Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Najlepsze darmowe oprogramowanie do odzyskiwania danych

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Najlepsze darmowe oprogramowanie do odzyskiwania danych

  • Ile razy usunąłeś coś ze swojego dysku twardego i od razu zdałeś sobie sprawę, że popełniłeś błąd?
  • Ile razy usunąłeś coś naprawdę ważnego, tylko po to, by później uderzyć głową w klawiaturę?
  • Ile razy żałowałeś, że nie możesz usunąć pliku z dysku USB?

Jestem pewien, że wielu z Was o tym wie Oprogramowanie do odzyskiwania plików dostępne na rynku. Ale czy zdajesz sobie sprawę z koncepcji narzędzi do odzyskiwania plików? gadżetpięknie to wyjaśniają.

Wszelkie dane dot Windows system jest zapisywany na dysku twardym i w przypadku podjęcia decyzji o jego usunięciu cała przestrzeń zajmowana przez dane zostaje oznaczona do ponownego wykorzystania. Odzyskiwanie plików opiera się na fakcie, że gdy użytkownik usunie plik zawartość pliku nie jest fizycznie usuwana na dysku, ale zamiast tego plik jest po prostu oznaczany jako usunięty. Mówiąc prościej, przestrzeń jest po prostu oznaczona do ponownego wykorzystania. Oznacza to, że starszy plik, tym mniejsza szansa na pomyślne odzyskanie ponieważ jest bardziej prawdopodobne, że został nadpisany przez inny, nowszy plik.

Oprogramowanie do odzyskiwania plików działa najlepiej, gdy usunięte pliki zostaną odzyskane na innym dysku. Dzieje się tak dlatego, że sam proces odzyskiwania wiąże się z zapisem na dysku, a nie chcesz nadpisywać innych plików, które nadal wymagają odzyskania. Drugim dyskiem może być inna partycja tego samego dysku lub nawet dysk zewnętrzny.

Kolejną ważną rzeczą do zrozumienia jest to, że programy odzyskiwania działają skuteczniej jeśli zostaną zainstalowane przed jakąkolwiek próbą odzyskania plików (Jeśli trafiłeś do tego artykułu od Google, prawdopodobnie nie zainstalowałeś oprogramowania do odzyskiwania.) Pamiętaj, że oprogramowanie do odzyskiwania nie może przywrócić plików, które zostały nadpisane.

Odzyskiwanie danych z fizycznie uszkodzonych dysków również przekracza możliwości większości bezpłatnych narzędzi do odzyskiwania. Istnieje kilka drogich produktów komercyjnych, które obiecują całkowite odzyskanie dowolnych danych nawet z fizycznie uszkodzonego dysku. Pamiętaj jednak, że droższe nie zawsze oznacza lepsze.

Mając to na uwadze, omówmy niektóre z najlepszych narzędzi do odzyskiwania danych dostępnych bezpłatnie.

Najlepsze darmowe oprogramowanie do odzyskiwania danych

Kategoria odzyskiwania plików w ramach oprogramowania, do niedawna zdominowana przez produkty komercyjne. Ale teraz mamy kilka naprawdę dobrych darmowych alternatyw. Pozwólcie, że przedstawię je wam jeden po drugim.

1. Recuva – przywracanie, usuwanie, odzyskiwanie plików

Recuva pochodzi od twórców CCleanera, niezwykle popularnego Windows darmowa optymalizacja i czyszczenie. Posiada prosty w obsłudze interfejs i dobrze radzi sobie także z pamięcią typu flash stosowaną w aparatach cyfrowych, odtwarzaczach MP3 czy napędach USB. Według mas jest to najlepsze darmowe narzędzie do odzyskiwania plików. Ma przyzwoitą historię odzyskiwania plików z uszkodzonych i sformatowanych dysków. Chcesz odzyskać usunięte e-maile? Recuva może to zrobić za Ciebie.

2. Odzyskiwanie plików PCIInspector

Jest skierowany do nieco bardziej zaawansowanych technicznie użytkowników, ale daje bardzo imponujące rezultaty. Zgrabnie rozróżnia dyski fizyczne i logiczne, ma doskonałe możliwości wyszukiwania plików, a nawet pozwala przeszukiwać zakresy określonych klastrów. Może znaleźć i przywrócić usunięte partycje na dysku twardym, nawet jeśli sektor rozruchowy lub tabela alokacji plików (FAT) zostały usunięte lub uszkodzone.

3. Koparka dysków

Disk Digger to stosunkowo nowy uczestnik rynku narzędzi do odzyskiwania danych. Może odzyskać usunięte pliki z dowolnego nośnika, w tym dysków flash USB, kart pamięci SD / CompactFlash / Memory Stick (itp.) i dysków twardych. Omija Windows sterowniki systemów plików i bezpośrednio skanuje sprzęt, umożliwiając w ten sposób skanowanie nawet systemów, które mają uszkodzone sektory lub nie mają liter dysków Windows. Może także skanować niektóre pliki obrazów dysków. Działa całkowicie w pamięci RAM, tak aby nie nadpisywać żadnej części utraconych plików na dysku twardym. Najlepszy ze wszystkich? Nie jest wymagana żadna instalacja!

4. Dysk Testowy

TestDisk to potężne narzędzie typu open source do odzyskiwania danych. Oprócz podstawowych opcji odzyskiwania danych w systemach FAT i NTFS, za pomocą TestDisk możesz odzyskać sektor rozruchowy z kopii zapasowej, odbudować sektor rozruchowy, naprawić tabele FAT, naprawić MFT, zlokalizować kopię zapasową ext2/ext3 SuperBlock, skopiować usunięte pliki z partycji na nośniki odzyskiwania i znajdź utracone partycje w dziesiątkach formatów, które pomogą Ci zlokalizować utracone dane. Należy pamiętać, że jest to narzędzie wiersza poleceń i dlatego nie jest dostarczane z graficznym interfejsem użytkownika.

5. Odzyskiwanie Pandory

Pandora Recovery to kolejny stary, ale bogaty w funkcje i popularny darmowy program do odzyskiwania plików. Możesz odzyskać pliki w oparciu o funkcję wyszukiwania. Możesz wyszukiwać według nazwy pliku, rozmiaru pliku, daty utworzenia i daty ostatniego dostępu. za pomocą skanowania powierzchniowego możesz skanować pliki, których tabela alokacji plików jest uszkodzona lub jej brakuje. Plik można odzyskać, jeśli miejsce na dysku logicznym nie zostało ponownie wykorzystane przez system operacyjny.

6. Glary Cofnij usunięcie

Glary Undelete pochodzi od twórców Glary Utilities i jest potężnym rozwiązaniem do przywracania plików dla systemów plików FAT i NTFS. Odzyska nawet pliki usunięte przez błędy, awarie i wirusy! Obsługuje odzyskiwanie skompresowanych, pofragmentowanych i zaszyfrowanych plików w systemie NTFS. Może przywrócić pliki na urządzeniach wymiennych.

7. PhotoRec

Photorec jest bardzo podobny do TestDisk, ale zasługuje na miejsce na liście najlepszych narzędzi do odzyskiwania danych pomimo braku GUI. Jest uważany za towarzysza TestDisk, ale może działać samodzielnie, zwłaszcza gdy nie jest potrzebne głębokie odzyskiwanie dysku. PhotoRec koncentruje się na typach plików, jest niezależny od systemu operacyjnego i pomimo swojej nazwy nie ogranicza się tylko do zdjęć.

8. Zestaw narzędzi do odzyskiwania płyt CD

CD Recovery Toolbox to bezpłatne oprogramowanie do odzyskiwania danych przeznaczone specjalnie dla płyt CD, DVD, a nawet BluRay. Może odzyskać dane z uszkodzonych płyt CD/DVD/HD DVD/Blu-Ray. Nie wszystkie pliki i foldery udaje się odnaleźć – zależy to od stopnia i lokalizacji uszkodzeń. Narzędzie jest kompatybilne z Windows 98, Windows Ja, Windows NT 4.0, Windows 2000, Windows XP, Windows XP SP2, Windows 2003, Windows Widok.

9. DATA Unerase Personal Edition

eDATA Unerase Personal Edition to oprogramowanie służące do przywracania plików, które zostały usunięte normalnymi metodami, w tym przez przypadkowe usunięcie z kosza. Odzyskuje tylko usunięte pliki znajdujące się na lokalnych dyskach logicznych widocznych przez system operacyjny hosta. Ta wersja nie znajdzie utraconych plików.

10. BezpłatnePrzywróć usunięcie

FreeUdelete odzyskuje przypadkowo usunięte pliki z dysku twardego, niezależnie od tego, czy dysk twardy ma system plików NTFS, FAT32 czy FAT16.

Chociaż niektóre z tych programów są dostępne na komputerach Mac i Linux, ten artykuł jest przeznaczony Windows tylko użytkownicy. Jeśli jesteś użytkownikiem Linuksa, możesz zapoznać się z Ten artykuł za najlepsze darmowe oprogramowanie do odzyskiwania danych dostępne dla platformy Linux.

Table of Contents