywanie MIDI i szczyci się własnym EQ, zestawy perkusyjne, syntezatory VST, przykładowy odtwarzacz, pogłos i więcej.

Oto czynnik nowości ukryte funkcje w menu po kliknięciu prawym przyciskiem myszy które oferują maksymalną wydajność. Chociaż interfejs użytkownika z odkrytymi kośćmi może nawiązywać do ograniczonych funkcji, przeciwnie, MuLab zawiera wystarczająco dużo narzędzi pod maską dla tych, którzy szukają spójnego oprogramowania do nagrywania.

4) Ogród róż

Najlepsze bezpłatne DAW 2019: ponad 11 DAW dla początkujących (z linkami do pobrania) 1

Jeśli jesteś pasjonatem edycja notacji muzycznej i poszukaj oprogramowania dla Linuksa, z naciskiem na to, Rosegarden jest najlepszym darmowym DAW dla Ciebie. Chociaż na pierwszy rzut oka może to być trochę wstrząsające, pobożni użytkownicy Rosegarden potwierdzają, że jest dostępny i łatwy w użyciu interfejs użytkownika który może się pochwalić punktacja wizualna i lepsze możliwości aranżacji niż niektóre dostępne na rynku DAW klasy premium.

Z drugiej strony będziesz potrzebować trochę wiedzy programistycznej, aby nagrywać za pomocą wtyczek. Biorąc to pod uwagę, Rosegarden jest biegły w tłumaczeniach ustnych i sekwencjonowanie ścieżek MIDI.

5) Śmiałość

najlepszy wolny św

Lista najlepszych darmowych programów DAW dla początkujących rzadko byłaby pozbawiona Audacity, darmowego oprogramowania typu open source z wieloma opcjami nagrywania ścieżek. Co więcej, jeśli po prostu chcesz nagrywaj i edytuj podcasty lub narracje, Zdecydowanie zalecamy Audacity.

Jest wyposażony w kilka przyzwoitych podstawowych efektów, takich jak korekta wysokości, rozciągnięcie w czasie, obciąć hałas i jest również kompatybilny z wieloma świetnymi darmowe wtyczki VST tam. Jednak Audacity obecnie nie obsługuje edycji MIDI i pozostaje skupiony na nagrywaniu i edycji wokalnej w zasadzie.

W miarę postępów i poznawania tajników oprogramowanie do produkcji muzyki, Audacity może być bardzo ograniczające i podstawowe. Niemniej jednak wciąż pozostaje bardzo popularnym odskocznią dla wielu entuzjastów produkcji audio.

6) Soundtrap

Najlepsze bezpłatne DAW 2019: ponad 11 DAW dla początkujących (z linkami do pobrania) 2

Na DAW w przeglądarce z pozbawionym interfejsu interfejsem użytkownika, SoundTrap jest wyjątkowy, ponieważ nie trzeba go instalować na komputerze. Do cholery możesz używać nawet bez opuszczania strony internetowej. Na początek możesz rozkoszować się niektórymi łatwe w użyciu wbudowane instrumenty ułożone w Wirtualna klawiatura a także eksplorować jego ekspansywne zestawy perkusyjne i inne efekty audio.

Ponadto Soundtrap oferuje opcje współpracy dla początkujących muzyków nagrywać i rozmawiać z innymi muzykami dookoła świata. Wszystko to razem może być po prostu używane jako ogólny DAW w przeglądarce (Google Chrome i Safari są bardzo liczni).

7) Zapał

Najlepsze bezpłatne DAW 2019: ponad 11 DAW dla początkujących (z linkami do pobrania) 3

Chociaż na początku może się to wydawać nieco skomplikowane, Ardor jest wszechstronnym darmowym DAW, z którym możesz nagrywać, miksować i masterować projekty audio i MIDI płynnie. Możesz uzyskać całkowitą pełną kontrolę, elastyczność i pozwolić sobie na poważną edycję wielościeżkową.

Oprócz produkcji płyt CD i miksów, możesz także miksować ścieżki dźwiękowe wideo nagrywanie wielościeżkowe oprogramowanie. Nie wspominając, że jest kompatybilny z większością wtyczek VST innych firm. Nie oczekuj jednak wiele od standardowych wtyczek. Ponadto darmowa wersja ogranicza Cię do około 10 minut nagrywania na ścieżkach.

8) Cakewalk by Bandlab

Najlepsze bezpłatne DAW 2019: ponad 11 DAW dla początkujących (z linkami do pobrania) 4

Cakewalk otrzymał entuzjastyczne recenzje ze względu na swoje niesamowite zdolności koni i płynny interfejs dotykowy które są odpowiednie do profesjonalnej produkcji audio. Ten darmowy program DAW, dawniej popularny jako Sonar, oferuje kilka doskonałych funkcji klasy premium, które są trudne do zdobycia w bezpłatnym oprogramowaniu do edycji dźwięku.

Możesz to wszystko zrobić w tym kompaktowym DAW: nagrywaj, edytuj, miksuj, masteruj i udostępniaj swoje utwory płynnie. Byłbyś pod wrażeniem jego standardowych wtyczek, szczególnie kompresor dynamiczny, korektor i pogłos. Jednak Cakewalk jest kompatybilny tylko z wersją 64-bitową Windows OS. Niemniej jednak Cakewalk jest z pewnością najlepszym darmowym DAW dla Windows użytkownicy.

9) AudioTool

Najlepsze bezpłatne DAW 2019: ponad 11 DAW dla początkujących (z linkami do pobrania) 5

Jeśli wolisz tworzyć muzykę w ruchu lub w Internecie, AudioTool to fajne oprogramowanie warte swojej wagi w złocie. Ten DAW oferuje: przepływ pracy w chmurze i zapisuje wszystkie zmiany w chmurze. Dzięki temu masz łatwy i łatwy dostęp do swoich projektów współpracować z innymi muzykami z dowolnego miejsca z komputera lub smartfona.

AudioTool posiada również wbudowaną platformę wydawniczą, która pozwala publikować muzykę po nagraniu i zmiksowaniu wszystkich utworów.

10) Ohm Studio

najlepszy wolny św

Ohm Studio to rzadka bestia z naszej listy najlepszych darmowych programów DAW dla początkujących współpracować z innymi producentami lub członkowie zespołu w czas rzeczywisty z dowolnego miejsca na świecie. Oznacza to jedynie, że możesz pracować nad tym samym projektem ze znajomymi w dowolnym miejscu na świecie i dzielić się wskazówkami, sugestiami i cennymi informacjami, aby przyspieszyć proces.

Ponadto istnieje zręczność wbudowana opcja czatu wewnątrz DAW, który może się przydać, aby śledzić postępy innych członków i przyspieszać produkcję muzyki.

11) SoundBridge

najlepszy wolny św

Poprzednio znany jako Lumit, SoundBridge ma bardzo wyjątkowy charakter płynny interfejs użytkownika zorientowany na przepływ pracy co może być przydatne dla początkujących w produkcji audio. Podsumowując, ten DAW zawiera kilka wartościowych rzeczy wtyczki efektów giełdowychi budzący grozę maszyna perkusyjna o nazwie Ritmix które mogą być przydatne do układania rytmicznych uderzeń.