Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Najlepsze czytniki EPUB na Androida i iOS

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najlepsze czytniki EPUB na Androida i iOS

Jeśli jesteś zapalonym czytelnikiem, być może zetknąłeś się z terminem eBook co najmniej kilkadziesiąt razy w ciągu ostatniej dekady. Chociaż w tamtym czasie mogłeś być sceptyczny wobec zastąpienia książek w miękkiej oprawie (książek fizycznych) książkami cyfrowymi, korzyści płynące z przejścia na technologię cyfrową musiały w końcu przekonać Cię do zmiany.

Chociaż e-booki ułatwiły problemy logistyczne, dla niektórych spowodowały także nowe ze względu na ogromną liczbę wyborów, których należy obecnie dokonać – na przykład wybór czytnika e-booków, formatu e-booka, a nawet aplikacji do czytania e-booków. Na szczęście pliki EPUB można czytać nie tylko na czytnikach, więc możesz cieszyć się nimi na dowolnym urządzeniu, czy to komputerze, czy smartfonie.

Najlepsze czytniki EPUB na Androida i iOS

EPUB (lub publikacja elektroniczna) to popularny format plików eBooków obsługiwany przez szeroką gamę smartphones, tablety, komputery i czytniki e-booków. Korzysta z rozszerzenia pliku .epub i można go uznać za archiwum plików HTML z różnymi obrazami i innymi plikami pomocniczymi.

Interesujące w formacie EPUB jest to, że w przeciwieństwie do zastrzeżonych formatów eBooków, format EPUB można czytać na moim urządzeniu, niezależnie od systemu operacyjnego. Oznacza to, że jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na czytnik e-booków, możesz czytać e-booki w formacie EPUB za pomocą czytnika EPUB.

Oto niektóre z najlepszych czytników EPUB na Androida i iOS. Jeśli chcesz czytać książki EPUB na swoim komputerze, sprawdź naszą listę najlepszych czytników EPUB dla komputerów Mac i Windows.

1. Czytnik Księżyc+ [Android]

Moon+ Reader to jedna z najpopularniejszych aplikacji do czytania e-booków na Androida, obsługująca szeroką gamę formatów plików, takich jak EPUB, PDF, DJVU, AZW3, MOBI, HTML, MD i inne. Oferuje dostosowywalne wrażenia z czytania, oferując opcje zmiany ustawień, takich jak odstęp między wierszami, skala czcionki, ustawienie czcionki itp. Co więcej, możesz także wybierać spośród ponad 10 wbudowanych motywów i przełączać się między trybem dziennym i nocnym.

W zależności od sposobu korzystania z urządzenia aplikacja oferuje opcję wyboru typu stronicowania (sposób przewracania stron) za pomocą ekranu dotykowego, klawiszy głośności lub innych opcji. Poza tym obsługuje różne tryby automatycznego przewijania, takie jak tryb przewijania w ciemno, po pikselach, po linii lub po stronie, aby zaoszczędzić czas na przewijaniu stron.

Moon+ Reader zapewnia między innymi synchronizację między urządzeniami w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możesz przerwać czytanie na jednym urządzeniu i wznowić je od miejsca, w którym zostało przerwane, na drugim. Ponadto, aby zapewnić Ci stały dostęp do biblioteki e-booków, aplikacja zawiera opcje tworzenia kopii zapasowych i przywracania z poziomu DropBox/WebDav.

Pobierać: Android

2. Lit: czytnik EPUB [Android]

Lithium: EPUB Reader, jak sama nazwa wskazuje, to aplikacja eReader obsługująca format plików EPUB. Aplikacja ma przejrzystą i prostą konstrukcję, a motywy nocne i w sepii pomagają zmniejszyć zmęczenie oczu podczas czytania w ciemnym otoczeniu.

Lithium nie zawiera reklam, więc możesz cieszyć się czytaniem ulubionych e-booków, nie rozpraszając się irytującymi reklamami pojawiającymi się w interfejsie. Jego największą USP jest automatyczne wykrywanie książek i możliwość automatycznego zarządzania wszystkimi e-bookami.

A skoro mowa o funkcjach, Lithium oferuje możliwość wyboru pomiędzy trybem przewijania lub przełączania stron, a także podstawowe operacje na eBookach, takie jak wyróżnianie i robienie notatek. Co więcej, aktualizacja do wersji Pro zapewnia kilka dodatkowych funkcji, takich jak możliwość synchronizowania pozycji czytania, zaznaczeń, zakładek itp. na różnych urządzeniach z obsługą chmury.

Pobierać: Android

3. CzytajErę [Android]

ReadEra to prosta i nieskomplikowana aplikacja do czytania e-booków, która skupia się na oferowaniu nieskomplikowanego sposobu korzystania z e-booków. Zapewnia obsługę różnych formatów plików, w tym PDF, EPUB, WORD, DJVU, TXT itp., I nie wymaga logowania się do usługi, aby z niej korzystać. Opierając się na swoim motywie i trzymając się go, aplikacja oferuje również bezpłatny tryb offline (bez dodatkowych opłat) i nie pozwala na żadne reklamy w swoim interfejsie użytkownika.

A skoro mowa o innych ekscytujących funkcjach, mamy tu tryb podzielonego ekranu, który umożliwia jednoczesne otwarcie dwóch plików, funkcję automatycznej synchronizacji, dzięki której możesz kontynuować czytanie książki od miejsca, w którym ją przerwałeś, na innym urządzeniu, a także automatyczne wykrywanie i automatyczne grupowanie książek i dokumenty dla lepszej organizacji ksiąg.

ReadEra obsługuje między innymi zakładki, nawigację po wskaźnikach stron i tekst przypisów. Co więcej, oferuje także opcje dostosowywania umożliwiające zmianę ustawień jasności ekranu, regulacji marginesów, orientacji ekranu, rozmiaru czcionki, typu czcionki, odstępów między wierszami i kilku innych.

Pobierać: Android

4. e-Boox [Android]

eBoox to przejrzysta i elegancka aplikacja do czytania eBooków, która obsługuje szereg formatów plików eBooków, takich jak FB2, EPUB, DOC, DOCX, MOBI i PRC. Dzięki niemu otrzymujesz dość szeroki katalog książek do wyboru, wraz z możliwością przesyłania e-booków w różnych formatach plików z telefonu lub karty SD.

Ponadto, aby spersonalizować swoje wrażenia z czytania, możesz skorzystać z różnych funkcji dostosowywania dostępnych w ustawieniach. Jak każda inna aplikacja do czytania e-booków, eBoox obsługuje również podstawowe operacje, takie jak zakładki, robienie notatek i adnotacje.

A skoro mowa o innych interesujących funkcjach, eBoox zapewnia dedykowany tryb nocny, który zmniejsza podświetlenie i sprawia, że ​​czytanie w nocy będzie przyjemne, obsługę chmury w celu synchronizacji wielu urządzeń, a także ustawienia dostosowywania umożliwiające zmianę jasności, czcionki, rozmiaru tekstu i nie tylko.

Pobierać: Android

5. Portfel [Android/iOS]

PocketBook, w przeciwieństwie do niektórych innych czytników ePub na tej liście, oferuje możliwość słuchania i czytania audiobooków. Aplikacja obsługuje około 26 formatów książek i plików audio, takich jak między innymi EPUB, FB2, MOBI, PDF, DJVU, CBR i CBZ. Co więcej, możesz także robić szybkie notatki podczas słuchania audiobooków i wykorzystywać wbudowany silnik TTS (przetwarzanie tekstu na mowę) do odtwarzania plików tekstowych.

PocketBook oferuje takie funkcje, jak kolekcje, filtrowanie/sortowanie książek, inteligentne wyszukiwanie umożliwiające automatyczne skanowanie wszystkich plików na urządzeniu i importowanie ich do biblioteki. Aby pomóc Ci czytać więcej, oferuje także dwa tryby czytania w nocy, które redukują niebieskie światło, aby zapobiec zmęczeniu oczu podczas czytania książek w nocy.

Podobnie jak czytnik ReadEra EPUB, PocketBook oferuje również bezpłatny tryb czytania offline, który umożliwia czytanie e-booków bez aktywnego połączenia z Internetem. Zawiera synchronizację w chmurze, która umożliwia synchronizację wszystkich zakładek, notatek itp. na różnych urządzeniach, a także wbudowany słownik, który pomoże Ci wyszukać definicje nowych napotkanych słów. Mówiąc o opcjach dostosowywania, możesz wybierać 7 różne motywy w PocketBooku i dostosuj widżety, dostosuj marginesy, styl czcionki, rozmiar czcionki, odstępy między wierszami i animacje przewracania stron, a także kilka innych opcji.

Pobierać: Android | iOS

6. Książki Kobo [Android/iOS]

Kobo, jeden z popularnych czytników e-booków, ma aplikację do czytania e-booków na różnych platformach, w tym smartphones i komputery. Aplikacja (Kobo Books) jest podobna do PocketBook w tym sensie, że obie aplikacje oferują możliwość czytania e-booków i słuchania audiobooków w jednym miejscu.

Jednak ułożone jeden na drugim Kobo ma ogromną bibliotekę z ponad 5 milionów tytułów do wyboru, zaspokajając potrzeby różnych czytelników i słuchaczy. Co więcej, otrzymujesz także rekomendacje dotyczące e-booków i audiobooków, wraz z możliwością podglądu różnych opcji przed ich zakupem. Poza tym możesz używać aplikacji do odczytywania plików EPUB i PDF na swoim urządzeniu.

A skoro już mowa o innych funkcjach, dostępny jest standardowy wbudowany słownik, który pomoże Ci znaleźć znaczenie nowo napotkanych słów, oraz funkcja synchronizacji na wielu urządzeniach, która pozwala czytać na wielu urządzeniach bez utraty postępów. Posiada również tryb nocny, który można włączyć, aby zmniejszyć zmęczenie oczu w nocy. Co więcej, możesz dostosować aplikację zgodnie ze swoimi preferencjami. Możesz na przykład modyfikować niektóre jego elementy, takie jak czcionka, rozmiar tekstu, odstępy między wierszami itp.

Pobierać: Android | iOS

7. Książki Google Play [Android/iOS]

Książki Google Play to jedna z najczęściej używanych aplikacji e-Booków na Androida. Oferuje ogromną kolekcję książek wraz ze spersonalizowanymi rekomendacjami. Co więcej, możesz także słuchać audiobooków w podróży.

Aplikacja nie posiada możliwości subskrypcji, więc każdy e-book czy audiobook zakupiony w sklepie można czytać lub słuchać bezpośrednio w niej. Co więcej, aby pomóc Ci w wyborze nowych książek do przeczytania, Książki Play oferują opcję podglądu bezpłatnych próbek, z których możesz bezpłatnie skorzystać, aby dowiedzieć się, o czym jest dana książka, przed jej zakupem.

Podobnie jak niektóre inne aplikacje z tej listy, Książki Google Play oferują także obsługę synchronizacji wielu urządzeń, dzięki czemu możesz synchronizować swoje postępy na różnych urządzeniach. Mówiąc o innych funkcjach, masz możliwość robienia notatek, dodawania elementów do zakładek i przełączania trybu nocnego, aby zapewnić lepsze wrażenia z czytania w nocy. Co więcej, możesz używać Książek Play do czytania książek w formacie EPUB i PDF na swoim urządzeniu oraz włączać funkcję TTS, aby czytać Ci e-Booki.

Pobierać: Android | iOS

8. Apple Książki [iOS]

Apple Książki są Applewłasna aplikacja do czytania eBooków, która oferuje ogromną kolekcję e-booków i audiobooków z różnych gatunków. Zapewnia bezpłatny podgląd próbek zarówno e-booków, jak i audiobooków, dzięki czemu masz więcej opcji przeglądania i wybierania tych, które Ci się podobają.

Aplikacja obsługuje wiele różnych formatów e-booków, co czyni ją jednym z najlepszych czytników EPUB na iOS. Jeśli chodzi o funkcje, zapewniasz synchronizację wielu urządzeń z obsługą iCloud, co pozwala synchronizować postępy, zakładki, najważniejsze momenty itp. na różnych urządzeniach.

Mówiąc o dostosowywaniu i personalizowaniu sposobu czytania, Apple Książki, podobnie jak inne rekomendowane aplikacje do czytania EPUB na tej liście, umożliwiają zmianę kilku podstawowych ustawień, takich jak czcionka, motyw kolorów i widok przewijania. Dodatkowo zapewnia także automatyczny motyw dzień/noc, który zmienia temperaturę i podświetlenie ekranu w zależności od pory dnia.

Pobierać: iOS

9. Marvin 3 [iOS]

Marvin 3 opiera się na sukcesie czytnika e-booków Marvin z początków. I podobnie jak Marvin oferuje obsługę szerokiej gamy formatów plików eBooków, w tym EPUB, CBX i CBR. Aplikacja udostępnia różne opcje motywów, automatyczne przełączanie motywów ciemnych/jasnych oraz funkcje takie jak widok podzielony i przesuwanie.

Jest również wyposażony w obsługę TTS, czytanie karaoke i integrację z Goodreads, aby zwiększyć wygodę korzystania z aplikacji. Można między innymi przełączać pomiędzy różnymi opcjami przeglądania biblioteki, wyróżniać zawartość oraz dodawać notatki, zakładki i adnotacje.

Jeśli chodzi o inne funkcje, Marvin 3 zapewnia między innymi obsługę synchronizacji w chmurze, narzędzie do importowania i eksportowania, różne tryby widoku, możliwość bocznego ładowania czcionek.

Pobierać: iOS

10. KyBook 3 [iOS]

KyBook 3podobny do Marvina 3 (trzecia wersja popularnej aplikacji do czytania eBooków Marvin) to najnowsza oferta i aktualizacja aplikacji KyBook. Ma nowoczesny wygląd i oferuje łatwy w obsłudze interfejs użytkownika z szerokim katalogiem książek. Możesz także czytać e-booki w formatach EPUB, PDF, FB2, CBR, TXT i RTF. Oprócz e-booków, KyBook 3 oferuje również ogromną kolekcję audiobooków, jeśli wolisz słuchać audiobooków.

Jedną z interesujących funkcji aplikacji jest możliwość automatycznego wyodrębniania metadanych z e-booków i edytowania ich, nie wspominając o możliwości automatycznej synchronizacji, która pozwala synchronizować takie rzeczy, jak zakładki, adnotacje, metadane i postęp czytania w różnych urządzenia.

Aby zapewnić lepsze wrażenia z czytania, KyBook 3 zawiera szereg opcji dostosowywania, które umożliwiają zmianę czcionek, rozmiaru tekstu, wcięć akapitów, marginesów itp. Otrzymujesz także różne motywy aplikacji, schematy kolorów i animacje przewracania stron. Podobnie jak większość innych aplikacji, dostępna jest również obsługa TTS.

Pobierać: iOS

Łatwe czytanie książek EPUB na Androidzie i iOS

Korzystając z czytników EPUB znajdujących się na tej liście, możesz czytać książki w formacie EPUB i innych eBooków na urządzeniach z Androidem i iOS, gdziekolwiek jesteś.

Jakich aplikacji używasz do czytania książek EPUB na urządzeniach mobilnych? Daj nam znać w komentarzach poniżej.